Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Z&Z Wojkówka, AIPA Dark

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    #31
    Kolor: Czarny z rubinami
    Piana: obfita, bezowa, drobne i średnie pęcherzyki. Oblepiała szkło. Jest nieźle.
    Aromat: są cytrusy (grapefruit, pomelo), jest nuta palona, ale są też dość wyraźne aromaty rodem z weizena(?).: banan i guma balonowa. W zapachu plątała się też świeża dętka rowerowa, przeplatana rozgrzaną stojącą na parkingu w upalny letni dzień oponą Dębica czy jak kto woli Michelin.
    Po wypiciu połowy pokalu, po zamieszaniu z przykrywającą całość ręką pojawiła się spora nuta tzw. kanalizy? Zaśmierdziało jak z odpływu szamba. Nie jakoś porażająco, ale była to ostra, wyraźna w miarę krótko trwająca nuta. I tak za każdym zawąchaniem. Czasami zdawało mi się, że czuję zbutwiałą i lekko wilgotną drewnianą podłogę ewentualnie był to powiew aromatów tzw. "antykwariatu i salonu z antykami" (jeśli wiecie o co mi chodzi). Na samym końcu poczułem dość wyraźną nutę amoniaku która kojarzę z mocnymi farbami do koloryzacji włosów lub kremami do depilacji.

    SMAK: Goryczka porządna, mocno cytrusowa. Bardziej wytrawne niż pełne. Brakowało kontry słodowej i ta goryczka wydawała się dość konkretna, długa, zalegająca i lekko ściągająca. Po kilku łykach przed oczami wyobraźni i wspomnień stanął mi Tonic Kinleya. Goryczka grejpfrutowo-chininowa. Pojawił się też popiół, paloność, mocno palona kawa, lekka cierpkość. Pod koniec te obce nuty w aromacie wpływały na smak i piło się już mniej ochoczo.

    Wysycenie: średnie do niskiego, jest OK
    Opakowanie: plus za pełne info. Prosta nie przekombinowana, jest OK

    Uwagi:
    Warka 10.03.2014
    cena ok 5-6zł

    Szkoda, że brakuje tutaj jakiejś fajnej kontry słodowej, piwo zyskałoby na sesyjności.
    No i fajnie jakby nie było tych nut szambowo detkowych. Do połowy piło się w miarę przyjemnie, choć dla mnie było zbyt wytrawno gorzkie, ale później czułem się jakbym przechodził obok salonu fryzjerskiego sąsiadującym z wulkanizacją gdzie właśnie wybiło szambo.

    Piwo jest ciekawe i ok, ale zakażenie(bo to chyba zakażenie) już nie jest ok.
    Last edited by dlugas; 17-02-2014, 13:38.
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Pod światło ciemny rubin. [5]
      Piana: Drobna, dość obfita. Do końca pozostaje cienka warstwa. [4]
      Zapach: Połączenie akcentów sosonowo-iglastych z palonymi. Zapach wyrazisty, przyjemny. [4.5]
      Smak: Nie ma przebacz. Goryczka jest mocna ale świetnie skontrowana czekoladowym dopełnieniem. Treściwość średnia. Bardzo smakowite. [4.5]
      Wysycenie: Bez zastrzeżeń. [5]
      Opakowanie: Nic specjalnego, a szkoda bo takie piwo zasługuje na porządną oprawę. [3.5]
      Uwagi: Miałem wielką frajdę pijąc to piwo. A świadomość, że taka jakość dostępna była za 7 pln/0,5 też pewnie miała znaczenie.
      Wersja beczkowa degustowana w C4 Katowice.

      Moja ocena: [4.45]
      Attached Files
      Last edited by docent; 24-02-2014, 19:05.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Puszek_72
        Senior
        • 02-2012
        • 269

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny [5]
        Piana: Piana drobna, dość szybko redukuje się do cienkiego kożuszka,ładnie brudzi szkło [4]
        Zapach: Chmielowy i ciemnych słodów [4]
        Smak: Bardzo przyjemny wytrawny smak z nutka orzechów tle, goryczka się fajnie komponuje z pozostałymi smakami [4.5]
        Wysycenie: OK [4.5]
        Opakowanie: Pełna informacja, oszczędna w treści etykietka dla mnie ok [4]
        Uwagi: Kupione w Krakowie na oś.Teatralnym. Fajne piwo, wytrawne na pewno będę wracał

        Moja ocena: [4.275]

        Comment

        • Browar-Besko
          Senior
          • 06-2011
          • 317

          #34
          Gdzie można kupić to piwko w Krośnie ?

          Comment

          • Mario_Lopez
            Senior
            • 08-2009
            • 991

            #35
            Całkiem dobre piwo, jednak aromaty znane z Ajp, pojawia się jedynie w zapachu,
            w smaku jest paloność, wędzenie, kawa, gorzka czekolada, no stout jak się patrzy.
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


            EBE EBE

            Comment

            • Jerry_Brewery
              Member
              • 02-2014
              • 69

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny jak nafta, nieprzejrzysty, bez przebłysków. [4.5]
              Piana: Brązowy beton drobnopęczerzykowy średniej wysokości ze wspaniałym lacingiem. [5]
              Zapach: Kwintesencja stylu: mnóstwo wpływów chmielu i słodów. Dominuje prażony słonecznik, do którego dochodzą czekolada, zioła i białe owoce. [4.5]
              Smak: Bogate niczym Sknerus McKwacz. Pierwsze akordy to rządy czekolady i słonecznika, podbite lekką paloną kwaskowością. Drugi akord: wchodzą chmiele z całym swoim owocowo-ziołowym dobrodziejstwem. Finisz to konkretna, szlachetna goryczka. [5]
              Wysycenie: Umiarkowane wysycenie, niemal idealne dla black IPA. [4.5]
              Opakowanie: Pite z beczki w browarze Wojkówka - krany mają ładne, ale etykietki na butelkach już nie do końca. [3.5]
              Uwagi: Po więcej wrażeń (w tym zdjęcia z browaru Wojkówka) zapraszam tu: http://bit.ly/1k392cE

              Moja ocena: [4.7]
              jerrybrewery.wordpress.com

              Comment

              • Browar-Besko
                Senior
                • 06-2011
                • 317

                #37
                Gdzie można kupić wasze piwa butelkowane w Krośnie ?

                Comment

                • SeeJay
                  Senior
                  • 04-2016
                  • 239

                  #38
                  Nie widziałem tego piwa w całym Krośnie, ale z tego co wiem lali je w Jedliczu w Starej Drukarni swego czasu.

                  Comment

                  • SeeJay
                    Senior
                    • 04-2016
                    • 239

                    #39
                    Starej Kuźni*, pomyliłem z pubem w Rzeszowie

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎