Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Szałpiw] Kejter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, mętny. [5]
    Piana: Nawet zaraz po nalaniu niska, z czasem staje się szczątkowa. [3]
    Zapach: Słodkawy, charakteru amerykańskich chmieli nie czuć. [3]
    Smak: Jest trochę grejpfruta i innych cytrusów ale generalnie piwo jest słodkawe w odbiorze. Goryczka niezbyt zauważlana, a na pewno nie stanowiąca przeciwwagi dla słodowej dominanty. Co gorsza wyczuwalna kwaśność i cierpkość. Wypite 330 ml i nie miałem ochoty na więcej. [3]
    Wysycenie: Średnie, akurat na 330 ml. [4]
    Opakowanie: SzałPiw ma swoją koncepcję, fajnie że Kejter stanowi zdecydowany krok naprzód w porównaniu do stylistyki pierwszych trzech piw. [4.5]
    Uwagi: Szału nie ma

    Moja ocena: [3.225]
    Attached Files
    Last edited by docent; 11-01-2014, 11:39.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: mętny, między pomarańczem a brązem [4]
      Piana: dość intensywna i trwała, ładnie osiada na szkle [4.5]
      Zapach: amerykańska perfuma może niezbyt już oryginalna, ale ładna; charakter słodko-cytrusowy: pomarańcza z limonką i mango [4.5]
      Smak: lekka słodowość, dominuje cytrynowa kwaskowość, całość wykończona duże, nieco tępą goryczką długo zalegającą w finiszu [4]
      Wysycenie: średnie, mogłoby być ciut mniejsze [4]
      Opakowanie: Pite z beczki, ale etykieta mi się nie podoba. [3]
      Uwagi: Chmielarnia.

      Moja ocena: [4.175]
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #33
        Słaby aromat, mało wyraźna goryczka, ogólnie piwo puste i mało ciekawe. Ciut lepsze od Megalomana z Ursy, trzy długości za Śrupem.

        Comment

        • DonCarlo
          Member
          • 02-2014
          • 55

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemnobursztynowe, mocno zmętnione [4.5]
          Piana: niezbyt obfita, po kilku minutach pozostaje cienką warstwą na powierzchni [3.5]
          Zapach: średniointensywny cytrusowo-żywiczny aromat chmielowy [4]
          Smak: wyrazisty cytrusowy, wysoka goryczka lekko zalegająca i niestety trochę łodygowa [3.5]
          Wysycenie: odpowiednie [5]
          Opakowanie: piłem lane, nie oceniam [5]
          Uwagi: Niezłe piwo, ale w tym stylu jest tak duża konkurencja że poprzeczka zostaje ustawiona wysoko.

          Moja ocena: [3.875]

          Comment

          • Apocalipse
            Member
            • 04-2014
            • 40

            #35
            Kolor - ciemnopomarańczowy, wyraźnie mętny;
            Piana - śladowa; nalane z odrobiną piany, która od razu opadła;
            Zapach - cytrusy, sosna - jak to amerykańskie chmiele;
            Smak - znów cytrusowość, średnia goryczka, dobra pijalność;
            Wysycenie - dobre.

            Kolor na duży plus (fantastycznie mętny). Piwo piło się tak jak powinno - jest trochę ciała przez co nie wchodziło za szybko, dobra, pozostająca goryczka i cały czas czuć obecność amerykańskich chmieli.
            Mimo to – spore rozczarowanie. Piwo jest średnie do bólu! Brak wad, ale średnia goryczka, przeciętny zapach, smak i piana. Prawdopodobnie tak smakowałoby amerykańskie ale uwarzone przez Kampanie Piwowarską.
            Apel do twórców – wiara - nie łaźcie na szage! Wuchta chmielu to za mało!
            W skali szkolnej 3.0, binarnie 0. Można wypić tylko po co?

            PS Piłem w barze
            Last edited by Apocalipse; 16-04-2014, 10:54.

            Comment

            • rgrzech
              Senior
              • 12-2013
              • 230

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ciemny bursztyn, piwo mętne. [4]
              Piana: Drobna, cienka, pięknie zdobi szkło, pozostaje cieniutkim kożuszkiem do samego końca. [4.5]
              Zapach: Amerykańskiego chmielu, słodkich owoców; mango oraz lekki grejpfrut. [4]
              Smak: Na pierwszym planie średnio-wysoka goryczka: grejpfrutowa i rozgryzionej pestki z cytryny. W tle delikatne nuty żywiczne, trawiaste i karmelowe. [4]
              Wysycenie: Średnie, idealnie pasuje do piwa. [4.5]
              Opakowanie: Etykieta Kejtera bardzo mi się podoba. Super grafika i oszczędna ilość kolorów. [5]
              Uwagi: Dobre piwo, ale szału ni ma.

              Moja ocena: [4.125]

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9735

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Błotnobrudny, mało zachęcający. Kojarzy mi się z praniem skarpet po biegu przełajowym... [2.5]
                Piana: Kremowa, rzadka i nietrwała. [3]
                Zapach: Dość intensywna sosnowa iglastość, orzeźwiająca słodowa owocowość. [4]
                Smak: Ostra, stępiająca goryczka, gdzieś na horyzoncie (albo na dnie tanka) jakieś klimaty owocowe. [3]
                Wysycenie: Niewysokie. [4]
                Opakowanie: Dziwny kolor ety, nawet nie podejmuję się go nazwać, szczeniak z wywalonym jęzorem, kolejna lekcja gwary wielkopolszczańskiej , trochę słabo chwytam atmosferę... [3.5]
                Uwagi: Podjarałem się na "piwo bursztynowe", a tu kolejna rewolucja...

                Moja ocena: [3.4]

                Comment

                • vjtknn
                  Junior
                  • 08-2014
                  • 25

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztynowe, mętne. [4]
                  Piana: Szybko opadająca, nietrwała, nieznacznie oblepia ścianki. [3.5]
                  Zapach: Amerykańskie odmiany chmielu. Las iglasty, pomarańcza, owocowa guma balonowa, czerwone jabłko. [4]
                  Smak: Lekko wyczuwalna słodycz ze słodów. Goryczka średnia. Nuty ziołowe (nieznacznie mięta?), żywica, lekkie cytrusy. Odczuwalne drożdże skrobiące język. Na samym końcu ściąga koniec języka/gardło. [3]
                  Wysycenie: Za niskie [3.5]
                  Opakowanie: W stylu Szałpiw [4]
                  Uwagi: Warka do 20.12.2014 r. z Wąsoszu
                  Moja ocena: [3.525]
                  ---------------
                  Ocena usunieta z rankingu.
                  Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. NIE TO PIWO!
                  Art, Admin

                  ---------------
                  Last edited by ART; 08-09-2014, 07:36.

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika vjtknn Wyświetlenie odpowiedzi
                    Uwagi: Warka do 20.12.2014 r. z Wąsoszu
                    Dlaczego piszesz więc w tym wątku, wszakże zakładałem nowy: Kejter .
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • melor
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 364

                      #40
                      Recenzja z 24.12.2013.

                      aromat: lekki i przyjemny owocowy zapach amerykańskich chmieli... który czuć tylko na początku.
                      kolor: miedziany, mętny, w ogóle nieprzezroczysty
                      piana: mała, gruboziarnista, szybko opada
                      smak: na pierwszy plan lekka goryczka. Już w smaku nie jest tak ładnie amerykańsko jak w zapachu... właściwie w ogóle już nie czuć aromatycznych chmieli w smaku. Brak słodowej kontry, piwo jest gorzkie.
                      opakowanie: biały kapsel. etykieta kiepska.
                      skład: słody: pilzneński, monachijski, karmelowy; chmiele: Chinook, El Dorado, Citra
                      gatunek: american amber ale
                      cena: 7,99 zł

                      Zdecydowanie na NIE. Piwo ma bardzo nieprzyjemną goryczkę :/ Już dawno nie piłem tak niedobrego piwa. Ciekawe czy browarnicy próbowali w ogóle swojego piwa.
                      3/10

                      Comment

                      • Mario_Lopez
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 991

                        #41
                        Średnie piwo, przeważa żywiczność, zaraz po tym wychylają się cytrusy, ale to wszystko słabo ze sobą współgra. +2/5

                        Za 8,20 mam 20 lepszych pozycji do wyboru.
                        Last edited by Mario_Lopez; 11-03-2015, 19:30.
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                        EBE EBE

                        Comment

                        • bulka_
                          Member
                          • 08-2011
                          • 37

                          #42
                          całkiem smaczne, acz niewyrózniajace się specjalnie piwo, nic nie urywa.
                          btw czy tylko ja tutaj wyczuwam gumę balonową w aromacie? wiadomo coś nt. drożdzy?

                          Comment

                          • Brodzislaw
                            Senior
                            • 09-2013
                            • 1020

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bardziej mu do ciemnej pomarańczy niż do reklamowanego bursztynu, zmętnione. [4]
                            Piana: Jasna z drobnych pęcherzy, opadła do minimalnej warstwy, pozostawiając ślad na szkle. [4]
                            Zapach: Bukiet amerykańskich chmieli w nucie cytrusów, tropikalnych owoców i z dala - żywicy. [4.5]
                            Smak: Słody w nucie chlebowej i biszkoptowej kontrują goryczkę w tonie brzoskwini i grejpfruta. Chmiel jest szlachetny, pozostaje na kubkach smakowych ale nie zalega. [4]
                            Wysycenie: Średnie do niskiego, poprawia i tak wysoką pijalność. [4]
                            Opakowanie: Akuratne do nazwy, miłe dla oko tło. [4]
                            Uwagi: Amber prawie jak amerykańska IPA :-)

                            Moja ocena: [4.175]

                            Comment

                            • Brodzislaw
                              Senior
                              • 09-2013
                              • 1020

                              #44
                              Kolor niby bursztynowy a raczej ciemnej pomarańczy, zmętniony. Piana jasna obfita początkowo, szybko opada do minimalnej warstwy, pozostawiając ślad na szkle.
                              Aromat wybitnie chmielowy, w stylu amerykańskim. Ten mały „pies” (kejter z poznańskiego to mały piesek) daje cytrusami, tropikalnymi owocami, leciutką żywicą i słodyczą ananasa. Smak nie ustępuje zapachowi. Słodkawe nuty słodów kontrują goryczkę na poziomie średnim. Nuty zbożowe i biszkoptowe łączą się z goryczką, którą odczuwam w postaci brzoskwini, grejpfruta.
                              Piwo lekko rozgrzewa, co zdaje się nie jest tylko efektem zawartości alkoholu. Wysycenie niskie ułatwia mi picie. Świetne piwo!

                              Comment

                              • cejot
                                Member
                                • 11-2014
                                • 64

                                #45
                                O matko, temu to nie pasi, tamto inne, dla nastepnego dupy nie urywa. Powiem tak, tez zaczalem wybrzydzac, ale dociezkiej cholery, czy w piciu piwka nie chodzi o to zeby bylo przyjemnie i zeby troche we lbie zaszumialo? Ja odczuwam przyjemna goryczke citry i chinooka, jakies cytrusy i zywice. I jest git. Piwo smaczne i o to chodzi. A jak mam sie spuszczac ze piana odrobine za mala albo ze wali tylko ameryka - no bez przesady panowie i panie. Trza na luz dac. Piwo polecam tym, ktorzy chca odrobine wywazonej piwnej przyjemnosci.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎