Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Jurajskie Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mocho
    Member
    • 01-2014
    • 92

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: czarny, pod światło rubinowe przebłyski [4.5]
    Piana: beżowa, niezbyt obfita, drobna ale szybko opada i prawie nic nie zostaje [4]
    Zapach: kawa, gorzka czekolada, podoba mi się [4.5]
    Smak: dość treściwe, spodziewałem się że będzie bardziej wodniste, na pierwszym planie kawa, później gorzka czekolada i paloność, lepsze niż się spodziewałem czytając wcześniejsze oceny [4.5]
    Wysycenie: dość niskie, w sam raz [5]
    Opakowanie: stylistyka ok, wykonanie takie sobie, etykieta nie doklejona i odchodzi [4]
    Uwagi: kupiłem, poczytałem opinie i już myślałem że znowu źle wybrałem, ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, na pewno do powtórzenia. Partia 20.08.14

    Moja ocena: [4.45]

    Comment

    • Mario_Lopez
      Senior
      • 08-2009
      • 991

      #17
      Nie będę oceniał z ARTomatu, bo byłbym niesprawiedliwy pewnie, stout to gatunek którego po prostu nie lubię za bardzo.

      Ale do rzeczy, wodnistość, pustka, bardzo mało treści, piana faktycznie stoutowa, kolor też.

      Tak jak pisali przedmówcy, poprzednia wersja była lepsza.
      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


      EBE EBE

      Comment

      • toto
        Senior
        • 12-2006
        • 949

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemny, z rubinowymi refleksami pod światło, klarowny [4.5]
        Piana: obfita, beżowa, szybko grubiejąca do dużych bąbli, bardzo trwała, trochę oblepia szkło [4]
        Zapach: kawowo-palono-kwaskowy, są też silne elementy ciemnosłodowe [4]
        Smak: kawowy, dość wytrawny, z wyraźnymi akcentami palono-kwaskowymi (paloność może trochę zbyt zalega w przełyku), bardzo pijalne; goryczka w tle, umiarkowana treściwość pasuje do stylu [4]
        Wysycenie: niezbyt duże, odpowiednie do stylu [4]
        Opakowanie: butelka zwrotna (okocimska), Kapsel browarowy, beżowo-beunatna owalna etykieta z ruinami zamku, niezbyt czytelna, są niezbędne dane [3.5]
        Uwagi: Do 31.05.2014. Mocny średniak, pije się całkiem przyjemnie.

        Moja ocena: [4]

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny rubin, pod światło widać klarowność. [3.5]
          Piana: Beżowa, drobna, średnio obfita tylko chwilę po nalaniu, szybko zanika do obrączki, a wkrótce do zera. [3]
          Zapach: Karmelowy, delikatna paloność, po ogrzaniu lekka czekolada. [3.5]
          Smak: Smak mało wyrazisty, treściwość umiarkowana, nic tu w tym piwie się nie dzieje. Ani czekolady, ani paloności, ani nawet cholernego karmelu. Nuda. Przynajmniej nie słodkie...Dobra, jak trochę się ogrzało, to wyszły niuanse. Czekolada na bardzo niskim poziomie, lekka kwaskowość, treściwość nadal umiarkowana ale bez irytującej wodnistości. [3.5]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Nowa butelka bezzwrotna, i tak została zasyfiona klejem do etykiet. Etykiety w ładnej, adekwatnej do stouta kolorystyce, tyle że na zwykłym papierze i w dodatku krzywo ponaklejane. Ot, rękodzieło... [3.5]
          Uwagi: Smakuje bardziej jak ciemny lager a nie żaden stout. Piłem zresztą wiele bardziej treściwych i bardziej czkoladowych lagerów, tyle że w Czechach...Słabiutko...
          Porównałem sobie ocenę w stosunku do Zawiercia czekoladowego i chyba nawet teraz jest lepiej, tyle że przy obecnej konkurencji to już za mało...

          Moja ocena: [3.475]
          Attached Files
          Last edited by docent; 07-04-2014, 10:56.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • chechaouen
            Senior
            • 01-2011
            • 1180

            #20
            Procenty zjechały do 5 proc. W Tesco sprzedają teraz po 3,99 zł na czymś w rodzaju wyprzedaży. Chyba dostali jakieś duże partie tego i puszczają w obieg na zasadach outletu, bo wcześniej nie mieli tego wcale, a teraz stoją całe palety (ja widziałem na Stalowej na warsz. Pradze). Choć warka z datą sierpniową, więc blisko deadline'u nie jest.
            Piwo niestety wyraźnie zmieniło profil, już do kilku miesięcy jest tak samo - czekolada jedynie w nazwie, w aromacie i smaku już jest nie ma. Dawną przyjemną słodową pełną treściwość można tylko powspominać. Generalnie niezły, ale co najwyżej przeciętny stout o profilu zdecydowanie kawowym. I tak jak napisał powyżej docent, poza tym nic ciekawego się nie dzieje. Poprawnie i tyle. Szkoda, bo jeszcze rok temu stosunek jakość/cena był super

            Comment

            • KarlPopper
              Senior
              • 11-2013
              • 133

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Prawie czarny, pod światło ciemny-brąz. [4.5]
              Piana: Dosyć ładna, oblepia szklankę, niezły kremowy kolor, ale niestety krótka [4]
              Zapach: Nuty ciemne, karmelowe, lekkie melanoidyny, lekkie nuty kakaowe i czekolady tyle co na lekarstwo. Mogło by być ciekawiej ale nie ma wad a aromat ogólnie przyjemny. [4]
              Smak: Wypiłem specjalnie w temperaturze bliższej pokojowej, niestety drobna nuta alkoholowa jest za to aromaty i nuty karmelowo-palone ładnie uwydatnione. Nuty czekolady, orzechów itp. mogły by być dużo mocniejsze, a i dodałbym więcej chmielu. Ale w tej cenie całkiem spoko, osobom zaczynającym przygodę ze stoutem (innym niż Guinnes ) nawet bym polecał. Szkoda, że aromat jest lepszy od smaku. [3.5]
              Wysycenie: W sam raz na styl. [5]
              Opakowanie: Ładna etykieta i nawet jura krakowsko-częstochowska zobrazowana, dodatkowo z tyłu podane nazwy słodów co sie chwali [4.5]
              Uwagi: Zakupione butelkowe w Świecie Piwa. Często bywa na kranie w House of Beer ale zapewne zimne straci dużo na aromacie i smaku.

              Moja ocena: [3.9]
              Live Craft. Die Punk.

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                #22
                W Tesco sprzedają teraz po 3,99 zł na czymś w rodzaju wyprzedaży
                W naszym teraz jest na promocji
                2szt. za 4,79zł

                Data 17.08.2014

                Myślę, że dziś je spróbuję i to coś skrobnę, bo chyba nigdy go nie piłem.
                Last edited by dlugas; 11-05-2014, 10:38.
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #23
                  Kolor: Ciemny rubin idący w czerń, klarowne
                  Piana: Beżowa, drobne i średnie pęcherzyki. Szybko opada, minimalnie oblepia szkło
                  Zapach: Karmelowy, delikatna kawa, ciemny chleb, lekka paloność

                  Smak: Pierwsze 5 łyków. Najpierw ciemna słodowość, karmel, pumpernikiel i rodzynki, na finiszu przyjemna średnioelkka goryczka i popiół plus czarna kawa.
                  Niestety po wypiciu 30% zawartości piwo staje się jednowymiarowe, finisz prawie znika i mamy ciągle, ciemny chleb, lekko kwaskowaty karmel i posmak rodzynek. Zamiast stoutu przypomina strawnego lagera ciemniaka. ogólnie jest smacznie, nie wodniście, ale mało stoutowo i prawie nieczekoladowo

                  Wysycenie: Średnie ku niskiemu
                  Opakowanie: ujdzie, butelka bezzwrotna.

                  Uwagi: Prawdopodobnie nazwa i cała reszta ma zwabić wielbicieli słodkich i aromatyzowanych piw. Problem w tym, że wątpię żebym im posmakowało to piwo a poszukiwacze stoutu, paloności i gorzkiej czekolady też za bardzo tego nie znajdą. Piwo jest dość smaczne, ale chyba samo nie wie czym chce być

                  Warka 17.08.2014 cena za sztukę 2,40zł - to bardzo uczciwa cena.
                  Bez promocji raczej nie do powtórki, chyba że napiszecie, że jest bardziej jakieś niż teraz
                  Last edited by dlugas; 12-05-2014, 09:52.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • Pivotal
                    Senior
                    • 05-2013
                    • 671

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Baaardzo ciemny brąz,pod światło środek rubinowy. [4]
                    Piana: Składa się z drobnych pęcherzyków,od początku jest słaba,szybko redukuje się do pierścienia z firanką w środku,nie oblepia szklanki,ale pozostaje do końca. Barwa piany:beżowa. [3]
                    Zapach: Kakaowy,gorzkiej czekolady i słodów. Średniej mocy. [2.5]
                    Smak: Wyczuwalna czarna czekolada,kakao,słody. Występuje minimalna goryczka,która szybko znika. Chwilami sprawia wrażenie wodnistego. [3.5]
                    Wysycenie: Średniawe,ale bombelki widoczne do końca spożywania trunku. [2.5]
                    Opakowanie: Bezzwrotna butelka w kolorze brązowym. Etykiety dopasowane kolorystycznie do smaku i barwy piwa. Kapsel jest firmowy. [3.5]
                    Uwagi: Warka do 20.08.2014,wypite 4.05'14. Niezłe,lekkie piwko do wypicia w coraz cieplejsze dzionki.

                    Moja ocena: [3.075]

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Stout'owy, ładny [4.5]
                      Piana: Jest, utrzymuje się, kremowa [4.5]
                      Zapach: Palony, żywiczny, nuta górna wytrawna, mało czekoladowa, przypomina słabsze portery [4]
                      Smak: Smaczne, pijalne, czekolada gorzka miesza się z chmielem, uderzenie słodyczy [4.5]
                      Wysycenie: Ok [4]
                      Opakowanie: Tak o, ale może być [3.5]
                      Uwagi: Dobry ekwiwalent zwykłych, lekkich stout'ów. W cenach niskich można kupować> kiedyś ten stout był tępy=jednowymiarowy, gorzki i mało czekoladowy, stąd zaskoczenie

                      Moja ocena: [4.25]
                      Last edited by Petitpierre; 16-06-2014, 17:27.
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      • Koninck
                        Senior
                        • 03-2009
                        • 180

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemny [3.5]
                        Piana: Przy nalewaniu pierzynka, szybko opada po zbełtaniu powstaje [3.5]
                        Zapach: Kawowo-czekoladowy mało intensywny [3.5]
                        Smak: Smak nie powala, pite w temperaturze pokojowej może czuć tam czekolade, karmel ale tylko w domyśle posmak gorzkawy [3]
                        Wysycenie: Może być [3.5]
                        Opakowanie: Butelka zwrotna z ciekawą grafiką [4]
                        Uwagi: Nic szczególnego w stosunku do nazwy stout, bardziej smakuje jako zwykły ciemniak mało treści

                        Moja ocena: [3.325]
                        Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

                        Comment

                        • melor
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 364

                          #27
                          aromat: lekko chmielowy, mało intensywny
                          kolor: ciemnokasztanowy, klarowny
                          piana: mała
                          smak: Hmmm. Dziwny smak. Co to jest? Dziwne. Jest goryczka. Lekko kwaśny. Wysokie nasycenie. To nie przypomina stoutu. Ma dziwny posmak, nie wiem co to jest, może jakaś wada. Ni to chmiel, ni to słód. Może to goryczka od chmielu? Ale od jakiegoś starego chmielu. Skłaniałbym się ku tej opcji. Smakuje to jak jakiś przeciętny pilsner. Może przypomina to trochę razowy chleb. Żadnych palonych nut nie czuję. Dominuje tępa goryczka od starego, kiepskiego chmielu.
                          4/10

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                            Zapach: Karmelowy, delikatna kawa, ciemny chleb, lekka paloność

                            Smak: Pierwsze 5 łyków. Najpierw ciemna słodowość, karmel, pumpernikiel i rodzynki, na finiszu przyjemna średnioelkka goryczka i popiół plus czarna kawa.
                            Niestety po wypiciu 30% zawartości piwo staje się jednowymiarowe, finisz prawie znika i mamy ciągle, ciemny chleb, lekko kwaskowaty karmel i posmak rodzynek. Zamiast stoutu przypomina strawnego lagera ciemniaka. ogólnie jest smacznie, nie wodniście, ale mało stoutowo i prawie nieczekoladowo

                            Uwagi: Prawdopodobnie nazwa i cała reszta ma zwabić wielbicieli słodkich i aromatyzowanych piw. Problem w tym, że wątpię żebym im posmakowało to piwo a poszukiwacze stoutu, paloności i gorzkiej czekolady też za bardzo tego nie znajdą. Piwo jest dość smaczne, ale chyba samo nie wie czym chce być

                            Warka 17.08.2014 cena za sztukę 2,40zł - to bardzo uczciwa cena.
                            Bez promocji raczej nie do powtórki, chyba że napiszecie, że jest bardziej jakieś niż teraz
                            Ponowne podejście oraz kolejny "eksperyment" z "przeciąganiem piw do tego nie zalecanych"

                            Aromat: paloność, słodka czarna kawa. leciutki karmel
                            SMAK: lekko kwaskowy, ale nawet nie powyżej średniostoutowej, wyraźna czarna średnio posłodzona kawa, gorzka czekolada oraz paloność. Goryczka (palona)wyraźna. Ogólnie bardzo smaczne

                            UWAGI:
                            Warka 20.08.2014, czyli leciutko przeterminowane, trzymane cały czas w lodówce.
                            Kupione za 2,40zł. Szkoda, że nie odważyłem kupić się i wsadzić w chłodnię większej ilości.
                            Bardzo smaczny oraz wyraźny lekko posłodzony, kawowo-czekoaldowy stout. Oznak zepsucia brak. Jedynie wysycenie oraz piana ucierpiały na tym "leżeniu"

                            Albo ta warka jest totanie inna niż ta wcześniej przeze mnie opisywania albo przeterminowanie dobrze wpływa na to piwo.
                            Szkoda, że nie mam więcej :/
                            Last edited by dlugas; 27-02-2015, 22:56.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment


                            • #29
                              Kolor: Ciemny, nieprzejrzysty brąz z rubinowymi refleksami pod światło [4]
                              Piana: Niezbyt urodziwa, oblepia szkło [3]
                              Zapach: Mało intensywna czekolada [3]
                              Smak: Mało wyrazisty, słaba czekolada, niska goryczka. Dużej dawki chmielu na pewno nie czuć. [3]
                              Wysycenie: W normie [4,5]
                              Opakowanie: Butelka zwrotna, na etykiecie jakieś skałki, kawałki i wiórki czekolady[4]
                              Uwagi: Bardzo pijalne, butelkę opróżniłem dość szybko. Jednak spodziewałem się stouta a dostałem piwo które bardziej przypomina ciemnego, lekko czekoladowego lagera. Warka do 23.07.15.
                              Piwo kupiłem na promocji za 2 złote i jako tanie ciemne jest okej. Jako stout na pewno rozczarowuje.

                              Comment

                              • umbra
                                Member
                                • 07-2012
                                • 90

                                #30
                                Sklepik monopolowy 5,50 zł, data 15.12.2016.
                                Pełna nazwa: Jurajskie stout czekoladowy.
                                Rzeczywiście kolor brudnobrunatny czyli gorzkiej czekolady.
                                Niestety w zapachu i smaku nic z czekolad. Raczej palona trawa.
                                Bardzo gazowane, wręcz musujące, szczypie.
                                W porównaniu z wczorajszym Milkiem z Tenczynka zero treści.
                                To piwo fajnie da się wypić, ale nie zaciekawia.
                                Attached Files
                                Last edited by umbra; 13-09-2016, 20:48.
                                NORD EXPRESS

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎