Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Bojan Black IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Jak najbardziej nowy wątek. Browar przyznaje się do zmiany receptury.
    hmmm, to ile wątków powinien mieć Pacyfik?
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • Kumor
      Junior
      • 06-2014
      • 8

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
      hmmm, to ile wątków powinien mieć Pacyfik?
      Jesli browar zmienia recepturę i nazwę danego piwa to chyba jednak warto założyć dla niego nowy wątek. Za jakiś czas nie każdy będzie pamiętał że Black IPA została zmieniona na Bojan Czarne.
      Last edited by Kumor; 30-12-2014, 13:19.

      Comment

      • Kumor
        Junior
        • 06-2014
        • 8

        Jesli browar zmienia recepturę i nazwę danego piwa to chyba jednak warto założyć dla niego nowy wątek. Za jakiś czas nie każdy będzie pamiętał że Black IPA została zmieniona na Bojan Czarny.

        Comment

        • Pess09
          Senior
          • 12-2013
          • 284

          To na 100% było Black IPA, dziwne bo partia chyba niedawno przyszła do sklepu, tydzień wcześniej nie było tego piwa.

          Comment

          • wilanowiak1
            Member
            • 12-2014
            • 32

            Dziś kupiłem Bojana Black Ipa, data do 12.02.15, chyba w miarę nowa warka bo dużo ich było.
            Nowa Warka znowu na dobrym poziomie i w smaku i zapachu :-)

            Comment

            • BartekBraku
              Junior
              • 01-2014
              • 14

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny, nie nieprzejrzysty. Rubinowe refleksy. Zmętnienia nie stwierdziłem. [4]
              Piana: Kremowa głownie drobne pęcherzyki, lecz są i te większe. Nie jest ona betonowa i super trwała. Na plus: obkleja szkło i pojawia się krążkowanie. [4]
              Zapach: Wyczuwalne owoce cytrusowe, lekka żywica, delikatne nuty ciemnych słodów no i lekkie masło się pałęta. Aromat nie zanika, ale jakoś super intensywny nie jest. [3.5]
              Smak: Black IPA/CDA, a nie jakiś tam Czarny. Cytrusy, owoce leśne rzaczej też, lekka żywica i nutka paloności. Goryczka średnia, lekko zalegająca. [4]
              Wysycenie: Dla mnie optymalne. [4.5]
              Opakowanie: Eta schludna, prosto naklejona dedykowany kapsel, ale informacji na temat użytych chmieli nie ma. [4]
              Uwagi: Zmiany w Bojanie Black IPA nie skończyły się na zmianie nazwy i treści etykiety, zmieniono zasyp jak i chmielenie czym piwo zyskało wiele,wyraźne są akcenty chmielowe, jak i te z ciemnych słodów. O piwie można powiedzieć, że jest dobre, stylowe, ale nie ma pazura, nie ma jakiegoś mocnego akcentu... w końcu ma trafić w gusta wielu konsumentów... Piwo na plus Warka: 09.03.2015

              Moja ocena: [3.85]

              Comment

              • Glingorth
                Senior
                • 04-2014
                • 283

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, delikatne przebłyski. [4.5]
                Piana: Beżowa, gęsta i trwała po przelaniu. Z czasem stopniowo opada, jednak utrzymuje się do końca. [4]
                Zapach: Po otwarciu przyjemny chmielowy żywiczny aromat, w tle delikatna paloność. Całość niestety mało intensywna. [3.5]
                Smak: Średnia goryczka, krótka, lekko zalegająca. Żywica, delikatne cytrusy, nuty z palonych słodów. Całość wytrawna. [3.5]
                Wysycenie: Nie jest źle jednak pod koniec trochę siada. [4]
                Opakowanie: Jedno z lepszych z Bojanowa, chociaż te 'reklamy' z tyłu są już męczące. [4]
                Uwagi: Oceniana wersja to Bojan Czarny. Zmiana wyszła im na lepsze, przede wszystkim w aromacie przyjemna goryczka a nie masło i paloność. Za to z drugiej strony chmiel przykrył nuty palone a nie jak to miało miejsce wcześniej, że paloność tłumiła chmiel W smaku też jest ciut lepiej, ale dalej bardziej przypomina wytrawnego stouta. Jednak promocyjna cena za dwie butle zachęca do ponownego zakupu.

                Moja ocena: [3.65]

                Comment

                • SeeJay
                  Senior
                  • 04-2016
                  • 239

                  Do bólu poprawne ciemne IPA, warka 27.03.2020.
                  Ma wszystko co powinno mieć CDA, więc co tu więcej pisać? W cenie 3 złote z groszami świetny wybór.
                  Attached Files
                  Last edited by SeeJay; 02-05-2019, 12:13.

                  Comment

                  • Rogerson
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 421

                    Gdzie taka cena skoro nawet w Lidlu kosztuje 4,99?

                    Gdyby kosztowało 3 z groszami, to kupowałbym wiadrami, bo to całkiem niezły przedstawiciel stylu, bez zbędnych udziwnień..

                    Comment

                    • SeeJay
                      Senior
                      • 04-2016
                      • 239

                      @Rogerson, a sklepik osiedlowy na podkarpaciu. Często mam tam takie okazje, a nawet lepsze. Dla przykładu AIPA z Kormorana za 2.99. :-)

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SeeJay Wyświetlenie odpowiedzi
                        @Rogerson, a sklepik osiedlowy na podkarpaciu. Często mam tam takie okazje, a nawet lepsze. Dla przykładu AIPA z Kormorana za 2.99. :-)
                        Który to sklep ? któryś z FRACów ?
                        bo oprócz lidla nigdzie nie widziałem tego piwa
                        Chyba, że w Al.capone
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • kosher
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 2300

                          Kupowałem ostatnio w Polomarkecie w stałej cenie za 4.99 zł. Całkiem przyzwoita Black IPA.

                          Comment

                          • SeeJay
                            Senior
                            • 04-2016
                            • 239

                            Który to sklep ? któryś z FRACów ?
                            bo oprócz lidla nigdzie nie widziałem tego piwa
                            Chyba, że w Al.capone
                            Osiedlowy sklepik w okolicach Krosna :-)

                            Comment

                            • LESNICZYy
                              Senior
                              • 01-2018
                              • 951

                              Beżowa piana nie bardzo chciała się wytworzyć . Czarny brąz , niskie wysycenie , paloność , brak cytrusów i średnia goryczka . Warka 26.03.20 przelegiwała kilka miesięcy w lodówce .
                              Ogólnie piwo da się wypić z smakiem ale rzici nie urywa .

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎