Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ursa Maior, Ursa Deszcz w Cisnej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • x57
    Senior
    • 05-2011
    • 247

    #31
    Kolor ciemnomiedziany.
    Piana niska, trwała.
    Aromat mocno estrowy, słodowość, karmel, dymioność dość niska.
    Smak dymioność już większa, spożywcza, słodowość, lekkie estry, lekki karmel, goryczka średnio-niska, wysycenie średnie, finisz wytrawny, jakby lekko palony.

    Ok.

    Comment

    • Warchlando
      Member
      • 06-2012
      • 94

      #32
      Kolor - brązowy, klarowny
      Piana - niska, brudno biała, szybko opadająca pozostawiając po sobie niewielki kożuszek, lekko oblepia szkło
      Zapach - przede wszystkim wędzonka oraz słodowość, na dalszym planie aromaty iglaste
      Smak - wędzonka połączona z chmielem, wyczuwalne również iglaki, posmaki słodowe oraz chlebowe. Finisz lekko słodkawy. Goryczka średnia.
      Wysycenie - średnie
      Opakowanie - nietypowa, lecz stylowa etykieta i bardzo klimatyczna. Podany na etykiecie ekstrakt, zaw. alk., podstawowy skład, temperatura serwowania oraz krótki opis piwa, jak również z jakimi potrawami piwo dobrze się harmonizuje. Kapsel firmowy
      Uwagi - bardzo dobra wędzonka. Średnio treściwa ale dobrze zbalansowana.
      Warka do 12.12.2013

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: brązowy, przejrzysty [5]
        Piana: średniowysoka, dość trwała, do końca utrzymuje się cieniutka warstwa. [4]
        Zapach: średniointensywny, wędzono-słodowy, przyjemny. [4]
        Smak: przyjemna, średniointensywna wędzonka i dobrze z nią zbalansowana słodowość. Poza tym lekka paloność i owocowość. Goryczka niska, (może trochę za niska) przyjemna i niezalegająca. Piwo treściwe, świetnie się je pije. [4.5]
        Wysycenie: średnie. [4]
        Opakowanie: ładna etykieta, kapsel firmowy też niezły, minus 0.5 za brak szczegółowego składu. [4.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.275]

        Comment

        • sloik
          Junior
          • 11-2013
          • 5

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Piękny rubin. [5]
          Piana: Średnio obfita, ale pięknie firankuje. Lekko brudna biel. [4]
          Zapach: Piękny wędzony zapaszek z domieszką karmelu i chlebkowości. [5]
          Smak: Idealny balans słodyczy, delikatnej goryczki i wędzonki, także wędzonego finiszu. [5]
          Wysycenie: Anglicy powiedzieliby "lively". Idealne. [5]
          Opakowanie: Oryginalne opakowanie, ciekawa (najbardziej stonowana z Ursy) etykieta. Jakbym miał się czepiać, ciężko się czyta przy słabym oświetleniu. [4.5]
          Uwagi: Zdecydowanie najlepsze piwo z Ursy. Pokłony. Jak się uda, złapię więcej.

          Moja ocena: [4.875]

          Comment

          • coder
            Senior
            • 10-2006
            • 1347

            #35
            Aromat: słodowy, wędzonka

            Piana: niska, gęsta, dość trwała

            Barwa: rubinowe, klarowne

            Smak: słodowy - rozbudowany i ciekawy, wędzony, słodkie nutki, spora doza goryczki

            Goryczka: dość wysoka, długa, przyjemna

            Odczucie w ustach: pełne, lekko ściagające

            Ogólne wrażenie: bardzo udane piwo, z przyjemnością wypiłem dwa kufle.

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6134

              #36
              Początek nie zachęcał zwłaszcza za sprawą aromatu... nie leżał mi...
              Potem zapach ustabilizował się, powiedzmy - na lekko wędzonym karmelu...
              Piwo z każdym łykiem było lepsze...

              Piana i gaz słabe... OK
              Goryczka też szlachetnieje bliżej końca...

              Nie przepadam za tym stylem ale "po namyśle" stwierdzam jest OK...

              Comment

              • corsano
                Senior
                • 05-2013
                • 182

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Rubinowy, ciemno czerwony, klarowny [5]
                Piana: Obfita, z grubymi pęcherzami, szybko opadająca, a´la coca cola [1.5]
                Zapach: Średniointensywny, na pierwszym planie wędzony, lekko słodowy [3.5]
                Smak: Słodowy, lekka wędzonka, kwaskowy, goryczka dość mocna [3]
                Wysycenie: Niskie, trochę za słabe [3.5]
                Opakowanie: Etykieta bardzo fajna, dopracowana, super papier, kapsel firmowy, brakuje tylko szczegółowego składu [4.5]
                Uwagi: Pite w temperaturze 14°C, warka do 12.12.2013

                Moja ocena: [3.225]

                Comment

                • DonZ
                  Senior
                  • 03-2013
                  • 303

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Brązowe, klarowne, rubinowe pod światło. Ładnnie się prezentuje [5]
                  Piana: Ładna drobniuteńka, całkiem obfita, koloru złamanej bieli, kremowej. Redukuje się do milimetrowego kożuszka. [4.5]
                  Zapach: Słodowy, z delikatną ale to naprawdę subtelną nutą wędzoną, a miało być wędzone. Jest troszkę karmelu. Znowu pomidor... 3 piwa z Ursy za mną każde z pomidorem. [3]
                  Smak: W smaku lepiej jak w zapachu tutaj na pierwszym palnie wędzoność, takiego wędzonego sera, pozostająca, przyjemna, goryczka niewielka. W smaku bardzo przyjemne. Raczej wytrawne. [4]
                  Wysycenie: Niskie, dla mnie odpowiednie. [5]
                  Opakowanie: Standard w URSA, mnie nie zachwyca. [3]
                  Uwagi: URSA z pomidora... chyba jak na razie bolączka i pomidorowe doświadczenia z browarem, muszę spróbować naprawdę świeżej warki i zobaczyć jak się ona ma do tego co mam w butelce. Z trzech przeze mnie wypitych to jest pierwsze bez pomidora w smaku.

                  Moja ocena: [3.75]
                  Last edited by DonZ; 18-12-2013, 21:37.

                  Comment

                  • Nesca
                    Member
                    • 11-2010
                    • 38

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Brązowo – miedziany, lekko mętne [4.5]
                    Piana: Niezbyt wysoka, koloru kremowego, bardzo gęsta, pozostająca nieco na szkle i niezanikającym kożuszkiem na piwie [3.5]
                    Zapach: Średniointensywny z wybijającym się zapachem wędzonym, słabiej czuć słód [3.5]
                    Smak: Na początku zdecydowanie wędzony, wytrawny, czuć też słód i bardzo niewielką goryczkę pozostającą jednak (podobnie jak "wędzonka") w ustach na dłużej [4.5]
                    Wysycenie: Niezbyt wysokie, ale odpowiednie dla piwa [4.5]
                    Opakowanie: Ciekawa etykieta, utrzymana w stylu Ursy, pełna informacja [5]
                    Uwagi: Kupione w browarze, dostarczone - szybko - kurierem (podraża koszty, ale dla tego piwa warto). Jak na razie chyba najlepsze piwo z Ursy i z rzadkiego (a szkoda) w Polsce stylu. Będę kupował.

                    Moja ocena: [4.075]

                    Comment

                    • marian1920
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 1333

                      #40
                      a ja powiem tak, byłem w Bieszczadach, zawitałem do browaru i jak dla mnie WIELKI pozytyw. Piwka rewelacyjne, browar można zwiedzić tylko trzeba zebrać ekipę ok. 10 osób. Do piwka można sobie zakupić bieszczadzkie pamiątki, a także pokale oraz skrzynki drewniane na piwo.

                      Comment

                      • Hapek
                        Senior
                        • 03-2013
                        • 100

                        #41
                        Jak dla mnie ogromna różnica między pierwszą, a drugą warką. W drugiej wszystko tak wygląda jakby piło się wędzoną kiełbasę i nic ponadto. Nie wiem czy tak miało być, ale pierwsza gdzie było więcej tej wytrawności, to bardziej do mnie trafiła.

                        Comment

                        • Rogerson
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 421

                          #42
                          Miałem pewne obawy czy w ogóle dokonać zakupu Deszczu po tych wszystkich nieprzychylnych słowach nt. piw Ursy, ale zaryzykowałem i nie żałuje, mimo że do rewelacyjnej pierwszej warki troszkę brakuje, przede wszystkim piwo jest bardziej wodniste, za to w smaku po paru pierwszych łykach wraca przyjemna wędzonka znana z pierwszej warki. Zapach też jest ok, żadnych warzyw nie wyczułem.

                          Ogólnie gdyby nie delikatna wodnistość nie miałbym żadnych zastrzeżeń.

                          Warka z datą do 12.02.2014 - 7,50 we wrocławkiej Drink Hali.

                          Comment

                          • Rogerson
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 421

                            #43
                            Dzisiejsza próba wersji beczkowej we wrocławkiej 'Kontynuacji' również wypadła pomyślne. Jest nawet lepiej w stosunku do wersji butelkowej, bo piwo nie jest wodniste, choć aromat w zapachu jest raczej przeciętny. Na szczęście braki w aromacie nadrabia to co najważniejsze, czyli smak.

                            Biorąc pod uwagę wszystkie komentarze nt. piw Ursy, Deszcz przetrwał bez uszczerbków.
                            Last edited by Rogerson; 10-01-2014, 19:00.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              #44
                              Wędzonka bardzo dobrze zaznaczona i w zapachu i w smaku - jak trzeba. Piana jednak tak mizerna, że po chwili jej już nie było. To trzeba poprawić. Reszta OK.

                              Comment

                              • Klatak
                                Senior
                                • 07-2014
                                • 431

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Można powiedzieć że jest brąz z przebłyskami bardzo brudnej pomarańczy. Zmętnienie średnio niskie. [5]
                                Piana: Średnio obfita, średnio trwała, średnio zbudowana. [3.5]
                                Zapach: Dość intensywny, wędzony. Całość przypomina zapach świeżo uwędzonej szynki. [4.5]
                                Smak: Treściwe, pełne, gęste, gładkie. Przyjemnie wędzone z delikatnie goryczkowo-palonym finiszem. [4.5]
                                Wysycenie: Niskie, mogło by być wyższe. [4]
                                Opakowanie: Etykieta koresponduje z zawartością butelki, wykonana z dobrej jakości papieru. Szkoda że nie ma pełnego składu. [4]
                                Uwagi: Warka z datą do 30.11.2014. Jak bym miał polecać piwo na wędzonym (drewnem) słodzie, wybrał bym to.

                                Moja ocena: [4.375]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎