Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ursa Maior, Ursa Deszcz w Cisnej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cichus
    Junior
    • 04-2013
    • 20

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemno brązowy, klarowny. [4.5]
    Piana: Średnioobfita, drobnopęcherzykowa, koloru złamanej bieli. Dosyć szybko redukuje się do obrączki. [3.5]
    Zapach: Zapach jest świetny. Na początku piwo atakuje silną wędzonką, o charakterze kiełbasiano/serowym. Następnie, jak już nos trochę się przyzwyczai do głosu dochodzą nuty słodowe - karmel oraz palość. Również da się wyczuć również delikatne muśnięcie orzechów. [4.5]
    Smak: Dosyć pełne, lekko kwaskowe i mocno wędzone. Na szczęście nie jest za mocno słodowe i wyklejające co zdecydowanie poprawia pijalność. Goryczka jest umiarkowana, kontruje tylko ewentualną słodycz. [4]
    Wysycenie: Średnie, takie lubię. [4]
    Opakowanie: Ursowe. Mnie się podoba. [4.5]
    Uwagi: Piwo z datą przydatności do 30 X 2014 roku.

    Moja ocena: [4.175]

    Comment

    • Aecjusz
      Member
      • 10-2010
      • 40

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnobursztynowy [4.5]
      Piana: Na początku obfita, potem opada do ledwo widocznego kożucha, kończy jako obrączka. [4]
      Zapach: Wędzonka. Dobra wędzonka. Ale nic poza tym. [4]
      Smak: Atakuje najpierw cierpka goryczka, a na końcu wędzonka. Posmak wędzonki zostaje. [4]
      Wysycenie: średnie, można powiedzieć - prawidłowe. [4]
      Opakowanie: Jak zawsze perfekcyjna etykieta. [5]
      Uwagi: Piwo wybitnie sesyjne do powolnego wypicia, ewentualnie do dobrego obiadu. Pijąc powoli, małymi łykami, wchodzi genialnie. Przy próbie szybszej konsumpcji gubi się jednak cała przyjemność i charakter. Polecam do obfitych posiłków i sesyjnie. Do picia na co dzień niespecjalnie. Na pewno będę wracał - zwłaszcza przy okazji posiłków lub wypadów w góry

      Moja ocena: [4.075]

      Comment

      • wit
        Senior
        • 12-2012
        • 144

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: bardzo ładny, klarowny, soczysty brąz [4]
        Piana: Szybko redukuje się do cienkiego kożuszka [3]
        Zapach: Ta wędzonka jest bardzo nietypowa, rozumiem, że jest zamierzona, ale dominuje całkowicie. [3]
        Smak: Niemal dyskwalifikacja, kombinacja coli z kiszoną kapustą [2]
        Wysycenie: Nota neutralna, bez wpływu na całość wrażeń [3]
        Opakowanie: Jak reszta z tej wytwórni - ładne [4]
        Uwagi: Mnie to piwo pokonało, jego nietypowość mnie przerosła. Ogólne doznania bardzo nieprzyjemne.

        Moja ocena: [2.7]

        Comment

        • Mars276
          Senior
          • 07-2014
          • 134

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Miedziany. Piwo jest klarowne. [5]
          Piana: Obfita, drobno i średniopęcherzykowa. Średnio trwała. Koronkuje słabo [4]
          Zapach: Silna wędzonka w stylu szynkowym (bukowa) i odrobina owocowych estrów. Trochę karmelu. Brak wad. [4.5]
          Smak: Piwo jest półwytrawne. Goryczka niska. Pełnia średnia. W smaku czuć przyjemną wędzonkę podobnie jak w aromacie pomieszaną z karmelem i odrobina owocowych nut estrowych. Jest też lekko wyczuwalny aldehyd octowy. [4]
          Wysycenie: Niskie. [5]
          Opakowanie: Etykieta kompletnie mnie nie przekonuje. Jest brzydka. Brakuje też składu i informacji o IBU. [2.5]
          Uwagi: Bardzo dobra wędzonka. Jedna z lepszych w Polsce.

          Moja ocena: [4.2]

          Comment

          • Pivotal
            Senior
            • 05-2013
            • 671

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brązowy, a pod światło był miedziany w stronę rubinowego... piwo było zamglone i nieprzejrzyste od znajdującego się osadu. [5]
            Piana: O barwie jaśniejszego beżu, dość wysoka i trwała z przewagą drobnych pęcherzyków, opadając pozostawiała wyraźną koronkę na szkle, widoczna końca w postaci 3mm pierzynki. [4]
            Zapach: Sadzy, dymu z ogniska, z niewielką nutą wędzonego mięsiwa, na dalszym planie karmel. Zapach przyjemny i dość mocny. [3.5]
            Smak: Nuty dymne i wędzone, następnie wyczuwa się smak karmelu i grejpfruta. Przyjemna, dymna gorzkość miesza się z grejpfrutem i lekkim karmelem. Najdłużej w ustach pozostają subtelne nuty dymne. Całkiem treściwe i niemęczące. [4.5]
            Wysycenie: Jak dla mnie, odpowiednie! Początkowo ciut powyżej średniej, utrzymało się do końca. [5]
            Opakowanie: Jak zwykle ciekawa, choć nie jest moją ulubioną z Ursy. Brakuje pełniejszego składu, ale za to mamy inne informacje. Kapsel firmowy, jest okej. [4]
            Uwagi: Warka do 15.01.2016, wypite 1.01'16. Jedno z ciekawszych piw jakiem miałem okazję wypić w ostatnim czasie. Piło się przyjemnie, smak nieprzekombinowany, wszystko wydawało się być w odpowiednich proporcjach. Finisz ładny, choć nie jakiś długaśny... najpierw znikła nuta karmelowa, i pozostała wyraźna gorzkawość dymno-grejpfrutowa... po chwili pozostał już tylko akcent dymny. **127**

            Moja ocena: [4.125]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎