Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Szałpiw] Śrup

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9735

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarnobrązowy, nieprzejrzysty. [4]
    Piana: Beżowa, wysoka, drobna, zwieńczona dużymi bąblami, po kilku minutach duże bąble znikają, a bardzo drobna piana osadza się i redukuje. [4]
    Zapach: Winny, suszonych owoców (śliwki, może wiśnie...?) Po lekkim ogrzaniu ujawnia się popiół i nuty palone. [4]
    Smak: Nooo..., aksamitna, treściwa wędzonka z tłem karmelowym, można wymlaskać także ślad popiołu. [4]
    Wysycenie: Niskie, OK. [4]
    Opakowanie: Kuń na tle żółtojajecznym> No, może i fajnie...? [3.5]
    Uwagi: Naprawdę smaczne piwo.
    Dałem spróbować żonie, też jej ta wielkopolska szkapa smakowała .

    Moja ocena: [3.975]

    Comment

    • pen
      Member
      • 05-2014
      • 97

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemna kawka [4.5]
      Piana: Pokazna, drobno-sredniopecherzykowa, lekko ciemnawa, redukuje sie w szybkim tempie do kilkumilimetrowej warstwy i pajeczyny [4]
      Zapach: wyrazne chmiele amerykanskie + delikatna nutka czekoladowo-kawowa, niestety lekko czuc alkohol [4]
      Smak: b. rozbudowany, od czekolady po cutrusy [4.5]
      Wysycenie: niezbyt duze, ok [4.5]
      Opakowanie: stwietne, nawiazanie do gwary poznanskiej na plus [5]
      Uwagi: taki mix black hop/brown foot i lowickiego stauta (warka 28.06.2014), szkoda, ze drogie... jesli cena nie spadnie bede wracal do black hop niz do srupa

      Moja ocena: [4.3]

      Comment

      • Glingorth
        Senior
        • 04-2014
        • 283

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, pod słońce z brunatnymi refleksami [4.5]
        Piana: Z początku gęsta i trwała, powoli opadając ładnie brudzi szkło, kolor beżowy [4]
        Zapach: Cytrusy, żywica, po ogrzaniu wychodzi czekolada i paloność [4.5]
        Smak: Dość treściwe, goryczka ładnie kontrastuje ze słodami palonymi i czekoladą, zostawiając cytrusowo czekoladowy posmak, jest też lekko ściągająca. Trochę słodkie. [4]
        Wysycenie: niskie, pasi [4]
        Opakowanie: Dawno się już tak nie ubawiłem czytając teksty z etykiety, trafiony pomysł z tą Poznańską gwarą, no i i przy okazji człowiek dowiedział się co to jest Śrup i haferfloki Brakuje jedynie stylu piwa i IBU. [4.5]
        Uwagi: Piwo ogólnie zostawia pozytywne wrażenia, goryczka fajnie balansuje z ciemnymi słodami.

        Moja ocena: [4.225]

        Comment

        • jaw7
          Senior
          • 10-2012
          • 173

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: brunatno czerwony ,przezroczysty [4.5]
          Piana: solidna, drobno pęcherzykowa ,oblepiająca szkło [4.5]
          Zapach: cytrusy ,suszone owoce-śliwka [4]
          Smak: solidna goryczka niezalegająca, gorzka czekolada i cytrusy [5]
          Wysycenie: średnie w sam raz [4.5]
          Opakowanie: charakterystyczna etykieta ,rozpoznawalna [4.5]
          Uwagi: data 20 .12.2014,bardzo pijalne piwo, brawo!!!

          Moja ocena: [4.525]

          Comment

          • Neptune
            Senior
            • 09-2013
            • 184

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Prawie czarny, z ciemnobrązowymi refleksami pod światło. [4]
            Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa, niezbyt obfita, w dodatku szybko opada i do końca picia towarzyszy nam jedynie pierścień dookoła szklanki. [3.5]
            Zapach: Cytrusy, żywica i niezła paloność. Jest dobrze, choć mogłoby być ździebko intensywniej. [3.5]
            Smak: Fajny, czekoladowo-palony smak z lekkim kwaskiem i ziołami. Goryczka średnia, a pijalność wysoka. Wydaje się nieco lżejsze od kilku konkurencyjnych BIPA. [4]
            Wysycenie: Niskie, pasujące idealnie. [5]
            Opakowanie: Nie podoba mi się. Byłaby raczej odpowiednia dla jakiegoś taniego napoju gazowanego dla dzieci, a nie dla tak dobrego piwa. Plus za podanie pełnego składu. [2]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.725]

            Comment

            • Crim44
              Member
              • 09-2014
              • 88

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemnobrązowy nieprzejrzysty [4]
              Piana: delikatna piana, taka kawowa, zostawia lesing ale opada do deliktanej obwódki [3.5]
              Zapach: żywica, ciemne słody palone, trochę citry i niestety trochę mokrej szmaty ale podejrzewam, że po prostu źle trafiłem dlatego znacznie nie obniżam [4]
              Smak: gorzkiej czekolady, żywicy, ciemnego przypieczonego pieczywa z grejfutową goryczką jest ok [4.5]
              Wysycenie: bardzo niskie lubie ogólnie niskie wysycenie ale to moglo by być wyższe [4]
              Opakowanie: dosyć średni wzorek tego konia i kolorystyka nie pasuje do piwa i do samej nazwy, no w ogóle, choc jest schludne to mi nie pasuje, na plus na pewno wykonanie, jest ok, do tego wszystkie składniki i gwara poznanska podobna do śląskiej [3.5]
              Uwagi: no fajne piwo, niestety miałem pecha z tym aromatem, sprobuje kolejnego, mam nadzieje, że będzie tym razem ok. Warka: 20.12.2014

              Moja ocena: [4.125]

              Comment

              • Brat_Piwny
                Senior
                • 01-2009
                • 685

                #37
                Śrup z Wąsoszy

                Jeżeli warka do 20.12.2014 to piwo jest z Wąsoszy, a nie z Bartka.

                Comment

                • LudwikXIV
                  Junior
                  • 09-2014
                  • 1

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Nieprzejrzysty, praktycznie czarny. Pod światło widoczny ciemny-brąz. [4.5]
                  Piana: Daję trzy za bardzo niewyraźny praktycznie nie istniejący lacing. Piana znika niespodziewanie szybko, a i z trudem się pojawia. Piana koloru beżowego. [3]
                  Zapach: Przyjemne chmielowe nuty. Owoce cytrusowe, przykryte mieszanką leśną i przyprawową. Wyczuwalna kawa i niestety nuta rozpuszczalnikowa. [4]
                  Smak: W smaku piwo kwaskowe, przyjemnie z ciemnego słodu. Ta kwaskowość przypominająca tą z kawy i też ją czuć z dodatkiem czekolady. Są i zioła. Goryczka średnia, umiarkowana. [4]
                  Wysycenie: Wysycenie niskie. [4.5]
                  Opakowanie: Za informacje o słodach i chmielach. Etykieta ciekawa, ale mogłaby bardziej wskazywać na styl piwa, mieć z nim jakiś związek. [3.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.925]

                  Comment

                  • Wujas
                    Gość
                    • 11-2014
                    • 267

                    #39
                    Śrup nijak kojarzy się z Black IPA - tragedia jeśli chodzi o nazwę i etykietę.
                    Samo piwo na poziomie Black Hope AleBrowaru - więc szału nie robi. Ot, stout bez czekolady.

                    Comment

                    • titan
                      Senior
                      • 08-2014
                      • 122

                      #40
                      Tak sobie wyobrażam black ipe, praktycznie niewyczuwalne ciemne slody w aromacie, jest cytrusowosc, jest żywiczność. W smaku przeważa żywica, goryczka średnia żywiczno popiolowa, ciemne slody tez niewyczuwAlne, może przydało by sie troszczę cytrusów w smaku. Piwo niezwykle pijalne. Warka do 28.09.15
                      Last edited by titan; 08-07-2015, 19:51.

                      Comment

                      • Brodzislaw
                        Senior
                        • 09-2013
                        • 1020

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemno-brązowy, zmętniony [4.5]
                        Piana: Beżowa ze średnich pęcherzy, opadła do krążka, pozostawiając ślad na szkle. [3.5]
                        Zapach: Aromaty chmielowe - cytrusy, agrest (?), lekka szmata! [4]
                        Smak: Ciemne, palone słody kontrowane goryczką owocowo-żywiczną. [4.5]
                        Wysycenie: Średnie [4]
                        Opakowanie: Kolor kontrą do piwa, grafika ujdzie. [4]
                        Uwagi: Warka z terminem do 28.09.2015 r.

                        Moja ocena: [4.175]

                        Comment

                        • rafalek21
                          Senior
                          • 04-2015
                          • 1407

                          #42
                          Tegoroczny śrup, chyba jest produkowany w Wąsoszu(jak wszystkie z Szałupiw), na pewno letnia warka 2015, przydałoby się wydzielić, temat i przenieść posty.

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23808

                            #43
                            Ma swój wątek:
                            Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎