Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Plon

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • canigggia
    Senior
    • 10-2009
    • 451

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DonZ Wyświetlenie odpowiedzi
    Uwagi: Być może trafiła mi się wersja zbyt odstana na półce... więc będzie trzeba spróbować kolejną tym razem świeżą warkę.
    Na świeżą warkę będziesz musiał ... niestety ... poczekać do października 2014!
    Browarnik Tomek
    TomCani

    Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

    Comment

    • domaluj
      Senior
      • 04-2012
      • 303

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika canigggia Wyświetlenie odpowiedzi
      Na świeżą warkę będziesz musiał ... niestety ... poczekać do października 2014!
      Jak podaje strona kormorana:
      " Już w najbliższym czasie na rynek wypuszczamy brązową wersję PLONu. Podobnie jak zielona wersja, PLON brązowy to piwo w stylu India Pale Ale na jednym, polskim chmielu odmiany Sybilla. Jedyna różnica to chmielenie suszonymi szyszkami.

      Z PLONem zielonym spotkamy się w następnym roku, przy następnych żniwach, natomiast PLON niebieski to jeszcze niespodzianka."

      Co prawda to inne piwa, ale warto to odnotować.

      Comment

      • Swiecz
        Civil Protection
        • 03-2004
        • 123

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika domaluj Wyświetlenie odpowiedzi
        Jak podaje strona kormorana:
        " Już w najbliższym czasie na rynek wypuszczamy brązową wersję PLONu. Podobnie jak zielona wersja, PLON brązowy to piwo w stylu India Pale Ale na jednym, polskim chmielu odmiany Sybilla. Jedyna różnica to chmielenie suszonymi szyszkami.

        Z PLONem zielonym spotkamy się w następnym roku, przy następnych żniwach, natomiast PLON niebieski to jeszcze niespodzianka."

        Co prawda to inne piwa, ale warto to odnotować.
        Browar domowy (kooperacyjny) BrewIT

        Comment

        • Ravf
          Senior
          • 06-2013
          • 264

          Wypiłem wczoraj kolejny raz Plona mając jeszcze na świeżo w pamięci AIPA z Kormorana. Muszę przyznać, że w porównaniu do tego drugiego Plon rzeczywiście w pierwszym odczuciu atakuje mdławą słodyczą, która w połączeniu z niewielką goryczką jeszcze potęguje ten efekt. Wraz z ogrzewaniem słodycz ustępuje miejsca na rzecz wzrastającej goryczki ale nadal wydaję się nieco słodkawe. Oczywiście to jest porównywanie PIPA do AIPA, więc różnice muszą być.

          Comment

          • piaskun87
            Junior
            • 08-2013
            • 19

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładny bursztynowy kolor, lekko zmętnione [4.5]
            Piana: Ładna, obfita, oblepia szkło [4.5]
            Zapach: Chmielowo - ziołowy z nutą cytrusów [4]
            Smak: Solidne, treściwe piwo! Dobra goryczka [4.5]
            Wysycenie: W sam raz - ani za duże, ani za małe [4.5]
            Opakowanie: Fajna etykieta, plus za skład i kapsel. Ciekawy pomysł z PL ON [5]
            Uwagi: Bardzo dobre piwo! Mam nadzieje, że pojawi się w stałej ofercie Kormorana! Pewnym problemem jest cena (7,50zl), gdyż aż się prosi o kupno całej zgrzewki, ale raz na jakiś czas warto

            Moja ocena: [4.35]

            Comment

            • Warchlando
              Member
              • 06-2012
              • 94

              Kolor - herbaciany, lekko mętny
              Piana - niska, biała, bardzo szybko opadająca pozostawiając obręcz wokół szkła, lekko go oblepiając
              Zapach - intensywny chmiel połączony z aromatem chlebowym, słodowym oraz lekkimi cytrusami
              Smak - pierwszy plan to słód, słodycz oraz chmiel, aczkolwiek przykryty przez pierwsze 2 składniki, następnie owocowość, chlebowość, jak również trawiaste posmaki. Goryczka średnia, ale niezbyt uwydatniona.
              Wysycenie - średnio-niskie
              Opakowanie - ładna etykieta, schludnie zrobiona (jak to u Kormorana). Dodatkowo rozbudowany opis piwa, ekstrakt, zaw. alk., skład. Kapsel firmowy.
              Uwagi - powiedzieć, że to piwo jest złe, byłoby dużym nadużyciem, aczkolwiek mnie nie przypadło do gustu. Trochę mi nie pasuje do stylu i za dużo w nim słodyczy, która jest dominująca nad goryczą. Treściwość średnia.
              Warka do 25.01.2014

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                Pity dzisiaj Plon był rewelacyjny. Wprawdzie był pity jako drugie piwo - zaraz po Saint No More - ale mimo to czuć było bardzo przyjemny smak, głównie marakuję , słodowość i lekką goryczkę, ale piwo to serio zdawało się rewelacyjne, nawet lepsze, niż przy "spokojnej" degustacji". Niestety nie wiem, czy był to Plon niebieski, czy zielony - fluorescencyjne światło w pubie nie pozwalało właściwie dojrzeć kolorów, a jakoś nie przyszło mi do głowy spytać o to barmana.

                I teraz pytanie - czy posmak SNM połączony ze stosunkowo wysoką słodowością piwa Plon dał taki ciekawy efekt, czy to sam Plon był tak dobry?

                Comment

                • YouPeter
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2379

                  Jak najbardziej może. Słodowość Plonu połączona z owocowymi aromatami chmielu simcoe, może sprawić, że poczujesz słodkie owoce tropikalne. Ja podobnie dzisiaj miałem z lambikiem, który trochę zdominował mi doznania kolejnych wypitych piw.
                  Last edited by YouPeter; 25-12-2013, 01:48.
                  Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    Właśnie wypiłem ostatni zielony PLON z mojej lodówki.
                    Następny będzie za rok.
                    Te piwo musiało być słodkie i takie było. Sybilla jeszcze zielona i zbierana trochę za szybko i za mokra musiała tak smakować. A smakowała wybornie, rzeczywiście, jakby ktoś mokre szyszki na deszczu i w pocie czoła zbierał.

                    Te piwo jest bardzo dobre, goryczkowe i jednocześnie słodkie.
                    Nie ważne jednak te wykreślające się smaki.
                    Piwo jest bardzo treściwe. Młody chmiel tak ma i ciekawy jestem jak będzie smakował PLON brązowy.
                    Chmiel trochę starszy, pewnie ze zbioru koniec wrzesień i początek października.
                    PLON brązowy- czekam w Ełku.

                    Comment

                    • KarlPopper
                      Senior
                      • 11-2013
                      • 133

                      Ocena z ARTomatu

                      Udało mi się dzisiaj dostać Plon brązowy w krakowskim Świecie Piwa. (Nie było osobnego tematu o brązowej wersji to postanowiłem swoją ocenę zamieścić tutaj).


                      Kolor: Zgodnie z opisem producentów jasna miedź, myślę, ze takiego koloru powinno być IPA. Dosyć klarowne, nie pływają w nim, żadne drobiny. [5]
                      Piana: Ładnie oblepia szklankę, ale raczej małe pęcherzyki i dosyć szybko opada. [4]
                      Zapach: Mocno chmielowy, charakterystyczny dla IPA, nawet gdybym próbował go w ciemno mógłbym pomylić się, że to AIPA. Cytrusów za dużo oczywiście nie ma bo to Sybilla, ale jakaś taka nutka a'la AIPA jest... [4.5]
                      Smak: Wydaje mi się, że goryczka jest już dużo bardziej wyraźna niż w wersji zielonej, co poniekąd zrozumiałe ze względu na suszony nie świeży chmiel. Ocieplenie w kuflu tylko polepsza doznania. Wyczuwalne nuty chmielowe. Chyba wolę tą wersję od zielonej (wcześniejszą piłem jednak już co najmniej miesiąc temu). Osobiście wolałbym więcej IBU niż 50, ale porównując do wcześniejszej warki oraz ostatniego Prometeusza goryczka jest bardziej wyczuwalna. [4.5]
                      Wysycenie: Odpowiednie dla IPA. [4.5]
                      Opakowanie: Etykieta już w pierwszej wersji mi się podobała, pomysł ze zmianą koloru przy okazji zmiany wersji też popieram. Opis ciekawy ale szkoda, że nie ma podanego IBU, za to bez problemu tego typu informacje można znaleźć na stronie www. [4.5]
                      Uwagi: Nie jest to arcydzieło światowe, ale oceniałem to piwo jako PIPA, i z PIPA, które dotychczas piłem najbardziej mi ono smakowało. Z opisu na etykiecie można się dowiedzieć, że PLON niebieski będzie lagerem...

                      Moja ocena: [4.475]
                      ---------------
                      Ocena usunieta z rankingu.
                      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. NTP!
                      Art, Admin

                      ---------------
                      Last edited by ART; 23-01-2014, 22:29.
                      Live Craft. Die Punk.

                      Comment

                      • zgoda
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 3516

                        Ale to nie jest to samo piwo, ma oddzielny wątek.
                        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                        Comment

                        • strzelec_wyborowy
                          Junior
                          • 08-2011
                          • 21

                          Smaczne

                          Bardzo dobre piwo . Polecam

                          Comment

                          • tofas
                            Senior
                            • 11-2007
                            • 131

                            Piwo zakupiłem już dawno ale wypiłem dopiero wczoraj więc już sporo po terminie i pewnie swój najlepszy czas na degustację przegapiłem. Ale! Pomimo tego, piwo było doskonałe! Świetna robota, gratuluję piwowarowi, dawno nie miałem takiej przyjemności z picia polskiego piwa. Nie mogę zgodzić się z osobami piszącymi o nikłej goryczce, braku balansu, wiem że o gustach się nie dyskutuje i wiem że każdy odbiera bodźce sensoryczne zupełnie inaczej. Jednak obiektywnie patrząc na to piwo nie rozumiem jak można zarzucić mu brak goryczki? Owszem, słodowość tego piwa jest wyraźna i mocna ale goryczka wcale nie odstaje. Ona po prostu świetnie się wtopiła w profil piwa. Jest tam, gdzie powinna być, broni przed zbyt nachalnym atakiem karmelowych słodów i moim skromnym zdaniem spełnia to zadanie w 100%. Pamiętajmy też że, użyty do warzenia został chmiel świeży, mokry, to zupełnie zmienia charakter jego goryczki. A goryczka w tym piwie jest wspaniała, mocna i jednocześnie baaaardzo gładka, aksamitna. Zero zalegania, zero ostrości! W jak wielu piwach ostatnio tak popularnych ta granica i dla mnie wyznacznik jakości jest przekroczona. Tu nie chodzi o to żeby ładować w piwo chmielu ile się da bo potem ciężko to przełknąć, aż pali gardło od alfa kwasów. Dla mnie w tym piwie wszystko się pięknie zgrało, Karmelowa słodowość, biszkopty, owocowo (truskawka, ananas)-ziołowy, chmiel, przyjemne delikatne estry. Piana! Jaką to piwo ma pianę! Gęsta, kremowa, delikatna, bardzo przypomina tą z piw "azotowych". Trwałość wręcz zadziwiająca. A jak oblepia szkło! Czysta poezja i bardzo rzadki widok. Na uwagę zasługuje również aksamitność w ustach, być może to zasługa słodu pszenicznego ale pewnie dużą rolę odgrywa tu bardzo delikatne wysycenie, wręcz szampańskie, jak z najlepszych piw refermentowanych w butelce. Nie ma sensu patrzeć na to piwo przez pryzmat stylów, IPA, AIPA, PIPA, jakie to ma znaczenie??? Piwo jest złożone, bardzo ciekawe sensorycznie, niezmiernie przyjemne w konsumpcji i chyba jednak bardziej o to chodzi w piwowarstwie niż o przyporządkowywanie piw do konkretnych stylów.

                            Comment

                            • Klatak
                              Senior
                              • 07-2014
                              • 431

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasny bursztyn, klarowne. [4.5]
                              Piana: Niezbyt obfita, niezbyt trwała, drobno zbudowana, trochę zdobi szkło. [3.5]
                              Zapach: Niezbyt intensywny, chmielowy (ziołowy, brzoskwinia), karmelowy [3.5]
                              Smak: Słodkie, karmelowe (mniej niż pozostałe PLON-y), lekko alkoholowe, goryczka średnio niska do niskiej (krótka). [4]
                              Wysycenie: Średnio niskie, mogło by być wyższe. [4]
                              Opakowanie: Bardzo ładne, dobre jakościowo, szkoda że nie ma pełnego składu. [4.5]
                              Uwagi: Warka z datą do 05.01.2015. Niestety jakieś bez wyrazu i pazura jest to piwo.

                              Moja ocena: [3.825]

                              Comment

                              • Frittle
                                Junior
                                • 08-2013
                                • 25

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bursztynowe, klarowne. [5]
                                Piana: Niska, średniotrwała. Mała warstwa utrzymuje się do końca picia. [3.5]
                                Zapach: Trzeba się mocno postarać, żeby wyciągnąć jakieś nuty odchmielowe. I jest to typowa dla naszych gatunków chmielu ziołowość. Do tego z czasem pojawia się również zapach alkoholu. [2.5]
                                Smak: Pije się lekko, ale w życiu nie powiedziałbym, że jest to IPA. Nawet nie powiedziałbym, że jest to piwo, gdzie dano więcej chmielu niż przeciętnie. Widać, że nie jest to piwo dolnej fermentacji, bo jakaś estrowość się pojawia. Jednak piwo tak naprawdę niczego nie wnosi poza lekką słodyczą i alkoholowością. [2.5]
                                Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [5]
                                Opakowanie: Eleganckie. Ogólnie wszystkie etykiety z Kormorana mi się podobają. Brak za to szczegółowych informacji o surowcach, ale znajdziemy je na stronie internetowej browaru. [4.5]
                                Uwagi: Wielki zawód. Żałuję, że nie udało mi się wypić zeszłorocznej edycji, bo opinie były przeważnie pozytywne. Tegoroczny Plon Zielony sprawił, że nieco zwątpiłem w polski chmiel.

                                Moja ocena: [2.95]
                                Blog: http://piwnyrap.pl
                                Facebook: https://www.facebook.com/PiwnyRap

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎