Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Plon

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, klarowny. [5]
    Piana: Niezbyt wysoka, jasnobeżowa, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, ładnie zdobi szkło. [3.5]
    Zapach: Kwiatowo-ziołowy, lekko słodowy, niezbyt intensywny. [3.5]
    Smak: Solidna podbudowa słodowa, umiarkowanie karmelowe, średnio słodkie, średnia goryczka ziołowa, sporo ciała. [3.5]
    Wysycenie: Średnie - pasuje. [4]
    Opakowanie: Przeciętna etykieta, typowo Kormoranowa, niedokładny skład. [3.5]
    Uwagi: Nie jest to wybitne, ale jak na swoją prostotę(pod względem składu) to całkiem smaczne piwo, choć mogłoby być trochę mocniej nachmielone. Do powtórzenia za rok. Warka do 16.01.2017.

    Moja ocena: [3.6]

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
      Warka do 16.01.2017.
      W tym roku jest niestety inaczej. Zapach delikatny, kwiatowy, mało trawiasty.
      W smaku słodko, nawet lekko mdli, goryczka jest średnia i raczej ziołowo-przyprawowa, brakuje znanej wcześnie łodygi.

      Piwo nie jest złe, ale jest to najsłabszy znany mi zielony Plon.
      Podobno ma być to jedyna warka, więc na następną trzeba poczekać za rok, o ile oczywiście wcześniej nie wybuchnie wojna światowa...

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
        Podobno ma być to jedyna warka, więc na następną trzeba poczekać za rok, o ile oczywiście wcześniej nie wybuchnie wojna światowa...
        Wojna nie wybuchła, więc doczekałem się tegorocznej warki, a mam do tego piwa duży sentyment.
        Piwo ma bursztynową ładnie opalizującą barwę i kremową pianę, dosyć trwałą.
        Zapach jak przed rokiem kwiatowy, trochę ziołowy i mało wyrazisty.
        Lepiej jest w smaku. Spora pełnia słodowa, ale bez uczucia słodyczy, goryczka wyraźnie wyższa niż rok temu, powracają nuty trawiaste, a nawet lekko łodygowe, choć na pierwszym planie są jednak zioła. Muszę też zaznaczyć wysoką tzw. pijalność piwa niczym w lekkim Pale Ale i efekt orzeźwienia.

        Termin do 15.01.2018 i jak rok temu jest to jedyna warka, lepsza od ubiegłorocznej.

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          Warka 15.01.2018.
          Rzeczywiście mniej słodka od zeszłorocznej, ale mam wrażenie że nieco lżejsza, szybko wypiłem i zapomniałem jak smakowało - czyli pijalne, a piłem je w temperaturze pokojowej, chłodniejsze byłoby lepsze.

          Comment

          • Admirador
            Senior
            • 03-2015
            • 431

            Aromat rzeczywiście nie powala, ale biorę poprawkę, że może już trochę "wyszedł" (piwo z datą do połowy stycznia'18), za to piwo smakuje wyśmienicie. Podbudowa słodowa solidna, ale nie przytłacza, a co najważniejsze:chmielu tu nie żałowali. Aż trudno uwierzyć, że to single hop na polskim chmielu.
            Polecam.
            Last edited by Admirador; 10-12-2017, 00:03.

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              Jak zwykle piwo powróciło pod koniec października i jak zwykle jest to jedyna warka - do 14.01.2019.
              Zapach kwiatowy i jakoś dziwnie amerykański, czuć tropiki i trochę cytrusów.
              W smaku lżejsze niż rok temu, niższa pełnia słodowa, goryczka też trochę niższa, choć jak i rok temu ziołowa i trawiasta.
              Warka smaczna, ale za bardzo ugładzona. Za rok życzyłbym sobie większej treściwości i żeby dosypali więcej chmielu.

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4305

                Zgadzam się, że trochę ugładzone to piwo. Za to ma piękną pianę. Dobrze wchodzi, choć obawiałem się zbyt wysokiego poziomu słodyczy. Ale nie, bywało z tym w Plonach znacznie gorzej. Bardzo przyzwoita warka.

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  Warka 14.01.2019

                  Ogólne wrażenia ziołowo-trawiaste, trochę cytrusów, wytrawne, średnio pełne, goryczka średnio-wysoka, minimalny kwaśnawy i cierpki posmak.

                  Przeciętniak. Mi też zeszłoroczna warka wydawała się pełniejsza, nie mówiąc już o tej 2 lata temu. Po za tym jakoś brakuje mi "świeżości" w chmielu. Do wypicia, ale to tylko tyle.

                  Comment

                  • legart
                    Senior
                    • 06-2012
                    • 913

                    W tym roku stanowczo po słodowej stronie mocy, ale na szczęście nie jest za słodkie i jakaś tam goryczka jest. Dla mnie smaczne.

                    Comment

                    • Admirador
                      Senior
                      • 03-2015
                      • 431

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika legart Wyświetlenie odpowiedzi
                      W tym roku stanowczo po słodowej stronie mocy, ale na szczęście nie jest za słodkie i jakaś tam goryczka jest. Dla mnie smaczne.
                      Podpisuję się pod opinią kolegi. Sporo ciała, dużo słodyczy (ale bez przegięcia), goryczka całkiem spora, ziołowa.
                      Piwo z butów nie wyrywa, ale jest dobre, warto spróbować, choć nie wiem czy jeszcze do kupienia (moje stało w lodówce chyba 2 tygodnie, kupiłem w połowie listopada).
                      Warka oczywiście 14/01/19

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2291

                        Mi smakowało. Proste jak cep piwo, ale ta ziołowa goryczka jest taka mięsista, robi fajną robotę. Dobrze pijalne, szybko zniknęło z kufla, gdyby tak jeszcze kontra słodowo-karmelowa byłaby nieco niższa byłoby bardzo dobrze.
                        Kupiłem na wyprzedaży ostatnich sztuk w Oszołomie za 3.50 zł.
                        Warka ta sama co poprzednicy.

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6079

                          Trochę zmian graficznych od ostatniego zdjęcia a pozostałe odczucia?

                          Kolor: bursztyn.
                          Lacing: trochę było.
                          Piana: więcej przy nalewaniu, potem warstewka.
                          Zapach: owocowość i ziołowość.
                          Smak: słodkawa owocowość z ziołami i żywicami.
                          Wysycenie: sporo.

                          Niezłe ale trochę ciężkie
                          Attached Files

                          Comment

                          • DariuszSawicki
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 2868

                            Jak zawsze w październiku pojawiło się to piwo chmielone Sybillą. Czytamy na kontretykiecie, że szyszki bez żadnej obróbki w ciągu kilku godzin wprost z pola trafiają do kadzi warzelnej.

                            Kolor bursztynowy, klarowny.
                            Piana fajna, bardzo wysoka i trwała, powoli opada.
                            Zapach dziwny, popiół jak z angielskich chmieli, nawet tytoń, potem zioła, ogólnie nie podoba mi się.
                            W smaku ciężko i słodowo, goryczka wyraźna, ziołowo- przyprawowa, końcówka męczy dużym wysyceniem i posmakiem chyba sfermentowanego jabłka..

                            Według mnie tegoroczny PLON z terminem do 03.02.2021 jest najgorszy od czasu powstania tego piwa.

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4305

                              Pozwolę się nie zgodzić z powyższą opinią. Piłem kilka dni temu i choć nie zrobiłem notatek, miałem bardzo pozytywne wrażenia. Trudno doszukiwać się w tym piwie jakiejś finezji, ale ja znalazłem w miarę czysty smak, a już ostatnią rzeczą, jakiej bym się tu dopatrzył jest słodowość, która dominuje, Nie dominuje i raczej jest przykryta przez goryczkę W sumie dość przyzwoite piwo.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎