Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła - Zwierzyniec, Zwierzyniec Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    #91
    Jak mam stwierdzić, że jest mocno nie równe jak piłem je dopiero raz ? :]
    W miarę mi smakowało to to napisałem.


    Mam wyżłopać kilkanaście i dopiero oceniać ?
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #92
      Piszę ogólnie, nie tylko o Twoim poście, poza tym nie zaznaczyłeś wyraźnie, że pijesz pierwszy raz. Pierwszy raz to oceniałeś... Ale i tak zwracam honor.
      Może jestem przeczulony. Tak czy owak polecam kilkakrotne powtórzenie i konfrontację z tym pierwszym wrażeniem.

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        #93
        Jak znajdę w okolicach 2zł powtórzę wielokrotnie
        Za 2,40zł nie będzie to za częste spotkanie :]

        Zatem do następnego mojego opisu
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • Pivotal
          Senior
          • 05-2013
          • 671

          #94
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Zadowalająca, ciemnozłocista barwa. Pod światło piwo jest przejrzyste,widać maleńkie drobinki. [3.5]
          Piana: Beżowa z drobnymi pęcherzykami. Przez pierwsze dwie minuty spora,opada do firanki z obwódką,pozostaje do końca lekko oblepiając ścianki naczynia. [3]
          Zapach: Słodowy,ale stosunkowo słaby-szkoda. [2.5]
          Smak: Przyjemna goryczka,która zwiększa się z czasem i jest obecna w ustach przez ładną chwilę,do tego trochę słodu i jakby momentami posmak jabłka i grejpfruta. [3.5]
          Wysycenie: Utrzymuje się do końca,ale od początku jest niewielkie. [2.5]
          Opakowanie: Butelka bezzwrotna 330ml.,wszystkie potrzebne informacje,ciekawe etykiety pod względem projektu i kolorystyki,to samo dotyczy kapsla. [3.5]
          Uwagi: Warka: 17.07.2014-wypite dnia: 7.04'14.

          Moja ocena: [3.05]

          Comment

          • tfur
            Senior
            • 05-2006
            • 1303

            #95
            w sumie niezłe piwo
            pierwsze łyki bardzo przekonujące
            potem goryczka jakby nieco nadto zalega
            niemniej mógłbym konsumować od czasu do czasu
            tyle że nabyłem za złotych dwa i groszy dziewięćdziesiąt
            i widzę, że to nie była promocyjna cena, niestety, wcale a wcale
            aha, muszę dodać, ze opakowanie szczególnie przypadło mi do gustu
            veni, emi, bibi

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              #96
              Opakowanie - tak.
              Warka do 17 lub 27.07 (nie jestem pewien) nieco lepsza niż poprzednie. W stronę "czystszej" goryczki. Nieco przypomina teraz stare czasy, choć może być to złudne.

              Comment

              • Duralex
                Junior
                • 10-2008
                • 11

                #97
                Warka z terminem do 17.06.2014
                Kolor - chyba faktycznie czymś koloryzowany-podpalany?. Może nie stare złoto, ale ktoś wcześniej napisał o słomie, więc może pił nie to piwo (chyba ciągle jest w sprzedaż Zwierzyniec z Kunickiego)
                Piana - raczej drobna i obrączka jest do końca
                Zapach - dziwne, ale wyczuwam prawie tylko palony słód, ale jestem palaczem, więc mogę większości "bukietu' nie wyczuwać.
                Smak - słodko-karmelowo-gorzki. Ta goryczka to jak dla mnie dużo chmielu lubelskiego, który ma charakterystyczny smak. Mi to nie przeszkadza, ale to nie jest chmiel dla kazdego - wiem bo moje własne produkcje z tym chmielem miały różne recenzje znajomych. Natomiast zastanawia mnie ten karmel w kolorze, zapachu i smaku. Coś chyba może być na rzeczy, ale piłem też pierwszą warke i jakoś sobie tego nie przypominam (przepraszam, nie oceniałem, bo ... już zapomniałem dlaczego)
                Ogólnie piwo warte spróbowania, chociaz dla mnie nie do codziennego picia. Na pewno jeszcze będę do niego podchodził.
                PS
                Piwo nie jest wodniste

                Comment

                • Oskaliber
                  Senior
                  • 05-2010
                  • 727

                  #98
                  Kolor: Ciemnozłoty, klarowny.
                  Piana: Biała, średnio obfita, dosyć gęsta, średnio trwała. Opada do obrączki.
                  Zapach: Słodowy. Bez wad, ale też bez niczego specjalnego więcej. Na pewno nie pilsowy, chmielu brak.
                  Smak: Średnio treściwe. Całkiem pijalne, zwłaszcza jak na 13stkę. Smak głównie słodowy. Jakiś tam minimalny chmiel może jest, ale to już naprawdę ociera się o placebo. Goryczka średnio niska, czysta, przyjemna.
                  Wysycenie: Średnio wysokie.
                  Ogółem: Jak na wyrób koncernowy jest może trochę ponadprzeciętnie. Bez wad, goryczka daje radę w porównaniu do typowych eurolagerów, ale absolutnie nie ma się tutaj czym zachwycać.
                  BeerFreak.pl

                  Comment

                  • Petitpierre
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 2560

                    #99
                    Wczoraj porównywaliśmy Zwierzyniec otrzymany w browarze (z datą do 06.05) i Zwierzyniec z TESCO, na promocji za 2zł. Z browaru to jest ewidentny dobry, smaczny i gorzki Pils, a ten z TESCO to zwykły eurolager, jakich latoś zatrzęsienie.
                    Mały porterek-przyjaciel nerek

                    Comment

                    • Brodzislaw
                      Senior
                      • 09-2013
                      • 1020

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, ciemny, bardzo klarowny. [4.5]
                      Piana: Piana jasna ze średnich i drobnych pęcherzyków, opadła do krążka. [4]
                      Zapach: Bardzo słodowy - przyjemny. [4]
                      Smak: Słodowy z goryczka pozostająca na języku, efekt ściągania wyczuwalny z czasem. [3.5]
                      Wysycenie: Bardzo wysokie, daje efekt szczypania. [3]
                      Opakowanie: Czytelny napis ale razi jednorodna, czerwona barwa i nieczytelny wzór na frocie. [3]
                      Uwagi: Nieco zbyt mocne jak na pils-a, ale przyjemne w degustacji.

                      Moja ocena: [3.725]

                      Comment

                      • Brodzislaw
                        Senior
                        • 09-2013
                        • 1020

                        Czego można się spodziewać po pilsie? Zwierzyniec w serii w malej butelce sprawia przyjemne wrażenie. Po odkapslowaniu butelki uderzył przyjemny zapach słodów. Płyn jest w kolorze złotym, bardzo klarowny. Jasna piana początkowo obfita (średnie pęcherzyki) opadła do krążka na obrzeżu szkła. Smak też nie rozczarowuje, słodowy z goryczką chmielową plus wysokie wysycenie, daje efekt szczypania w język.
                        Jak na pilsa to piwo jest trochę za mocne, ale przyjemnie się go pije.

                        Comment

                        • corsano
                          Senior
                          • 05-2013
                          • 182

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złoty, krystaliczne klarowne [5]
                          Piana: Skąpa, średniopęcherzykowa, szybko opadająca [2.5]
                          Zapach: Umiarkowany, głównie od chmielu - ziołowy i ziemisty, lekki DMS [3]
                          Smak: Lekkie, smukłe, słodowe, goryczka - niska i przyjemna, bilans w stronę słodowości [3.5]
                          Wysycenie: Niskie, mogłoby być wyższe [3]
                          Opakowanie: Butelka 330ml, etykieta ciekawa, tradycyjna, na kontrze sporo informacji, kapsel Browaru Zwierzyniec [4]
                          Uwagi: Warka do 15.09.2014, pite w temperaturze 14°C

                          Moja ocena: [3.3]

                          Comment

                          • DonCarlo
                            Member
                            • 02-2014
                            • 55

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: złoty, klarowny [5]
                            Piana: dużo lepsza niż na koncernowych lagerach, utrzymuje się kilka minut i zdobi szkło [3.5]
                            Zapach: piłem mocno schłodzone, ale nic wyjątkowego nie wyczułem i też się nie spodziewałem, aromat zbożowy, słodowy, wad nie zaobserwowałem [3]
                            Smak: wyczuwalna goryczka, słodowość - jest mniej wodniste od typowych koncernówek, nawet całkiem smaczne [3.5]
                            Wysycenie: dość wysokie, ale odpowiednie [4.5]
                            Opakowanie: fajna smukła buteleczka i ładny kapsel, etykieta przeciętna [4]
                            Uwagi: Tak powinien smakować ogólnodostępny jasny lager, ten jednak na ich tle wyróżnia się dość znacznie na plus. Dobre piwo do gaszenia grilla, pragnienia, generalnie do wypicia w okresie letnim.

                            Moja ocena: [3.475]

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                              Lokowanie trwa w najlepsze.
                              Jednak - poza tym, biorąc pod uwagę tylko browarbizowe standardy - nie mogę oprzeć się wrażeniu (bez urazy Panowie), że to mocno nierówne piwo jest nieco przeceniane.
                              no i niestety muszę się zgodzić z tą nierównością. Piłem ponownie kilka dni temu to piwo i pozostał tylko cień tej warki, którą kiedyś oceniałem

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                              Kolor: jasne złoto

                              Zapach: głównie słodowy, ale da się wyczuć chmiel.(pokrzywa, siano, suche łodygi ziół itp.)

                              Smak: Pierwsze odczucie jest wyraźnie słodowe, ale zaraz po nim przychodzi wyraźna i jak na polskie "koncerno warunki" mocna chmielowa goryczka. Jest i siano, zioła, jest ogólnie całkiem dobrze.
                              Przypomina czeskie piwa na żateckim. Dobrze zbalansowane bo ta wyraźna goryczka jest kontrowana wyraźną i w miarę przyjemną słodowością. Taki PU z mniej szlachetną słodowością i dłuższą goryczką. Czyli jest dobrze.
                              Smakuje jak o wiele lepsza wersja lwówka książęcego bez nut piwnicy.

                              Uwagi: warka 07.07.2014
                              kupione w Tesco za 2,40zł
                              Obecna warka to 7.11.14
                              Aromatu malutko i jest głównie słodowy.
                              W smaku też raczej słodowo i pusto. Chmielu praktycznie brak. Takie poprawny nijako nieszkodliwy eurolager. Goryczka minimalna. Taki beznamiętny lager

                              Szkoda, bo po tamtym miałem bardzo pozytywne wrażenie.
                              Odczekam chwilę i spróbuję jeszcze raz.
                              Last edited by dlugas; 25-06-2014, 09:55.
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • zgoda
                                Senior
                                • 05-2005
                                • 3516

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Złoto. Idealnie klarowne. [5]
                                Piana: Mało trwała, niezbyt bujna. Ładna, ale zbyt krótka. [3.5]
                                Zapach: Czysty słodowy, dość intensywny. Bez wad. [3.5]
                                Smak: Słodowy z nutą alkoholową. Goryczka na poziomie homeopatycznym. W miarę ogrzewania alkohol coraz bardziej wyraźny. [3]
                                Wysycenie: Jest gites. [4.5]
                                Opakowanie: Bardzo ładne, charakterystyczne, łatwo rozpoznawalne. Podany ekstrakt, z grubsza skład. [4]
                                Uwagi: Przeciętniak. Nie pamiętam ile kosztowało, ale i tak nie będę go częściej kupował.

                                Moja ocena: [3.45]
                                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎