Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła - Zwierzyniec, Zwierzyniec Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnozłoty, klarowny. [5]
    Piana: Po nalaniu obfita ale o konsystencji dalekiej od ideału. Trwała, do końca pozostaje kilkumilimetrowa warstwa. [4]
    Zapach: Słodowy, wyczuwalny też charakterystyczny aromat brzeczki. [3.5]
    Smak: Smak pełny, słodowy, z bardzo umiarkowaną goryczkową kontrą. Miałem wrażenie, że wyczuwalna jest alkoholowa moc. [4]
    Wysycenie: Całkiem wysokie, unoszące się w szklance liczne bąbelki sprawiają dobre wrażenie. [5]
    Opakowanie: Schludne, przyjemne dla oka. [4.5]
    Uwagi: Jak na pilsa piwo ma zbyt wysokie parametry i to czuć. Solidny lager, raczej nie do powtórzenia.

    Moja ocena: [3.95]
    Attached Files
    Last edited by docent; 17-08-2014, 10:48.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      Warka do 24.12.14 w dużej butelce jakaś och ach nie jest, ale da się wypić, tylko czy o takim piwie marzę? Pełne, słabo do średnio goryczkowe, prawie czyste zapachu.

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6134

        No to dokładam fotkę do twojego tematu.

        Z braku laku dobry kit.
        Attached Files

        Comment

        • melor
          Senior
          • 04-2006
          • 364

          aromat: brak. ale czułem przez chwilę lekką słodowość, a potem żelazo
          kolor: złoty, klarowny i przezroczysty
          piana: bardzo gruboziarnista, która szybko opada
          smak: mała goryczka. Bardzo wysokie nasycenie. Żaden to pilzner. Chyba czuję też lekkie żelazo.
          Piwo bez wad, ale też bez zalet.
          5/10

          cena: 2,59 zł za butelkę 0,33 l (real)

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            Warka 24.12.2014
            Cena 2,59złza 0,5l

            Piana średnia ale w miarę trwała i coś tam brudzi szkło.

            Aromat słodowy z nutą masełka/piwnicy?

            Smak: słodowy z maślanką. goryczka obecna, ale nie tłumi landrynkowego posmaku.

            Ogólnie za taką cenę jest przyzwoicie. Lepsze niż zwykłe koncernówki.
            W cenie regularnej lepiej kupić coś innego
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • Grzegorz1966
              Junior
              • 05-2014
              • 1

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Pełny, wyraźnie bursztynowy, zachęca do spróbowania [4]
              Piana: Drobnobańkowa, podsycana dość intensywnie przez CO2 powoli opada w kilka minut [4]
              Zapach: Wyraźny, nie nachalny [4]
              Smak: Pełny, ale nie przesadnie intensywny, mało goryczki [4]
              Wysycenie: CO2 długo pracuje wzbogacając pianę i odczucia estetyczne [4.5]
              Opakowanie: Etykieta nawiązuje nieco do stylu retro [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.025]

              Comment

              • O_For
                Junior
                • 05-2015
                • 2

                Zwierzyniec pils

                Witam, wróciłem po 15 latach pracy za granicą, chciałem napić się piwa z młodości - Zwierzyniec pils i tu moje zaskoczenie. Piwo z lubelszyzny, a nigdzie nie mogłem go znaleźć gdy w końcu mi się to udało, jak wielkie było moje zaskoczenie gdy ujrzałem butelkę odbiegającą od moich wspomnień. Pełne skomercjalizowanie,a do tego ta etykieta, kolory i logo? Co to ma być - kufle? Gdzie charakterystyczne logo z budynkiem browaru? Smak pozostał ten sam, ale gdyby nie moja upartość i chęć powrotu do młodości nigdy nie zwróciłbym na te piwo uwagi w sklepie. Moim zdaniem przesadzili ze zmianami. Podzielacie moje zdanie?

                Comment

                • zgoda
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 3516

                  Coś ci się pomyliło, w kwestii smaku.
                  Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                  Comment

                  • O_For
                    Junior
                    • 05-2015
                    • 2

                    Dlaczego tak sądzisz? Możesz mi polecić inne, lepsze piwo z lubelszczyzny?

                    Comment

                    • zgoda
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 3516

                      Upierasz się na tę Lubelszczyznę jakby w dzisiejszych czasach miało to jakiekolwiek znaczenie. Piwo nie wywodzi swoich zalet z tego gdzie jest produkowane, tylko jak i z czego. Zwierzyniec Pils był podły jak go Perła robiła w Lublinie i jest podły nadal, jak go Perła robi w Zwierzyńcu. Widocznie mindset Perły nie pozwala im zrobić dobrego piwa.
                      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                      Comment

                      • Piclown
                        Member
                        • 07-2015
                        • 61

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty. Klarowne. [5]
                        Piana: Kiepska. Nie utrzymała się za długo, a w końcu nic nie zostało. [1.5]
                        Zapach: Z butelki słód, trochę spalenizną (no, może palonością ) zaleciało. Ale z pokala tylko słód, wręcz słodycz. Trochę winne, jakby owocowe. [3]
                        Smak: Goryczka niska, lekko alkoholowe (nieco za mocno). Średnio pełne. Taki całkiem poprawny lager. Nieodpychający, ale też bez jakichś szczególnych walorów smakowych. Później coś jakby trochę smak papieru, chociaż nie odpychająco. [3]
                        Wysycenie: Średnie, lekko szczypiące. [4]
                        Opakowanie: Przyjemna dla oka szata graficzna, żółto-czerwone barwy papierów, dedykowany kapsel. Butelka 0,33, bezzwrotna. Całość zachęca do sięgnięcia po piwo stojące na półce sklepowej. Zalatuje oldschoolem. [4]
                        Uwagi: Całkiem niezłe piwo, chociaż za mało oferuje, żeby kupować stale. Kupiłem z ciekawości i na tej jednej buteleczce się skończy. Warka do 21.09.15.

                        Moja ocena: [3.05]

                        Comment

                        • Pivotal
                          Senior
                          • 05-2013
                          • 671

                          BARWA: Ciemnozłota, piwo przejrzyste z drobinkami. [3.75]
                          PIANA: Wysoka, trwała, składająca się z ziaren o różnej wielkości, ładnie oblepiła szkło i pozostała do końca w zadowalającej ilości. [4.25]
                          ZAPACH: Słodowy i lekko owocowo-kwiatowy. [2.75]
                          SMAK: Słodowy, kartonowy, lekko zbożowy i delikatnie karmelowy. Goryczka była średniodługa. [3.25]
                          WYSYCENIE: Duże, do końca. [5]
                          OPAKOWANIE: Butelka o pojemności 330ml, podobają mi się etykiety... nieco zmieniona kontretykieta (teraz z wyszczególnionymi gatunkami chmielu), reszta jak dawniej... [3.75]

                          UWAGI: Warka do 13.04.2016, wypite 10.04'16. Po dwu letniej przerwie zdecydowałem się na kupno w ,,promocyjnej" cenie 90 groszy. Wcześniej trochę lepiej mi smakowało, tym razem było z wyczuwalnymi oznakami utlenienia w postaci kartonu.

                          Comment

                          • CyboRKg
                            Senior
                            • 04-2010
                            • 593

                            Ze starej notatki:
                            Kolor zloty, piany niewiele. Zapach slodowy, wysycenie wysokie. Smak slodowy z wyczuwalnym alkoholem. W sumie wyszedl dosc zulerski napitek, pomimo wyzszego ekstraktu niz w typowych koncerniakach. Pilsem bym tego nie nazwal.
                            Zaliczone. Powtarzac nie zamierzam.
                            "Jedno pivo ne vadi!"
                            "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                            Comment

                            • Petitpierre
                              Senior
                              • 01-2014
                              • 2560

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
                              Wczoraj porównywaliśmy Zwierzyniec otrzymany w browarze (z datą do 06.05) i Zwierzyniec z TESCO, na promocji za 2zł. Z browaru to jest ewidentny dobry, smaczny i gorzki Pils, a ten z TESCO to zwykły eurolager, jakich latoś zatrzęsienie.
                              Odnoszę się do siebie, bo w Lidl'u mamy kolejny Zwierzyniec. 2zł. Zapach bardzo nikły, nic nie buchnęło. W smaku bardzo gorzki i jednocześnie żelazisty, goryczka nieprzyjemna, mocno trawiasta. Potwierdza się fakt, że ersatz'e skądinąd nie zastąpią oryginału ze źródła (vide casus rzekomo większych, bo rozwodnionych "żywców" z Jebdronki).
                              Mały porterek-przyjaciel nerek

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6134

                                Edycja limitowana tego regionalnego piwa ma już sporą tradycję... ponad 4 lata

                                Co tam trzeszczy pod kapslem?

                                Piana - średnia na początku potem już tylko cienka warstewka.
                                Lacing - nawet trochę było.
                                Barwa - jasny bursztyn.
                                Gaz - średni.
                                Aromat - zbożowość słodowa, słodkawa.
                                Smak - słodkawe, zbożowo słodowe.
                                Goryczka - niewiele.

                                Z braku czegoś kraftowego pewnie poratuje.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎