Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Grand Prix AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Firaxis
    Member
    • 05-2009
    • 36

    jest jeszcze gdzies do kupienia w Łodzi?

    Comment

    • Trigga
      Member
      • 09-2013
      • 34

      Spora dostawa przyjechała w ubiegłym tygodniu do "Piwnych Rozmaitości". Obstawiam, że powinny jeszcze być. Adres: ul. Tarzańska 61, blisko skrzyżowania z ul. Grota-Roweckiego.

      Comment

      • kosher
        Senior
        • 04-2005
        • 2294

        Warka 17.03.14 na ukończeniu w większości sklepów.
        Kiedy można spodziewać się następnej?

        Comment

        • markush
          Junior
          • 09-2012
          • 13

          Właściciel "mojego" sklepu powiedział z kolei, że są jakieś przepychanki między Browarem Ciechan i autorem piwa. I nie wiadomo czy będzie jeszcze warzone/rozlewane. Jeśli tak to pod inną nazwą. Ale ile w tym prawdy to nie wiem.

          Comment

          • emes
            Nadszyszkownik Chmielowy
            • 08-2003
            • 4275

            Gdyby to piwo było dostępne to bym je kupował, a tak to inne browary na braku Grand Prix korzystają.

            Comment

            • kosher
              Senior
              • 04-2005
              • 2294

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika markush Wyświetlenie odpowiedzi
              Właściciel "mojego" sklepu powiedział z kolei, że są jakieś przepychanki między Browarem Ciechan i autorem piwa. I nie wiadomo czy będzie jeszcze warzone/rozlewane. Jeśli tak to pod inną nazwą. Ale ile w tym prawdy to nie wiem.
              Coś może być na rzeczy, bo usłyszałem dzisiaj b. podobną wersję od właściciela "swojego" pobliskiego sklepu.
              Możliwe, że GP będzie rozlewane już gdzie indziej, a może pod inną nazwą.
              Czekamy na dementi grupy BRJ

              Comment

              • gebruiker
                Senior
                • 01-2014
                • 187

                Też słyszałem pobobne pogłoski, byłaby to wielka strata dla Ciechana i p. Marka, właśnie popijam Grand Prix , data 17.03 i jest naprawdę fantastik, jak to Simon powiedział. Gdyby rzeczywiście miało byc rozlewane gdzie indziej to byłby to strzał w stopę Ciechana, taki potencjał zmarnować...

                Comment

                • bigyoyo
                  Junior
                  • 02-2014
                  • 1

                  GP

                  Od poniedziałku zaczynamy szturm na sklepy...
                  Będzie GP...

                  Comment

                  • kibi
                    Senior
                    • 07-2004
                    • 1875

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bigyoyo Wyświetlenie odpowiedzi
                    Od poniedziałku zaczynamy szturm na sklepy...
                    A dużo was?

                    Comment

                    • Hapek
                      Senior
                      • 03-2013
                      • 100

                      Nie wiem czy pierwotna warka różniła się z tymi co są teraz w obiegu, ale chyba tak było, bo jak dla mnie jest to przyzwoita AIPA którą można wypić z przyjemnością, ale piwa roku bym nie przyznał. Gorycz umiarkowana, są w smaku i zapachu cytrusy, żywiczność, ale jak dla mnie mogłoby być bardziej wyraziście. Może z nr. 3 bądź 4 z polskich AIPA które piłem.

                      Comment

                      • gebruiker
                        Senior
                        • 01-2014
                        • 187

                        W moim odczuciu pierwsza i obecna warka praktycznie się nie różnią. Goryczka rzeczywiście mogła by być wyższa, i to nawet sporo wyższa, ale pod względem aromatu chmielowego i smaku owoców tropikalnych żadne polskie IPA nie może się równać z Grand Prix. Obok Saint no More 2013 i Kormorana najlepsze AIPA poprzedniego roku moim zdaniem, ciężko byłoby mi wybrać jedno z nich, każde ma w sobie to coś.
                        Czekam na kolejną warkę, ostatnie dwie butelki z 17.03 pewnie pójdą jutro.

                        Comment

                        • olie
                          Senior
                          • 06-2011
                          • 777

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                          Piwowarzy w Ciechanie w dwóch gotowaniach uwarzyli cztery warki przy pierwszej asystował Pan Czesław Dziełak. Receptura nie uległa zmianie. Teraz w sprzedaży jest trzecia.
                          Czy dobrze liczę?

                          I warka - termin do końca stycznia
                          II warka - termin do początku lutego
                          III warka - termin do marca
                          IV warka - termin do kwietnia

                          Więc ta szeroko reklamowana przez sklepy 3 warka to w rzeczywistości warka nr 4?

                          Comment

                          • bushido82
                            Junior
                            • 03-2014
                            • 2

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: żółto-pomarańczowy, piwo jest lekko mętne. [4.5]
                            Piana: Gęsta, ładnie oblepia szkło. Utrzymuje się w postaci cienkiego kożucha do końca szklanki [4]
                            Zapach: Zachwycający. To co w AIPA najlepsze: mamy tu cytrusy, mango, ziołowość, chmiele, a wszystkie nuty intensywne i świetnie zbalansowane. [5]
                            Smak: To co odbieramy powonieniem przekłada się na smak. Czuć tropikalne owoce. Piwo jest słodkawe i goryczka zwłaszcza przy pierwszych łyka wydaje się zbyt niska, co powoduje, że piwo jest trochę mdłe. Jednak od połowy szklanki goryczka przyjemnie uzupełnia słodką owocową bazę. Piwo pijalne, wręcz sesyjne. [4.5]
                            Wysycenie: średnie, dla mnie w sam raz [4.5]
                            Opakowanie: Jest wiele głosów, że szata graficzna zbyt prosta, i wygląda "tanio" W mojej ocenie jest prosta i elegancka [4]
                            Uwagi: Genialny aromat, bogaty smak, wysoka pijalność. Do ideału brakuje trocho większej goryczki. Dobrze by było gdyby w kolejnych warkach ją podniesiono. Mam nadzieję, że piwko na stałe zagości na półkach sklepowych

                            Moja ocena: [4.6]

                            Comment

                            • belze
                              Senior
                              • 02-2004
                              • 301

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
                              Czy dobrze liczę?

                              I warka - termin do końca stycznia
                              II warka - termin do początku lutego
                              III warka - termin do marca
                              IV warka - termin do kwietnia

                              Więc ta szeroko reklamowana przez sklepy 3 warka to w rzeczywistości warka nr 4?
                              chyba tak było warka I i II mogły się mylić bo były warzone praktycznie od razu po sobie (tylko przy jednym warzeniu uczestniczył Czesław)

                              Comment

                              • startaylor
                                Junior
                                • 03-2014
                                • 1

                                Kupiłem dzisiaj z nadzieję, że będzie tak dobrze jak w grudniu przy pierwszej warce. Wlałem 3/4 butelki aromat był OK, zbliżony do tego z pierwszej warki. W smaku również OK. Po wlaniu reszty do kufla - na dnie butelki zostawiłem troszkę piwa wiedząc, że jakiś osad z pewnością jest - piwo w kuflu zmieniło moim zdaniem barwę. Smak również stał się inny. Jakby gryzący w gardło. Na dnie kufla widoczny zielony osad. Nie dopiłem. Wylałem. Spróbowałem z drugą butelką. Nalałem powoli zostawiając w butelce 1/4 - na osad. Tym razem piwo okazało się lepsze w smaku, nie gryzło w gardło. Wysycenie piwa jest moim zdaniem o wiele większe jak w warce grudniowej, pod tym względem piwo stało się "komercyjne". Zapycha jak inne koncerniaki.
                                Może się mylę? Niech inni bardziej doświadczeni piwowarzy się wypowiedzą, bo może to tylko moje złudzenie.
                                P.s. Data ważności warki, którą piłem: 03.05.14.
                                Last edited by startaylor; 04-03-2014, 20:36.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎