Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Grand Prix AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gebruiker
    Senior
    • 01-2014
    • 187

    To jest co najwyżej słabe ESB. Byłem z tym piwem od pierwszej warki i mniej więcej do kwietnia kupowałem je w ciemno - było co najmniej bardzo dobre. W okolicach maja/czerwca pan Marek Jakubiak bądź jego podwładni zdecydowali, że nie warto już się starać robiąc to piwo - i Ciechan zaczął wypuszczać na rynek coś, czego nie chciałbym za darmo. Od tego czasu nie kupuję nic z BRJ - i nie żałuję, bo poza świetnym kiedyś Grand Prix nie mieli i tak w ofercie nic ciekawego.

    Comment

    • pawelszu
      Junior
      • 07-2013
      • 23

      Miałem tak samo.
      Odkąd pierwszy raz spróbwałem w grudniu z nalewaka zakochałem sie w tym piwie.
      Potrafiłem kupować je całymi skrzynkami.
      Kupowałem w ciemno ale w tej chwili mam nadzieje żę zniknie z rynku bo to nawet nie jest cień tego piwa... żenada jak można doprowadzić coś prawie doskonałego na samo dno.

      Comment

      • Janko72
        Member
        • 02-2014
        • 51

        Złe i złe a ze sklepów znika szybciej niż torebki Witchena na Lidlowskiej promocji...
        gebruiker - To po co na siłę kupowałeś asortyment skoro nie mieli nic ciekawego?
        Przed chwilą na FB została wrzucona inf. o nowym piwie, pewnie następca GP

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Mętny oranż, było podobnie [3]
          Piana: nikła [2]
          Zapach: Mocno, za mocno żywiczny, mało nut cytrusowych, jakiś banan. Nuta dolna-bardzo nikła. Nie ma uderzenia, nie ma feerii. [3]
          Smak: Mocno rozwodnione, mało treściwe, gorycz tak nikła, że znika w okamgnieniu [2]
          Wysycenie: norma [3]
          Opakowanie: pokrętne tłumaczenie się z zaistniałej sytuacji [1]
          Uwagi: ostatnia warka, dzięki Bogu. Lepiej niech już nie warzą.

          Moja ocena: [2.4]
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          • supersklep
            PiwBiz
            • 01-2005
            • 982

            Oglądałem blog Kopyra o tym piwie ,dużo szumu o autorstwo,recepturę itd i już miała być ostatnia warka a tu niespodzianka i Grand Prix znów na półce


            Comment

            • Neptune
              Senior
              • 09-2013
              • 184

              No właśnie to jest ta ostatnia warka podobno.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                Następne będą ale pod zmienioną nazwą i inną recepturą.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • majeure
                  Senior
                  • 03-2011
                  • 315

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  Następne będą ale pod zmienioną nazwą i inną recepturą.
                  Odnoszę wrażenie, że receptura to się zmieniła już gdzieś w połowie bieżącego roku .

                  Comment

                  • Ravf
                    Senior
                    • 06-2013
                    • 264

                    Sądziłem, że ostatnią warką będzie ta do 11.11 i tylko dlatego ją kupiłem, jednak parę dni temu widziałem w sklepie butelki z terminem bodajże do 14.12. Nie wiem czy to jest już ostateczna warka czy może coś nowego ale etykieta była taka jak po zmianie (chociaż dokładnie się nie przyglądałem).
                    Co do piwa to sporo się zmieniło w porównaniu do pierwszej warki ale nawet i do tych późniejszych. Nie ma już soczystych cytrusów w aromacie i smaku. Za to na intensywności zyskała nuta żywiczna a pojawiła się karmelowa. Goryczka zalegająca, chociaż akurat to nie przeszkadza.
                    Pamiętam jak pierwszy raz piłem Ciechana Grand Prix, wtedy to piwo wywarło na mnie wielkie wrażenie, głosowałem na nie później w plebiscycie. Uważam, że browar zmarnował olbrzymi potencjał, no ale cóż, sami sobie winni. Moim zdaniem to nadal jest dobry AIPA ale na pewno nie najlepszy w Polsce. Niestety lepsze jest wrogiem dobrego a lepszych piw w tym stylu nie brakuje.

                    Comment

                    • gebruiker
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 187

                      To coś jeszcze jest na rynku? Można to kupić? BRJ zniszczyły to piwo tak, że nie wziąłbym tego za darmo. Na początku tego roku mieli najlepsze AIPA w Polsce, teraz wolałbym jakieś Beczkowe Mocne ale VIPa z Biedronki. BRJ - warzcie te swoje kiepskie lagery, ale górna fermentacja jak widać nie dla Was. Wstyd. GP teraz = zlew.

                      Comment

                      • Brat_Piwny
                        Senior
                        • 01-2009
                        • 685

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                        Następne będą ale pod zmienioną nazwą i inną recepturą.
                        Już jest. Ciechan AIPA - E. 16,5% A. 5,4% (czyli bez zmian). Kod kreskowy też bez zmian. Skład podany faktycznie nieco inny. Traktować jako nowe piwo?
                        P.S. Ciechan AIPA warka 13.01.15 w moim odczuciu smakuje zdecydowanie lepiej niż Grand Prix warka 22.10.14 (mój ostatni kontakt z poprzednią wersją tego piwa).

                        Comment

                        • Maciass
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 172

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Brat_Piwny Wyświetlenie odpowiedzi
                          Już jest. Ciechan AIPA - E. 16,5% A. 5,4% (czyli bez zmian). Kod kreskowy też bez zmian. Skład podany faktycznie nieco inny. Traktować jako nowe piwo?
                          P.S. Ciechan AIPA warka 13.01.15 w moim odczuciu smakuje zdecydowanie lepiej niż Grand Prix warka 22.10.14 (mój ostatni kontakt z poprzednią wersją tego piwa).
                          GP było 15,5% a Ciechan AIPA to 16,5%. To nowe piwo

                          Comment

                          • Brat_Piwny
                            Senior
                            • 01-2009
                            • 685

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maciass Wyświetlenie odpowiedzi
                            GP było 15,5% a Ciechan AIPA to 16,5%. To nowe piwo
                            Określenie "bez zmian" w moim poprzednim dotyczyło tylko zawartości A. 5,4%. Może nie było to niezbyt czytelne. Interesującą sprawą jest identyczny kod kreskowy. O czym to świadczy? Nowe, kontynuacja?

                            Comment

                            • gebruiker
                              Senior
                              • 01-2014
                              • 187

                              Ciekawa sprawa, nawet nie wiedziałem, że to piwo jest w ogóle jeszcze na rynku, choćby i ze zmienioną recepturą/parametrami, albo i nawet jako nowe piwo, następca GP. Chętnie spróbuję jak gdzieś zobaczę, może Ciechanowi uda się zatrzeć bardzo złe wrażenie jakie zrobiły na mnie ostatnie warki Grand Prix.

                              Comment

                              • Jasiek77
                                Senior
                                • 03-2014
                                • 107

                                A jak toto wygląda - dali nową etykietę? Rozumiem, że jest już do złapania w Warszawie...
                                Johnny Bonnano

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎