Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Brackie Imperial IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Warchlando
    Member
    • 06-2012
    • 94

    Kolor - bursztynowy, mętny
    Piana - biała, średnia grubopęcherzykowa, szybko opadająca, pozostawia drobny kożuszek, oblepia szkło
    Zapach - chmielowość, żywiczność oraz owocowość.
    Smak - chmielowość połączona z żywicznymi posmakami oraz przebijającym sie alkoholem. Następnie wyczuwalna owocowość, słodowość oraz lekka chlebowość. Goryczka dobra, niezalegająca
    Wysycenie - średnie
    Opakowanie - ładna etykieta zarówno kolorystyczne jak i graficznie. Na kontrze podany opis piwa, ekstrakt, zaw. alk., podstawowy skład. Kapsel dedykowany
    Uwagi - piwo jest dosyć dobre, aczkolwiek niestety jedną z głównych ról odgrywa w nim alkohol i to na pewno zaniża ocenę piwa. Jednakże piwo jest całkiem pijalne i dla niektórych może to być zgubne Dosyć treściwe. Cena 6zł adekwatna do jakości.
    Warka do 22.11.2014

    Comment

    • Szakali
      Senior
      • 08-2013
      • 572

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bardzo ładny ciemny bursztyn . [4.5]
      Piana: Piana gęsta i zwarta , opada do obrączki którą łatwo się wzbudza. [4]
      Zapach: Fajny chmielowy aromat , owoce i dość intensywna żywica , taka sosna trochę. [4]
      Smak: W smaku dość intensywna goryczka , przyjemna słodowość , nuty owocowe i żywiczne . Alkohol nie był tak dobrze ukryty , bo było go trochę czuć . Czasem wydawało się ciut mdłe , ale ogólnie bardzo pijalne .Dość mocno daje po głowie. [4]
      Wysycenie: może być [4]
      Opakowanie: Całkiem fajna butelka. [4.5]
      Uwagi: Całkiem fajna IPA , ale w konfrontacji bezpośredniej z Imperium Atakuje przegrała . Mimo wszystko warto spróbować i wyrobić sobie własną opinię . Piwo mogę śmiało polecić.

      Moja ocena: [4.05]

      Comment

      • Czapayew
        Senior
        • 10-2002
        • 1966

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ładny, intensywny bursztyn, raczej klarowny... Chyba nie należy brać sobie do serca napisu na kontrze, głoszącego, że to "piwo ciemnie" [4.5]
        Piana: Dość obfita, kremowa i gęsta. Utrzymuje się nieco dłużej, niż średnia krajowa. [4]
        Zapach: Mocne nuty chmielowo-cytrusowow-żywiczne. Intrygujący. [4.5]
        Smak: Dość łagodne chmielenie, wyraźne cytrusy z żywicą. W porównaniu z "Atakiem" czy "Rowingiem" to wręcz IPA Light, ale mnie zdecydowanie bardziej podeszła niż tamte. [4.5]
        Wysycenie: Niezłe. [4]
        Opakowanie: Stylowe, nie udziwnione. Kapselek do kolekcji [4.5]
        Uwagi: Wobec akcji "Cała Polska pije IPA" polowałem na to piwo w sklepie na Mariackiej 3 w Katowicach prawie miesiąc aż w końcu kupiłem... po sąsiedzku w "Lornecie & Meduzie" za 8,50 butelka (!!!). Jak już napisałem wyżej - wolę Bracką IPĘ od Pintowej czy AleBrowarowej.

        Moja ocena: [4.425]
        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

        www.zamkoszlaki.com
        www.piwnekapsle.net

        Comment

        • Czapayew
          Senior
          • 10-2002
          • 1966

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika RomaG Wyświetlenie odpowiedzi
          Gereralnie bardzo dobre piwo z małego browaru.
          Hm... Czy to reklama Łomży
          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

          www.zamkoszlaki.com
          www.piwnekapsle.net

          Comment

          • KubaLubon
            Junior
            • 09-2013
            • 10

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowe, mętne. [5]
            Piana: Początkowo wysoka, oblepiająca ścianki szkła, ale nietrwała. [4]
            Zapach: Niewyczuwalny. [1]
            Smak: Czuć te klimaty ipa. Charakterystyczna goryczka, oraz dobre chmiele i słody dają temu piwku urok. [4.5]
            Wysycenie: Idealne dla tego typu piwa. [5]
            Opakowanie: Wszystkie najważniejsze informacje są. Fajna szata graficzna. [5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.3]

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              Zapach: Niewyczuwalny. [1]
              może było za zimne ?

              tam nawet z zapaleniem zatok czułem grejpfruta :]
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • Szakali
                Senior
                • 08-2013
                • 572

                Ta to jest niemożliwe ....piwo pachnie bardzo intensywnie , nie da się tego nie wyczuć nawet jak by było zmrożone....

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ta to jest niemożliwe ....piwo pachnie bardzo intensywnie , nie da się tego nie wyczuć nawet jak by było zmrożone....
                  To są problemy z zatokami albo jakieś inne dolegliwości laryngologiczne. Czasem można na takie opisy natrafić.

                  Comment

                  • dzemek
                    Senior
                    • 12-2010
                    • 450

                    Przetrzymałem trochę te piwo w temperaturze pokojowej (ok. 2 tygodnie) i wyczuwam mocniejszą goryczkę i treściowość tego piwa niż miało to miejsce wcześniej.
                    Last edited by dzemek; 06-01-2014, 22:38.

                    Comment

                    • Kalianna
                      Member
                      • 08-2013
                      • 41

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo ładny bursztynowy, mój egzemplarz klarowny [5]
                      Piana: ładna, gęsta, opada powoli, do samego końca chroniąc aromaty [5]
                      Zapach: Piękne połączenie chmielowego z cytrusowo-żywicznym [5]
                      Smak: Mnie oszołomił, królewskie (imperialne) piwo, o wspaniałej treściwości, idealnym przenikaniu się cytrusów, podbitych goryczką, balansowaną delikatną słodyczą. Każdy kolejny łyk zachęcal do następnego, co przy zawartosci alkoholu może być zgubne ;-) [5]
                      Wysycenie: Idealnie zbalansowane. [5]
                      Opakowanie: Znacznie lepiej wygląda w rzeczywistości, niż na zdjęciach brawo za wyczerpującą kontretykietę i dedykowany kapsel [4.5]
                      Uwagi: W związku z dośćniepochlebnymi ocenami, podchodziłam do piwa jak pies do jeża. I w moim przypadku jeż był po prostu wspaniały. Piwo prawie idealne.

                      Moja ocena: [4.975]
                      Respect beer.

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kalianna Wyświetlenie odpowiedzi

                        Uwagi: W związku z dośćniepochlebnymi ocenami, podchodziłam do piwa jak pies do jeża. I w moim przypadku jeż był po prostu wspaniały. Piwo prawie idealne.
                        No tak, ale pamiętasz to próbowane z butelki w PDSL? Mocno alkoholowe, ze słodyczą w aromacie i smaku i posmakiem starej szmaty. To była partia 22.11.2014, nie wiem czy były jakieś inne, ale możliwe że różne partie jechały w cysternach do Żywca w różnym czasie. Bo to z premiery na pewno było zdecydowanie lepsze i zbliżone do Twojej oceny.
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • von_scheisse
                          Senior
                          • 02-2012
                          • 488

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Głęboko złota, przejrzyste. [5]
                          Piana: Piana mało obfita, średnio i drobno pęcherzykowa, dość szybko redukuje się do cienkiej warstwy. [4]
                          Zapach: Chmielowy - owoce tropikalne, aromat słodkawy, lekki alkohol [4.5]
                          Smak: Mocno słodowy, wyraźna nuta amerykańskiego chmielu (owoce tropikalne), alkohol wyczuwalnie rozgrzewa przełyk, goryczka średnia (dosyć alkoholowa). Piwo pijalne. [4]
                          Wysycenie: Wysycenie średnie do niskiego - mogłoby być ciut wyższe. [4.5]
                          Opakowanie: Etykieta ładna, czytelna, informacje nt. ekstraktu i zawartości alkoholu - podane. Szkoda, że nie ma w pełni szczegółowego składu. [4]
                          Uwagi: Piwo mi smakowało . Warka z datą przydatności do spożycia do 22.11.2014 r.

                          Moja ocena: [4.25]
                          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                          Comment

                          • robert19r20
                            Member
                            • 10-2010
                            • 78

                            jedno z lepszych piw jakie piłem od dłuższego czasu
                            najbardziej aromatyczne, cudowny zapach chmielu i cytrusów
                            bardzo dobrze schowany alkohol, kto by pomyślał że aż 8,5%
                            zdecydowanie do powtórzenia tylko czy uda się je gdzieś jeszcze zdobyć?

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              Piłem po raz kolejny.
                              Po raz kolejny piwo mi smakowało i potwierdzam jego pijalność.

                              8,5% w smaku nie istnieje.

                              Prawdopodobnie jak na IIPA to jest za mało
                              wszystkiego, ale w kategorii AIPA jest bardzo OK, szczególnie za 5,99zł

                              Myślę, że albo ja mam język z drewna, albo były 2-3 różne wypusty, które najwidoczniej różnią się między sobą.


                              Tylko czy uda się je gdzieś jeszcze zdobyć?
                              zapraszam do mnie. Cały czas na palecie stoi 19 kartonów (przy kupowaniu następnego specjalnie policzyłem )
                              Last edited by dlugas; 12-01-2014, 11:32.
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • javiki
                                Member
                                • 03-2013
                                • 83

                                Dla mnie jako IIPA -słabe -za mało chmielu, za słaby aromat. Jako piwo -bardzo pijalne.
                                Miałem 3 imprezy gdzie królowało na stole. Nawet osoby które nie piją takich piw -stwierdziły że dobre (po 4 innych wcześniej). Pite z butelki duuuzo traci (miałem imprezkę gdzie piłem sobie IIPA z butelki-min w ..kinie). Wada -nie czuć kiedy język zaczyna się plątać
                                Jednak jesli chciałbym zabić kubki smakowe-nie nadaje się

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎