Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Brackie Imperial IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DonZ
    Senior
    • 03-2013
    • 303

    #16
    Jak coś to w małopolsce, a konkretnie TESCO Chrzanów cała wielka półka leży i nikt się nią nie interesuje, ja wziąłem 4 przede mną może jedno znikło?

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy. Jest lekkie zmętnienie. [4.5]
      Piana: Duża, o dziwo jak na ten woltaż. Pęcherzyki są grube. Po kilku minutach jest jednak mizeria. [3]
      Zapach: Jak na tyle chmieli to jest słabo. Wszystko jest delikatne. Są wyczuwalne cytrusy, nawet nuty żywiczne ( to chyba Zeus ratuje moje ukochane sosnowe aromaty ). Niejedna IPA pachnie lepiej niż ta IIPA. [3]
      Smak: Alkoholu nie udało się ukryć. Niestety jest on bardzo wyczuwalny. Poziom goryczki tak równo po połowie, część od alkoholu, a druga część od chmielu. Nie ma żadnej owocowości ( no może tylko pestka od grejpfruta, ale nie sam owoc) . Piwo jest ciężkie. Jakiś metal jeszcze na dodatek. [2.5]
      Wysycenie: Za małe. [3]
      Opakowanie: Butelka 0.5 l. Ogólnie ładna, szczególnie podoba mi się kapsel. [4]
      Uwagi: Wczoraj wypiłem 5 tych piw. Dziś 2. Mam już więc ugruntowaną opinię i jestem zawiedziony. Chmielu za mało, alkohol może jak na IIPA to w sam raz, ale jest za bardzo wyczuwalny. Jak widać oceniłem piwo po godzinie 18-ej.

      Moja ocena: [2.925]
      Last edited by DariuszSawicki; 06-12-2013, 18:15.

      Comment

      • podswierkiem
        Senior
        • 11-2010
        • 796

        #18
        Szacunek za ocenę z ARTomatu po "premierze"
        ...ale, niepotrzebny wtręt o wcześniejszych degustacjach
        P.S. Przy calej otoczce - żart.
        "Ruszaj się Bruno, idziemy na piwo;
        Niechybnie brakuje tam nas!
        Od stania w miejscu niejeden już zginął,
        Niejeden już zginął kwiat!"

        Comment

        • DonZ
          Senior
          • 03-2013
          • 303

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Zołcisty zamglony kolor, przyjemny pod światło [5]
          Piana: Drobne i średnie pęcherzyki, szybko znika do wianuszka. [4]
          Zapach: Rewelacja, słodko cytrusowo, dużo chmielu choć szybko się ulatnia, żywicznie.\ [5]
          Smak: Metal. Słodowo i cytrusowo, goryczka wysoka, ale spodziewałbym się wyższej po IIPA, nawet zalegającej, tutaj pozostaje ale delikatnie. Jest też słodowo. Generalnie piwo zbalansowane choć mogło by mieć wyższą goryczkę. Bardzo pijalne a to najważniejsze. [4]
          Wysycenie: Wysycenie średnie, bardzo dobrze grające ze smakiem i goryczką choć wyższe mogło by lepiej budować pianę [4.5]
          Opakowanie: Etykieta dużo ładniejsza od zeszłorocznego Grand Championa, podoba mi się ładnie stonowana. Przyjemna w odbiorze [5]
          Uwagi: Generalnie piwo bardzo dobre, jest to co trzeba w IIPA choć mogło by być tego więcej od ekstraktu po nachmielenie.

          Moja ocena: [4.475]
          Last edited by DonZ; 06-12-2013, 18:29.

          Comment

          • ogur0007
            Junior
            • 04-2011
            • 9

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasny bursztyn, dość nieprzejrzyste. Mogłoby być ciemniejsze. [4]
            Piana: Szybko opada i jest gruboziarnista. Za to zamiast całkiem zniknąć, na powierzchni pozostaje cienki kożuszek, co jest fajne. [3]
            Zapach: Zapach miły, choć za słaby. Głównie cytrusy, ponadto trochę ziół. [3.5]
            Smak: Czuć sporo metalu. Przeszkadza on w odbiorze. Ponadto czuć alkohol. Przy takim woltażu (8,5%) nie jest to niczym dziwnym, ale jednak. Goryczka przyjemna, choć za słaba jak dla mnie i tłumiona przez metal. [2.5]
            Wysycenie: Od otwarcia butelki do wypicia mniej więcej 3/4 pojemności unoszą się delikatne bąbelki. W degustacji nie przeszkadza. [4.5]
            Opakowanie: Kapsel bardzo fajny. Estetyczny, nie przekombinowany. Etykieta już nie tak pozytywna. Zawiera wszystkie informacje co powinna, ale front ma nieco za dużo ozdób i jest mało czytelny. [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.15]

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #21
              piana: średnio bąblowa, nierówna, okleja szkło, opada szybko,
              kolor: ciemne złoto,
              zapach: słaby, filtracja pewnikiem wszystko zabrała, ciekawe jak jest z beczki?, wyczuwalny alkohol,
              smak: goryczka przeciętna, ale to może być efekt picia po Gprixie, alkohol trochę przeszkadza, brak rześkości, metal wyczuwalny ale tego nie przeskoczymy dopóki GŻ nie zainwestuje w odżelaziacze, chyba już 5 utworów poleciało na liście Trójki a ja w połowie,

              ogólnie: cukier to zło.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • Lesnick
                Senior
                • 03-2010
                • 153

                #22
                Czy ktoś z Was trafił może na promocyjne szklaneczki, czy też w tym roku zrezygnowano z nich?

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lesnick Wyświetlenie odpowiedzi
                  Czy ktoś z Was trafił może na promocyjne szklaneczki, czy też w tym roku zrezygnowano z nich?
                  Nie załamuj ludzi
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • tfur
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 1303

                    #24
                    pofatygowałem się do warszawskiej almy na zwycięzców
                    pani zza lady powiedziała, że premiery nie ma i raczej nie będzie
                    ludzie się dopytują, więc zadzwonili "do krakowa", ale nie ma żadnych ruchów
                    no i masz babo placek
                    pewnie i tak to kupię gdzieś przy okazji
                    ale po tym całym kontredansie okołopremierowym to zakrawa na kpinę
                    nic tylko się ciąć
                    albo nie
                    przepiję czem innem
                    veni, emi, bibi

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      #25
                      Po cholerę do Almy?
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • tomolek
                        Hophead
                        • 05-2006
                        • 1752

                        #26
                        Mam lekko zaburzoną percepcję bo piję je po Toporku i Grand Prixie. U mnie to spory problem, bo nie potrafię szczególnie wnikliwie oceniać próbując wielu piw jednocześnie. Ale alkohol w tym piwie jest tak wyraźny, że nie sposób było go przeoczyć...
                        www.ohbeautifulbeer.com

                        www.mateuszdrozdowski.pl

                        „Kwaśny Edi herbu Koreb

                        Comment

                        • Chmielo
                          Senior
                          • 01-2007
                          • 128

                          #27
                          Dla tych, którzy piszą "tu jest, tu nie ma...":

                          Comment

                          • gramak
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 267

                            #28
                            Nie powiem, że cała para poszła w gwizdek promocji, ale chyba większość. Słaba piana. Zapach cytrusowo-żywiczny, ale jak na IIPA, to wyraźnie zbyt słaby. Jeszcze słabiej jest w smaku. Czuć metaliczność, słód, lekką żywiczność i chmiel. To ma być konkret- chmiel, mocna goryczka, a tutaj jest brak zdecydowania. Jakie to ma IBU ? Co do alkoholu, to według mnie jest ok. Trochę go czuć, ale nie nachalnie i zgodnie z wzorcem stylu (przynajmniej tak wyczytałem ). Dwa lata temu pewnie przed tym piwem padłbym na kolana. Dzisiaj uznam go za dobre, ale nic więcej. Co do pomysłu z dystrybucją poprzez TESKO, to jestem za. Niech ludzie kupują i porównują. Jeszcze rok temu ta sieć by na to nie poszła. Dzisiaj czują interes i to jest dobra wiadomość-według nich powiększa się rynek piw dobrych, innych niż hajnekeny i tyskacze
                            http://www.ohbeautifulbeer.com/

                            Comment

                            • chechaouen
                              Senior
                              • 01-2011
                              • 1180

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chmielo Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dla tych, którzy piszą "tu jest, tu nie ma...":

                              http://festiwal-birofilia.pl/mapa-sklepy-pl.html
                              no właśnie problem w tym, że w obu warszawskich Tesco, w których niby jest, to nie ma

                              Comment

                              • Chmielo
                                Senior
                                • 01-2007
                                • 128

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chechaouen Wyświetlenie odpowiedzi
                                no właśnie problem w tym, że w obu warszawskich Tesco, w których niby jest, to nie ma
                                Pewnie zeszło w cenie Łomży przed premierą

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎