Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Lwówek Porter 18°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grodek
    Senior
    • 06-2015
    • 527

    #76
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Niemalże czarny z rubinowymi refleksami pod mocnym światłem. [5]
    Piana: Ciężko coś napisać o pianie, ponieważ po wlaniu do pokala natychmiast zniknęła. [1]
    Zapach: Wyraźnie sos sojowy, do tego kawa i gorzka czekolada, nuta słodową i mocno przypieczoną skórka od chleba. [4]
    Smak: W smaku przede wszystkim czekolada z kawą, do tego lekka paloność i nuty opiekane. Finisz z delikatną goryczką i lekką nutą alkoholową. Na szczęście nie pojawiło się żelazo, które wyczułem w niektórych wcześniejszych warkach. [4]
    Wysycenie: Odpowiednie. [5]
    Opakowanie: Nowa etykieta, nawet mi się podoba. [4]
    Uwagi: Dość lekki porter, nie zachwyca, ale jest pijalny i ogólnie nie najgorszy. Próbowałem odleżakowanego, warka do kwietnia 2017.

    Moja ocena: [3.8]
    604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

    Comment

    • kzl99
      Junior
      • 04-2017
      • 7

      #77
      Mam pytanie koledzy, zaczynam dopiero swoją przygodę z kraftem. I próbuje różnych piw. Gdzie mogę kupić własne tego portera? I inne podobne regionalne piwa w ogólnodostępnych sklepach? Dzięki za pomoc

      Comment

      • kaczka116
        Senior
        • 10-2015
        • 1350

        #78
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kzl99 Wyświetlenie odpowiedzi
        Mam pytanie koledzy, zaczynam dopiero swoją przygodę z kraftem. I próbuje różnych piw. Gdzie mogę kupić własne tego portera? I inne podobne regionalne piwa w ogólnodostępnych sklepach? Dzięki za pomoc
        Np Carrefour, Tesco, ale polecam Porter Warmiński z Kormorana, najlrpszy baltyl jaki pilem.

        Styl odmieniamy:
        Gdzie kupie - Porter
        Wypilem - Porter
        Napilbym sie - Porteru

        Syndrom Kopyra mi sie włączył

        Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
        Nie mów hop zanim nie nachmielisz
        Untappd

        Comment

        • kzl99
          Junior
          • 04-2017
          • 7

          #79
          Kormorana kupiłem dwie butelki, jedna na leżak poszła od razu a druga do spróbowania. Interesują mnie jeszcze inne piwa typu porter szeroko dostępne i godne polecenia jakieś sugestie? A co z porter podbity śliwką, nigdzie nie mogę go znaleźć:/

          Comment

          • kaczka116
            Senior
            • 10-2015
            • 1350

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kzl99 Wyświetlenie odpowiedzi
            Kormorana kupiłem dwie butelki, jedna na leżak poszła od razu a druga do spróbowania. Interesują mnie jeszcze inne piwa typu porter szeroko dostępne i godne polecenia jakieś sugestie? A co z porter podbity śliwką, nigdzie nie mogę go znaleźć:/
            Polecam tez Porter z Ciechana ale musi byc blisko daty bo dwiezy jest nienulozony, Zywiec, Komes (tez oba lubie), Okocim dla mnie ulepkowaty, Grand Ambera jeat latwo dostepny, Lodzki i Argus, Lubuski lub Black Boss ale tez ulepkowaty ale jezeli lubisz slodkie to w sam raz.

            A Podbity sliwka schodzil jak burza wiec watpie zebys go dostal.

            Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
            Nie mów hop zanim nie nachmielisz
            Untappd

            Comment

            • kzl99
              Junior
              • 04-2017
              • 7

              #81
              Szkoda bo słyszałem że jest dobry. Nawet nie wiem w jakich sklepach szukać dzięki za pomoc. A swoją drogą Ciechana też nie widziałem:/

              Comment

              • SeeJay
                Senior
                • 04-2016
                • 239

                #82
                Dobry to jest jak trafisz... podobnie z Ciechanem. Zdarzają się warki okrutnie niesmaczne, wadliwe jak i genialne.

                Comment

                • nietzschee
                  Senior
                  • 07-2016
                  • 319

                  #83
                  Tydzień po terminie
                  Wygląd: ciemny brunatny, piana niewielka, beżowa, ale zostawia ładny, gęsty lacing.
                  Zapach: bardzo palony i kawowy (głównie kawa naturalna), mleczno czekoladowy, karmel, melanoidyny, śliwka, rodzynka, pieprzność, przyprawowość, wyraźna maggi
                  Smak: nie jest zbyt pełne jak na porter, ale i tak lepsze od Ciechana 22, bo więcej się tu dzieje. Bardzo palone, goryczka popiołowa, ale ogólnie piwo słodkie, bardzo mocno kawowe, naturalna przed zbożową, mleczna czekolada, kakao z mlekiem, jakiś pumpernikiel, wyraźna śliwka, nawet powidło, sporo karmelu i delikatna spieczona skórka chleba, lekka maggi z utlenienia (i ja ją lubię, jeśli nie jest natrętna), ale ma już prawo, ostre, pieprzne. W odróżnieniu od Złotego Pociągu, pitego ostatnio, a to pewnie to samo piwo, nie ma tych nut wiśniowych w zapachu i smaku,. Bardzo dobrze ukryty alkohol, ale jest już po terminie, może wysycenie ciut z byt wysokie.
                  Attached Files

                  Comment

                  • KlossJ23
                    Senior
                    • 08-2013
                    • 136

                    #84
                    Właśnie jestem świeżo po spożyciu lwóweckiego portera i mam takie wrażenie, jakby był on lajtową wersją portera od Ciechana- cechy smakowo-zapachowe podobne, tylko występują w mniejszym natężeniu. Testowana była warka do 13.10.2017 a porównywana z warką Ciechana do 27.09.2017. Jutro udam się do źródełka po zakup większej ilości Lwówka bo cenę ma dużo bardziej akuratną niż Ciechan a przyjemność z degustacji niemal taka sama.

                    Comment

                    • majeure
                      Senior
                      • 03-2011
                      • 315

                      #85
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KlossJ23 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Właśnie jestem świeżo po spożyciu lwóweckiego portera i mam takie wrażenie, jakby był on lajtową wersją portera od Ciechana- cechy smakowo-zapachowe podobne, tylko występują w mniejszym natężeniu. Testowana była warka do 13.10.2017 a porównywana z warką Ciechana do 27.09.2017. Jutro udam się do źródełka po zakup większej ilości Lwówka bo cenę ma dużo bardziej akuratną niż Ciechan a przyjemność z degustacji niemal taka sama.
                      Kiedyś Ciechan warzył dwa portery bałtyckie, ten który jest obecnie warzony (22º) oraz "osiemnastkę"
                      Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)

                      Gdy pojawił się Lwówek Porter 18º, "osiemnastka" Ciechana zniknęła z jego portfolio.Tak więc to musi być ta sama receptura.
                      Last edited by majeure; 13-05-2017, 01:39.

                      Comment

                      • Dukat_WSI
                        Senior
                        • 03-2015
                        • 781

                        #86
                        Tak, Lwówek to "osiemnastka" przeniesiona z Ciechana, jednak inny browar, więc to już na pewno nie jest do końca takie samo piwo.

                        Comment

                        • KlossJ23
                          Senior
                          • 08-2013
                          • 136

                          #87
                          Dzisiaj znalazłem w Carrefoure jedną butelkę z warki 07.08.2017. Smakiem różni się od październikowej, jest mniej zawiesiste a oprócz śliwek wyraźnie wyczuwalny jest smak suszonych wiśni łącznie z charakterystyczną kwasowością. Ciekaw jestem czy ta różnica w smaku to efekt dojrzewania czy raczej braku powtarzalności kolejnych warek.

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KlossJ23 Wyświetlenie odpowiedzi
                            braku powtarzalności kolejnych warek.
                            tak

                            plus lekkie wyleżakowanie

                            Lwówek ostatnio ma sporo wiśniowych nut(od ponad roku czy dwóch)
                            kiedyś był za to bardzo palony
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • KlossJ23
                              Senior
                              • 08-2013
                              • 136

                              #89
                              No to ja się nie dziwię że ma takie rozchwiane ratingi i na ogół niezbyt przychylne oceny. Ta wodnisto-wiśniowa warka była mocno taka sobie, październikowa śliwkowa- dużo lepsza, na ciepłą porę roku zupełnie akuratna.

                              Comment

                              • rafalek21
                                Senior
                                • 04-2015
                                • 1407

                                #90
                                Piana średnio obfita, ciemnokremowa, jednolicie drobnopęcherzykowa, całkiem trwała, lekko zdobi szkło.
                                W zapachu trochę dziwne, jakby ciemne pieczywo, lekko trąca o kwaśnawy - trudny do opisania, słaby.
                                Smakowo to posłodzona kawa zbożowa, lekko palone, ciemne pieczywo, goryczka średnia, lekko alkoholowe - ale nie przeszkadza, ciało średnie.
                                Wysycenie średnio-niskie - w porządku.

                                Dość słaby porter, przynajmniej względem konkurencji. Warka do 07.08.2017.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎