Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Lwówek Porter 18°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
    Dość słaby porter, przynajmniej względem konkurencji.
    Jeśli dobrze pamiętam to z tych lżejszych jeden z gorszych. Amberowski się skiepścił, więc ostatni nie jest.

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      #92
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Jeśli dobrze pamiętam to z tych lżejszych jeden z gorszych. Amberowski się skiepścił, więc ostatni nie jest.
      Piłem ostatnio GIP z z datą któryś tam 2018 i był całkiem smaczny. Aż się sam zdziwiłem, że taki treściwy i aksamitny, a nie rozwodniony doppel koźlak

      Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)
      Last edited by dlugas; 29-06-2017, 09:38.
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
        Kolor: Brązowy z czerwonym wysyceniem, przyćmiony. Jednolity na całej wysokości szkła. Nie podoba mi się ale jest w stylu [4]
        Piana: Intensywnie nalewane piwo stworzyło krótką warstwę, która na oczach zredukowała się do wąziutkiej obrączki [3]
        Zapach: Kawa z mlekiem, przypalony karmel, delikatna nalewka wiśniowa i mocna nuta mokrego drewna. Nad wszystkim krąży zbyt wyraźny alkohol [3.5]
        Smak: Wytrawny ze sporą dawką paloności, kwaśna kawa, trochę pozbawionych słodyczy ciemnych, suszonych owoców. Niska ale ściągająca goryczka. Treściwość niska. Gryzący alkohol [3.5]
        Wysycenie: Dobra średnia [4]
        Opakowanie: Szału nie ma ale lubię lwówecki, prosty przekaz na etykiecie i zwrotne szkło [4]
        Uwagi: Kilka pozytywów niestety zdominowanych przez wszechobecny alkohol

        Moja ocena: [3.525]
        Wyciągnąłem warkę 31/05/14 i myślę, że to ta sama co opisywana trzy lata temu.
        Poprzednie wrażenia powtarzają się z tym, że w aromacie mleko jest wyraźniejsze, takie w kierunku mlecznych cukierków, a w smaku goryczka złagodniała i wycofała się. Ponadto alkohol ułożył się tak idealnie, że wcale go nie wyczuwałem, nawet słabo grzał
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
        Czyli najlepiej kupić i zapomnieć
        :]
        Mądrego to aż miło posłuchać, choć na nic by to było gdyby nie dziwaczny nawyk kupowania porterów parami

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
          Mądrego to aż miło posłuchać, choć na nic by to było gdyby nie dziwaczny nawyk kupowania porterów parami
          Nie jesteś osamotniony w tym porteroholizmie zarówno zakupowym, leżakowym jak i spożywanym.

          Po dwa kupuję nawet te średnie. Dobre i bardzo dobre pary idą do piwnicy parami.

          Żywiec P. przez te swoje promocje po 2,99zł to już zasymilował mi 3/4 piwnicy.
          I nadal te czrnuchy kupuję.
          Kraftowe nabywam tylko singlami, i tylko te z mega potencjałem dokupuję

          zdrów !
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #95
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Kolor ciemny brąz. Pod światło ciemny rubin, piękny. [5]
            Piana: Brązowa, raczej grubsze bąble. Niestety nieduża i szybko znika. [2.5]
            Zapach: Największą jego wadą jest siła, której brak. Zapach jest słaby i mało wyraźny. Sos sojowy i jakiś ciemny słód, odrobina kawy, może trochę karmelu. [3]
            Smak: Nie za bardzo podszedł mi ten smak. Podobnie jak zapach, jakiś mało wyrazisty. Trochę dziwny ciemny słód, coś z karmelu, czasem delikatne melanoidyny. Mało intensywny, brakuje ciała. Wrażenie rozwodnionego porteru. Goryczki praktycznie brak. Piwo wydaje się trochę puste, brak odrobiny słodyczy. Posmak krótki, słodowy, kawowy. Takie sobie to wszystko. [3]
            Wysycenie: Zdecydowanie za silne. Przez większość czasu zagazowuje. Dobre, bo trwałe, ale nie do tego stylu. [2]
            Opakowanie: Na plus staranne wykonanie, kolorystyka, podanie parametrów, kapsel firmowy. Na minus grafika. Na półce smutno wygląda. [3.5]
            Uwagi: Idea lżejszego porteru (zdecydowanie wolę te ciężkie) bardzo fajna, ale ten porter jest średnio udany. Trzeba wzmocnić smak i zapach a wysycenie obniżyć i może coś będzie fajnego.

            Moja ocena: [3.025]
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #96
              Termin 18.06.12, pite 18.02.07
              Aromat ciemnych i palonych słodów: kawowo-czekoladowe nuty z domieszką karmelku, ogólnie - delikatnie. W smaku podobnie, tylko że jest bardziej czekoladowo niż kawowo. Kwasek na finiszu. Wchodzi lekki karmelek. Goryczka minimalna, ziołowa i od-alkoholowa. Z czasem nastaje efekt ściągania na podniebieniu.

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                #97
                Data ważności: 06/06/2018\W
                pite 29.01.2018

                Wyciągnięte prosto z szafki.
                Efekty widać na zdjęciu
                Wywaliło z butelki jak porządne niepasteryzowane w lecie.
                Plus jest taki, że się fajnie odgazowało i jest gładziutkie jak stout na azocie.

                Świeżak.
                Aromat ubogi. Głownie czarna słodka kawa. Delikatna czekolada. Wszystko mało intensywne.

                Smak: czekolada deserowa odrobina czarnej posłodzonej kawy. W tle posmak cukierków kopiko. Owoców brak. Może delikatna wędzona śliwka.

                Ogólnie smaczne, lecz nie jest to zwykły standardowy porter bałtycki.
                Cena 4,95zł w sklepie specjalistycznym.
                Akceptowalne choć wolę dołożyć złotówkę do Ciechana P.
                W moim drugim sklepie wycenili tego lwówka na 5.99zł. Za dużo.

                fota https://www.instagram.com/p/BejE9ysF...en-by=stok_tom
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #98
                  To piwo które piłem było już z nowej warzelni smakowało dość podle. Słodkawe z dziwnym chemicznym posmakiem.

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    To piwo które piłem było już z nowej warzelni smakowało dość podle. Słodkawe z dziwnym chemicznym posmakiem.
                    A warkę pamiętasz? Bo piję teraz piwo z ważnością do 16.04.19 i nie jest tak źle, jak piszesz.
                    Last edited by dyczkin; 24-11-2018, 21:54.
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      Nie zapamiętałem. Mnie zupełnie nie smakowało.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎