Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ursa Maior, Ursa Blonde Cascade

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #46
    z wątróbką?
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • olie
      Senior
      • 06-2011
      • 777

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
      Ja z piw z DMS robię fantastyczne pasztety.
      Kuchnia piwowarki Agi powinna to wykorzystać

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
        Ja z piw z DMS robię fantastyczne pasztety.
        A polecasz DMS z browarów regionalnych czy rzemieślniczych?

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #49
          DMS free GMO powered by URSA.
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4577

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
            Dla mięsożerców zdecydowanie na 1, dla wegetarian nawet na 3,5
            Docent, Ty masz zawsze rację. Piłem przedwczoraj warkę do 28.02.14, DMS obecny, ale nie jest tak tragicznie. Gdybym oceniał artomatem to pewnie bym dał 3-3,5. Za 7,50 w Piwonii można raz spróbować, więcej nie muszę. Ale etykietkę mam.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
            Ja z piw z DMS robię fantastyczne pasztety.
            Żą, kiedy urządzasz degustację?

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              #51
              Wykład o najlepszych piwach na pasztet wraz z degustacją odbędzie się na Festiwalu Dobrego Piwa we Wrocławiu. Marusia jeszcze nie ogłosiła?

              Comment

              • Komar_Pafnucy
                Senior
                • 08-2005
                • 1114

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                Dla jaj: kupiliście piwo, żeby wyczuć wadę. Okazało się, że piwo przerosło nawet wasze oczekiwania czyli minimum 4 punkty się należą
                Nie ukrywam, że była w tym jakaś perwersyjna sędziowska przyjemność.
                Dodam, że wydaliśmy 7 zł. To wielokrotnie mniej niż za profejsonalną próbkę sensoryczną.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                Piłem przedwczoraj warkę do 28.02.14, DMS obecny, ale nie jest tak tragicznie. Gdybym oceniał artomatem to pewnie bym dał 3-3,5.
                Obawiam się, że warka o której pisała wyżej Kalianna, to właśnie warka do 28.02.
                Jako, że brałem udzial w owej degustacji, nie mogę się z tobą zgodzić.
                To był najmocniejszy DMS jaki trafiłem kiedykolwiek. Przykrywał całkowicie wszystko inne.

                Multitap Crawl
                Multitap Crawl na Facebook

                "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #53
                  No i przez Wasze gadanie o DMSach i siarczkach kazałem sobie zakupić owe piwo, aby wreszcie wywąchać DMS i słynną kukurydzę z puszki. Nigdy tego nie czułem w piwie, więc albo nie wiem czego szukać, albo miałem farta do piw, albo mam zapchany nos

                  Kolor: jasny pomarańcz, zamglone
                  Piana: nie za wielka, średnio niska, szybko opadła do kożuszka, szkło oblepia, ale też średnio mało
                  Zapach: są cytrusy typu grapefruit i pomelo. Później pusto i po wypiciu połowy, zabełtaniu pokalem i zaczęciu szukania wiadomo czego, coś się pojawiło.
                  Nie była to kukurydza z puszki, czy przecier pomidorowy (dla mnie są to "słodkie" aromaty), ale bardziej przypominało aromaty siarkowe. Może lekki gotowany brokuł czy szparag, choć szło to w kierunku siarczków czy przegotowanych jajek. Nie było to porażające, ale na tyle wyraźne, że to wywąchałem :]

                  SMAK:Wodniste, lekko słodowe, troszkę mdłe. Dopiero w połowie przestało wiać pustką i goryczka się uwypukliła, ale nadal było takie średnie. Nie znam się, bo to z założenia lekkie piwo, ale chyba zbyt wodniste i zbyt mało słodowości. Na lato od bidy można by wypić, ale nie za tą cenę (ok 6zł) i nie w zimie. Czy czułem te siarczano-siarczkowe rzeczy w smaku nie pamiętam.

                  Wysycenie: średnio niskie, jest ok
                  Opakowanie: kolorowe, pstrokate itp. Ani grzej, ani ziębi. Dla mnie najważniejsza jest zawartość

                  Uwagi: za drogie, za nijakie no i chyba faktycznie z wadliwym aromatem.
                  Warka albo koniec lutego albo któryś tam marzec
                  Last edited by dlugas; 17-02-2014, 13:14.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • lukilbn
                    Member
                    • 02-2014
                    • 42

                    #54
                    7,40zł za butelke a cudów nie ma.. Orzeźwiające na pewno, słabo goryczkowe. Spodziewałem się trochę więcej, ale w tej cenie mam Atak Chmielu więc wolę piwo od Pinty
                    Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem. - Platon

                    Wypiłem wszystkie polskie piwa :)

                    Comment

                    • chemmobile
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 2168

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Opalizujący, złoty. [5]
                      Piana: Drobno i średnio ziarnista. Dość trwała w postaci kożucha. [4]
                      Zapach: Grejpruty, skórka z pomelo, gorzkie cytrusy. Aromat intensywny. W tle o dziwo daje się wyczuć słodową nutę. [5]
                      Smak: Smaczne, umiarkowanie gorzkie, ale w stosunku do bazy słodowej trochę niezbalansowane. 3,8% alk. przy 10 blg, a jednak pozostaje wrażenie wodnistość, braki w treściwości. [4.5]
                      Wysycenie: Oczekiwałbym wyższego. [4]
                      Opakowanie: Butelka [3]
                      Uwagi: Patrzę na to piwo jako odpowiednik pilsa. Jedyna wada to niewielki brak w treściwości. Piwo z datą 11.04.2014

                      Moja ocena: [4.55]
                      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                      Comment

                      • tanhayi
                        Member
                        • 01-2014
                        • 40

                        #56
                        Ema. Kupiłem dziś na wieczorną degustację. Obok Lubuskiego IPA i DAS IPA z Zawiercia. Widzę że warki 21.05 czy jakoś tak nikt jeszcze nie miał. Może wyczuję ten DMS w końcu...zobaczymy.
                        Herbatyzm jest kultem piękna, które daje się odnaleźć w codziennej, szarej egzystencji. Wdraża nam poczucie czystości i harmonii, tajemnicę wzajemnej życzliwości i romantyzmu ładu społecznego. W istocie swej jest uwielbieniem Niedoskonałości, nieśmiałą próbą osiągnięcia czegoś znośnego w naszym nieznośnym życiu.

                        Comment

                        • oberzine
                          Senior
                          • 02-2012
                          • 228

                          #57
                          "szukajcie a znajdziecie"

                          Comment

                          • tanhayi
                            Member
                            • 01-2014
                            • 40

                            #58
                            no to musial byc dms. okropne...brokuly wszechobecne.wylalem 1 raz piwo.jak mozna tyle warek wypuscic i nie naprawic bledu?
                            Herbatyzm jest kultem piękna, które daje się odnaleźć w codziennej, szarej egzystencji. Wdraża nam poczucie czystości i harmonii, tajemnicę wzajemnej życzliwości i romantyzmu ładu społecznego. W istocie swej jest uwielbieniem Niedoskonałości, nieśmiałą próbą osiągnięcia czegoś znośnego w naszym nieznośnym życiu.

                            Comment

                            • zgoda
                              Senior
                              • 05-2005
                              • 3516

                              #59
                              Skoro kupują, to po co poprawiać?
                              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                              Comment

                              • oberzine
                                Senior
                                • 02-2012
                                • 228

                                #60
                                pewnie się powtarzam, ale moim zadaniem to nie DMS a jakiś inny związek siarkowy, które mają zbliżone zapachy

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎