Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Plon brązowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Oskaliber
    Senior
    • 05-2010
    • 727

    #16
    Kolor: Bursztynowy, opalizujący.
    Piana: Koloru złamanej bieli, średnio obfita, dosyć gęsta, niezbyt trwała. Opada do dziurawej mgiełki.
    Zapach: Chmielowy, kwiatowo-cytrusowy.
    Smak: Dosyć treściwe. Spora słodowość, nawet jakieś nutki karmelu. Dalej kwiatowo-ziołowy chmiel z nutkami cytrusowymi. Goryczka średnia. Finisz odrobinę bardziej wytrawny.
    Wysycenie: Średnie.
    Ogółem: Gorzej od zielonego plona. Mam wrażenie, że ten jest bardziej słodki. W przypadku zielonego wielu narzekało na słodycz, ale mi nie przeszkadzała, tutaj faktycznie już jest coś na rzeczy. Aromat chmielowy wydaje się, że też mniej intensywny, bez takiej trawiastej świeżości i bez tej nutki ananasa, która urzekła mnie w zielonym. Mimo wszystko źle nie jest, Sybilla ma naprawdę ogromny potencjał.
    BeerFreak.pl

    Comment

    • AdamBera
      Junior
      • 12-2013
      • 1

      #17
      Hej, to mój pierwszy post wiec proszę o wyrozumiałość…

      Przed chwilą wypiłem to piwo i ma w sobie cos co mi strasznie przeszkadza, nie wiem co to bo ma to wiele piw… Ognie Marcowe z Pinty, OctoberfestBier i teraz to… nie wiem czy to DMS ale kurde, jak tylko otwieram piwo to czuje ten charakterystyczny zapach i potem smak, niby Brązowy Plon to IPA a zero goryczy itd… co to za zapach i wada piwa?

      Comment

      • smaky78
        Member
        • 11-2012
        • 50

        #18
        Zdecydowanie zalepia słodyczą, ciężko było mi dopić do końca, aromat może być, ale ten zalepiający słodki karmel mdli.

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Między bursztynem a miedzią. Lekko mętne. [4]
          Piana: Biała, nie duża, ale trwała [3.5]
          Zapach: Słodki, kwiatowy. Trochę owoców, głównie ananas. Jest też trawiastość. Bardzo przyjemny. [4.5]
          Smak: Wyraźnie słodowy, ale trochę też cierpki. Smakuje jak zmoczone po deszczu siano wzięte do ust. Niska goryczka. Piwo jest sycące, raczej na krótkie posiedzenia. [3.5]
          Wysycenie: Raczej niskie. Mi odpowiada. [4]
          Opakowanie: Butelka trochę inna niż w Plonie zielonym. Na szkle pojawił się ptak kormoran i napis '' Piwa warzone z pasją''. Etykieta taka sama, tyle, że w kolorze brązowym. [4]
          Uwagi: Plon Brązowy przyjemniej pachnie, ale w smaku wolę Zielony. Różnice są jednak minimalne.
          Piwo jest z datą do 04.04.2014.

          Moja ocena: [3.925]

          Comment

          • wpadzio
            Senior
            • 06-2011
            • 2645

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowa, jakby w stylu vienna lager. Lekko mglista. [4.5]
            Piana: Nieznacznie kremowa, o dość drobnej teksturze i mięsistym wyglądzie. Po kilku minutach pozostaje naśnieżenie i obrączka wokół szklanki, choć również wyraźne krzaczki na ściankach. [3.5]
            Zapach: Nachmielenie nie jest atutem w zapachu, przeważa umiarkowana słodowość oraz karmel, choć całość na dość mało wyrazistym poziomie. Oczekiwania były wyższe. [3.5]
            Smak: Balans jest wyraźnie przesunięty w kierunku słodowości, która obecna jest w postaci wyraźnych zbożowych nastrojów oraz słodkawego karmelu. Nuty chmielowe są trochę rachityczne, a goryczka szybko ginie na podniebieniu. Jest też nieco jakby suszonej śliwki. [4]
            Wysycenie: Średnie plus na początku, jak dla mnie odpowiednie, choć w osi czasu ma tendencję do odczuwalnego spadku. [4.5]
            Opakowanie: Nowa butelka, o trochę kanciastym kształcie, z wytłoczeniami. Etykieta na pierwszy rzut oka wydaje się nieciekawa, jednak zyskuje przy bliższym przyjrzeniu się. Pomimo sporej liczby marketingowych informacji ustrzeżono się banialuk w stylu odwiecznych receptur i wyjątkowości źródlanej wody. Skład i parametry w sposób zadowalający. Kapsel w kolejnej firmowej odsłonie. [3.5]
            Uwagi: Piwo ma faktycznie taki jesienny, zasuszony, nieco gęsty charakter. Brakuje energii, goryczki, radości. Zachwytów więc oszczędzę, choć wypić można bez krzywienia się.

            Moja ocena: [3.8]
            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
            Serviatus status brevis est
            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #21
              Kolor: Jasny bursztyn
              Piana: Średnioobfita, w miarę drobna. Opada do niewielkiego kożuszka, ale pozostaje on do samego końca
              Zapach: Słodowy/słodkawy, dosść specyficzny. Przez dłuższą chwilę myślałem z czym mi się kojarzy. Żona czuła dżem truskawkowy, ja maliny i świeże truskawki, być może ananas. Lekki cytrus w postaci grejpfruta.

              Smak: Słodowy, czuć jakby ktoś dolał dobrej jakości domowego soku truskawkowo-malinowego. Goryczka jest, ale jak na ten styl stanowczo za słaba. Nie kontruje za dobrze tej słodowości.

              Wysycenie: Średnie do niskiego
              Opakowanie: jest okej

              Uwagi: Zapamiętam je przez te truskawki, nie było złe, ciekawe doznanie, ale nie kupię ponownie, za te prawie 6zł za butelkę wolę kupić inne piwo.
              Wniosek: Za mało goryczki, aby skontrować w miarę wyraźną podbudowę słodową. Niektórym kobietom mogłoby posmakować.
              Last edited by dlugas; 12-01-2014, 11:40.
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • tristan_tzara
                Senior
                • 12-2007
                • 1038

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Lekko metny bursztyn. [4.5]
                Piana: Obfita przy nalewaniu ale szybko opada do cienkiej warstwy, firankuje scianki. [3.5]
                Zapach: ladny slodko-karmelowy. [4]
                Smak: Glownie jest slodowo, dosyc slodko, troche karmelowo. Pozniej lekka, ale zostajaca w ustach goryczka. Nuty smakowe chmielu slabo zarysowane. [3.5]
                Wysycenie: Srednie, optymalne. [4.5]
                Opakowanie: Ladna, choc dosyc prosta stylistyka. Duzo do czytania. [4]
                Uwagi: Spodziewalem sie czegos troche bardziej IPA. Ale PLON to smaczne piwo, spokojnie mozna sie napic butelke albo dwie.

                Moja ocena: [3.8]

                Comment

                • KarlPopper
                  Senior
                  • 11-2013
                  • 133

                  #23
                  Czy ktoś z was próbował już PLONa brązowego z kranu? Jestem początkującym piwoszem, ale z tego co wiem polskie piwa (zwłaszcza te mniej lub bardziej w duchu craft) kolosalnie różnią się pomiędzy wersjami butelkowymi a kegowymi.

                  Oczywiście PLON jest za słodki, ale porównując do zielonej wersji (w zasadzie do prometeusza chmielonego na mokro też) już ta goryczka jest bardziej wyczuwalna. Zastanawiam się czy może kegowa wersja nie jest lepsza pod tym względem.
                  Last edited by KarlPopper; 21-01-2014, 01:35.
                  Live Craft. Die Punk.

                  Comment

                  • Undeath
                    Senior
                    • 08-2011
                    • 113

                    #24
                    Kolor: Herbaciany, Mętny [3]
                    Piana: Piana ładna, biała, drobno pęcherzykowa, powoli opada, zostawiając firanki na szkle i do końca picia jest. [4]
                    Zapach: Byłem zdziwiony czułem wyraźnie w aromacie liście tytoniu jak do fajki czyli trawiastość z tego co doczytałem, wynikająca z źle suszonego chmielu. Oprócz tego w zapachu karmel i lekka landrynka [3]
                    Smak: Słodkie, słodowe z słabym chmielowym finiszem, ogólnie nic ciekawego, dużo karmelu i landrynki wręcz. Brak kontry chmielowej, która była lekko ściągająca pod koniec piwa [3]
                    Wysycenie: Średnie, pasowało do piwa. [5]
                    Opakowanie: Etykieta jak w przypadku zielonego PLON-a prosta, zgrabna z dobrymi informacjami, dość przystępna jest na czym oko zawiesić. [4.5]

                    Uwagi: Miałem nadzieję na lepsze doznania po zielonym PLON-ie który mi smakował nawet, tego pod koniec już męczyłem i nie mam ochoty na powtórkę. Zapach mokrego tytoniu mnie trochę zdziwił ale był do przełknięcia (swoją drogą dobrze rozumuję, że ten zapach jest związany ze źle wysuszonym chmielem? Już drugi raz się z nim spotykam...), ale pełni słabego piwa dopełniła słodkość i sam karmel, nie tego po IPA się spodziewałem. Czekam na niebieskiego PLON-a mam nadzieję, że się poprawią.

                    Moja ocena: [3.75]

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: mocny, lekko mętny bursztyn [5]
                      Piana: ecru, drobna, zwarta, opada powolutku, osadza się na szkle drobnymi wysepkami [4]
                      Zapach: ledwie wyczuwalny, słodowo-chmielowy [3]
                      Smak: pełne, treściwe, gęste, na pierwszy plan idzie zbyt mocny słodowy posmak - za słodkie, potem jest już tylko bardzo dobrze, fajna, dość mocna ale nie natrętna chmielowa goryczka wspaniale komponującą się z miłym zbożowo-słodowym posmakiem, ciekawe, gdyż piana piana została w kuflu po wypiciu była sama w sobie bardzo mocno chmielowo-goryczkowa [4.5]
                      Wysycenie: bez zarzutu [5]
                      Opakowanie: fajna prosta etykieta, firmowy kapsel [5]
                      Uwagi: Piwo wypite z prawdziwą przyjemnością, rzadko mi sie zdarza, że całe wypite na dwa razy, daje przyjemność, lekkość, satysfakcję, moje podniebienie było uraczone. Gdyby nie te zbyt słodkie posmakie, zby mocne, piwo byłoby idealne

                      Moja ocena: [4]
                      Attached Files
                      Last edited by becik; 21-01-2014, 19:25.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        #26
                        Piwo wypite (prawie), więc najwyższy czas na opinię. Aromat zaraz po otwarciu ładny, chmielowy dość intensywny, pod koniec mniej intensywny. W smaku słodowość na pierwszym planie, goryczka średnia, delikatnie pozostająca na podniebieniu. Piana dość obfita, gęsta, osadzająca się na szkle. Nagazowanie dobre, nie za wysokie. Dobre piwo, tylko to nie IPA.
                        Last edited by e-prezes; 22-01-2014, 16:50.

                        Comment

                        • Seta
                          Piję piwo
                          • 10-2002
                          • 6964

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztyn. Mocno opalizuje. [3.5]
                          Piana: Średnio intensywna, średnio trwała (obrączka pod koniec), ale pozostaje na szkle w mój ulubiony sposób. Nie umiem tego wytłumaczyć. [4]
                          Zapach: Słodowy, lekko alkoholowy z ładnym chmielowym wykończeniem (cytrusy, trawa, zioła), niestety aromat chmielu ulatuje i wyłazi masełko. [3.5]
                          Smak: Duże, lekko cukierkowa pełnia, lekki kwasek, finisz średnio długi, ale mocno goryczkowy. Czuć moc. ale pijalność niezła. [4]
                          Wysycenie: Średnio-niskie. OK. [4.5]
                          Opakowanie: Podoba mi się i kolorystyka, i nazwa, i estetyka, i informacje. No może minus, za to że tylko kolorami się różnią. [4.5]
                          Uwagi: Gorsze niż zielony, ale nadal dobre.

                          Moja ocena: [3.85]
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6136

                            #28
                            Barwa - pomarańczowa, mętna.
                            Piana - średnia, na szkle pełna koronka, pełna warstewka jest cały czas.
                            Aromat - słód z mini żywicą i cytrusem.
                            Gaz - średni.
                            Smak - piwo jest dość landrynkowo słodkie, słodowe, nie duża goryczka, owoce podsuszane.

                            W całokształcie to niezłe piwko.
                            Attached Files

                            Comment

                            • Gringo
                              Senior
                              • 07-2007
                              • 2151

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemny bursztyn, lekko zamglony. [4]
                              Piana: Lekko beżowa, niska ale bardzo trwała. [4]
                              Zapach: Bardzo skomplikowany. Przeplata się wszystko, karmel, owoce (głównie ananas), landrynki, chmiel, zioła, odrobina alkoholu. Ale nawet przyjemny. [4]
                              Smak: Słodowo karmelowa baza wykończona delikatnym chmielową goryczką. Po ferii zapachów tu już jest skromnie ale dość smacznie, liczyłem na więcej goryczki. [3.5]
                              Wysycenie: W porządku, Średnie cały czas. [4]
                              Opakowanie: Kormoran jak zwykle wysoko lata. Porządne, z pełnymi informacjami. [4.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.825]

                              Comment

                              • toto
                                Senior
                                • 12-2006
                                • 949

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: bursztynowy, niemal klarowny, na dnie osad drożdżowy [5]
                                Piana: średnio wysoka, drobnoziarnista, trwała, silnie oblepia szkło [4.5]
                                Zapach: owocowy, nieco ziemisty, z niezbyt przyjemną ostrą nutą łodygową/maggi (odchmielową) [3]
                                Smak: goryczkowo-karmelowy, zbalansowany, silne estry owocowe [4]
                                Wysycenie: spore, odpowiednie [4.5]
                                Opakowanie: bezzwrotna tłoczona butelka browarowa ("Piwa warzone z pasją"), kapsel browarowy, prosta, ale elegancka etykieta w tonacji biało-brązowej; są wszystkie konieczne dane plus trochę marketingu [4]
                                Uwagi: Trwałość do 4.04.2014. To niezłe piwo, ale nie nazwałbym go IPĄ, nawet polską. To według mnie przyzwoity Extra Special Bitter (dość mocno chmielony). Zapach zdecydowanie do poprawki. Do IPY użyłbym też drożdży o czystszym charakterze (wyszło mocno estrowe).

                                Moja ocena: [3.775]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎