Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Plon brązowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • michudy
    Member
    • 04-2014
    • 41

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, pomarańczowy, ze złoto-słomkowymi refleksami. [4.5]
    Piana: Obfita, opadła do cienkiej powłoczki plus ładnie zdobi szkło. [4]
    Zapach: Słodki, słodowy, karmelowy, lekko chmielowy [5]
    Smak: Goryczkowe, lekko ściągające jednak pozostawia przyjemny posmak [3.5]
    Wysycenie: średnie [4]
    Opakowanie: Etykieta schludna i przyjemna [4]
    Uwagi: Najlepiej spożyć przed: 01.06.2014

    Moja ocena: [4.175]

    Comment

    • Puszek_72
      Senior
      • 02-2012
      • 269

      #62
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ładna barwa, bursztyn nie dokońca przezroczysty [4.5]
      Piana: Piana niespecjalnie imponująca, [3.5]
      Zapach: Ładny zapach, iglaki, owocowy ogólnie chmiel [4.5]
      Smak: Jest przyjemna goryczka taka w sam raz, owocowy posmak, troszkę wodnisty smak, bardzo pijalne [4]
      Wysycenie: Ciut za wysokie [4]
      Opakowanie: OK, pełna informacja dość prosta forma miała być czwórka a pluski za puzzle na kontrze [4.5]
      Uwagi: Co najmniej przyzwoite piwo w strone dobrego, chmiel dany z umiarem i smakiem, dość lekkie powiano się sprawdzić na lato. Na pewno powtórzę

      Moja ocena: [4.175]

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4326

        #63
        Nadal bardzo dobre, to prawda, że lepsze od wersji "czerwonej", jeszcze bardziej złożone smakowo. Jeśli mamy eksperymentować na rodzimych wersjach chmielu i próbować zrobić coś "własnego, to bardzo dobra droga.
        Oczywiście, nie neguję innych poszukiwań, ale na tym etapie piwo mnie satysfakcjonuje, znakomity, złożony balans smakowy, taki ciekawy kompromis pomiędzy zwolennikami "rodzimych" posmaczków słodowych i zaznaczenia wyraźnego obecności chmielu.
        Piękna piana, piękny, miedziany kolor.

        Comment

        • sandacz
          Senior
          • 01-2007
          • 345

          #64
          Kilka osób wyczuło w tym piwie truskawkę. Może i jest uprawnione takie skojarzenie. Moim zdaniem pochodzi ten smaczek od Sybilli, bo coś podobnego wyczułem w Prometeuszu, chmielonym m.in. tym chmielem.

          Comment

          • TomN
            Senior
            • 03-2013
            • 106

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Lekko mętny bursztyn. [5]
            Piana: Niska, drobna, jasno kremowy kolor, pięknie znaczy szkło. Pod koniec degustacji pierścień z wysepką na środku. [3.5]
            Zapach: Powidła truskawkowe, słodowo-karmelowa świeżość, nieco ziołowych akcentów, za mało wyraźny. [3.5]
            Smak: Słodowo-karmelowy, znów powidła truskawkowe, lekka, owocowa kwaśność i niewysoka, ale wyczuwalna, ziołowa goryczka. Przełyk rozgrzewa słabo wyczuwalny alkohol. [4]
            Wysycenie: Odpowiednie. [5]
            Opakowanie: Proste, ładne, dużo informacji plus firmowy kapsel [5]
            Uwagi: Warka 11.07.2014.

            Moja ocena: [3.925]

            Comment

            • yassmen
              Senior
              • 11-2012
              • 288

              #66
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemny bursztyn, lekko przymglone. [5]
              Piana: Bardzo porządna, kremowa, obecna przez całą degustację. [4.5]
              Zapach: Słodowy głównie. W tle majaczą jakieś owoce i delikatny mokry pies, ale tak mało aromatycznego piwa dawno nie napotkałem. [3.5]
              Smak: Nie uważam się za hopheada, ale jak na pale ale, wyjątkowo oszczędnie zapodano chmielu. Ani w bukiecie, ani w smaku.
              Są truskawki, dużo słodowości, karmelizowana gładkość; goryczka śladowa, gdzieś na finiszu. [4]
              Wysycenie: Średnie z tendencją do opadania. [4]
              Opakowanie: Koncepcja nadal mi odpowiada, z tym że w czerwieni lepiej się prezentowało. [4.5]
              Uwagi: Piwo dobrze zrobione, niestety - na mój gust - nieco zbyt słodowe. Wygląda na to, że rodzime odmiany chmielu są w smaku zbyt oswojone. Brakuje pazura, żywicy i tropików. Ale z drugiej strony - skoro w/w są obecne w PA z innych browarów, może i dobrze, że jest swojsko uwarzony na słodkawo brązowy PLON.

              Moja ocena: [3.95]

              Comment

              • Glingorth
                Senior
                • 04-2014
                • 283

                #67
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasny bursztyn, mętne [4]
                Piana: Zapowiada się ładnie, lecz szybko znika, po drodze całkiem nieźle zdobiąc szkło [3]
                Zapach: Słodki. Słody, karmel, estry owocowe, pałęta się też lekka trawiastość, chmiel niestety słabo wyczuwalny. [3]
                Smak: Podobnie jak w aromacie, dominuje słodycz, goryczka jednak już bardziej wyczuwalna niż w zapachu, jednak za słaba, przez co piwo jest dla mnie za słodkie. [3.5]
                Wysycenie: średnie, oki [4]
                Opakowanie: Estetyczne, czytelne, opis w temacie, ok [4]
                Uwagi: Jak na razie jest to druga Polska IPA jaką piłem, jednak Miś zrobił na mnie dużo większe wrażenie, tutaj brakuje konkretnej goryczki, za to dużo słodyczy.

                Moja ocena: [3.35]

                Comment

                • Mawel
                  Member
                  • 04-2014
                  • 65

                  #68
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemno miedziany, bursztynowy. Klarowne. [4.5]
                  Piana: Drobne i średnie pęcherze, powoli redukuje się zostawiając przyjemną firankę. [4]
                  Zapach: Karmelowy, słodki, chmiel słabo wyczuwalny, lekko landrynkowy. Generalnie, słodowy, dosyć wyraźny, lekko mdły ze względu na słodycz. [3.5]
                  Smak: Początek to karmel, spora słodycz, słodycz utrzymuje się jeszcze chwilę po przełknięciu po czym wchodzi niezbyt intensywna goryczka. Dla mnie powinna być zdecydowanie wyższa, niemniej jest wyczuwalna. Na sam koniec czuć lekko alkoholowy posmak i rozgrzewanie w przełyku. [3.5]
                  Wysycenie: Średnie, przy tej słodowości mogłoby być nieco wyższe. Na tym poziomie, na jakim jest, przydałoby się zdecydowanie więcej goryczki dla orzeźwienia. [4]
                  Opakowanie: Ładne, stylizowane, fajna koncepcja. Bardzo podobają mi się butelki kormorana. Szkoda że nie ma podanych dokładnie użytych słodów. Poza tym wzorcowo. [4]
                  Uwagi: Piwo kupione na promocji ze względu na zbiżający się termin. Może to powód braku intensywnego aromatu. Zaleciłbym zdecydowanie cięższą rękę do chmielenia.
                  Warka do 21.06.2014

                  Moja ocena: [3.65]

                  Comment

                  • m0thrider
                    Junior
                    • 06-2014
                    • 11

                    #69
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemna herbata, bursztynowy. Piwo bardzo mętne. [4]
                    Piana: Od samego początku niska, szybko opadająca. Po 2 minutach pozostaje po niej jedynie wspomnienie. [3]
                    Zapach: Bardzo przyjemny zapach polskiego chmielu. Wyczuwalny również słód. Przyjemne nuty miodowe, owocowe. [4.5]
                    Smak: Piwo bardzo przyjemne i orzeźwiające. Czuć wyraźną słodowość. Goryczka nie do końca kontruje słodycz, ale mimo wszystko jest mocno wyczuwalna. [4.5]
                    Wysycenie: Mogłoby być ciut wyższe. [3.5]
                    Opakowanie: Butelka stylowa, brązowa. Firmowy kapsel, wszystkie niezbędne informacje na kontrze. [4]
                    Uwagi: Kupione w sklepie 08-07-2014, data przydatności do 11-07-2014, mimo wszystko piwo nie straciło żadnych walorów. Świetny zakup.

                    Moja ocena: [4.25]

                    Comment

                    • chechaouen
                      Senior
                      • 01-2011
                      • 1180

                      #70
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny bursztyn. Lekka mętność. Ładna żywa intensywna barwa [4.5]
                      Piana: Skromna, szybko redukuje się do cienkiej warstwy [2.5]
                      Zapach: Czuć przyjemny aromat chmielu, ale jednak na pierwszy planie są nuty karmelowe. Słodowość nasączona karmelem właśnie. Zapach jest całkiem przyjemny, taki zarazem delikatny i wyrazisty [4]
                      Smak: Piwo pije się naprawdę przyjemnie. IPA w stylu brytyjskim, bitterowym. Średnio głęboka goryczka nasączona soczystą owocową słodowością. Dużo też karmelu. Po amerykańskich klimatach (AIPY srajpy) fajna i przyjemna odmiana [4.5]
                      Wysycenie: Niskie, może nawet nieco za niskie, nawet jak na ten styl [4]
                      Opakowanie: Cała ta PLONowa estetyka średnio do mnie przemawia. Do tego te przydługie teksty [3]
                      Uwagi: Piwo z datą: 13.03.2015

                      Moja ocena: [4.025]

                      Comment

                      • titan
                        Senior
                        • 08-2014
                        • 122

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jasny bursztynowy, lekko mętny [4]
                        Piana: biała obfita, długo się utrzymuje, ładny lacing [4.5]
                        Zapach: intensywny, trawiastko-ziołowy na podbudowie słodowej, delikatnie owocowe [4]
                        Smak: miodowo-ziołowy, goryczka średnia zioława [4]
                        Wysycenie: może ciut za niskie [3.5]
                        Opakowanie: botelka Kormorana, brązowy napis PLON z szyszek chmielowy, minimalistycznie [4]
                        Uwagi: warka 24.04

                        Moja ocena: [4.025]

                        Comment

                        • seblop
                          Member
                          • 03-2015
                          • 35

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztyn, żywica, piwo mało zmętnione raczej klarowne (ale stało czyba ze 2 miesiące) [4.5]
                          Piana: Drobnopęcherzykowa, utrzymała się około 5 min później cienka warstwa, która ładnie oblepia szkło. [4.5]
                          Zapach: Miły zapach ziół i żywicy. [4]
                          Smak: Delikatne zioła i żywica, goryczka nienachalna oraz długo się utrzymująca. [4.5]
                          Wysycenie: Wystarczające. [4.5]
                          Opakowanie: Butelka Kormorana, naklejka miła dla oka, duża ilość szyszek chmielu [4.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.325]

                          Comment

                          • Browar-Besko
                            Senior
                            • 06-2011
                            • 317

                            #73
                            Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
                            Smak sodowo-chmielowy z nutą marakuji. Piana średnia, zbyt szybko opada. Kolor miedziano-złoty, lekko mętny, ponieważ jest niefiltrowane, jak widać na zdjęciu.
                            Cena 7,75 zł.
                            Attached Files

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              #74
                              Brakowało mi tu Ciebie...
                              Napisz koniecznie, czy piwo jest unijne, czy nie

                              Comment

                              • Browar-Besko
                                Senior
                                • 06-2011
                                • 317

                                #75
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: miedziano-złoty, lekko mętny, ponieważ jest niefiltrowane [4]
                                Piana: średnia, zbyt szybko opada [3.5]
                                Zapach: bardzo przyjemny, cytrusowo-oranżadowy [4.5]
                                Smak: sodowo-chmielowy z nutą marakuji [3.5]
                                Wysycenie: prawidłowe [4.5]
                                Opakowanie: dość ciekawe, na kontretykiecie jest ważna informacja dla osób żyjących w zgodzie z naturą dotycząca butelki, tutaj akurat bezzwrotna, brak podanej temperatury spożycia [4]
                                Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

                                Moja ocena: [3.95]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎