Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan, Cymbopogon

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dzemek
    Senior
    • 12-2010
    • 450

    #16
    Spodziewałem się, że będzie bardziej intensywny, cytrynowy. Jednak odpowiada mi także wersja bardzo lekka, orzeźwiająca, idealne piwo na lato, czekam na kolejne warki, ewentualne zabutelkowanie.

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: słomkowy, mętny [5]
      Piana: niezbyt wysoka, drobna, średnio trwała. [3.5]
      Zapach: średnio intensywny, cytrynowy, nuty trawiaste i ziołowe, przyjemny. [4]
      Smak: lekko kwaskowy, cytrynowy, leciutka goryczka. Piwo jest orzeźwiające, smaczne i bardzo dobrze się je pije. [4.5]
      Wysycenie: w sam raz. [5]
      Opakowanie: pite w pubie. [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.25]

      Comment

      • Oskaliber
        Senior
        • 05-2010
        • 727

        #18
        Kolor: Słomkowy, opalizujący.
        Piana: Biała, średnio gęsta, średnio obfita, średnio trwała. Opada do dziurawego kożucha lekko oblepiając szkło.
        Zapach: Cytrusowy, lekko zbożowy.
        Smak: Średnio treściwe. Pszeniczna zbożowość, cytrusy, lekka chmielowa ziołowość i dosyć wysoka, ale bardzo przyjemna goryczka. Do tego bardzo fajnie uzupełniająca całość, lekka kwaskowatość.
        Wysycenie: Średnie.
        Ogółem: Bardzo dobre. Mocno orzeźwiające i pijalne.
        Uwagi: Pite w wersji lanej.
        Last edited by Oskaliber; 27-03-2015, 18:15.
        BeerFreak.pl

        Comment

        • rgrzech
          Senior
          • 12-2013
          • 230

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Żółty, solidnie zmętniony. [4]
          Piana: Śnieżnobiała, drobna, szybko redukuje się do cienkiego kożuszka. Ładnie zdobi ścianki szkła. [4]
          Zapach: Nuty słodu pszenicznego, cytrusów, trawy oraz denerwująca siarka. [3]
          Smak: Zdecydowana nuta słodu pszenicznego, przykrywa pozostałe smaki, sprawia że piwo jest mdłe. Ponadto lekki cytrus i trawa. Goryczka średnia ale zalegająca. Pełnia niska, Cymbopogon jest cieniutki. Finisz pszeniczny - mdły. [3]
          Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [4.5]
          Opakowanie: Prosta i fajna grafika plus wszystkie potrzebne informacje. [4.5]
          Uwagi: Miało być rześko i cytrusowo. Wyszło mdłe, męczące piwo, z wkurzającą wadą. Oceniana wersja butelkowa.

          Moja ocena: [3.3]

          Comment

          • Glingorth
            Senior
            • 04-2014
            • 283

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Żółto słomkowy, mętny, wygląda apetycznie [5]
            Piana: Niewielka, za to trwała i utrzymuje się do końca. [4]
            Zapach: A więc tak pachnie trawa cytrynowa... Jak dotąd niespotykany aromat w piwie. Cytrynowa rześkość i troszkę ziołowości, aż się prosi o łyka. [4.5]
            Smak: Bardzo orzeźwiające, coś jak by delikatny kwasek cytrynowy, trochę nut pszenicznych. Świetnie się pije. [4.5]
            Wysycenie: Pasuje. [4.5]
            Opakowanie: Proste, ale fajnie wygląda, plus za wytrzymałą etykietkę. [4]
            Uwagi: Oceniana wersja jest z butelki, tym bardziej muszę kiedyś spróbować z beczki.

            Moja ocena: [4.45]

            Comment

            • meszek0009
              Senior
              • 04-2014
              • 247

              #21
              Oceniłem w artomacie i w momencie dodawania okazało się, że rozłączył mi się internet i wszystko się usunęło Więc nie chce mi się pisać drugi raz, ale powiem tylko, że w uwagach miałem zapisane, że to moje pierwsze butelkowane od Artezana i utwierdziło mnie tylko w przekonaniu, że Artezan w butelkach to jedna z najlepszych rzeczy jakie przytrafiły się polskiemu kraftowi w ostatnim czasie.
              Bardzo lekkie, orzeźwiające i pijalne a przy tym tak złożone w smaku. Podstawa w postaci słodkawego banana, do tego cytryna, pomarańcza, lekko zioła, na koniec pozostaje słodowa, ziemista nuta. Goryczka bardzo delikatnie się zaznacza. Ideał.
              W zapachu jest głównie słodowo, zbożowo, do tego cytryna, trochę "zielonych", ziołowych nut. Mógłby być trochę intensywniejszy.

              Generalnie bardzo smakowało

              Comment

              • Vospylsan
                Junior
                • 04-2015
                • 24

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasno-słomkowy, dość wyraźnie mętny. Przypomina nieco bardziej rozwodnione weizeny [4]
                Piana: Bielutka, średniopęcherzykowa, dosyć trwała- utrzymuje sie przez cały czas picia pod postacią cienkiego kożuszku. [4]
                Zapach: Niezbyt intensywny. Na początku wyczułem nuty delikatnie cytrynowe, rodzi mi to skojarzenia z niektórymi pszenicznymi piwami. Czuć też chmiele, ale mnie się jawią jakoś bardziej europejsko niż nowofalowo. [3]
                Smak: Dosyć lekkie, stonowane, chwilami wodniste. Głównie słodowy smak z późniejszym posmakiem cytrusowym, delikatnie fenolowe. Goryczka na niezbyt wysokim poziomie, raczej krótka. [3.5]
                Wysycenie: Takie praktycznie w sam raz, dobrze współgra z lekkościo tego piwa. [4]
                Opakowanie: Sama nazwa jest ciekawa. Etykieta prosta, bez fajerwerków. Ludzik na na froncie jawi się nieco oligofrenicznie, ale przyjemnie [3]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.4]

                Comment

                • gebruiker
                  Senior
                  • 01-2014
                  • 187

                  #23
                  Jest nieźle, dostałem to, czego się spodziewałem - lekkie, sesyjne, pozbawione wad piwo z wyczuwalnym (lekko) chmielem amerykańskim, ale ogólnie aromat dość słaby. W smaku bardzo lekkie i orzeźwiające, da się wyczuć chmiel, to na plus. Generalnie nic specjalnego, nie ma się czym zachwycać, ale jakoś bardzo narzekać też nie można.

                  Comment

                  • yaro74
                    PremiumUżytkownik
                    • 09-2012
                    • 2089

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gebruiker Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jest nieźle, dostałem to, czego się spodziewałem - lekkie, sesyjne, pozbawione wad piwo z wyczuwalnym (lekko) chmielem amerykańskim, ale ogólnie aromat dość słaby. W smaku bardzo lekkie i orzeźwiające, da się wyczuć chmiel, to na plus. Generalnie nic specjalnego, nie ma się czym zachwycać, ale jakoś bardzo narzekać też nie można.
                    Oceniłeś nie to piwo. Jest już warzone w Błoniu.
                    Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)
                    Last edited by yaro74; 27-04-2015, 08:26.

                    Comment

                    • zgoda
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 3516

                      #25
                      Artezan (Natolin) to jest Bazyliszek, a prawdziwy Artezan jest pod Artezan (Błonie).

                      Logika i user frienliness level browar.biz.
                      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23807

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                        Artezan (Natolin) to jest Bazyliszek, a prawdziwy Artezan jest pod Artezan (Błonie).

                        Logika i user frienliness level browar.biz.
                        Nie jest. Bazyliszek nie jest jeszcze poukładany w bazie, więc nie siej postów co chwilę o tym łamanym angielskim.
                        Last edited by ART; 27-04-2015, 10:05.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19170

                          #27
                          Informacja o tym, że Bazyliszek przejmie gary Artezana w Natolinie była już dawno znana. Także na forum. Choćby przez ten boom jaki się dzieje na naszym rynku piwnym dobrze byłoby za wczasu przewidzieć takie scenariusze. Stary Kraków wisi w historycznych browarach, ale jego kolektybilia wylądowały w Relakspolu. Nawet tamten już historyczny przykład nic nie zmienił. Na ratebeer też są błędy, ale jakoś lepiej to ogarnęli...

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23807

                            #28
                            Przepraszam że przynoszę wstyd piwnemu światu i nie ogarnąłem tego jeszcze.
                            Last edited by ART; 27-04-2015, 11:00.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19170

                              #29
                              Zanim zniknie to w niebycie, możesz tu się wpisać

                              Comment

                              • DonZ
                                Senior
                                • 03-2013
                                • 303

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasnożółty, słomkowy, lekko zmętniony. Jak WIT. [4.5]
                                Piana: Jasnobiała, niewysoka utrzymująca się, po kilki łykach znika do obwódki [4]
                                Zapach: Aromat dość intensywny słodki. Orzeźwiający cytrynowy ale na słodko, kwiatowy bardziej. Strona słodowa dobrze przykryta praktycznie nieobecna. [5]
                                Smak: Przyjemne lekkie, delikatnie kwaskowate, z lekką chmielową goryczką, tak samo jak w aromacie w smaku cytrynowa rześkość zmieszana z kwiatową słodyczą. Wytrawne ale nie aż nadto delikatna słodycz jest zaznaczona, ciała w piwie prawie brak przez co można pochłonąć kilka w przyjemny ciepły dzień. [5]
                                Wysycenie: Nie wiem pod jaki styl to podciągnąć ale wysycenie pasuje ani nie zapycha a wraz z tą trawą cytrynową dodaje orzeźwienia. [5]
                                Opakowanie: Artezan ma bardzo fajne etykiety podobają mi się. Zawiera większość informacji i piwie choć miłym by było znać poszczególne składniki [5]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [4.875]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎