Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] Sunny Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brzoskwiniowy, bardzo mętne. Bardziej przypomina weizena. [4]
    Piana: Średnioobfita, głównie drobnopęcherzykowa, niezły lacing. [4.5]
    Zapach: Bardzo intensywny, głównie owoce tropikalne, mango, marakuja ale także cytrusy. [5]
    Smak: Dość wytrawne, głównie grejpfrutowe. Goryczka solidna ale lekko zalegająca. Dość dobrze pijalne. Niestety trochę "plastikowe". [4]
    Wysycenie: Średnio niskie. Mogło by być wyższe. [4]
    Opakowanie: Proste, ale eleganckie z morskimi opowieściami i kompletem informacji. [4]
    Uwagi: Warka z datą do 28.11.2014. Wersja 83 IBU. Aromat zniewalający. Piwo warte kupienia. Na pewno kupię kolejną warkę.

    Moja ocena: [4.4]
    Attached Files
    Last edited by Klatak; 28-08-2014, 22:28. Powód: Zdjęcie

    Comment

    • jerzdna
      Senior
      • 07-2014
      • 240

      #62
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bursztyn. mocno zmetnione i duzo farfocli [4]
      Piana: z poczatku b.wysoka. drobnepecherze. zbita. zredukowana do niziutkiej ktora pozostala do konca picia. lacing swietny [4.5]
      Zapach: powalajacy. bijacy mocno w nos z butli i szklanki. tropiki z mango na czele i cytrusy. a zaraz za nimi zywica [5]
      Smak: smak grejpfrutowy o solidnej b.zalegajacej goryczce. mi osobiscie za mocna. troche zbyt przewaza nad slodami [3.5]
      Wysycenie: odpowiednie. niskie do sredniego [5]
      Opakowanie: b.lubie styl doktorkow. wszystkie dane sa na kontrze plus historia z przxymrozeniem oka [5]
      Uwagi: wersja osiemdziesiatka trojka. warka do ktoregos listopada.piwo dobre ale gdyby nie ta ciut za wysoka goryczka byloby idealne

      Moja ocena: [4.3]

      Comment

      • melor
        Senior
        • 04-2006
        • 364

        #63
        Wersja Sunny ALE (ze starą etykietą)

        zapach: mocny, intensywny, owocowy zapach amerykańskich chmieli. Czuć nawet z dużej odległości 5/5
        kolor: złoty, lekko mętny
        piana: mała
        smak: Jest na początku wyraźna goryczka. Długi i przyjemny finisz. Niestety mała kontra słodowa.
        Jest goryczka, jest przyjemny aromat, ale... czegoś brakuje? Hmm...
        Dobre, ale nie zachwyca.
        6/10

        Comment

        • wilzek
          Member
          • 06-2014
          • 32

          #64
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Elegancki jasny, złocisty bursztyn, bardzo ciepły, przyjemny kolor. Mętne, jak to Doktor. [4]
          Piana: Na początku nie byłem zadowolony - bardzo grube pęcherzyki, ale po chwili ukazał się super lacing. Raczej szybko się redukuje. [4.5]
          Zapach: Wspaniałe owoce tropikalne, wreszcie udało się zrobić coś na amerykańskich chmielach w 100% bez drażniącej i już lekko nudnej żywiczności. Ciężko mi się doszukać, jaki owoc, najbardziej bym w mango strzelił. [4]
          Smak: Hop headem bynajmniej nie jestem a goryczka bardzo mi pasuje. Wyrazista, nie zalegająca, lekko cytrusowa. Smak trochę płaski, brakuje jakiejś intensywnej nuty owocowej żeby podkreślić aromaty. [3.5]
          Wysycenie: W porządku [4]
          Opakowanie: Opis z tyłu bardzo zgrabny, jedynie grafika z przodu jakaś taka nieprzekonująca. [4]
          Uwagi: Niestety, jak często odbieram AIPY i APY - piwo bardziej do oglądania i wąchania niż do picia. Brakuje czegoś naprawdę ciekawego w smaku. Mimo to warto spróbować.

          Moja ocena: [3.85]
          Last edited by wilzek; 20-10-2014, 19:04.

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6136

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Mętny pomarańczowy. [4]
            Piana: Nie chciała się "robić", drobny ale dużo lejsingu. Może za zimne miałem? [3.5]
            Zapach: Grapefruit słodki. Zapach obiecuje że będzie słodko a tu jednak nie. [3.5]
            Smak: Piwo wytrawne, bez słodyczy. Albedowa mocna goryczka bez słodkiej kontry. [3.5]
            Wysycenie: Średnie. [3.5]
            Opakowanie: Powoli czas na zmianę linii graficznej i dodanie firmowego kapsla. [3.5]
            Uwagi: Kiedyś wśród innych piw wydało mi się słodsze i lepsze. Dziś piję 83-kę jako pierwsze i nie jest tak fajnie. Ogólnie nie jest źle ale nie ma tej kontry słodowej i nie wszystkim to może podejść.

            Moja ocena: [3.525]
            Attached Files
            Last edited by Javox; 28-10-2014, 16:51.

            Comment

            • titan
              Senior
              • 08-2014
              • 122

              #66
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: burtszyn mętny [4.5]
              Piana: bielutka, drobno-pęcherzykowa, niezbyt obfita, opada do krążka, piekny lacing [4.5]
              Zapach: intensywny zapach cytrusów (mango, grejpfrut), żywicy i słodkich landrynek, idealny [5]
              Smak: smak troszke gorszy niz zapach, bardziej żywiczny, pod koniec super grejpfrutowa goryczka, niezyt mocna, troszke zalegajaca [4]
              Wysycenie: średnie, odpowiednie [4.5]
              Opakowanie: styl doctora, czarne tło logo i nazwa piwa, na kontretykiecie wszystkie parametry piwa [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.45]

              Comment

              • titan
                Senior
                • 08-2014
                • 122

                #67
                Uwagi: 60tka, warka do 15.02.2015

                Comment

                • Marchi
                  Senior
                  • 12-2006
                  • 130

                  #68
                  Warka do 25 lutego 2015 r. jest fantastyczna. Cieszę się, że wróciłem do Sunny'ego po kilku miesiącach rozstania, bo to nadal - obok Space Sheep - najlepsza APA rodzimej produkcji. Idealnie wyważone ciałko, świetna i szlachetna goryczka, gęsta choć nie jakość bardzo obfita piana. Na ten moment jest to dla mnie piwo bliskie ideału.
                  Last edited by Marchi; 13-12-2014, 13:15.

                  Comment

                  • Dzoshu
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 496

                    #69
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Brudna pomarańcza, zamglone. [4.5]
                    Piana: Drobne pęcherzyki, redukuje się do poziomu powierzchni piwa, oblepia szkło. [4.5]
                    Zapach: Intensywne owoce tropikalne, na drugim planie grejpfrut. [4.5]
                    Smak: Słodki, owocowy - brzoskwinia, mango. Intensywną grejpfrutowa goryczką na finiszu, lekko zalegająca ale nic odrzucającego. [4]
                    Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [4]
                    Opakowanie: Powtarzalna szata graficzna skutkuje tym, że rozpoznaje markę ale czasami nie mogę skojarzyć czy już próbowałem danego wypustu. Ratuje sytuację kontra z dokładnym info. [4]
                    Uwagi: Warka do 25.02.15. Piwo łatwo pijalne, przyjemnie gładkie z dobrym balansem słodyczy i goryczki.

                    Moja ocena: [4.25]
                    Attached Files
                    Last edited by Dzoshu; 18-12-2014, 01:17.

                    Comment

                    • p5ychol
                      Junior
                      • 12-2014
                      • 18

                      #70
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Barwa złocista, piwo przejrzyste, choć lekko zmętnione. [4.5]
                      Piana: Piana po nalaniu do szkła średnio obfita, jednak dość szybko opadająca. Na powierzchni pozostaje jednak cienka warstwa piany, która utrzymuje się do samego końca, a także bardzo fajnie piana osadza się na ściankach. [4]
                      Zapach: Aromat to największy atut tego piwa. Bardzo orzeźwiający, owocowy, cytrusowy, w butelce przede wszystkim cytrynowy, a w szkle bardziej przebijają się bardziej słodkie cytrusy. [5]
                      Smak: W smaku dominują nutki owocowe, słodko-kwaśne cytrusowe. Do tego całkiem wysoka i przyjemna dobrze wkomponowana w ten smak goryczka. [4.5]
                      Wysycenie: Całkiem spore, choć nie jest zbyt wysokie, odpowiednie. [4.5]
                      Opakowanie: Etykieta charakterystyczna dla Doctora Brew, czyli bez szału. Z drugiej strony tradycyjnie wielki plus za informacje zawarte na etykiecie, nie można się do niczego przyczepić. [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.6]

                      Comment

                      • boney
                        • 10-2014
                        • 33

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: złocisty, lekko zmętniony [4.5]
                        Piana: szału nie ma, trochę średnich pęcherzy ale w miarę się utrzymuje [4]
                        Zapach: aromat bardzo fajny, słodkie owoce tropikalne, mango ananas [4.5]
                        Smak: smaczne, chociaż albo dodałbym trochę ciała albo odrobinę zmniejszył goryczkę. ale piło się bardzo przyjemnie [4]
                        Wysycenie: mogłoby być odrobinę większe nawet [4]
                        Opakowanie: typowe DB [4.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.225]
                        W piwowarstwie domowym nie ma przegranych.
                        Każde niepowodzenie czegoś uczy.
                        Przegrasz dopiero wtedy, gdy nie spróbujesz!

                        Comment

                        • MrGodiva
                          Member
                          • 11-2014
                          • 56

                          #72
                          Na stronie browaru DrBrew jest informacja dotycząca tego piwa: "Goryczka 83/60 IBU". O co chodzi? Piwo produkowane jest w dwóch wersjach?

                          Comment

                          • yaro74
                            PremiumUżytkownik
                            • 09-2012
                            • 2089

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MrGodiva Wyświetlenie odpowiedzi
                            Na stronie browaru DrBrew jest informacja dotycząca tego piwa: "Goryczka 83/60 IBU". O co chodzi? Piwo produkowane jest w dwóch wersjach?
                            Były dwie wersje. Wersja 60 IBU pojawiła się po wielu prośbach, które otrzymał browar, żeby uwarzyć to piwo z mniejszą goryczką.
                            Potem pojawiła sie wersja, gdzie na etykiecie była nazwa Sunny 83.
                            Jak jest teraz nie wiem.

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #74
                              Piana: dość obfita, zdobi szkło. Średnie i małe pęcherzyki.
                              Zapach: średnio intensywny, ale dość wyraźny. Ziołowy, cytrusowy, mango i lekka nafta? ładnie pachnie (pomimo wieku)

                              Smak: goryczka wydaje mi się bardziej ziołowa niż cytrusowa, lekko zalegająca, ale nie ściągająca. Taką lubię. Pojawia się grejpfrut. Niezły balans. Dość rześkie, ale nie wodniste i owocowe posmaki oszukują nas, że jest słodsze niż jest to w rzeczywistości.

                              Wysycenie: średnie ku dużego

                              Uwagi:
                              warka 21.10.2015 pite 04.11.2015 czyli lekko przeciągnięte
                              Piwo pomimo "starości" nadal jest fajnie pijalne, rześkie, owocowe i skontrowane goryczką.
                              Za 2,99zł był to bardzo dobry wybór :]
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                #75
                                Znowu ja i znowu pod sobą
                                Cena znowu taka sama, ale inna warka
                                Odczucia jednak podobne

                                Piana:
                                dość obfita, zdobi szkło. Średnie i małe pęcherzyki.
                                Zapach:
                                średnio intensywny, ale dość wyraźny. Ziołowy, cytrusowy, mango...ładnie pachnie (pomimo wieku)
                                Smak: goryczka tym razem wydawała mi sie jednak bardziej cytrusowa niż łodygowa, ale było to już drugie pite w ten wieczór piwo.
                                Średnio intensywna, lekko zalegająca, ale nie ściągająca.
                                Dość rześkie, ale nie wodniste i owocowe posmaki oszukują nas, że jest słodsze niż jest to w rzeczywistości.
                                Wysycenie: średnie

                                Uwagi:
                                warka 21.10.2015 pite 24.11.2015 czyli "lekko przeciągnięte"
                                Piwo pomimo "starości" nadal jest fajnie pijalne, rześkie, owocowe i skontrowane goryczką.
                                Za 2,99zł był to bardzo dobry wybór :]
                                Wychodzi na to, że póki co zdecydowana większość piw z tego browaru nawet lekko po terminie jest warta uwagi i nie wylata (jest też kwestia pory roku)
                                Zatem nadal będę pił ich "promocyjne piwa" :]
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎