Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wrzos, Porter (Ustroński)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wrzos, Porter (Ustroński)

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    To piwo nazywa się po prostu Porter, bez "Ustroński".

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #3
      Ok, zgłosiłeś, ja tego nie zmienię.
      Last edited by dyczkin; 17-06-2014, 09:37.
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • telek
        PremiumUżytkownik
        • 05-2011
        • 527

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        To piwo nazywa się po prostu Porter, bez "Ustroński".
        Przepraszam że jestem akurat na miejscu, ale na tablicy stoi napisane: Porter Ustronski [bez ń], Blg 23,5° Alk.9,0% (obj.)

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          A co stoi na etykiecie butelki?

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnobrązowy. [4]
            Piana: Kremowa, niezbyt wysoka, drobna i nietrwała. [3]
            Zapach: Słód, karmel, delikatny powiew suszonych śliwek. Po ogrzaniu karmel przytłacza... [3]
            Smak: Lekki, śladowy wręcz motyw suszonych owoców i porterowej ziemistości, znów dominuje karmel. Napój oleisty nieco. [3.5]
            Wysycenie: Niewysokie. [4]
            Opakowanie: Czarna eta w stylu browaru, jako widoczek w górnej części tym razem przedwojenna fotka kominów, pewnie browaru. Nawet niebrzydka. Kapsel browaru. [3.5]
            Uwagi: No nie jest to porter, którym polskie piwowarstwo mogłoby podbić świat...
            Ulotka browaru podaje, że jednak jest to "Porter Ustroński", na ecie chyba tego nie ma...
            Ulotka podaje też, że jest to piwo GÓRNEJ fermentacji (przy tych parametrach???).

            Moja ocena: [3.325]

            Comment

            • telek
              PremiumUżytkownik
              • 05-2011
              • 527

              #7
              Jest to hybryda - porter bałtycki górnej fermantacji.
              Pity na miejscu jeszcze sie broni: rozgrzewający, prażony, kawowy (brak wędzoności), po ogrzaniu śliwka i czekolada.
              Wersja butelkowa na wynos to niestety kwas.

              Comment

              • witold68
                Senior
                • 09-2009
                • 142

                #8
                porter ustronski

                Niech ktos mnie oświeci gdzie ten browar?
                Na pochybel psubratom !

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika witold68 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Niech ktos mnie oświeci gdzie ten browar?
                  W Ustroniu.

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika witold68 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Niech ktos mnie oświeci gdzie ten browar?
                    Jestem za wolnością, ale ten gość działa mi na nerwy
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      Jest taka fajna opcja "dodaj do ignorowanych". Tylko nie wiedzieć czemu najpierw trzeba dodać do kumpli.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23782

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jest taka fajna opcja "dodaj do ignorowanych". Tylko nie wiedzieć czemu najpierw trzeba dodać do kumpli.
                        nie trzeba.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          No dobra, ściślej kliknąć w opcję "dodaj użytkownika do listy kumpli", a potem poszukać tych ignorowanych. Jak ktoś nie pogrzebie, to nie ma pojęcia o takiej możliwości.
                          Last edited by Pendragon; 02-11-2015, 09:52.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23782

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                            No dobra, ściślej kliknąć w opcję "dodaj użytkownika do listy kumpli", a potem poszukać tych ignorowanych. Jak ktoś nie pogrzebie, to nie ma pojęcia o takiej możliwości.
                            niekoniecznie, wystarczy przejść do profilu i do listy:

                            i tam dodać osobę do właściwej listy.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika telek Wyświetlenie odpowiedzi
                              Wersja butelkowa na wynos to niestety kwas.
                              No to miałem szczęście, bo moja butelka, właśnie spożywana, kwaśna nie jest!
                              Telek, dzięki za udany (wbrew obawom) prezent

                              Nie jest to porter moich marzeń, przypomina mi dość mocno portera z Witnicy w obecnej formie (kiedyś to był mój ulubiony porter). Trochę za słodki, nie ułożony.
                              Mocno palony, trochę kawy, za bardzo nagazowany. No i ta dająca o sobie znać moc.
                              Biorąc pod uwagę, że spodziewałem się kwacha, to jednak miłe zaskoczenie.
                              Last edited by Pendragon; 12-12-2015, 19:51.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎