Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Białe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lukilbn
    Member
    • 02-2014
    • 42

    #76
    Rozwodniony witbier i tyle.. Czuć kolendre, pszenicę ale całość wodnista i "pusta". Cena 3,85zł + butelka 0,35 więc 4,20 za takie coś.. no way.. Oby nie wygrało w konkursie z Marcowym i Bock'iem, bo jest naprawdę słabe.
    Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem. - Platon

    Wypiłem wszystkie polskie piwa :)

    Comment

    • Browar_Jezyce
      Senior
      • 10-2010
      • 131

      #77
      Nie ma wielkiej sensacji, ale jest mimo wszystko zaskoczenie. Spodziewałem się bardzo kiepskiego witbiera - jest przeciętny, ale nie najgorszy. Całkiem sporo kolendry, trochę cytrusów (szkoda, że z aromatu) i względna pełnia. Niestety Żywiec Białe okazuje się nieco ciężkawe, co nie pasuje do stylu. Tak czy owak - dramatu nie ma. I piana ładna. Więcej moich spostrzeżeń tutaj: http://birofile.blogspot.com/2014/04/zywiec-biae.html
      Birofile - vlog o piwie
      Birofile na Facebooku

      Comment

      • Mario_Lopez
        Senior
        • 08-2009
        • 991

        #78
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
        Jeśli uznamy, że prawdziwy wit powinien mieć w zasypie niesłodowaną pszenicę i nie zawierać sztucznych zmętniaczy to to Biłe nie jest prawdziwym witem
        Moim, powtarzam Moim zdaniem, porównywanie podłego lagera z dodatkiem pszenicy i kolendry z rasowym witem z Obołonia jest po prostu bez sensu, ale każdy ma swoje gusta i swoje przekonania...
        Last edited by Mario_Lopez; 04-04-2014, 19:04.
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
          Moim, powtarzam Moim zdaniem, porównywanie podłego lagera z dodatkiem pszenicy i kolendry z rasowym witem z Obołonia jest po prostu bez sensu, ale każdy ma swoje gusta i swoje przekonania...
          Ja tylko się zastanawiam czy rasowy wit może mieć zmętniające pektyny i nie zawierać pszenicy. Nie wiem co na to Celis ale nie wykluczone, że zawyłby z obrzydzenia, że Białe może komuś smakować

          Comment

          • Dewasto
            Member
            • 01-2014
            • 65

            #80
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłote, lekko mętne. Całkiem w porządku. Brak osadu drożdżowego. [3.5]
            Piana: Gęsta i bardzo drobnopęcherzykowa z wierzchu. Niżej już grubsze pęcherzyki. Jak na pszeniczne piwo to dosyć szybko opada. Ładny lasing. [3.5]
            Zapach: Lekko fenolowo, lekko grejfrutowo, lekko ziołowo. Aromat nie powala. [3]
            Smak: Smak pszenicznego piwa lekko kwaskowy i trochę bardziej owocowy. Tak na prawdę nic szczególnego. Myślałem, że będzie bardziej pełne a jest wodniste. [3]
            Wysycenie: Minimalne. Ale nie przeszkadza. [3.5]
            Opakowanie: Jakieś przekombinowane. Inaczej sobie wyobrażałem. [2.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.075]
            https://www.facebook.com/browarstarowiejski

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              #81
              Wypite z przyjemnością od pierwszego do ostatniego łyka. Faktycznie nie jest specjalnie treściwe, ale poza tym ma odpowiednie witowe posmaki bez absmaków, które mnie zniechęcają do Namysłowa. Może niepotrzebna jest ta dość wydatna goryczka.

              Czy lepsze od Obołonia? Nie podejmuję się ocenić z pamięci, ale nie ma mowy o jakiejś deklasacji ze strony Ukraińca. Zresztą nie uważam Obołonia za coś wybitnego - co innego Czernhiwskie Biłe.

              Comment

              • wasyll
                Senior
                • 09-2008
                • 1823

                #82
                Początkowo podchodziłem bardzo sceptycznie do tej serii piw Żywca, na pierwszy ogień poszedł Biały.
                Przyznaję szczerze, że jestem pozytywnie zaskoczony. Piwo wydaje się być lekkie, może nieco wodniste, ale charakterystyczne akcenty wita są zaznaczone wyraźnie.
                Jak na piwo za 3zł z hakiem to nie ma co narzekać. Zawsze to jakaś alternatywa dla miejscowości, gdzie dociera tylko konernówka.
                www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #83
                  Kolor: Jasnożółte, lekko mętne. Brak osadu na dnie
                  Piana: Biała, zwarta. Więcej drobnych pęcherzyków, ale są i średnie. Nie jest to jakiś beton, ale trzyma się do końca i nawet coś oblepia szkło.
                  Zapach: Lekki banan, lekki goździk, leciutkie cytrusy. Jeśli ten aromat który wyczuwam jako jałowiec z nutą dymu to kolendra to jest on też w miarę wyraźny

                  Smak:Lekko rozwodniony hefeweizen, ale nadal ma smak. Niby wodniste, ale banany(mniej), goździki są obecne. Nuta cytrusowa na finiszu. Lekko kwaskowe co bardzo dobrze wpływa na pijalność i ugaszenie pragnienia. Troszkę to wszystko mało wyraźne, ale takie z założenia miało być. Ogólnie jest OK.

                  Wysycenie: średnie ku wysokiemu. Troszkę zapychające, ale wystarczy nalać energiczniej i wtedy jest ok
                  Opakowanie: Jest ok. pełny skład. dane o BLG. Minus za wyjaśnienie jaka to fermentacja i gdsie dokładnie to uwarzyli. Piszą to samo co na porterze" "połączona szkoła tradycji piwowarów z Cieszyna i Żywca blabla"

                  UWAGI:

                  za 2,99zł jest całkiem ok. Oby weszło na stałe do oferty, wtedy na jakimś letnim spacerku będzie można bez problemu usiąść pod parasolem GŻ :]

                  Kupię jeszcze kilka razu
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • jacekan
                    Senior
                    • 05-2011
                    • 388

                    #84
                    Białe..hm, jak to ocenić. Gdybym był laikiem, to powiedziałbym, że fajne piwo, inne. Laikiem jednak nie jestem. W związku z tym nie mogę powiedzieć niczego dobrego, ot chcą pokazać, że istnieją inne piwa. W sumie to i dobrze, skąd zwykły piwosz ma znać te smaki. A że robią to bardzo zachowawczo? Że wszystkie ich nowe piwa w 10% oddają charaktery stylów tylko? No cóż, nie wymagajmy żeby nagle politykę całą zmienili. Szkoda, bo w dobrą stronę poszli. Więcej odwagi i sukces w zasięgu ręki. Jak wszystkie piwa z Żywca, nie są odrzucające, jednak niczym nie zachęcają do ponownego po nie sięgania.
                    Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

                    Comment

                    • Snufkee
                      Junior
                      • 04-2014
                      • 2

                      #85
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Stanowczo zbyt przejrzyste, nie mogli się powstrzymać od choć drobnej filtracji. [2.5]
                      Piana: Trafił mi się egzemplarz pozbawiony jakiejkolwiek piany. Bo te pół sekundy z dwu milimetrowym kożuszkiem nie można nazwać pianą... [1]
                      Zapach: Aromat szkoda, że nie naturalny, bo zapach kolendry i cytrusów jest chyba najlepszym aspektem tego piwa. [3.5]
                      Smak: Pijalne, ale bez szału, trochę zbyt wodniste. [3]
                      Wysycenie: Nasycenie przyzwoite, chyba nawet trochę za duże. [3]
                      Opakowanie: W moim odczuciu jest ładna, jak na koncerniaki, nawet bardzo. [3.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [2.975]

                      Comment

                      • rgrzech
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 230

                        #86
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasne złoto, lekka opalizacja. [4]
                        Piana: Biała, skąpa, szybko redukuje się do cienkiej warstewki. [3.5]
                        Zapach: Słodkiej pomarańczy, w tle lekka słodowość i kolendra. [4]
                        Smak: Słodowy i pomarańczowy. W tle lekka kwaskowość skórki pomarańczowej i nuty kolendry. Poprawny w smaku witbier, jednak mało wyrazisty. [4]
                        Wysycenie: Wysokie, musuje i szczypie w język. W tym przypadku pasuje, piwo jest orzeźwiające i dobrze pijalne [4]
                        Opakowanie: Etykieta to dobra kolorystyka i czcionka. Kontra słaba. Mało informacji o piwie. [3.5]
                        Uwagi: Poprawny witbier. Dobrze, że koncern próbuje uwarzyć coś ciekawego i lekkiego. Mam nadzieje, że piwo wejdzie do stałej oferty.

                        Moja ocena: [3.925]

                        Comment

                        • jacekan
                          Senior
                          • 05-2011
                          • 388

                          #87
                          Wiem, to nie miejsce na dyskusje nad gustami. Jednak nie mogę przejść obojętnie nad tak pozytywną oceną jaką tu rgrzech wystawił. Ty w Żywcu czasem nie pracujesz? Sory, ale Twoja ocena nijak ma się do rzeczywistości. Jeśli Białe wg Ciebie jest poprawnym witkiem, to opcje są dwie, albo nie piłeś poprawnego, albo jesteś pracownikiem browaru, który to coś spłodził.
                          Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

                          Comment

                          • corsano
                            Senior
                            • 05-2013
                            • 182

                            #88
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasno żółty, zamglony [2.5]
                            Piana: Obfita, średniopęcherzykowa, szybko opadająca [4]
                            Zapach: Średnio intensywny, na pierwszym palnie kolendra, wyczuwalny pomarańcz, lekko słodowe, sprawia wrażenie sztucznego [3.5]
                            Smak: Lekkie, sesyjne, podobnie jak w zapachy kolendra i pomarańcz, spora słodycz, lekko przebijająca się wanilia, goryczka na minimalnym poziomie [3]
                            Wysycenie: Dość wysokie, bardzo dobre [4.5]
                            Opakowanie: Estetyczne, marketingowo bardzo fajne, nawet jest podany skład - częściowo, dedykowany kapsel [4.5]
                            Uwagi: Warka do 06.08.2014, pite w temperaturze 16°C

                            Moja ocena: [3.4]

                            Comment

                            • Pivotal
                              Senior
                              • 05-2013
                              • 671

                              #89
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Żółtocytrynowy,mętny,lekko opalizujący. Osadu drożdżowego-brak. [3.5]
                              Piana: Duża na początku z pęcherzykami średniej wielkości,utrzymuje się do końca w postaci solidnego pierścienia i skromnej firanki. [3.5]
                              Zapach: Niezbyt intensywny...kolendrowy i cytrusowy. [2.5]
                              Smak: Dominuje kolendra i cytrusy,wyczuwalna kwaskowatość. [3]
                              Wysycenie: Myślałem,że będzie więcej tych bąbelków...słabo. [2]
                              Opakowanie: Szkło żywieckie z tłoczeniami,ładne naklejki (kontra mogłaby być lepsza). Kapsel? Też niezły! [4]
                              Uwagi: Warka do 20.09.2014-wypite w dniu 18.04'14. Największą wadą jest brak osadu w piwie,szklanka na drugi dzień była czysta,butelka tak samo-żadnych resztek po osadzie. W smaku natomiast nie było źle,przeciwnie,smakowało mi.

                              Moja ocena: [2.9]

                              Comment

                              • yoxik
                                Senior
                                • 10-2012
                                • 427

                                #90
                                żywiec białe

                                piana gęsta drobna ładna, kolor jasny słomkowy mętny. Aromat przyjemny słód lekko kwaskowy i mydlany. Smak lekki goździki słód pszeniczny. trochę przebija alkohol ale mało.
                                Również tutaj
                                https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎