Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Białe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • amigo007
    Senior
    • 02-2008
    • 252

    Tylko +/- półtora roku po debiucie w Polsce :-) A jaka cena w USA? Rozumiem że butelka nie jest "zwrotna"?

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 4998

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika amigo007 Wyświetlenie odpowiedzi
      Tylko +/- półtora roku po debiucie w Polsce :-) A jaka cena w USA? Rozumiem że butelka nie jest "zwrotna"?
      W wielu stanach mozna oddawac butelki i dostawac za nie kase. Ale nie u mnie.
      A ceny nie znam bo nie wzialem paragonu, a piw bylo kilka. Rozne Zywce sa zwykle miedzy 1.60 a 1.99 dolara.
      5410 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • Latarnik
        Premium Lamplighter
        • 06-2004
        • 4998

        Schlodzilem i wypilem.
        Jak na koncernowke jest to bardzo dobre piwo.
        Lekkie, orzezwiajace, cytrusowo kolendrowe z leciutkim kwaskiem, ziolowoscia i przyjemna slodowoscia w tle.
        Chocbyscie nie wiem jak psioczyli na ten browar, to Biale jest OK.

        Warka wazna do 02.23.2016
        5410 kapsli z wypitych piw
        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

        Comment

        • amigo007
          Senior
          • 02-2008
          • 252

          Ja nie psioczę, białe jest ok :-) Ale u mnie do wypicia to tak max 2 sztuki. W większej ilości mi nie podchodzi. Ale jest miłą odmianą. Plusem jest jego przemysłowa powtarzalność. Raczej nie natkniemy się na nieudaną warkę. Czego nie można powiedzieć o małych browarach. Gdzie często co warka to inny smak.

          Comment

          • Pivotal
            Senior
            • 05-2013
            • 671

            BARWA: Bladożółta w typie cytryny, piwo delikatnie zamglone. [3.5]
            PIANA: O umiarkowanej wysokości, drobno- i średnioziarnista, po czterech minutach warstewka na całej powierzchni, pozostawiła trochę śladów na szkle, obecna do końca. [3.5]
            ZAPACH: Ładny, słodki z przewagą kolendry, wyczuwalne również zboża i po ogrzaniu ciasteczkowy. [3.5]
            SMAK: Kolendrowy, zbożowy, lekko cytrynowy, a po ogrzaniu wyszły nuty biszkoptowe. [3.25]
            WYSYCENIE: Wysokie do końca. [4.25]
            OPAKOWANIE: Tym razem butelka o pojemności 330ml, ładne etykiety z podanym składem, kapsel dla białego. [4.25]

            UWAGI: Warka do 12.04.2016, wypite 24.09'16. Wypite już jakiś czas temu, a że w tym roku nieopisywane, to co tam... Tym razem smakowało troszkę lepiej niż wcześniej... również osadu jakby ciut więcej, ale i tak mało. Piwo lekko wodniste z dodatkiem naturalnych aromatów (dobrze, że nie są identyczne z naturalnymi). Całkiem pijalny ten lager. Kupione w Biedronce za 1.99 zł.

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              Dawno nikt nie napisał to zagaje
              Data ważności: 11/07/2018
              Czyli świeżynka.

              Wykastrowany Witek dla ubogich z promocji. Cena 2zł/butelka

              To piwo naprzemiennie (a piję je "aż" z pięć razy w roku) raz mi smakuje a raz jest płaskie i puste.
              Obecnie mi smakuje, nie jest płaskie, ale jest lekko puste na końcu.
              Kolendra obecna oraz lekki cytrus.
              Gładkie w odbiorze. Rześkie.
              Od biedy jak jest na promocji za 2-2.5zł to można raz na jakiś czas zakupić w celu szybkiego ugaszenia pragnienia.
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • amigo007
                Senior
                • 02-2008
                • 252

                Właśnie piję i jest jak zawsze dokładnie takie same w smaku. Całkiem OK. To mi się bardzo podoba w koncernie, jakość zawsze jest utrzymana. Niestety tego nie można powiedzieć o piwach z małych browarów, gdzie często możemy się natknąć na słabszą partię. Nie jest też ono jakieś wybitne, ale z koncernu jedno z lepszych w lato.

                Ps. Dlugas jednak nie pisz tak o tym gaszeniu pragnienia jakimkolwiek alkoholem. Piwo to alkohol, a ten nie jest dobry do jakiegokolwiek "gaszenia pragnienia". Szczególnie jak na dworze są Afrykańskie upały. Wtedy osoby mające "słabsze głowy" mogą się wstawić nawet tak lekkim piwem.. Alkohol tylko z umiarem i odpowiedzialnie
                Last edited by amigo007; 09-08-2018, 01:55.

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika amigo007 Wyświetlenie odpowiedzi

                  Ps. Dlugas jednak nie pisz tak o tym gaszeniu pragnienia jakimkolwiek alkoholem. Piwo to alkohol, a ten nie jest dobry do jakiegokolwiek "gaszenia pragnienia". Szczególnie jak na dworze są Afrykańskie upały. Wtedy osoby mające "słabsze głowy" mogą się wstawić nawet tak lekkim piwem.. Alkohol tylko z umiarem i odpowiedzialnie
                  Oj tam, odpowiednie piwo mi gasi pragnienie (oczywiście wiem, że to tylko iluzja)
                  Ja podczas 30-35C pijam wieczorem portery bałtyckie, zatem takie białe po śniadaniu gasi mi pragnienie :] na piwo

                  pozdrawiam
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6134

                    Ekstrakt 11.6*, alko 4.9%

                    Piana - więcej na początku, potem niepełna warstewka.
                    Lacing - niewiele.
                    Gaz - nie za dużo.
                    Barwa - zamglony, blady jasny żółty.
                    Aromat - cytrusy i kolendra.
                    Smak - słodkawe, cytrusy, kolendra. Mała goryczka.

                    Obleci... zwłaszcza w upały
                    Attached Files

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6134

                      Parametry takie same ale graficznie duża zmiana.

                      Aromat - morelka, kolendra.
                      Smak - słodkawe, nuty cytrusowe, nieco cytrynowe, mikro cynamon, lekko ściągające, prawie bez goryczki.

                      Nie było źle...
                      Attached Files

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎