Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Białe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MrGodiva
    Member
    • 11-2014
    • 56

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mleczny, bladosłomkowy, mętny [4]
    Piana: Bardzo ładna, drobnopęcherzykowa, całkiem ładnie oblepia szkło, zanika do kożuszka [4.5]
    Zapach: Niezbyt intensywny, grejpfruty, banany, melon, guma balonowa [3.5]
    Smak: Lekko rozwodniony, czuć kolendrę, smak jest całkiem orzeźwiający - cytrusowy. Mimo wszystko to piwo sprawia wrażenie rozwodnionego. Trzeba też wspomnieć o lekkim mdłości powiązanej z posmakiem mydlanym. [3]
    Wysycenie: Dla mnie - wysokie [3]
    Opakowanie: Podobnie jak z tej serii. Informacje podstawowe są zawarte, grafika nawet nawet. Szału nie ma ale poziom jest [4]
    Uwagi: Orzeźwiające ale nieco mdłe w odbiorze.

    Moja ocena: [3.425]

    Comment

    • seblop
      Member
      • 03-2015
      • 35

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasny banan mętny. [3.5]
      Piana: Prawie nie występuje, jakaś porażka przy tego rodzaju piwa. [2]
      Zapach: Coś czuć lekki banan i jakaś landrynka. Albo raczej woda po landrynce. [2]
      Smak: Smak to kontynuacja zapachy czyli coś tam jest ale bardzo słabe. [2.5]
      Wysycenie: OK [3.5]
      Opakowanie: Butelka z serii. [4]
      Uwagi: Po rowerze miałem ochotę na pszeniczniaka ale po pierwszym łyku ochota mi przeszła słaby smak i zapach, szkoda kasy niestety, chyba że jakaś felerna warka była.

      Moja ocena: [2.45]

      Comment

      • marqqq
        Senior
        • 12-2014
        • 660

        Smak? Jaki smak? Ja tu czuję coś z pogranicza pszenicy i tyle.
        Inne niż korpolagery, jest całkiem całkiem.

        Comment

        • duvel88
          Senior
          • 12-2012
          • 134

          Za tą cenę "fachowcy" nie znajdziecie podobnego piwa w tej jakości, nie jestem fanem Żywca ale jak chcecie super piwa w tym stylu to radzę pomnożyć zapłaconą kwotę co najmniej przez 3.

          Comment

          • Rogerson
            Senior
            • 08-2012
            • 421

            Raczej przez dwa, bo najlepszy polski Wit, czyli ten z Kormorana w regularnej cenie kosztuje w okolicach piątaka.

            Comment

            • jacekan
              Senior
              • 05-2011
              • 388

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika duvel88 Wyświetlenie odpowiedzi
              Za tą cenę "fachowcy" nie znajdziecie podobnego piwa w tej jakości, nie jestem fanem Żywca ale jak chcecie super piwa w tym stylu to radzę pomnożyć zapłaconą kwotę co najmniej przez 3.
              Ok 3 zł za porter z Okocimia, jeden z lepszych porterów w kraju. Można? Można.
              Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23807

                Okocim Porter Witem? Można!
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • jacekan
                  Senior
                  • 05-2011
                  • 388

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                  Okocim Porter Witem? Można!
                  Ale się uśmiałem, normalnie pękam ze śmiechu.
                  Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

                  Comment

                  • behegrzmot
                    Senior
                    • 01-2009
                    • 276

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika duvel88 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Za tą cenę "fachowcy" nie znajdziecie podobnego piwa w tej jakości, nie jestem fanem Żywca ale jak chcecie super piwa w tym stylu to radzę pomnożyć zapłaconą kwotę co najmniej przez 3.
                    jacekan, przykład z Okocimem w tym miejscu zwyczajnie nie ma sensu. Zresztą 3 zł to on kosztuje na promocjach bo jego normalna cena to przedział 3,8 - 5,5.

                    Comment

                    • grejwi
                      Member
                      • 08-2014
                      • 78

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Żółte, opalizujące. [3.5]
                      Piana: Niska, drobna, nietrwała, lekki lacing. [2.5]
                      Zapach: Niezbyt intensywny, ale przyjemny. Czuć po troszę pszenicy, kandyzowanego banana, kolendry, lekka wanilia(?). Odnoszę wrażenie, że jest lekko żelaziste. [4]
                      Smak: Całość średnio intensywna; spora wodnistość. Stosunkowo kwaskowate. Lekka goryczka - nie zalega. Wyczuwalna kolendra i lekka pszeniczność. Dość wytrawne i orzeźwiające. Wyczuwam w posmaku żelazo. [3.5]
                      Wysycenie: Dość wysokie (niby w stylu, ale drażniące). [4]
                      Opakowanie: Butelka i kapsel firmowe. Trzeba przyznać, że dobrze się prezentuje. Krawatka zawiera podstawowe info dot. składu i parametrów. [4.5]
                      Uwagi: Warka do 26.02.2016.

                      Moja ocena: [3.65]

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6136

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasny, lekko mętny - żółty z lekkim odcieniem pomarańczowego. [3]
                        Piana: Jak to zwykle bywa to jest więcej na starcie. Na dłużej warstewka z małymi pozostałościami na szkle. [3]
                        Zapach: Słaby, lekki goździk i nie ma nic więcej. [3]
                        Smak: Słodkawe, bez kwaskowatości, minimalna goryczka. Straszna wodnistość. Finisz leciutko cytrusowy. [2.5]
                        Wysycenie: Chyba trochę za małe. [3]
                        Opakowanie: Koncerny mają kasę na dobrych grafików taki też jest poziom szaty graficznej na mojej puszce.. [4]

                        Uwagi: Pojawiła się wersja puszkowa /przynajmniej ja nie widziałem wcześniej/. Kupiłem w sklepie Mila. Wydaje się mi że to z butelki było "gęstsze". Piwo słabe, namiastka smaków dla tego typu piwa.

                        Moja ocena: [2.85]
                        Attached Files
                        Last edited by Javox; 02-08-2015, 12:08.

                        Comment

                        • amigo007
                          Senior
                          • 02-2008
                          • 252

                          W biedronce puszka w promocji za 2,49zł i w tej cenie, jest to bardzo dobry wit bier. Troszkę rozwodnione, ale na upały świetne :-) Wcześniej kupowałem w promocji czteropak w intermarche za 12zł (3zł puszka). Teraz chyba cena regularna 3,60zł puszka. Ale za 2,49zł w biedronce lepszej pszenicy nie dostaniemy! Super promocja.

                          Comment

                          • SteamPunker
                            Member
                            • 07-2015
                            • 59

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika amigo007 Wyświetlenie odpowiedzi
                            W biedronce puszka w promocji za 2,49zł i w tej cenie, jest to bardzo dobry wit bier.
                            Ja bym się nie obraził na widok Żywcowej APA-y w poręcznej puszce. Gdyby jeszcze rzucili je w cenie 2,99 to koncern by "wygrał w wakacje". Zwłaszcza jeśli chodzi o jakość/cena.

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              Puszka za 2,49zł w dyskoncie
                              KOD zawiera T
                              Warka 16.03.2016 czyli wydaje się świeżutkie.

                              Aromat: to głównie kolendra i leciutki cytrus, ale to raczej taki odkolendrowy zapach
                              Smak: jest lekko wodniste, ale ma treść. Czuć kolendrę, cytrusik, lekko kwaskowy. Bardzo rześki, troszkę jednowymiarowy, ale do wypicia w celu ugaszenia p[ragnienia na płyn i piwo jest w sam raz.
                              Nie wiem czy weszło by 2-3 sztuki jedna po drugiej, ale za 2,49zł za puszkę, można się łątwo przekonać.

                              Za takie pieniądze i w takim poręcznym opakowaniu i w takiej dostępności (szkoda, że pewnie okazjonalnej) trudno o lepsze piwo w tym "okołowitowym stylu".
                              O dziwo smakowało i zakupię jeszcze ze 2 sztuki.
                              W regularnej cenie 4-4,5 zł to faktycznie lepiej poszukać czegoś innego, ale i jedno na szybko nikomu nie powinno zawadzić jak nie ma niczego innego do wyboru w danej chwili
                              Last edited by dlugas; 20-08-2015, 09:58.
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • Latarnik
                                Premium Lamplighter
                                • 06-2004
                                • 4999

                                Butelkowy Żywiec Białe jest juz w sklepach w USA.
                                A ja myslalem, ze tylko w Polsce bedzie dostepne
                                5410 kapsli z wypitych piw
                                874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                                "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                                https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                                Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                                https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎