Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Lwówek Jankes

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mannix
    Member
    • 11-2008
    • 45

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marchi Wyświetlenie odpowiedzi
    Myję według sztuki, przynajmniej tak mi się wydaje. Cóż ja poradzę, przecież się nie wyzłośliwiam "Jankesowi" - piana była słaba, potem dolewałem bardziej "po ułańsku", ale nadal nic...
    Jak skopią kolejną warkę to piana się pojawi Na ustach
    Póki co to moje ulubione piwo sesyjne.
    Last edited by mannix; 13-06-2014, 18:55.

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olko Wyświetlenie odpowiedzi
      To nie wina choroby. Pilem warki 05.08.14 oraz 19.08.14 i obie są smaczne, fajnie nachmielone na aromat ale goryczka ledwo zauważalna. Piwo ma profil owocowy, słodki.
      Mam podobne odczucia. Jankeski aromat jest i owszem, ale w smaku piwo widocznie złagodniało. Piłem warkę do 19.08.2014.
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • derius
        Member
        • 07-2006
        • 35

        Smak nie dość wyrazisty słabo pieni się nuty cytrusowe wyczuwalne data do 19.08.14 ogólnie do przyjęcia.

        Comment

        • chechaouen
          Senior
          • 01-2011
          • 1180

          Piwo z datą 05.08 naprawdę fajnie się pije. Goryczka za mała nawet jak na APA, ale za to aromat cytrusowo-tropikalny daje radę. W smaku dużo egzotycznych owoców na czele z mango. Po kilkudniowym raczeniu się niezłymi, ale w sumie nie urywającymi dupy angielskimi ejlami, miła odmiana. Cudze chwalicie, swego nie znacie i takie tam
          Last edited by chechaouen; 26-06-2014, 20:23.

          Comment

          • Rogerson
            Senior
            • 08-2012
            • 421

            Warki Jankesa z 19.08 i 02.09 solidne.

            Fajnie bo wreszcie mam dostęp do porządnego APA w moim osiedlowym sklepiku na obrzeżach Wrocławia.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              Ocena z ARTomatu

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              Autentycznie fajne sesyjne piwo. Aromatyczne, gładkie, nie za bardzo goryczkowe. Jedyna wada to cena, ale dobrze że jest.

              Kolor: Pomarańczowo-bursztynowa, opalizująca. Optycznie widać drobniutkie elementy pływające w piwie; [4.5]
              Piana: Średnio gruba, opadająca zbyt szybko. Pozostaje w postaci cienkiego dywaniku. Słabo krążkuje :/; [3.5]
              Zapach: Przyjemny cytrusowy, mango, morela; [4.5]
              Smak: Delikatne, z zaznaczoną goryczką rozpływającą się po podniebieniu. Lekko słodowe tło komponuje się z resztą; [4.5]
              Wysycenie: Odrobinę za duże; [4.5]
              Opakowanie: Ładne i zagadkowe (informacje o chmielach). Estetyczne i przyciągające uwagę, a jednocześnie nie nachalne; [5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.425]
              Last edited by e-prezes; 27-06-2014, 12:38.

              Comment

              • michael50
                Senior
                • 06-2013
                • 325

                Zanim zakupiłem Jankesa, przeczytałem tu o nim sporo bardzo pozytywnych opinii. Po degustacji mogę się śmiało do nich dołączyć. To jedno z lepszych piw, jakie dotąd udało mi się trafić, delikatne w smaku, bardzo, bardzo aromatyczne i przyjemnie pachnące, choć nie jestem w stanie określić tych zapachów. Może trochę miód? Ogólnie piwo weszło szybko, choć piłem je małymi łykami z racji jego pełnego smaku. Moja warka miała datę 19.08 i chyba rzeczywiście p. Jakubiakowi się ona udała.

                Comment

                • yoda79
                  Senior
                  • 01-2013
                  • 861

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika michael50 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Zanim zakupiłem Jankesa, przeczytałem tu o nim sporo bardzo pozytywnych opinii. Po degustacji mogę się śmiało do nich dołączyć. To jedno z lepszych piw, jakie dotąd udało mi się trafić, delikatne w smaku, bardzo, bardzo aromatyczne i przyjemnie pachnące, choć nie jestem w stanie określić tych zapachów. Może trochę miód? Ogólnie piwo weszło szybko, choć piłem je małymi łykami z racji jego pełnego smaku. Moja warka miała datę 19.08 i chyba rzeczywiście p. Jakubiakowi się ona udała.
                  Ten miód to (chyba) chyba karmel.
                  Bardzo udane piwo, wyczułem lekką kwaskowatość, goryczka wyraźna,ale aboslutnie bez przegięcia.
                  Aha - jak dla mnie za dużo karmelu,ale ja pzeczulony na tym punkcie jestem.
                  Ogólnie ok, a i cena zachęca do sięgania po to piwo.

                  Comment

                  • Trigga
                    Member
                    • 09-2013
                    • 34

                    Obawiam się, że receptura tego piwa została mocno zmieniona. Wczoraj kupiłem butelkę z warki oznaczonej terminem do września. Barwa i smak rażąco różnią się od tego, do czego przywykłem przez kilka ostatnich tygodni. Czy macie podobne obserwacje?

                    Comment

                    • Maciass
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 172

                      Nic nie zostało zmienione
                      Last edited by Maciass; 20-07-2014, 15:35.

                      Comment

                      • Arff
                        Junior
                        • 01-2013
                        • 8

                        Wygląda na to, że Jankes bardzo niedobrze znosi upały... Ostatnio co butelka, to pije inne piwo. Ostatnio kupiłem 4 butelki i tylko jedno było dobre W dwóch przypadkach jankes kipiał pianą, że nie dało się go przelać do szklanki oraz w smaku dominowała trawa, a w jednym czuć było wyraźne masło... Jedno piwo było w miarę ok, ale też nie było czuć tej owocowości co zwykle...

                        Comment

                        • zohan666
                          Senior
                          • 11-2012
                          • 259

                          Pite dzisiaj. Warka z odległą datą, chyba październik (nie pamiętam). Takie samo jak zawsze, czyli dobre/bdb. - bez zarzutów.

                          Comment

                          • dzemek
                            Senior
                            • 12-2010
                            • 450

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Arff Wyświetlenie odpowiedzi
                            Wygląda na to, że Jankes bardzo niedobrze znosi upały... Ostatnio co butelka, to pije inne piwo. Ostatnio kupiłem 4 butelki i tylko jedno było dobre W dwóch przypadkach jankes kipiał pianą, że nie dało się go przelać do szklanki oraz w smaku dominowała trawa, a w jednym czuć było wyraźne masło... Jedno piwo było w miarę ok, ale też nie było czuć tej owocowości co zwykle...
                            Ostatnio piłem Jankesa z datą do 19.08 i zauważyłem podobne zachowania - piwo bardzo się pieniło, w smaku było też inne niż zazwyczaj (a muszę dodać, że stało cały czas w lodówce). Może zależy to od tego jak piwo było wcześniej przechowywane w browarze/hurtowni.
                            Last edited by dzemek; 24-07-2014, 12:51.

                            Comment

                            • xcvxc
                              Member
                              • 02-2014
                              • 47

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Lekko zmętniony, jasno bursztynowy [4]
                              Piana: Obfita ładnie oblepiająca szkoło, gęsta, drobno i średnio pęcherzykowa. [5]
                              Zapach: Bardzo wyraźne aromaty cytrusów, ananasa, liczi po czasie do głosu dochodzą aromaty ziołowe. [4.5]
                              Smak: Głównie cytrusy z podstawą słodową z przyjemną goryczką końcu. [4.5]
                              Wysycenie: Średnie spadające do niskiego, co wcale nie przeszkadza. [4]
                              Opakowanie: Ciekawe rozwiązanie ze składem chmielu na kontrze. [4]
                              Uwagi: Warka 14.10.14 każda wcześniejsza smakowała inaczej. Ta zdecydowanie jest najlepsza. Dobre sesyjne piwko chociaż mogłoby mieć większa goryczkę.

                              Moja ocena: [4.475]
                              Last edited by xcvxc; 24-07-2014, 22:45.

                              Comment

                              • pierotez
                                Member
                                • 08-2008
                                • 46

                                Trawa, warzywa - których nie lubię, i goryczka szybko przemija.
                                Bardzo słabo, Belg lepszy.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎