Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Lwówek Jankes

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Aanruvo
    Member
    • 11-2012
    • 66

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brązowo - czerwony, delikatnie mętne. [4.5]
    Piana: Na początku ładna, dosyć wysoka, drobnoziarnista. Opada w około 5 minut i do końca pozostaje wianuszek. [4]
    Zapach: Bardzo intensywny aromat słodkich, tropikalnych owoców. Czuję ananas, mango i pewnie jeszcze wiele innych rzeczy Ogólnie bardzo przyjemny zapach. [5]
    Smak: Aromaty które wyczułem nosem bardzo subtelnie pojawiają się również na języku. Gorycz zauważalna, jednak nie na tak wysokim poziomie jak w IPAch. Do tego wszystkiego dochodzi delikatna słodycz. Piwo jest bardzo pijalne. [4.5]
    Wysycenie: Średnio - wysokie, odpowiednie. [4.5]
    Opakowanie: Prosta, czytelna etykieta, niemal komplet informacji, brak zbędnego bełkotu o "tradycyjnej recepturze". [4.5]
    Uwagi: Świetne piwo, na pewno będę do niego wracał.

    Moja ocena: [4.625]

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
      Pojawiają się tu porównania z grą pri. Po pierwszych niuchach i łykach stwierdziłem, że w ślepym teście bym tych piw nie odróżnił. Jednak w miarę picia zaczął doskwierać niedobór goryczki, przez co posmaki tropikalnych owoców, które ogólnie bardzo lubię, zaczęły nieco męczyć.
      Ja też po pierwszym niuchu i łyczku od razu przypomniałem sobie o Grand Prixe.
      Jankes to taka troszkę lżejsza, "rozwodniona" jego wersja.

      W aromacie są dość wyraźne grejpfruty, żywice
      W smaku także dość wyraźna goryczka z konkretną kontrą słodową z nutami karmelu.
      Piwo w miarę lekkie, bardzo pijalne, ale tak jak GP nie wiem czy wypiłbym 3-4 sztuki w jeden wieczór. Do tzw. sesyjności jest jednak dla mnie za słodkie, troszkę za bardzo zalepia i pod koniec goryczka już nie wyrabia.

      Jako jedno piwo bardzo dobre, wchodzi bardzo szybko.
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        Autentycznie fajne sesyjne piwo. Aromatyczne, gładkie, nie za bardzo goryczkowe. Jedyna wada to cena, ale dobrze że jest.

        Comment

        • meszek0009
          Senior
          • 04-2014
          • 247

          Warka do 23.07. świetna, wróciła dobra, dosyć mocna, chmielowa goryczka, której brakowało mi w poprzedniej warce. Reszta bez zmian w porównaniu do opisywanych przeze mnie poprzednio warek. Trzyma wysoki poziom, do żadnego piwa nie wracam tak regularnie.

          Comment

          • yoxik
            Senior
            • 10-2012
            • 427

            05,08,2014 słabo, jest masło, chmiel jest ale niezbyt intensywny. od biedy do wypicia.
            Również tutaj
            https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

            Comment

            • Szymon_Grodny
              Member
              • 08-2013
              • 56

              Piana ładna, drobna, świetny lacing. Ciemnozłote, mętnawe. Aromat intensywny, cytrusowy, żywiczny, prosty :P Fajna goryczka, w smaku to samo co w aromacie, cytrusy, fajne ale niezbyt bogate. Lekkie, dobre piwko. Z pewnością sięgnę w przyszłości po kolejnego Jankesa.

              Comment

              • BartekBraku
                Junior
                • 01-2014
                • 14

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoxik Wyświetlenie odpowiedzi
                05,08,2014 słabo, jest masło, chmiel jest ale niezbyt intensywny. od biedy do wypicia.
                Ta sama warka, te same odczucia. Od siebie dodam, że w zapachu cytrusów niewiele, za to dużo zapachu trawiastego, "łodygowego", goryczka słaba, acz wyraźnie łodygowa, jestem na nie.

                Comment

                • Maciass
                  Senior
                  • 03-2009
                  • 172

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BartekBraku Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ta sama warka, te same odczucia. Od siebie dodam, że w zapachu cytrusów niewiele, za to dużo zapachu trawiastego, "łodygowego", goryczka słaba, acz wyraźnie łodygowa, jestem na nie.
                  A Ja piłem dokładnie tą samą warkę i nie potwierdzam, cytrusy jak były tak są i chwała za to

                  Comment

                  • Mario_Lopez
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 991

                    Warka 05.08.14 i chyba goryczka sporo słabsza niż w poprzednich warkach (albo to wina mojego przeziębienia)

                    nadal piwo jest mega pijalne i aromatyczne, ale tej goryczki jak na lekarstwo.

                    Mam nadzieję, że to wina choroby.
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                    EBE EBE

                    Comment

                    • jacekwerner
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2837

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
                      Stawiam, że oprócz użytej do chmielenia Sybilli, jest tam również Cascade i Amarillo.
                      Miałeś rację - jako drugi element układanki zameldował się Cascade.
                      Ochotnicza Straż Piwna
                      BAZA = 7446

                      Comment

                      • gebruiker
                        Senior
                        • 01-2014
                        • 187

                        Bardzo przyjemne piwo - warka 15.07, trochę przeleżana, naprawdę daję radę. Amerykańskie chmiele, wysoka pijalność, lekkie, po prostu sesyjne, fajne piwo. Podejrzewam, że mógłbym wypić 5 + nie upijając się, a w dodatku delektując się smakiem. Czytałem nieciekawe rzeczy o kolejnych warkach, mam nadzieję, że Jankes powróci do korzeni - jednego z najlepszych piw sesyjnych w Polsce.

                        Comment

                        • Marchi
                          Senior
                          • 12-2006
                          • 130

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo ładna, głęboka miedziana barwa. [5]
                          Piana: Jankes miał mieć mocarną pianę. A tutaj niestety zawód. Czapa bardzo szybko się dziurawi i opada, do końca pozostaje mikro warstwa podobna do fajerwerków w koncerniakach. Koronkowanie niemal nieobecne. [1.5]
                          Zapach: To mocny aspekt Jankesa. Zapach jest bardzo intensywny, choć może nie wyrafinowany, czułem bowiem zdecydowanie dominujące nuty żywiczne. Bardzo duży kontrast pomiędzy intensywnością zapachu z butli a ze szkła. [4]
                          Smak: Bieda. Piwo jest płaskie i po pierwszej chwili, kiedy czuć jakąś tam pałętającą się w piwie goryczkę, potem robi się zupełnie nijakie. [2]
                          Wysycenie: Zdecydowanie za wysokie. Nieprzyjemnie gryzie w język, występują również inne, oczywiste efekty uboczne. [1]
                          Opakowanie: No cóż. Szału nie ma, a konkurencja bardzo mocna. [1.5]
                          Uwagi: Próbowałem piwa po raz drugi, gdyż za pierwszym było bodaj piątym piwkiem wieczoru. Faktem jest, że wówczas smakowała mi lepiej .
                          Niestety Jankes nie jest żadną alternatywą dla innych, polskich American Pale Ale, pomimo że jest o "zeta" tańszy. Konkurencja zbyt potężna.

                          Moja ocena: [2.725]

                          Comment

                          • olko
                            Member
                            • 09-2013
                            • 40

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
                            Warka 05.08.14 i chyba goryczka sporo słabsza niż w poprzednich warkach (albo to wina mojego przeziębienia)

                            nadal piwo jest mega pijalne i aromatyczne, ale tej goryczki jak na lekarstwo.

                            Mam nadzieję, że to wina choroby.
                            To nie wina choroby. Pilem warki 05.08.14 oraz 19.08.14 i obie są smaczne, fajnie nachmielone na aromat ale goryczka ledwo zauważalna. Piwo ma profil owocowy, słodki.

                            Comment

                            • Maciass
                              Senior
                              • 03-2009
                              • 172

                              Marchi, jeżeli piane w Jankesie oceniasz na 1,5 to czas najwyższy zacząć myć szklanki w których degustujesz

                              Comment

                              • Marchi
                                Senior
                                • 12-2006
                                • 130

                                Myję według sztuki, przynajmniej tak mi się wydaje. Cóż ja poradzę, przecież się nie wyzłośliwiam "Jankesowi" - piana była słaba, potem dolewałem bardziej "po ułańsku", ale nadal nic...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎