Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Triple Blond

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    #31
    No to widzę, że za długo nie wyleżakował u Ciebie ten tripelek :] raptem kilka godzin

    Jak faktycznie tak daje % to mój chyba przeleży w lochach sobie całe lato i poczeka do jesieni
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • Petitpierre
      Senior
      • 01-2014
      • 2560

      #32
      Owszem, stwierdziłem, że na taki upał, skoro mój się sprawdzał (wypili mi do cna we środę :-( ), to może się sprawdzi sklepówka i stwierdzam, że na upał ok, ale nie ze smakiem, i tu jest ten problem (może też w proporcjach, mój tripel ma 20 blg i 8,42%-alkoholu nie czuć, a tutaj 18 blg i 8%, a alkohol aż bucha-stąd napisałem odurzający); lepiej trzymaj.
      Last edited by Petitpierre; 24-05-2014, 12:18.
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • Mario_Lopez
        Senior
        • 08-2009
        • 991

        #33
        Klawe piwko w każdym calu!

        W zapachu faktycznie banan z gumą balonową, w smaku złożone, alkohol jak na 8% praktycznie w ogóle nie wyczuwalny, smakuje mi !

        Ci co mieli problem z pianą to współczuję, bo w moim egzemplarzu piana na światowym poziomie.

        Gratuluję, bo z Piotrkowa ciężko było o na prawdę dobre piwo, a to jest bardzo dobre !
        Last edited by Mario_Lopez; 27-05-2014, 15:52.
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • meszek0009
          Senior
          • 04-2014
          • 247

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoto - jasny bursztyn, konkretnie zmętnione, za bardzo. [3]
          Piana: Słabo się tworzy i po chwili znika do zera. [2]
          Zapach: Dużo banana na początku, goździki, lekka kolendra i ziemistość. Ciasteczkowa słodowość, bardzo przyjemna i intensywna. W miarę ogrzewania wychodzą przyprawy. Generalnie w miarę picia zapach bardzo ładnie się układa, chowają się dominujące na początku banany, wychodzi fajna belgijska słodowość, kwiatowość i minimalny chmiel w tle. Brakuje zdecydowanych nut przyprawowych i owocowych, niemniej zapach na plus. Zero alkoholu. [4.5]
          Smak: Bardzo przyjemna ciasteczkowa słodowość i banany. Jest też ziemistość i lekka (za lekka) przyprawowość. W końcu jakieś owoce, dokładniej morele (ale wciąż za słabe) i odległy chmiel. Troche zbyt jednowymiarowe jak na Belga. Piwo jest pełne, ale pijalne. Minimalna goryczka i kwaskowość na finiszu. Alkohol ułożony, schowany, prawie niewyczuwalny. [4]
          Wysycenie: Za niskie do stylu, optymalne jeśli chodzi o moje preferencje . [4]
          Opakowanie: Oryginalna etykieta z przymrużeniem oka. [5]
          Uwagi: Warka do 21.03.15, wiec zero leżakowania, a mimo to alkohol świetnie ułożony, a piwo, jak na tą cenę jest więcej niż dobre. Dokupić i do piwniczki .

          Moja ocena: [3.975]

          Comment

          • oberzine
            Senior
            • 02-2012
            • 228

            #35
            moja warka do 12.12.14 i po przełknięciu alkohol dosyć mocno się odznaczał, a właściwie palił prawie tak, że można było zagryzać czy popijać, pomijając to to piwo w zapachu i smaku świetne, z tego co piszecie poprawili to także trzeba spróbować zapowiada się bardzo dobre piwko

            Comment

            • kurgan
              Gość
              • 04-2004
              • 315

              #36
              Czy to piwo kopie? W porównaniu z Affligem i Komesem triple.

              Comment

              • Petitpierre
                Senior
                • 01-2014
                • 2560

                #37
                Nie, poszło mi na dwa łyki i nic, a później niczym nie poprawiałem, i nic nie stwierdziłem. Affligem w ogóle nie ma wpływu, Komes owszem.
                Mały porterek-przyjaciel nerek

                Comment

                • Czapayew
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1966

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Miodowy, wpadający w bursztyn, nieklarowny. [4.5]
                  Piana: Mogłoby być lepiej, w szczególności jeśli chodzi o trwałość. [3.5]
                  Zapach: Intensywna woń chmielu plus weizenowe goździki [4]
                  Smak: Fajne chmielenie, owocowe nuty, tylko pod koniec wylazła niepotrzebna słodycz. [4]
                  Wysycenie: Odpowiednie. [4]
                  Opakowanie: Mnie się tam podoba lekko komiksowa konwencja. Żeby taj jeszcze dedykowany kapsel... [4]
                  Uwagi: Kupione w "Żabie" w DG-Ząbkowicach. Ciekawe piwko do degustacji, choć poszedłbym w nutę nieco większej wytrawności.

                  Moja ocena: [3.975]
                  "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                  www.zamkoszlaki.com
                  www.piwnekapsle.net

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #39
                    Faktycznie leżakowanie by się przydało, może ułożyłby się alkohol i trochę zbyt wydatna nuta rozpuszczalnikowa (a może jak pisali inni, gumobalonowa). Ale poza tym naprawdę piwo na poziomie, z przyjemnym posmakiem pszenicy i niezaprzeczalną treścią, zupełnie jak belgijskie triple - tylko ten alkohol zbyt mocny. Warte uwagi i leżakowania.

                    Comment

                    • Mocho
                      Member
                      • 01-2014
                      • 92

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika oberzine Wyświetlenie odpowiedzi
                      moja warka do 12.12.14 i po przełknięciu alkohol dosyć mocno się odznaczał, a właściwie palił prawie tak, że można było zagryzać czy popijać, pomijając to to piwo w zapachu i smaku świetne, z tego co piszecie poprawili to także trzeba spróbować zapowiada się bardzo dobre piwko
                      12.12.14 faktycznie gryzło alkoholem, poza tym praktycznie nie było piany, 21.03.15 dużo lepiej, pojawiła się piana, no i przede wszystkim jest mniej alkoholowe, jakby bardziej ułożone. Jedna butelka sobie trochę poczeka, ciekawe jak się zmieni to piwo
                      Last edited by Mocho; 05-06-2014, 16:24.

                      Comment

                      • belze
                        Senior
                        • 02-2004
                        • 301

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Głęboka-pomarańcz. Nieklarowne. [4]
                        Piana: Niewielka, znika bardzo szybko nie pozostawiając nic (a nic!). [1.5]
                        Zapach: Słodycz, pieprzowe nuty, banany, w tle chmiel. Wyraźnie wychodzą aromaty rozpuszczalnikowe. [3]
                        Smak: Wyczuwalne estry, owoce, pomarańcza. Troche zbyt wyraźny alkohol i goryczka; jednak nie przeszkadzają w odbiorze. Drożdze. Wyraźnie słodowe. Mało złożone, wymagające prawdopodobnie leżakowania. [3.5]
                        Wysycenie: Zgodne ze stylem - wysycenie niskie do średniego. [4.5]
                        Opakowanie: Podoba mi się opakowanie. Nietypowe, nowoczesne, przypominające raczej piwa zachodnich producentów. [4]
                        Uwagi: Wbrew pozorom nie było złe. Lubiąc belgi można od czasu do czasu po nie sięgnąć.

                        Moja ocena: [3.225]

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          #42
                          Piję właśnie butelkę z warki do 12.12.14 i uważam, że jest bardzo smaczne. Sporo bananów, pomarańczy i innych owocków. Alkohol niemalże niewyczuwalny, chociaż mile rozgrzewa przełyk. Gęste, treściwe, aromatyczne (z nutą przyprawową), z niezłą goryczką, przyczepić można się do jakiejś chyba obecnej nuty rozpuszczalnikowej, ale to możę być autosugestia.

                          A jak wypada warka dostępna w Żabkach?

                          Comment

                          • Mocho
                            Member
                            • 01-2014
                            • 92

                            #43
                            ja kupiłem w żabce 21.03.15 i wydaje mi się sporo lepsze niż 12.12.14

                            Comment

                            • WojciechT
                              Senior
                              • 09-2012
                              • 2546

                              #44
                              No to jutro pójdzie kilka buteleczek do piwnicy dzięki!

                              Comment

                              • dzemek
                                Senior
                                • 12-2010
                                • 450

                                #45
                                Przez piwo przemawia bananowa nuta z dużą ilością alkoholu. Nie wiem jak inne triple blondy smakują, nie mam porównania do stylu. Jeżeli o mnie chodzi - raz spróbować, zapomnieć. Dla kolekcjonerów na pewno ciekawa etykieta (myślałem, że to jakieś zagraniczne piwo).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎