Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Rebel Pszenica Dubeltowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • khayman
    Junior
    • 01-2014
    • 11

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mętny, bursztynowy, ciemny. [5]
    Piana: Gęsta, jasna, długo się utrzymuje. [5]
    Zapach: Niestety już na tym etapie czuć głównie alkohol. [3.5]
    Smak: Niestety alkohol zdominował całą resztę. Poza nim wyczuwam głównie banany. [3]
    Wysycenie: Nie za mocne, jak dla mnie - w sam raz. [4.5]
    Opakowanie: Kształt butelki nie zachwyca. Etykieta - maksymalnie prosta, co mi się podoba (w ogóle podoba mi się seria Rebel). [4.5]
    Uwagi: Gdyby nie ta przytłaczająca wszystko gorzelnia to byłoby bardzo fajnie. Niestety - to co najważniejsze (smak) wypada najsłabiej.
    Kupione w Tesco.

    Moja ocena: [3.625]
    Tylko o jedno dla siebie proszę
    By pojawili się znów ci anieli
    Co bez użalań się nad losem
    Po piwo by mi pofrunęli

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      #17
      Kupione w Tesco.
      a da się gdzie indziej?

      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • sasser
        Senior
        • 07-2012
        • 107

        #18
        Nawet nie zauważyłem przy zakupie, że to piwo ma 8 %. Ale po spróbopwaniu czuć, że jest ten alkohol. Na końcu jest słaba goryczka, a w środku czuć owoce i lekką kwaśność. Piwo ciekawe, choć ten ten alkohol mógłby być mniej wyczuwalny, a pozostałe aromaty bardziej rozbudowane. Myślę, że kiedyś wrócę do tego piwa.

        Comment

        • coldfire
          Senior
          • 01-2008
          • 374

          #19
          Gdyby nie alko, byłaby naprawdę porządna pszenica.
          Piwa i pacierza nie odmawiam

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            #20
            Kolor: Ciemnozłoty, opalizujący, po zabełtaniu końcówki mętny
            Piana: dość ładna, sztywna, biała. Zostawiała obrączki na szkle. Jest nieźle
            Zapach: dojrzały banan i goździk, troszkę dojrzałej brzoskwini?, słodki. Pachnie, choć z butelki o wiele bardziej intensywnie smacznie

            Smak: Dojrzały banan, lekko stłumiony goździk, fajna delikatna kwaskowość. Niestety czuć alkohol, ale po kilku łykach język się przyzywczaja. Goryczka wyższa jak w zwykłym weizenie, ale możliwe, że jest odalkoholowa. Pomimo 8% i lekko szczypiącego na podniebieniu odczucia mocy piwo jest bardzo pijalne. Nie wiem jak z sesyjnością czy po 2-3 nie zmuli.
            Pszenica bardziej z tych idących w słodszeym kierunku, ale nie ulepkowym. Jest całkiem smaczie

            Wysycenie: Średnie du wysokiemu, dla mnie jest ok
            Opakowanie: Jest bączek jest dobrze :] BLG pełny skład, kilak konkretów. Jest OK.

            Uwagi: W promocji chyba 2,54zł nic tylko kupić ponownie.
            Rebel po niepijalnej pierwszej serii przeżył metamorfozę i idzie w bardzo dobrym kierunku

            Smaczna i lekko zbyt alkoholowa pszenica.
            Trzeba kupić ponownie
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • Petitpierre
              Senior
              • 01-2014
              • 2560

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Mętny, ładny [4]
              Piana: średnia [3]
              Zapach: Głównie banany, mdły, duże oczekiwania a tu pusto [2]
              Smak: Jeszcze gorszy, przejrzałe banany, a potem tępa goryczka, piwo bardzo ciężkie, męczące [1]
              Wysycenie: w normie [3]
              Opakowanie: za dużo informacji, a w efekcie niewiadomo co to miało być, bo ani Weizenbock to nie jest, ani mocniejszy (więc dubeltowy) pszeniczniak [3]
              Uwagi: Skosztować póki na promocji.

              Moja ocena: [1.9]
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
                (...)a potem tępa goryczka, piwo bardzo ciężkie, męczące
                Tyleż samo zapamiętałem z tego piwa. Kolejnego podejścia chyba nie zaliczę.

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #23
                  Szkurde wychodzi na to, że zbytnio przyzwyczaiłem moje podniebienie do nie najlepszej klasy wysokich alkoholi i ich nut, że mi takie bananowe mocarze wchodzą bez większych oporów :]

                  Kontrolnie za kilka tygodni jak będzie promocja spróbuję raz jeszcze
                  Last edited by dlugas; 11-05-2014, 09:48.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • DonCarlo
                    Member
                    • 02-2014
                    • 55

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemnozłote, mętne, nie ma się co czepiać [5]
                    Piana: piana mało obfita, dość szybko opada do cienkiej warstewki, trochę oblepia szkło ale wkrótce znika całkowicie [2.5]
                    Zapach: delikatne nuty weizenowe - głównie banany, mało intensywny i podbudowany słabo ukrytym alkoholem [3.5]
                    Smak: mocno rozgrzewające, trochę alkoholowe w smaku, pszeniczna kwaskowość, przyjemna treściwość i posmak drożdżowo-chlebowy [3.5]
                    Wysycenie: IMO trochę zbyt wysokie [4]
                    Opakowanie: etykieta nie robi dobrego wrażenia, za to ładny firmowy kapsel i dość rozbudowane informacje na kontrze zaliczam na plus [4]
                    Uwagi: przeciętna pszenica, byłoby znacznie lepiej gdyby lepiej zamaskowano alkohol

                    Moja ocena: [3.525]

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Mętny bursztyn, ładne. [4.5]
                      Piana: Po nalaniu dość intensywna, dość szybko redukuje się do mgiełki, średnio brudzi szkło. [3.5]
                      Zapach: Bananowo-słodowo-cukierkowy, lekki goździk, lekki chmiel, lekki rozpuszczalnik. W sumie nieźle się to komponuje, zyskuje po ogrzaniu. [4]
                      Smak: Baza niezła - słodowo-chlebowo-bananowa, niestety nie wystarcza by schować alkohol. Można było sypnąć więcej chmielu, nie byłoby stylowe (teraz też nie jest), ale przynajmniej lepiej pijalne. [3]
                      Wysycenie: Średnie, OK. [4]
                      Opakowanie: Wielki miszcz i literka R na nie, ale poza tym niezła kolorystyka i informacje. [3.5]
                      Uwagi: 19.12.14. Może spróbować doleżakować?

                      Moja ocena: [3.55]
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • KarlPopper
                        Senior
                        • 11-2013
                        • 133

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Mętne, żółto-pomarańczowe, jak porządny weizen. [4.5]
                        Piana: Średnio-pęcherzykowa, średnio trwała, ale nie jest źle. [4]
                        Zapach: Miła kolendra i banan, całkiem fajny zapach zarówno z butelki jak i szkła. Chociaż oczywiście mogło by być ciekawiej i intensywniej. [4.5]
                        Smak: No po wcześniejszych recenzjach spodziewałem się spirytusu... a tutaj alkoholowość jednak subtelniejsza, ociepla przełyk i zapewne można by ją bardziej schować, ale (pewnie to za sprawa braku nuty alkoholowej w aromacie) podczas samego picia nie jest bardzo mocno wyeksponowana... chociaż trochę jest. Trochę zabija fajne banany i kolendrę, tragedii nie ma ale można by dużo lepiej schować ten alkohol (w sumie jak na weizeny, które zazwyczaj są lekkie to rzeczywiście jest to "podwójne" wydanie również co do abv). [3.5]
                        Wysycenie: Odpowiednie dla stylu [5]
                        Opakowanie: Rebel ma swój styl, wiele ciekawych informacji, tylko mogli by podać chmiele oraz samo hasło, że to jest browar rzemieślniczy trochę naciągane... [4]
                        Uwagi: Kupione w małym tesco, na tę cenę bardzo dobre, ale polecałbym schować dużo bardziej ten alkohol (albo w ogóle spróbować zrobić imperialnego weizena z mniejszym woltażem... może 7% byłoby spoko). Niby to inne style, ale jednak w kategorii pszenica do Donara z Olbrachta oraz Weizenbocka z Kormorana się nie umywa. Sulimar powinien uczyć się od autora Donara jak ukrywać alkohol

                        Moja ocena: [4.05]
                        Live Craft. Die Punk.

                        Comment

                        • Mawel
                          Member
                          • 04-2014
                          • 65

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Żółty, mętny. Prawidłowy. [4.5]
                          Piana: Całkiem fajna, drobne pęcherze, ładnie zdobi szkło. Całkiem trwała. I bardzo chętnie się tworzy. [4.5]
                          Zapach: Banan, kolendra, lekko ziemiste, tak czuję pszeniczne. Mógłby być trochę intensywniejszy, ale jest bardzo przyjemny. Lekki alkohol. [4]
                          Smak: Słodko, bardzo fajna podbudowa słodowa. Potem lekki alkohol. Lekko rozgrzewa i zostaje na języku. Następnie powracają słody. Czuć też kolendrę i banan. Całkiem przyzwoity, szkoda tego alkoholu. Ale jestem bardzo mile zaskoczony. [4]
                          Wysycenie: Za niskie na wita. [3.5]
                          Opakowanie: Szału nie ma, wygląda tanio. Brakuje informacji o użytych chmielach. Poza tym jest okej. Cena/jakość: 5
                          Warka 16.12.2014 [3.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.025]

                          Comment

                          • TheBobolo
                            Member
                            • 07-2014
                            • 59

                            #28
                            Samo piwo nie jest złe, ale traci dużo ze względu na zbyt mocny alkohol, który króluje zarówno w aromacie, jak i w smaku. Poza tym dość pełne w smaku, dużo związków Maillarda. Nie jest źle, gdyby nie ten alkohol, piwo zyskałoby bardzo dużo.
                            2.6/5
                            Begonia non omlet.

                            Comment

                            • melor
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 364

                              #29
                              aromat: pszeniczny
                              kolor: Pomarańczowy, jasnomiedziany. Wygląda prawie identycznie jak Koniec Świata, nawet jednakowo się pieni.
                              piana: duża, drobna
                              smak: mocne. dominuje palący alkohol. Trochę za dużo tego alko moim zdaniem. Za mocne!
                              Jak za taką cenę (2,54 zł) to nieźle mocne piwo.
                              Nasycenie średnie. Konsystencja gęsta, mniej więcej jak w Apetycie.
                              4/10

                              gatunek: weizen bock

                              Comment

                              • Pancernik
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 9733

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: złoty, dość jasny, dość mętny. [4]
                                Piana: Biała, bardzo drobna, całkiem wysoka, lecz niezbyt trwała. [3.5]
                                Zapach: Słód, karmel a nawet toffi, ale wyczuwam, niestety, także jakieś fenole... Banan w tle. [3]
                                Smak: Słód z jakimś chemicznym tłem, także alko, niewiele poza tym. Sporo posmaków mi tutaj brakuje... [3]
                                Wysycenie: W porządku, średnie. [4]
                                Opakowanie: Bączek, duża, charakterystyczna litera "R". Daje radę, świata nie wywraca . [3.5]
                                Uwagi: Po podwójnej pszenicy i po Waszych opisach liczyłem na więcej...

                                Moja ocena: [3.175]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎