Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Rebel Pszenica Dubeltowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnozłoty, piwo mętne. [4.5]
    Piana: Wysoka, bielutka, drobna, raczej trwała, osadza się na szkle. [4.5]
    Zapach: Mocno bananowy, chlebowy, słodowy. [4.5]
    Smak: Niestety. Miałem nadzieję, że długi pobyt w lochu spowoduje, że piwo przemyśli sobie pewne sprawy i stanie się mniej alkoholowe, ale niedoczekanie moje. Jest smaczne, bardzo "hefe-weizenowe", banany, chlebkowość itd., ale niestety spod tego przebija się alkohol. Nie jest odrzucający, ordynarny czy rozpuszczalnikowy, ale jak dla mnie za bardzo wyczuwalny. [4]
    Wysycenie: Odpowiednie. [5]
    Opakowanie: Nie jest jakiaś szczególnie ładna ta etykieta. [4]
    Uwagi: Pite w ostatni dzień daty przydatności do spożycia - 3.01.2015. Spokojnie mógłbym wypić jeszcze jedno, gdyby nie ten męczący alkohol...

    Moja ocena: [4.3]
    Last edited by WojciechT; 06-01-2015, 20:23.

    Comment

    • koorgan
      Gość
      • 08-2014
      • 50

      #32
      gryzace alko. nawet w nosie kwalifikuje piwo do zlewu, lepiej triple blond było zakupić
      Last edited by koorgan; 07-02-2015, 15:43.

      Comment

      • Rumcais
        Member
        • 01-2014
        • 91

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Mętne, ciemnopomarańczowe. [4.5]
        Piana: Początkowo średnia, bardzo szybko opada do zerowej warstwy. [2]
        Zapach: zdecydowane banany i goździki, ,,ostro słodki" aromat, słód pszeniczny, lekkie szuszone owoce i chleb. Generalnie przyjemny, ale trochę zbyt gryzący słodyczą. Bardzo lekki aromat alkoholu, czai się, dają do zrozumienia, że w tym piwie będzie moc. [4]
        Smak: Po Rebelu Dunkel Lager bardzo pozytywne zaskoczenie. Melanż weizena z weizenbockiem. Mocno pszeniczne nuty, jest banan z goździkiem, bardzo treściwe, dość alkoholowe (ale raczej w kierunku szlachetnym, niż gorzałkowatym). Mocna alkoholowa gorycz. Słodkie, lekko kwaśne. Przy końcu pojawia się tak jakby ściągający gorzki posmak na języku a la yerba mate, ale nie pochodzenia roślinnego, raczej alkoholowego. O dziwo, piwo nie jest męczące, [4]
        Wysycenie: Optymalne. [5]
        Opakowanie: Ładny kapsel, bardzo średnia etykieta na bączku, na kontrze i ecie komplet informacji. [4]
        Uwagi: Może być piwem, które wyprodukuje paru nowych beer geeków dzięki komplecie informacji i całkiem wysokim poziomie smakowo-zapachowym. W momencie rozpoczęcia mojego zainteresowania piwem na pewno bardzo by mi smakowało. Ba, nawet teraz mi smakuje.

        Kupione w szczecińskim Tesco przy ulicy Mickiewicza, gwoli kronikarskiego obowiązku.

        Moja ocena: [3.875]

        Comment

        • Palagrin
          Junior
          • 12-2014
          • 9

          #34
          Nie spotkalem się w opiniach, żeby ktoś wspominał wędzonkę, a dla mnie ten pszeniczniak w smak, u a w szczególności w zapachu to wywar z oscypka. Warka z datą ważniosci wrzesień 2015.
          Last edited by Palagrin; 23-02-2015, 23:54.

          Comment

          • titan
            Senior
            • 08-2014
            • 122

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
            W miarę wlewania w gardło pojawia się mix: koźlak plus belgijski blond.
            Ja bym powiedział ze smakowo bardzo podobne jak nie identyczne do Triple Blond też Sulimaru.

            Comment

            • titan
              Senior
              • 08-2014
              • 122

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemno złoty, metny [4.5]
              Piana: Obfita, ale szybko się dziurawi do obwódki [2.5]
              Zapach: Intensywne banany i guma balonowa, delikatne gożdziki [4.5]
              Smak: Słodki bananowy na podbudowie słodowej, alkoholowa goryczka, ale alkohol wyczuwalny dopiero pod koniec i narzuca się tak bardzo [4]
              Wysycenie: wysokie odpowiednie [2.5]
              Opakowanie: określiłbym jako bezpłciowe , po najmniejszej lini oporu [3]
              Uwagi: jak dla mnie trochę za slodkie, po paru łykach mnie zaczynało mulić

              Moja ocena: [3.925]

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: lekki pomarańcz z ciemna żółcią, mętne [5]
                Piana: ecru, drobna, dość zwarta, utrzymuje się do końca [4]
                Zapach: miły, owocowo-cuytrusowo-zbożowy [4]
                Smak: pełne i treściwe, świetnie wyważone wszystkie smaki, czuć dobrze gęstość słodową, cytrusowo -bananowe posmaki, lekki chlebek, goryczka wyczuwalna, zero posmaku alkoholowego [4.5]
                Wysycenie: bez zarzutu [5]
                Opakowanie: bączek 0.33, firmowy kapsel, bardzo fajna etykieta [5]
                Uwagi: Smaczne piwo, wypite z przyjemnością, jak widać to dobrą jakość można wypić za niewielkie w sumie pieniądze

                Moja ocena: [4.35]
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Pivotal
                  Senior
                  • 05-2013
                  • 671

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Pomarańczowy, nieprzejrzysty z dużą ilością osadu. [5]
                  Piana: O lekko żółtawym zabarwieniu, bardzo wysoka z przewagą drobnych pęcherzyków, gęsta i bardzo trwała, trochę obkleiła szkło, pozostała do końca. [5]
                  Zapach: Bananowy, goździkowy, zbożowy i biszkoptowy... [3.5]
                  Smak: Można wychwycić banany, goździki, zboża, biszkopty, lekko drożdże i lekko cytrusy. Wyczuwalna goryczka oraz minimalna obecność alkoholu. [4]
                  Wysycenie: Początkowo było bardzo wysokie, zachowało się do końca. [3.5]
                  Opakowanie: Bezzwrotny bączek, Etykieta z literą "R", podany skład i ekstrakt, kapsel ma firmowy. [4]
                  Uwagi: Warka do 14.08.2016, wypite 6.06'16. Porządne piwo, treściwe, mocne z zaznaczoną nutką alkoholową. Najlepsze z ,,rebelianckich" piw. **181**

                  Moja ocena: [3.95]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎