Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [AleBrowar] Ortodox Mild

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Earl grey z cytryną. [5]
    Piana: Średnia, opada szybko redukując się do pierścienia. [3]
    Zapach: Słabo wyczuwalny. Kawa, skórka chleba, warzyw nie wyczułem, ale nie jestem jakoś bardzo wrażliwy na DMS. [3]
    Smak: Kawowo-słodowy, wytrawny. Goryczka trochę zalega. W ustach jest też jakby trochę... słone? I ziemiste. Za to w ogóle nie jest wodniste. [3.5]
    Wysycenie: Rozdyma brzuch. [4]
    Opakowanie: Informacji trochę, niezbyt dokładne. Seria graficznie kompletnie do mnie nie trafia. [3.5]
    Uwagi: Pierwszy łyk był przyjemny, ale z każdym kolejnym było tylko gorzej. Do wypicia tak, do powtórzenia - raczej nie.

    Moja ocena: [3.375]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9735

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Mocnej herbaty, ew. bursztynowy nasycony. Śladowo mętny. [4]
      Piana: Beżowa, drobna, dość wysoka, średniotrwała. [4]
      Zapach: Orzechowy, karmelowy... chyba ślad owoców. [4]
      Smak: Wytrawna, winno-orzechowa goryczka, dalekie echo popiołowo-dymne, za to plus! [4]
      Wysycenie: Niskie, OK. [4]
      Opakowanie: No nie, sorka, ta tchórzofretka plus liternictwo plus kolorystyka to za dużo na moje zmysły. To jakaś aberracja, nie ogarniam... [3]
      Uwagi: Całkiem smaczne wytchnienie w powodzi ajp... .

      Moja ocena: [3.95]

      Comment

      • beerserk
        Member
        • 05-2012
        • 47

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
        No nie, sorka, ta tchórzofretka plus liternictwo plus kolorystyka to za dużo na moje zmysły. To jakaś aberracja, nie ogarniam...
        Przede wszystkim nie to piwo -> http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=103450

        Comment

        • rgrzech
          Senior
          • 12-2013
          • 230

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemno brązowy, piwo jest lekko mętne. [4.5]
          Piana: Drobna, beżowa, ładnie zdobi szkło. [4]
          Zapach: Słodowy, w tle lekka nuta karmelowa...i DMS. Ogólnie pachnie jak ciemny lager plus DMS. [2.5]
          Smak: Słodowość i bardzo lekka paloność. Goryczka niska, pochodząca od ciemnych słodów. Piwo nie wydaje się wodniste jak na tak niski ekstrakt. [3.5]
          Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [4.5]
          Opakowanie: Etykiety AleBrowaru nie trafiają w mój gust, a te z serii Ortodox są wyjątkowo słabe. [2.5]
          Uwagi: Najsłabsze piwo z AleBrowaru jakie dotychczas piłem.

          Moja ocena: [3.25]

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9735

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerserk Wyświetlenie odpowiedzi
            To jak najbardziej . Moja definicja psa przewiduje masę ciała > 30 kg .

            Comment

            • GreenFox
              Senior
              • 12-2013
              • 273

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ciemny bursztyn, ładnie opalizujący, piwko klarowne [5]
              Piana: Bardzo ładna drobnopęcherzykowa, dość długo się utrzymuje i ładnie osiada na ściankach, jak na taki ekstrakt piana jest świetna [4.5]
              Zapach: Nuty toffi, lekko chlebowe, delikatnie palone i ziemiste, orzechowe, aromat bardzo bogaty, jak na wydawać by się mogło tak lekkie piwo, w tle bardzo delikatnie wyczuwalny DMS za co niestety trzeba odjąć tak z pół punktu [4]
              Smak: Tutaj też bardzo duże zaskoczenie na plus, w smaku obecne nuty sugerowane aromatem, dodatkowo piwka zupełnie nie mógłbym nazwać płaskim lub wodnistym - całkiem duża pełnia, bardzo fajny balans pomiędzy słodowością a wyraźną goryczką, która nie zalega tylko delikatnie rozpływa się po przełknięciu [4.5]
              Wysycenie: Niskie, angielskie, bardzo fajnie wpływa na odbiór piwa, które jest dzięki niemu bardzo aksamitne [5]
              Opakowanie: Mi odpowiadają etykiety Ortodoksów - są całkiem niesztampowe, jak na polską scenę rzemieślniczą, dodałbym ewentualnie troszkę więcej informacji [4]
              Uwagi: Piwo zaskakująco dobre i bogate w smaki i aromaty, jak na tak niski ekstrakt, brawo dla Ale Browaru za odwagę do uwarzenia w sumie chyba wcale nie tak prostego stylu (stworzyć piwo o tak niskim ekstrakcie, bez wyraźnych wad, przy jednoczesnym bogactwie doznań degustacyjnych i braku wodnistości, to chyba wcale nie taka prosta sprawa). Był moment, że troszkę zaczynałem wątpić, czy w końcu browar odejdzie od sypania chmielu w wersji USA gdzie tylko się da (pierwszy ortodoks...), a tu ostatnio same miłe zaskoczenia, jeszcze raz brawo

              Moja ocena: [4.35]

              Comment

              • bulka_
                Member
                • 08-2011
                • 37

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemnobrązowy, pod światło bursztyn. jest dobrze [5]
                Piana: wymuszona, niska. drobne i średnie pęcherzyki. szybko znika zostawiając po sobie pierścionek. o dziwo ładny lacing jak na taką pianę [3.5]
                Zapach: z butelki lekko owocowy, słodki. ze szklanki podobnie, przyjemny, ale szybko ulatuje. [4]
                Smak: jestem troche zmieszany. nie spodziewałem się fajerwerków. to po prostu przyzwoite piwo, takie do wypicia w pubie w ilości.. dużej. smak nie jest męczący, słodowy, piwo jest pełne i treściwe, ale bardzo pijalne, dobrze wchodzi. lekka gorycz. dla mnie wszystko gra, ale bez rewelacji. [4]
                Wysycenie: średnie, troche mnie zapchało. bekam jak po lagerze. dla mnie drażniące [3]
                Opakowanie: bardzo lubie etykiety AB, ale rozumiem, że ta seria musiała mieć coś swojego. tak jak Stout był ok, to ta jest po prostu brzydka. ale liczy się wnętrze, stąd +0,5 [3.5]
                Uwagi: pierwszy mild, nie mam porównania. niemniej całkiem przyjemne piwo, chociaż nie zachwycające

                Moja ocena: [3.925]
                Last edited by bulka_; 08-05-2014, 20:38.

                Comment

                • YouPeter
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2379

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Miedziany. [4.5]
                  Piana: Biała z lekkim beżowym zabarwieniem. Drobnopęcherzykowa o średniej gęstości. Dość trwała i ładnie oblepiająca szkło. [4.5]
                  Zapach: Mało słodowości, mało owoców, za to dużo nie pasującej do całości czekolady. Piwo pachnie i smakuje tak jakby ktoś nie domył urządzeń w browarze po warzonym wcześniej stoucie. [3]
                  Smak: W smaku odczucia są identyczne. Na plus jest tutaj goryczka, która jest dobrze wyczuwalna, zaokrąglona i pasująca do całości. [3]
                  Wysycenie: Za wysokie. [3]
                  Opakowanie: Etykieta wizualnie średnia, za to czytelna i nie przeładowana treścią. [3]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.225]
                  Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6141

                    #24
                    Piana - średnia, na dłużej dziurawa warstewka.
                    Barwa - nie najciemniejszy brąz.
                    Aromat - nie za mocny, karmel, kawa, ślad suszonych owoców.
                    Gaz - średni.
                    Smak - początek to wodnistość potem lepiej, goryczka mocno wzrasta, słodowość wychodzi z pod goryczki.

                    Kto powoli przyswaja Milda powinien doczekać się oczekiwanych posmaków.
                    Attached Files

                    Comment

                    • zgroza
                      Senior
                      • 03-2008
                      • 3597

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: opalizujący brąz [4.5]
                      Piana: gęsta i trwała [4.5]
                      Zapach: głównie chlebowy, galopującego DMS nie stwierdzono [3.5]
                      Smak: lekka goryczka, pełny, złamana słodycz [4]
                      Wysycenie: odpowiednie [4.5]
                      Opakowanie: nie lubię terierów, gradiencik kulawy [2]
                      Uwagi: Nie było tak przeciętne, jak sugerują koledzy, mnie zasmakowało.

                      Moja ocena: [3.825]
                      Lotna ekspozytura browaru

                      Też Was kocham.

                      Comment

                      • cyoorka
                        Senior
                        • 03-2007
                        • 338

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Rubinowe, klarowne. [4]
                        Piana: Średnioobfita, drobna, opada dosyć szybko, lekko oblepia szkło. [3.5]
                        Zapach: Delikatny, palony, tytoniowy, czekoladowy, orzechowy. [4]
                        Smak: Wytrawne, lekko czekoladowe, przypieczone, owocowe. Kojarzy mi się z tanimi delicjami. Goryczka wyraźnie zaznaczona, troszkę zalegająca. [3.5]
                        Wysycenie: Dosyć niskie. [4]
                        Opakowanie: Etykieta dosyć ładna, ale skąpa w informacje o składzie i ekstrakcie. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.75]

                        Comment

                        • AdrianR
                          Member
                          • 04-2014
                          • 62

                          #27
                          Piłem ostatnio i nie jest to moja bajka. Da się je wypić bez problemu, ale nie jest to coś co w moim przypadku będzie powtarzane. Jeśli jest to dobry przedstawiciel stylu to wiem żeby go omijać. Horyzonty piwne poszerzone i tyle.
                          Last edited by AdrianR; 14-05-2014, 20:09.
                          http://adrianpijepiwo.blogspot.com/
                          https://www.facebook.com/adrianpijepiwo
                          http://instagram.com/adrianpijepiwo

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AdrianR Wyświetlenie odpowiedzi
                            Piłem ostatnio i nie jest to moja bajka. Da się je wypić bez problemu, ale nie jest to coś co w moim przypadku będzie powtarzane. Jeśli jest to dobry przedstawiciel stylu to wiem żeby go omijać. Horyzonty piwne poszerzone i tyle.
                            Też uważam, że szkoda iż AleBrowary nie uwarzyli american milda
                            ...Bo niestety ten im nie wyszedł.

                            Comment

                            • Browar_Jezyce
                              Senior
                              • 10-2010
                              • 131

                              #29
                              Piwo mi podeszło. Jest lekkie w odbiorze - trochę karmelowe, trochę kawowe, trochę orzechowe. W moim odczuciu gra w tej samej lidze, co NEBA z Ninkasi. Delikatne i sesyjne piwo, które nie ma oszałamiać bogactwem aromatów, ale być dobrym towarzyszem wieczoru. Taki właśnie jest Ortodox Mild. Chyba co niektórzy wszędzie chcą doznań rodem z IPA, nawet gdy styl tego nie przewiduje Obszerniejsza recenzja tutaj: http://birofile.blogspot.com/2014/05...odox-mild.html
                              Birofile - vlog o piwie
                              Birofile na Facebooku

                              Comment

                              • DonZ
                                Senior
                                • 03-2013
                                • 303

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Klarowne, ciemnobrązowe. [4.5]
                                Piana: Obfita, jasnobrązowa ze średnimi i pęcherzykami które dość szybko się powiększają. Piana dość szybko się redukuje ale pozostaje niewielkim kożuszkiem. [3.5]
                                Zapach: Słodowy, orzechowy, lekko palony w dali delikatnie czuć drożdże. [3.5]
                                Smak: Piwo słodkie, zdecydowanie pełne, słodowe, delikatnie palone, karmelowe, orzechowe dalej wychodzi delikatna cierpkość ze średnio wysoką goryczką. Na finiszu trochę ściągająca gorycz, odejmująca trochę z przyjemności picia. [3.5]
                                Wysycenie: Niewysokie, odpowiednie. [4.5]
                                Opakowanie: Jakoś etykiety serii Ortodox do mnie nie przemawiają. [3]
                                Uwagi: Stylowo wydaje się być poprawne z odrobinę za wysoką goryczką.

                                Moja ocena: [3.575]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎