Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] Cascade Single Hop IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DonZ
    Senior
    • 03-2013
    • 303

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Miedziane, koloru mocnej herbaty, w miarę klarowne, delikatnie zamglone. [4]
    Piana: Ładna obfita, drobno pęcherzykowa, powoli się dziurawiąca do średnich bąbelków. Koloru kremowego, ładnie krążkuje na szkle. [4.5]
    Zapach: Żywiczny ale jakiś sztuczny trochę chemiczny. W szkle przyjemny słodki karmelowo żywiczny z czego ten drugi bardzo delikatny i ulotny. [3.5]
    Smak: Wytrawne, z wyraźną żywiczną, iglastą goryczką dopełnione karmelową niewielką słodyczą. Trochę nieprzyjemna ściągająca gorycz ale do przeżycia. W odczuciu dość lekkie i puste. Poza goryczką i delikatną słodową kontrą dość szybko robi się nudno. [3]
    Wysycenie: Średnie dla stylu poprawne. Może ciut wypełniające żołądek. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta, ładna w swej prostocie. [4]
    Uwagi: Jest ok, ale nie powala. Szybko robi się nudno, piwo bez wad ale też bez szałowego aromatu.

    Moja ocena: [3.5]

    Comment

    • cyoorka
      Senior
      • 03-2007
      • 338

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowe, lekko mętne. [4]
      Piana: Dosyć obfita, średniopęcherzykowa, trwała. [4]
      Zapach: Żywiczny, sosnowy, lekko cytrusowy. [4.5]
      Smak: Raczej wytrawne, mocno żywiczne, leciutko słodkie. Goryczka wysoka, lekko pozostająca. [3.5]
      Wysycenie: Wysokie. [4]
      Opakowanie: Proste, czytelne, komplet informacji. [4]
      Uwagi: Smaczne, aczkolwiek brakuje trochę słodkiej kontry dla goryczki.

      Moja ocena: [3.975]

      Comment

      • Ronoaro
        Senior
        • 04-2013
        • 160

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złocisty, lekko zmętniony, na dnie pozostaje osad znany wszystkim którzy korzystają z usług US-05. [4.5]
        Piana: Drobna, gruba na dwa palce, po pewnym czasie pojawiają się również średnie pęcherzyki. Piwo ładnie pracuje więc, piana redukuje sie do ładnej warstwy pozostającej do samego końca. Dobrze krążkuje na szkle. [5]
        Zapach: Na pierwszym planie cytrusy z żywicą i sosną. W tle lekka słodowość która świetnie się komponuje. Zapach całkiem intensywny. Chyba nieco nie doceniałem chmielu Cascade. [4.5]
        Smak: Piwo jest wytrawnę, goryczka jest mocna, grejfrutowa nieco zalegająca w ustach, ale ja właśnie taka lubię. W oddali czuć lekką ziołowość i trawiastość. Baza słodowa prawie nie wyczuwalna. [4.5]
        Wysycenie: Wysycenie średnie. Dobrze pasuje do tego piwa. [5]
        Opakowanie: Ładne i oszczędne, ale nie porywa, duży plus za informacje zamieszczone na etykiecie. [4]
        Uwagi: Piwo bardzo przypadło mi do gustu, ponieważ przypomina piwa jakie sam warzę, mocno goryczkowe i wytrawnę. Jeśli szukasz balansu słodowo-goryczkowego to nie tu...

        Moja ocena: [4.55]

        Comment

        • meszek0009
          Senior
          • 04-2014
          • 247

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Dosyć ciemna miedź, mętne. [4.5]
          Piana: Ładnie się tworzy, ale szybko dosyć opada, dziurawi się, ale pozostaje warstwą do końca. Średnio oblepia szkło. [4]
          Zapach: Żywica z tropikami, coś jakby ananas i mango, trochę landrynkowe. Bardzo świeży i rześki zapach, z nutą trawy cytrynowej. Dosyć intensywny, ale mógłby być jeszcze bardziej. [4]
          Smak: Słaba goryczka, za lekka, nieułożona, trochę zalega i ściąga. Poza tym w smaku chmielowo, słodkie owoce tropikalne, cytrusy, żywica wszystko w niezłych proporcjach. Jest słodowa podbudowa. Lekkie i pijalne. [4]
          Wysycenie: Odrobinę za wysokie. [4]
          Opakowanie: Doctor Brew ma etykiety z klasą, schludne, czytelne, stonowane. Ta też nie odbiega od tej normy. [5]
          Uwagi: Zdecydowanie wolę Sunny Ale. Cascade IPA również nie można nic zarzucić ( no może poza słabą goryczką ), ale jakoś nie zapadnie mi to piwo w pamięć.

          Moja ocena: [4.075]

          Comment

          • RobertK
            Senior
            • 02-2013
            • 113

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: mętne bursztynowe [5]
            Piana: ładna piana, szybko sie redukuje ale zostaje do końca picia i oblepia szkło [4.5]
            Zapach: zapachy żywiczne z owocami w tle [4.5]
            Smak: fajna żywiczna goryczka z kontrą słodowo-owocową, ale goryczka przeważa i to jest fajne [5]
            Wysycenie: idealne, nie za słabe ani za mocne [5]
            Opakowanie: wszystko co trzeba jest napisane [5]
            Uwagi: Kolejne bardzo smaczne piwo Doctor Brew. Za żetony kupione w Zabierzowie, pite z butelki dziś w domu.

            Moja ocena: [4.775]

            Comment

            • gebruiker
              Senior
              • 01-2014
              • 187

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowy, dosyć mętny [4.5]
              Piana: Bardzo obfita, lekka przewaga średnich pęcherzyków, bardzo ładnie oblepia szkło [4.5]
              Zapach: Żywica i sosna przede wszystkim - owoce (głównie cytrusy, słabo wyczuwalne) na drugim planie [4.5]
              Smak: Tutaj nie mam się do czego przyczepić - bardzo przyjemne nuty żywiczne w połączeniu z lekkimi cytrusami. Słodowość naprawdę delikatna, piwo jest raczej wytrawne, co mnie jak najbardziej odpowiada. Toż to w końcu SH Cascade. Goryczka średnia, niezalegająca, w sam raz. [5]
              Wysycenie: Mogłoby być niższe, ale nie jest to jakaś wielka wada [4]
              Opakowanie: Lubię opakowania Doctora Brew. Pomijając opowieści dziwnej treści, jest bardzo schludne, ułożone, dostarcza wszystkich potrzebnych informacji. [5]
              Uwagi: Naprawdę dobre piwo, Doctor Brew moim zdaniem wyrasta na poważnego gracza w świecie wysoko nachmielonej "piwnej rewolucji".

              Moja ocena: [4.7]

              Comment

              • yaro74
                PremiumUżytkownik
                • 09-2012
                • 2089

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: bursztynowy, mętny. [4]
                Piana: wysoka, gęsta, drobno pęcherzykowa, trwała. [5]
                Zapach: intensywny, przyjemny, owoce tropikalne i cytrusy, żywiczność i lekka słodowość. [4.5]
                Smak: Nie tak dobry jak zapach. Jest żywiczność, średnio mocna goryczka, dość przyjemna w piciu, słabo wyczuwalna słodowość. [3.5]
                Wysycenie: średnie. [4.5]
                Opakowanie: prosta,ładna, przyciągająca wzrok etykieta, pełny opis, niestety goły kapsel. [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.125]

                Comment

                • Mars276
                  Senior
                  • 07-2014
                  • 134

                  #23
                  Doctor Brew - Casacade IPA (termin do 11-08-2014)

                  Kolor: Bursztynowy/ciemnobursztynowy, mętny. [4]
                  Piana: średnio- i drobnopęcherzykowa, dość obfita i raczej trwała, ładny lacing. [5]
                  Zapach: żywiczny z nutą owocową w tle, trochę za łagodny, ale przyjemny [4]
                  Smak: W pierwsze chwili nuty słodowe, potem zaczyna dominować żywica. Fajny balans między słodyczą i przyjemną średnią goryczką. Bardzo mi pasuje. [5]
                  Wysycenie: Średnio-niskie. [4.5]
                  Opakowanie: Etykiety Doctora Brew mi się podobają. Są eleganckie, a z tyłu podany jest pełen skład. Duży plus. [5]

                  Bardzo fajne piwo. Ostatnio piłem JackHammera z BrewDoga i moim zdaniem Cascade IPA jest dużo ciekawsze i bardziej wyraziste, chociaż to tylko 14,5.

                  Comment

                  • yassmen
                    Senior
                    • 11-2012
                    • 288

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny bursztyn, zmętnione. [4.5]
                    Piana: Po nalaniu zredukowała się do eurolagerowego kożuszka. Dosyć skąpa, kremowa, średniopęcherzykowa. Żeby ją wzbudzić trzeba mocno popracować szklanicą. [3.5]
                    Zapach: Truskawkowe otwarcie, trochę tropikalnych i żywicznych akcentów - nuty reprezentatywne dla stylu, ale poza tym niczym specjalnym się nie wyróżnia. [4]
                    Smak: Delikatne, można by rzec deserowe piwo. Nie jest treściwe, ale nie można mu też zarzucić wodnistości. Cascade wprowadza nuty czerwonych owoców i przyjemną goryczkę. Bardzo smaczne i wysoce pijalne. [5]
                    Wysycenie: Średnio-niskie. Odpowiednie. [5]
                    Opakowanie: W stylu DB, zielone tonacje, system ikonek z danymi. [4.5]
                    Uwagi: Obok Black IPA najciekawsza propozycja w portfolio DB. Zdecydowanie do powtórzenia.

                    Moja ocena: [4.45]

                    Comment

                    • corsano
                      Senior
                      • 05-2013
                      • 182

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bursztynowy, zamglony [4.5]
                      Piana: Skąpa, drobnopęcherzykowa, szybko opadająca, ładnie oblepiająca ścianki [4]
                      Zapach: Niezbyt intensywny, głównie kwiatowy, owocowy, lekko cytrusowy, słodki [3.5]
                      Smak: Średnio pełne, lekki i wytrawne, lekko słodowe, przeważa cytrusowa chmielowość, goryczka średnio wysoka - krótka i przyjemna [4]
                      Wysycenie: Bardzo niskie, zdecydowanie brakuje bąbelków [2.5]
                      Opakowanie: Prosto, konkretnie i estetycznie, na kontrze jest wszystko co trzeba, kapsel czarny [4]
                      Uwagi: Warka do 25.11.2014, pite w temperaturze 12°C

                      Moja ocena: [3.775]

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6134

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Mętna, lekko pomarańczowa herbata bursztynowa. [3.5]
                        Piana: Średnia, na dłużej trzyma się około 5-10 mm. Lacing widoczny. [4]
                        Zapach: Słodki karmel, lekkie poziomki, truskawki no i chyba jabłko. [3]
                        Smak: Lekko słodkawe, karmelowa goryczka grapefruitowa, Żywice i igły. Pod koniec mocniejsze doznania goryczkowe. Odbija się lekką magii. [3.5]
                        Wysycenie: Średnie. [4]
                        Opakowanie: Zielony sygnałowy orzeźwia czarne [4]
                        Uwagi: Ogólnie nie pije się źle /choć nie za lekko/ ale te aromaty i smaki chyba powinny być trochę inne. Data 15.01.15.

                        Moja ocena: [3.425]

                        Comment

                        • chechaouen
                          Senior
                          • 01-2011
                          • 1180

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Herbaciany, spora mętność [4]
                          Piana: Skromna, cienka warstwa. Lepiej z trwałością, oblepia szkło [3.5]
                          Zapach: Czuć głównie chmielową cytrusowość. Klimatów leśnych (żywica) mniej. Zdecydowanie cytrusy dominują. W tle nuty karmelowe. Zapach dość fajny, przyjemny, ale zdecydowanie za mało intensywny. Trzeba się mocno wwąchać [4]
                          Smak: Całkiem porządne pierdyknięcie chmielową goryczką, która nie jest zalegająca. Mogłaby być nieco dłuższa, dość szybko znika. Jest też porządna, nieco słodkawa słodowa podbudowa, karmelowa. W sumie dość ciekawa mieszanka goryczki i słodkawości. Brakuje mi nieco klasycznych amerykańskich posmaków - cytrusów, lasu itd. Są ale mocno niewyraźne [4]
                          Wysycenie: Niskie, odpowiednie [5]
                          Opakowanie: Podobają mi się generalnie DoctorBrewowe etykiety. Skład też dość dokładny. Fajne przedstawienie parametrów [4.5]
                          Uwagi: Piwo z datą: 10.01.2015

                          Moja ocena: [4.025]

                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Pomarańczowy, mętny. [5]
                            Piana: Średnio wysoka i średnio trwała. Przybrudzona, drobnopęcherzykowa. [4]
                            Zapach: Chmielowe cytrusy, słodowość, karmel, pachnie przyjemnie i intensywnie. [4.5]
                            Smak: Goryczka średnia w kierunku wysokiej, krótka, w stylu grapefruitowo-ziołowym. Ciało słodowe obecne, piwo jest słodkawe. Lekkie, ale nie wodniste. Całkiem smaczne. [4.5]
                            Wysycenie: Niskie, wzmaga pijalność. [5]
                            Opakowanie: Informacji sporo, ładnie podane, etykieta w porzadku - ale powoduje, że nie odróżniam tego piwa od innych piw "doktorów". Standardowo niezbyt inteligentna dykteryjka pełna błędów interpunkcyjnych i nie tylko. [4.5]
                            Uwagi: Kiedyś miałem problem z przeciętnymi piwami, teraz mam z bardzo dobrymi - bo z jednej strony to piwo jest bardzo smaczne i jeszcze 3 lata temu wywaliłoby mnie z butów, a teraz jest to po prostu "kolejne bardzo smaczne piwo". Wiem, w dupach się od piwnego dobrobytu poprzewracało

                            Moja ocena: [4.5]

                            Comment

                            • titan
                              Senior
                              • 08-2014
                              • 122

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: miedziany, ciemny bursztyn, klarowne [4.5]
                              Piana: bogata piana, drobno i średnio pęcherzykowa, pieknie zdobi szkło, dlugo sie utrzymuje [4.5]
                              Zapach: średnio intensywny,słodkie cytrusy, mango, karmel [4.5]
                              Smak: żywiczno słodowy, ze średnią do wysokiej goryczką, niezalegajaca [4]
                              Wysycenie: srednie [4]
                              Opakowanie: styl dr brew, plus za informacje, kapsel czarny golas [4]
                              Uwagi: fajne, pijalne - napisałem, że klarowne bo pierwsza połówkę udało mi sie wlać bez osadu, i było wtedy bardzo klarowne

                              Moja ocena: [4.25]
                              Last edited by titan; 28-12-2014, 15:09.

                              Comment

                              • DariuszSawicki
                                Senior
                                • 08-2012
                                • 2868

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Miedziany z małym jak na Doktora zmętnieniem. [4]
                                Piana: Słaba, bąble grube, kożuszek na finiszu jest trwały. Osad na szkle jest, ale bez rewelacji. [3]
                                Zapach: Poczytałem trochę recenzji powyżej i jestem zdumiony. Tu przecież nie ma żadnych iglaków. Jest dużo słodyczy i jeszcze więcej cytrusowych aromatów. [4]
                                Smak: Spora goryczka, pestkowa, grejpfrutowa. Słodu też dużo, piwo nie jest wytrawne. Jest bardzo owocowe i smaczne. [4.5]
                                Wysycenie: Za niskie. [3]
                                Opakowanie: Na kontrze jakieś pieprzenie o żywicznych i leśnych aromatach. Komuś się pomyliło w głowie i prawie wszyscy to powtarzają. Jak chcecie czuć żywicę to przyjedźcie na wschodnie Mazury, powąchajcie las albo kupcie Kormoran AIPA z chmielem Chinook. [1]
                                Uwagi: Bardzo smaczne piwo, przypomina drugą i trzecią warkę Ciechan Grand Prix. Data do 05.03.

                                Moja ocena: [3.9]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎