Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [AleBrowar] [Pinta] B-Day 2.0 Przewrót mleczny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • apaczu
    Senior
    • 10-2013
    • 168

    #31
    Naprawdę świetne, dosyć słodkie piwo. Piana niezła, ale redukująca się do niewielkich wysepek. Kolor nieprzejrzysty, mulisty... W zapachu pralinki belgijskie, kakao, ciemne słody, ale też majaczący w tle DMS (podczas picia nie tylko ja go wyczułem). W smaku wedlowska czekolada w płynie oraz kakao. Ogólnie na plus, choć ten lekki groszek w zapachu troszkę niepokoi. Etykieta fajna, ale jak to często w przypadku tego browaru, naklejona beznadziejnie.

    Comment

    • AdrianR
      Member
      • 04-2014
      • 62

      #32
      A tak wygląda butelka:
      Attached Files
      http://adrianpijepiwo.blogspot.com/
      https://www.facebook.com/adrianpijepiwo
      http://instagram.com/adrianpijepiwo

      Comment

      • PanTomasz
        Junior
        • 05-2014
        • 16

        #33
        przewrót mleczny b-day 2.0

        co prawda nie jestem doświadczonym smakoszem, ale pokuszę się o małą charakterystykę.

        piana: obfita; drobnobąbelkowa; zbita; warstwa średnich bąbelków na wierzchu; bardzo ładnie oblepia szkło

        aromat: przyjemny; mleczno- kawowy; kawa mrożona; wyczuwalny słód jęczmienny

        kolor: ciemny, ok (przepraszam nie zanotowałem za dużo w tym temacie)

        wysycenie: dość niskie

        smak: wyraźny smak delikatnej, mrożonej kawy z mlekiem, przyjemny i zaskakująco orzeźwiający, a nie wypełniający

        opakowanie: kapsel w moim przypadku AleBrowar, ale w lodówce widziałem też z Pinty; etykieta w stonowanej złotawo- różowawej kolorystyce z białymi mlekiem płynącymi napisami; kontra czytelna i rzetelnie przygotowana.

        Comment

        • Puszek_72
          Senior
          • 02-2012
          • 269

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny nieprzejrzysty [4.5]
          Piana: Mizerna piana, nietrwała [3.5]
          Zapach: Słodka kawa, czekolada, troszkę paloności [4]
          Smak: Przyjemny lekko kwaskowaty smak, wyraźna paloność, czekolada mleczna. Jest słodycz fajnie skontrowane. Pije się przyjemnie [4.5]
          Wysycenie: Niskie, OK [4.5]
          Opakowanie: Pełny skład, fajna nazwa grafika nawiązująca ale wykonanie takie półprofesjonalne [4]
          Uwagi: Dobre piwo, jak dla mnie mogło by być ciut bardziej wytrawne i mocniejszy aromat ale bardzo pozytywny odbór

          Moja ocena: [4.2]

          Comment

          • rgrzech
            Senior
            • 12-2013
            • 230

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny, patrząc pod światło pojawiają się rubinowe refleksy. [5]
            Piana: Drobna, skąpa, bardzo szybko redukuje się do cieniutkiego kożuszka. [3]
            Zapach: Głównie czekolada, dodatkowo nuty kawowe, drożdżowe i słodkiego, skondensowanego mleka. Aromat jest bajeczny, po prostu ciasto w płynie. [4.5]
            Smak: Nuty czekoladowe i kawowe. W tle lekka paloność i kwaśność. Finisz kawowy, gładki, lekko ściągający. Piwo w smaku nie jest tak słodkie, jak można by sądzić po zapachu. Jednak biorąc pod uwagę bogactwo aromatu i smaku, wydaje się być zbyt wodniste. [4]
            Wysycenie: Lekko szczypie w język. Stanowi to kontrę dla słodyczy i gładkości słodowej bazy. Mimo to, dla mnie zbyt wysokie. [4]
            Opakowanie: Świetna nazwa, super grafika i kolory. Całość jest bardzo urodzinowa. Malutki minus za kiepski papier. [5]
            Uwagi: B-Day to super ciekawy projekt. Przewrót mleczny pachnie bajecznie i dobrze smakuje. Jedynie piana odstaje od reszty.

            Moja ocena: [4.175]

            Comment

            • Gringo
              Senior
              • 07-2007
              • 2151

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Matowa czerń. [5]
              Piana: Kolory kawy z mlekiem, średnich pęcherzyków, średnio trwała. [3]
              Zapach: Fantastyczna feria zapachowa przeplatana mleczną czekoladą, palonymi słodami, gorzkim kakao i majacząca nuta chmielowa. Intensywność średnia. [5]
              Smak: Mleczna czekolada, kakao, owsianka, lekka palność, wszystko to fajnie zbalansowane w słodkawą całość. Treściwe ale nie zapychające. Aksamitne i gładkie. Bardzo mi smakowało. [4.5]
              Wysycenie: Odpowiednio niskie, wspomagało teksturę piwa. [5]
              Opakowanie: Paskudztwo jakich mało. Biały i różowy to moje znienawidzone kolory, do tego pofałdowana etykieta. Mały plus za informacje i kapsel. [1.5]
              Uwagi: Bardzo dobry MS. Zdecydowanie lepiej mi podszedł niż słodka krowa.

              Moja ocena: [4.425]

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10385

                #37
                Foto:
                Attached Files
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • Jowita
                  Member
                  • 04-2014
                  • 50

                  #38
                  Kolor: Bardzo ciemny brąz, nieprzejrzyste
                  Piana: Beżowa, drobna, początkowo dość obfita, z czasem opada do półcentymetrowej koronki, oblepia szkło
                  Zapach: Kawa, leciutki alkohol, czekolada, mleczna nuta
                  Smak: Słodki, kawa, odsłodowa przyjemna kwaśność, piwo nie jest ciężkie, pijalne
                  Wysycenie: Niskie
                  Opakowanie: Jakoś ten motyw z wymionami nie bardzo, plus za pełen skład
                  Uwagi: Warka z datą przydatności do 10.06.2014.

                  Dobre

                  Comment

                  • YouPeter
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2379

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
                    Piana: Ciemnobeżowa jak na cappuccino. Gęstość średnia tak jak i jej obfitość, za to przez pewien czas utrzymuje się w postaci dość grubego dywaniku. [4]
                    Zapach: Czekolada oraz delikatna paloność na pierwszym planie. Daleko w oddali trochę wędzonki i co mnie zdziwiło aromaty whiskey. [4]
                    Smak: Przede wszystkim czekolada i laktoza oraz odrobina kawy. Piwo dość pełne w smaku, a jednocześnie bardzo pijalne. Goryczka niska pasująca do charakteru piwa. [4]
                    Wysycenie: Średnie. [4]
                    Opakowanie: Może mało czytelne i niezbyt wyraziste, ale za to stylowe. [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.05]
                    Last edited by YouPeter; 03-06-2014, 21:18.
                    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                    Comment

                    • tristan_tzara
                      Senior
                      • 12-2007
                      • 1038

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: czorny jak węgiel. [5]
                      Piana: drobna, obfita. Utrzymuje się długo, opada oblepiając ścianki. [4.5]
                      Zapach: kawa, palony słód, czekolada. Mógłby być bardziej intensywny. [4]
                      Smak: Słodki, mleczny ale bez przeginki. Na pierwszym planie kawa, laktoza i słód, dopiero później czekolada. Na końcu trochę kawowej kwaśności i goryczki. [4]
                      Wysycenie: dosyć niskie. [4]
                      Opakowanie: świetna, nowoczesna grafika. [5]
                      Uwagi: piwo bardzo dobre, szkoda że nie będzie w stałej ofercie. Wprawdzie mogłoby mieć więcej ciała ale ogólnie pije się świetnie. wersja z pompy smakowała mi jeszcze bardziej niż butelkowa.

                      Moja ocena: [4.15]

                      Comment

                      • Oskaliber
                        Senior
                        • 05-2010
                        • 727

                        #41
                        Kolor: Czarny, nieprzejrzysty.
                        Piana: Brązowa, dosyć obfita, gęsta, średnio trwała. Opada do dziurawego kożucha.
                        Zapach: Wyraźna kawa i czekolada.
                        Smak: Zaskakująco lekkie jak na swój ekstrakt. Jest wyraźna słodycz, czekolada tutaj już wyraźniejsza niż w zapachu i spycha kawę na drugi plan. Do tego dochodzi lekki kwasek, zaskakująco dobrze łączący się ze słodyczą i łagodzący ją. Goryczka dosyć niska o palonym charakterze.
                        Wysycenie: Średnio niskie.
                        Ogółem: Bardzo dobre. Nie przepadam za słodkimi piwami, ale tutaj ta słodycz jest bardzo ciekawie kontrowana. Całość nie mdli, choć i tak po drugie z rzędu bym raczej nie sięgnął.
                        BeerFreak.pl

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19173

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: wzorcowy, czarny, nieprzejrzysty; [5]
                          Piana: drobno i średnio gruba, obfita, ale opadająca do solidnej obrączki; [4.5]
                          Zapach: lekko karmelowy, ale dominuje kawa inka; [4]
                          Smak: przyjemny czekoladowo-kawowy, goryczka słaba do nikłej; [3.5]
                          Wysycenie: nieduże, pasujące do stylu; [5]
                          Opakowanie: odjechane, ale potrzebne informacje są; [4]
                          Uwagi: Wypite już jakiś czas temu w bialskiej dekowni piwnej u gisou. Ja akurat za takimi słodkimi stoutami nie przepadam, ale ogólnie piwo dobre. Może za mało kawowe.

                          Moja ocena: [3.95]

                          Comment

                          • Azi_92
                            Member
                            • 03-2014
                            • 38

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czarny jak smoła [5]
                            Piana: Beżowa, dość gruba i zbita, ale po dwóch minutach została obrączka [4]
                            Zapach: Dominuje czekolada, dalej kawa i paloność; dobry, ale mógłby być intensywniejszy [4]
                            Smak: Pierwsze wrażenie - 'ale wodniste!'. Rzut oka na kontrę - 16% ekstraktu, 6,2% alkoholu.... hm. Potem jednak wodnistość przestaje przeszkadzać. Piwo dość słodkie, niska goryczka niezbyt to kontruje. W sumie jednak piwo jest smaczne, zbożowo-czekoladowe. [4]
                            Wysycenie: Raczej niske, pasuje do stylu [4.5]
                            Opakowanie: Grafika fajna, informacje są, ale ludzie..... przyklejone to to jest beznadziejnie, krzywo, etykieta jest pofałdowana.... [4]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.075]

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎