Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Perun] Jasny Grom

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bzium1986
    Member
    • 06-2009
    • 86

    #31
    Raczej nie było to zdjęcie autorstwa Becika, bo opisał "kapsel gładki" a na zdjęciu widać wzorowy wydruk (rzadki egzemplarz).

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GRNDpa Wyświetlenie odpowiedzi
    To przepraszam... piana na 5 to recytuje Mickiewicza
    To jest właśnie urok ocen konsumenckich, każdy ocenia po swojemu. Niektórzy rozdzielają składowe i oceniają osobno, inni dają punkty proporcjonalnie - najwyższe noty przyznając piwom perfekcyjnym. Ba, nawet na konkursach piw domowych niektórzy sędziowie wyznają tę praktykę - piwa beznadziejne/niestylowe miewają zaniżoną punktację w miejscach, w których są poprawne (typu piana czy barwa). Trudno to zakwalifikować jako "tendencyjne"

    Gusta jakie są, każdy widzi, nie ma co dyskutować nad poszczególnymi ocenami. W tym wątku nawet parametr "piana", który wydaje się dość obiektywny, ma spory przekrój komentarzy i można to uzasadnić na wiele sposobów. Też nie dziwią mnie spore rozbieżności w ocenie goryczki, słodowości i balansu tytułowego piwa.
    A z drugiej strony, panuje zgodność w opiniach co do barwy, startego kapsla i mało intensywnego aromatu... Niby wszyscy pili to samo, a wrażenia każdy miał inne. Ciekawe.

    Comment

    • bzium1986
      Member
      • 06-2009
      • 86

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
      Sam jesteś tendencyjny

      ech, przedszkolne wspomnienia wróciły...

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23805

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bzium1986 Wyświetlenie odpowiedzi

        ech, przedszkolne wspomnienia wróciły...
        No co, próbowałem podtrzymać klimat. Zdjęcie raczej Becika, mimo że nie ma tam zadka jego kotka W każdym bądź razie chodziło mi o to że GRNDpę nieco poniosło.
        Last edited by ART; 05-08-2014, 08:43.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Klatak
          Senior
          • 07-2014
          • 431

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, bardo delikatnie opalizujące. [4]
          Piana: Niezbyt obfita, opada co cienkiej warstwy, średnie i duże pęcherzyki. [3.5]
          Zapach: Średnio intensywny, dominuje niestety wyłącznie karmel. Aromaty chmielowe bardzo słabo wyczuwalne. [3]
          Smak: Karmelowy, dość wytrawny, goryczka średnia i garbnikowa. Czuć alkohol co przy tego typu piwie jest bardzo zaskakujace [3]
          Wysycenie: Średnie. [4.5]
          Opakowanie: Etykieta wygląda biednie, brak kompletu informacji. [3]
          Uwagi: Warka z datą 31.01.2015. Druga warka, chyba gorsza od pierwszej. Ani to american, ani pale ale. O dziwo bardziej kiepskiego wodnistego imperiala. Trzeciej szansy nie dostanie.

          Moja ocena: [3.175]

          Comment

          • Glingorth
            Senior
            • 04-2014
            • 283

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy, klarowny [4]
            Piana: Gęsta i trwała, niestety z czasem opada do małej warstwy, zostawia delikatne ślady na szkle [4]
            Zapach: Intensywny, słodki, owoce tropikalne (głównie mango), sosna. [4.5]
            Smak: Dość wyraźna krótka goryczka, żywica, w ustach pozostaje gorzki smak jak po piwach w stylu AIPA. [4.5]
            Wysycenie: Nie zwróciłem za bardzo uwagi, czyli w sam raz, ani za mała ani za duża [4]
            Opakowanie: Dość skąpe, ta chmura kojarzy się bardziej z motywami z mitologii greckiej niż ze słowiańskimi motywami. Fajny pomysł na chmielową brodę w logo Jako całość jednak całkiem dobrze się prezentuje. [4]
            Uwagi: Warka nr dwa. Jest poprawa, głównie jeśli chodzi o aromat, jest bardziej intensywny i pozostaje do końca. Goryczka też jest lepiej podkreślona, piwo mniej wodniste, nadal lekkie i mocno pijalne. Z przyjemnością jeszcze wrócę do Jasnego Gromu.

            Moja ocena: [4.375]

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: bursztynowy, klarowny. [5]
              Piana: średniowysoka, drobnopęcherzykowa, dość trwała. [4]
              Zapach: średnio intensywny, chmielowy, owoce tropikalne i cytrusy, zioła. [4]
              Smak: na pierwszym planie mocna jak na APA goryczka, lekko zalegająca. Podobnie jak w zapachu owoce, a także żywica i lekki słód. [4]
              Wysycenie: średnie. [4.5]
              Opakowanie: kiepska etykieta, goły kapsel. [2.5]
              Uwagi: Piwo nawet smaczne, trochę przeszkadza zalegająca goryczka. Warka do 31.01.2015.

              Moja ocena: [4]
              Last edited by yaro74; 16-09-2014, 19:15.

              Comment

              • Crim44
                Member
                • 09-2014
                • 88

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: trochę ciemniejszy bursztyn [4]
                Piana: fajna, pięknie tworzy puszek na początku, drobna, z czasem powoli opada pozostając na zadowalającej wielkości z piękną kornką, brudzi strasznie szkło [4.5]
                Zapach: cytryna, zioła, trochę żywicy, średnio intensywnie, mi się podoba [3.5]
                Smak: cytryna, żywiczno/miętowo/ziołwa fajna nie zalegająca gorycz, w ciepłe dni świetnie orzeźwia, mi bardzo pasuje [4]
                Wysycenie: trochę zbyt duże, [3.5]
                Opakowanie: pomysł bardzo dobry, kolorystka i obrazki niezłe, gorzej z wykonaniem, lepszy papier, wyraźniejsze szczegóły i byłby kozak widoczny z daleka na półce [3]
                Uwagi: Bardzo przyjemne piwo do którego już parę razy wracałem, polecam, obowiązkowe dla fanów gatunku

                Moja ocena: [3.8]

                Comment

                • bzium1986
                  Member
                  • 06-2009
                  • 86

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Crim44 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Zapach: cytryna, zioła, trochę żywicy, średnio intensywnie, mi się podoba [3.5]
                  Smak: cytryna, żywiczno/miętowo/ziołwa fajna nie zalegająca gorycz, w ciepłe dni świetnie orzeźwia, mi bardzo pasuje [4]
                  Niby obiecałem sobie, że nie będę komentować ocen i subiektywnych opinii, ale mam tu lekkiego mindfucka.
                  "mi się podoba" jako 3,5 - ok, 1,5pkt obcięte z jakieś konkretnej przyczyny, czegoś brakowało, za mało intensywne, czy co?
                  "mi bardzo pasuje" jako 4 - czegoś zabrakło? albo coś się nie podobało, że ucięto 1pkt?

                  pozdrawiam

                  Comment

                  • Crim44
                    Member
                    • 09-2014
                    • 88

                    #39
                    Siema, no bo 4,5 to jak dla mnie juz na świetne a 5 to genialnie, no nie rzuca na kolana ale jest po prostu dobre, no pare niedociągnięć( w moich widełkach)wymieniłem ze chociażby mogło by byc intensywniejsze. Po prostu troche innaczej pojmuje ta klasyfikacje, pozdrawiam

                    Comment

                    • emes
                      Nadszyszkownik Chmielowy
                      • 08-2003
                      • 4275

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Crim44 Wyświetlenie odpowiedzi
                      ....Po prostu troche innaczej pojmuje ta klasyfikacje, pozdrawiam
                      Ty sobie po prostu inaczej pojmujesz klasyfikacje, a piwowar przez to spać w nocy nie może

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnopomarańczowy, mętny. [5]
                        Piana: Biała i drobnopęcherzykowa, ale raczej niewysoka. Średnio trwała. Beżowa, osadza się na szkle. [3.5]
                        Zapach: Yyy... Pierwszy "niuch" przyniósł skojarzenia z... Winem. Owocowym. Siarkofrutem. Amerykańskości bardzo mało. Nie podoba mi się za bardzo. [3]
                        Smak: Hmmm... Jest mocna, chmielowa goryczka, trochę ściągająca, w typie niekoniecznie cytrusowym a raczej... Taninowym? Lekki posmak słodowy, sporo owoców. [3.5]
                        Wysycenie: Nieco za niskie. [4.5]
                        Opakowanie: Paskudna etykieta, moje piwa domowe mają ładniejsze, a jestem upośledzony estetycznie. Informacje skąpe, kontra mało czytelna. [3]
                        Uwagi: Meh.

                        Moja ocena: [3.425]

                        Comment

                        • Klatak
                          Senior
                          • 07-2014
                          • 431

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasny bursztyn ze średnim zmętnieniem. [4.5]
                          Piana: Średnio obfita, drobno zbudowana, średnio trwała ale łatwo wzbudzana mieszaniem, bardzo ładnie zdobi szkło. [4.5]
                          Zapach: Dość intensywny, żywica, karmel, owoce egzotyczne. [4.5]
                          Smak: Dość wytrawne z przyjemną słodyczą karmowego słodu, goryczka na średnim poziomie w ziołowym stylu. Dobrze pijalne. [4]
                          Wysycenie: Średnie. [4.5]
                          Opakowanie: Poprawione w stosunku do poprzednich dwóch warek, rewelacyjnie nie jest ale nieco lepiej. Szkoda że dalej nie ma pełnego składu. [4]
                          Uwagi: Warka 3 z datą do 31.02.2015. Do trzech razy sztuka . Piłem dwie poprzednie warki i miałem nie dawać już 3 szansy Jasnemu Gromowi ale skusiła mnie zmieniona etykieta i nie żałuje. Trzecia warka znacznie odbiega od pozostałych na plus. Bardzo dobre APA.

                          Moja ocena: [4.275]

                          Comment

                          • rgrzech
                            Senior
                            • 12-2013
                            • 230

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty. [4.5]
                            Piana: Biała, drobna, obfita, jednak szybko redukuje się do cieniutkiego kożuszka. Średni lacing. [3.5]
                            Zapach: Grejpfrutowy i karmelowy. W tle błąka się również farba emulsyjna, która po chwili zaczyna dominować. [3.5]
                            Smak: W smaku najpierw pojawia się karmel, dopiero później pojawia się chmielowa grejpfrutowość. Goryczka średnia, krótka, grejpfrutowa. Piwo jest pełne, czuć że mamy do czynienia z trunkiem w górnej granicy stylu. Finisz odświeżający, grejpfrutowy, długi. [3.5]
                            Wysycenie: Niskie, na bardzo dobrym poziomie. [5]
                            Opakowanie: Etykieta bardzo prosta. Niestety nie podano pełnego składu. Papier i przyklejenie fatalne. [3]
                            Uwagi: Dla mnie zbyt ciężkie i zbyt karmelowe jak na APA. Bardziej przypomina English IPA.

                            Moja ocena: [3.6]

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GRNDpa Wyświetlenie odpowiedzi
                              To przepraszam... piana na 5 to recytuje Mickiewicza stepując w tym czasie do jakiegoś utworu M. Davisa? Ludzie! Wam się na prawdę w dupach poprzewracało!

                              Czy to normalne, że jeśli piwo jest z polski to automatycznie odejmuje się po punkcie, a jeśli z "mikelera", "stołna", czy innego "ivil-tłina" to gratis dostaje punkty więcej? Na prawdę to całe forum staje się tak tendencyjne, że patrzenie na jakiekolwiek recenzje robi się żałosne. Już widzę recenzje TEGO SAMEGO PIWA pod marką włoskiego B-cośtam. "Oh! Oh! Jakie cudowne piwo! Ojacie! Zapłaciłem 20 zł za 0,2l, więc jest tak cudowne, że cała reszta plebsu pijąca piwo za 7zł może mi tylko zazdrościć!"

                              Nie zaglądałem to się wypowiem dlaczego 4 nie 5
                              U mnie piana na 5 to gęsta, tak gęsta, że można ja jeść łyżeczką, powinna osadzać się krążkami na szkle, ta się ledwie co osadzała.
                              Owszem była w szkle gdy piwa już nie było ale nie były to duże ilości.
                              Piana w Jasnym Gromie była super ale nie była rewelacyjna, to tyle
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • melor
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 364

                                #45
                                aromat: przyjemny, owocowy zapach amerykańskich chmieli
                                kolor: bursztynowy, przejrzysty. Jest tylko lekko mętne
                                piana: mała, ale ładnie osadza się na szklance
                                smak: wyraźna goryczka z intensywnym aromatem amerykańskich chmieli. Wyraźny smak. Smakuje jak typowa APA. Jest lekko kwaśne. Goryczka jest nawet wysoka. Nasycenie średnie.
                                opakowanie: kapsel biały. etykieta w porządku, ale brak pełnej informacji o składzie.
                                cena: 7,70 zł

                                6/10

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎