Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Valkiria

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • vjtknn
    Junior
    • 08-2014
    • 25

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mętny, jasny żółty. [3.5]
    Piana: Z początku obfita, drobna. Błyskawiczne znika. Brak lacingu. [2]
    Zapach: Po otwarciu butelki uderzający zapach owoców cytrusowych (pomarańcza). Jednak momentalnie ulatuje i pozostaje tylko zapach drożdży i coś między ostrym, nieprzyjemnym aromatem owoców cytrusowych (grejfrut), a rozpuszczalnikiem. Po kilku następnych łykach zapach rozpuszczalnika jest tak dominujący i nieprzyjemny, że trudno wypić kolejny łyk. [1.5]
    Smak: Zero aromatów chmielowych. Słodycz, cytryna (może nie radler, ale mocna), lekko ziołowy, kolendra. Mimo, że nie dolewałem drożdży z dna butelki ich aromat był mocny. [2]
    Wysycenie: Umiarkowane [3]
    Opakowanie: Abstrahując od zrzynki z AleBrowaru - minus za brak informacji o składzie (chmiel). [3]
    Uwagi: Nie warto. Lepiej kupić chyba radlera niż to cudo. Bardzo nie przyjemne w piciu (i wąchaniu).

    Moja ocena: [2]

    Comment

    • ckt
      Junior
      • 08-2014
      • 12

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Mętny, żółty kolor, nieco przyciemniany-wpada trochę w pomarańcz [4.5]
      Piana: Drobnopęcherzykowa, utrzymuje się prawie do końca [4.5]
      Zapach: Intensywny, poza kolendrą nic tu nie ma, no ale jest ona w tym dobrym lekko cytrusowym orzeźwiającym wydaniu-nie mydlanym także jest dobrze. Brak odrzucających nut. [3.5]
      Smak: Tak jak i w zapachu nie ma tutaj odrzucających nut smakowych, a tak poza tym to ciężko mi coś dobrego tu powiedzieć, mało się dzieje w smaku, całkowity brak goryczki, słabo. [3]
      Wysycenie: Wysokie, niby w tym stylu tak powinno być ale wydaje mi się jednak, że lekko za wysokie. [3]
      Opakowanie: Fajna nazwa browaru, logo, ale etykietę oceniam słabo, nie podoba mi się, jakaś taka wyblakła, nieczytelna. [3]
      Uwagi: pite w dniu bez kawy i wcześniejszego alkoholu mimo to w smaku bieda, jak ktoś lubi kolendrę to polecam, mi nie pasuje

      Moja ocena: [3.4]

      Comment

      • Mario_Lopez
        Senior
        • 08-2009
        • 991

        #18
        Mi nawet smakuje Valkiria

        Smakuje to delikatnie jak połączenie radlera z witem

        całkiem fajnie się to pije.
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • Piwny_Radek
          Senior
          • 08-2014
          • 108

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Słomkowa barwa, o wyraźnym zmętnieniu. [3.5]
          Piana: Zwarta, biała piana zbudowana z małych pęcherzyków, stopniowo kurczy się do białego nalotu. [3]
          Zapach: Kolendra, kolendra, kolendra, następnie mamy pomarańcz i cytrynę. W tle znajdzie się też goździk z bananem. Ah zapomniałbym, czy wspomniałem już o obecnej kolendrze? Aromat średnio intensywny zdominowany przez kolendrę, trąci nieco mydelczniką. [2.5]
          Smak: Słodkawe i delikatnie kwaskowe z wyczuwalną kolendrą i owocami: pomarańcz, cytryna. Sztuczny smak bardziej kojarzy mi się z viboWITem, niż innymi piwami w tym stylu.
          Niska treściwość wiąże się z wytrawnym finiszem. Goryczka słaba, praktycznie nie odczuwalna. [2]
          Wysycenie: Wysokie nagazowane i lekko orzeźwiające. [3.5]
          Opakowanie: Przeciętna etykieta, kapsel firmowy. [3]
          Uwagi: Valkiria to piwo poprawnie wyglądające, mocno przyprawowe (piwowar chyba zagapił się wsypując wór kolendry) oraz nieco sztuczne w smaku. Nie ma tu tragedii ale i powodów do zachwytów również brakuje.

          Przemierzając koncernowe oceany, rzemieślnicze jeziorka i craftowe źródełka, Piwny Radek poluje na najciekawsze i najlepsze piwne okazy.


          Moja ocena: [2.475]
          http://piwnyradek.blogspot.com/
          http://instagram.com/piwnyradek

          Comment

          • TheBobolo
            Member
            • 07-2014
            • 59

            #20
            Orzeźwiające, ale trochę zbyt mocno przyprawowe i słaba piana. Aromat dobry, mocno kolendrowy i cytrusowy.
            3.3/5
            Begonia non omlet.

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #21
              Ostatnimi czasy to piwo staje się moim "piwiem pierwszego wyboru" w Żabce, kiedy idę na spontaniczną domówkę czy posiadówę w parku. Jest to oczywiście podyktowane z grubsza nieciekawą ofertą piwną tego sklepu, ale jednocześnie wcale nie uważam, iż jest to piwo złe.

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                #22
                Przecież tego nie da się pić! W żabce sa ciekawsze tytuły, choćby Polski Chmiel

                Comment

                • Mario_Lopez
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 991

                  #23
                  Ale Polski Chmiel śmierdzi starym chmielem, też chyba wybrałbym Valkirię (z dwojga złego)
                  Last edited by Mario_Lopez; 11-01-2015, 14:37.
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                  EBE EBE

                  Comment

                  • WojciechT
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 2546

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Brodzislaw Wyświetlenie odpowiedzi
                    Przecież tego nie da się pić! W żabce sa ciekawsze tytuły, choćby Polski Chmiel
                    Wczoraj wypiłem dwa, więc widać się da

                    Comment

                    • ferrari77
                      Junior
                      • 01-2015
                      • 2

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Trochę mętny [4]
                      Piana: O.K [4]
                      Zapach: Cytrusowy [4.5]
                      Smak: Super wrażenia [5]
                      Wysycenie: o.k [4]
                      Opakowanie: Butelka [5]
                      Uwagi: Godne polecenia - miód w ustach

                      Moja ocena: [4.625]
                      ---------------
                      Ocena usunieta z rankingu.
                      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                      Art, Admin

                      ---------------
                      Last edited by ART; 26-01-2015, 12:39.

                      Comment

                      • Mario_Lopez
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 991

                        #26
                        Niezła ocena
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                        EBE EBE

                        Comment

                        • TTOP
                          Senior
                          • 03-2013
                          • 449

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ferrari77 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Kolor: Trochę mętny [4]
                          Piana: O.K [4]
                          Zapach: Cytrusowy [4.5]
                          Smak: Super wrażenia [5]
                          Wysycenie: o.k [4]
                          Opakowanie: Butelka [5]
                          Uwagi: Godne polecenia - miód w ustach

                          Moja ocena: [4.625]
                          ---------------
                          Ocena usunieta z rankingu.
                          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                          Art, Admin

                          ---------------
                          Przepraszam, ale co to jest? Żart jakiś? Chłopie, jak napisałeś to serio, to lepiej nic nie pisz zanim nie nauczysz się, co i jak się o piwie pisze podczas ocen. Jeśli to "recenzja" dla jaj napisana, to... też sobie daruj, bo ani to śmieszne, ani mądre.

                          P.S. Miód w ustach - czyli co utlenienie? To skąd taka ocena?
                          Last edited by ART; 26-01-2015, 12:40.

                          Comment

                          • Oskaliber
                            Senior
                            • 05-2010
                            • 727

                            #28
                            Kolor: Słomkowy, mętny. Poprawny.
                            Piana: Biała, dosyć obfita, dosyć gęsta, średnio trwała.
                            Zapach: Bardzo wyraźna słodka pomarańcza. Mocno sztuczna, taka cukierkowa. Kolendry brak.
                            Smak: Treściość średnio niska. Jest dosyć mocno słodko, ale nie ulepkowato. Dzięki niskiej treściwości całość jeszcze nie zalepia choć z pewnością brakuje tu jakiejś kontry. Całość w owocowo-sztucznych klimatach. Pomarańcze, jakieś takie cukierki, nawet jakaś owocowa pasta do zębów dla dzieci przychodzi mi na myśl. Goryczka niska.
                            Wysycenie: Średnie.
                            Ogółem: Bardzo dziwny twór. Słodki, mocno chemiczny posmak. Z witem nie ma wiele wspólnego, oprócz jakichś nut pomarańczowych, które i tak i tak powinny być zgoła w innym klimacie.
                            BeerFreak.pl

                            Comment

                            • MrGodiva
                              Member
                              • 11-2014
                              • 56

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bladosłomkowy, lekko mętny [3.5]
                              Piana: Drobniutka, średniointensywna, średniotrwała. Nie zanika całkowicie. Zostaje koronka, nie oblepia szkła [4]
                              Zapach: Orzeżwiające cytusy na początku, później pszenica. Wyczuwale też bardzo lekko banany [3.5]
                              Smak: Wyjątkowo sztuczny, miałem wrażenie, że dodano tam jakiegoś płynu do mycia naczyń. Aromaty pszeniczne daleko w tle ale wyczuwalne. Bardzo mocne nuty kolendrowe. Z czasem smak ten co raz bardziej przypominał tanie radlery. W połowie butelki smak stał się mdły [2]
                              Wysycenie: Dość wysokie [4]
                              Opakowanie: Butelka szklana, grafika w porządku chociaż nie wybitna, podstawowe informacje obecne [4]
                              Uwagi: Zakupione w Żabce nie urzekło mnie, przeszkadza wrażenie sztuczności i z biegiem czasu staje się po prostu męczące.

                              Moja ocena: [3]

                              Comment

                              • PiVoSH92
                                Member
                                • 05-2015
                                • 82

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Rozcieńczony sok pomarańczowy - mętny, żółtawy, z farfoclami [3]
                                Piana: Na 3 palce, sztywna, gęsta, drobnopęcherzykowa, przyzwoity lacing, nie znika aż do końca [4.5]
                                Zapach: Rozcieńczony sok pomarańczowy + banany, rozwodniona słodkość [2.5]
                                Smak: Woda, w tle majaczy pomarańcza. Pustka totalna [1.5]
                                Wysycenie: Zdecydowanie za wysokie [2]
                                Opakowanie: Przyzwoite, firmowy kapsel - nic specjalnego. [3]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [2.325]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎