Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Warmińskie Rewolucje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yoda79
    Senior
    • 01-2013
    • 861

    To piwo jest zupełnie inne niż eurolagery, zupełnie, nie widzisz różnicy?

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23807

      Wujas, czuj się ostrzeżony, kolejny atak personalny i nie zawaham się zbananić.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • PiVoSH92
        Member
        • 05-2015
        • 82

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnozłoty, minimalnie zmętniony [4.5]
        Piana: Na 3 palce, drobna, ale dość szybko siada, pozostawia jednak cały czas warstewkę na piwie i świetnie osiada na szkle [4.5]
        Zapach: Ziołowo, może lekkie cytrusy, ogólnie bardzo chmielowo, słód dobrze wkomponowany, w tle [4]
        Smak: Słodowo-ziołowy, z ziołową goryczką, czuć też trochę grejpfruta, Do tego jak na lagera bardzo pełny i treściwy, zero wodnistości [4.5]
        Wysycenie: Zdecydowanie za wysokie. Po pierwszych dwóch łykach odbijało mi się jak po coli, musiałem trochę rozgazować, żeby nadawało się do wypicia. Już rozgazowane wchodzi szybko i przyjemnie [2.5]
        Opakowanie: Ładna eta, info niezłe, kapselek jest - nie urwało dupy ale ogólnie bardzo dobrze [4.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.225]

        Comment

        • Dukat_WSI
          Senior
          • 03-2015
          • 781

          Najlepszy polskie jasne piwo dolnej fermentacji. Nie wiem, czy to po prostu jasny lager, czy pils, ale chmielenie na zimno robi robotę.
          Nawet jeśli chłopaki z Kormorana mają czasem problem z dms-em, to i tak są chyba najlepszym browarem "regionalnym", bo dobrych piw BRJ, mimo większej liczby browarów ma zdecydowanie mniej.
          Szkoda, że Warmińskie widuję tylko w sklepach z kraftem - w sieciach handlowych nie widziałem, pomimo stałej obecności Kormorana.

          Comment

          • lasica_lwd
            Member
            • 06-2014
            • 73

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
            Najlepszy polskie jasne piwo dolnej fermentacji. Nie wiem, czy to po prostu jasny lager, czy pils, ale chmielenie na zimno robi robotę.
            Nawet jeśli chłopaki z Kormorana mają czasem problem z dms-em, to i tak są chyba najlepszym browarem "regionalnym", bo dobrych piw BRJ, mimo większej liczby browarów ma zdecydowanie mniej.
            Szkoda, że Warmińskie widuję tylko w sklepach z kraftem - w sieciach handlowych nie widziałem, pomimo stałej obecności Kormorana.
            Też tak uważam. Kupiłem ostatnio do szwagra na grilla, nie spisałem warki ale uderzenie aromatów chmielowych było po prostu niespotykane jak na lagera. Bije dolniaki od rzmieślników nawet. BRJ też robi fajne piwa tu się nie zgodzę. Zapominasz też o Fortunie, też bardzo dobrym browarze regionalnym. To dla mnie top 3, w zależności od piwa.

            Rewolucja służy tym browarom, jak i nam.

            Comment

            • Dukat_WSI
              Senior
              • 03-2015
              • 781

              Komes Porter Bałtycki z Fortuny, to klasa światowa, natomiast ich lagery słabo znam. Niemniej jednak, na pewno są lepsi niż np. Witnica, Racibórz.

              Comment

              • Wujas
                Gość
                • 11-2014
                • 267

                100% prawdy w prawdzie - co prawda ostatnie warki to już zdecydowanie jest poziom tej pierwszej, ale i tak warmin to najlepsze "lekkie" piwo, a na dodatek najlepsze piwo powszednie jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości z naciskiem na jakość.
                Last edited by Wujas; 25-06-2015, 19:11.

                Comment

                • yoda79
                  Senior
                  • 01-2013
                  • 861

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                  Szkoda, że Warmińskie widuję tylko w sklepach z kraftem - w sieciach handlowych nie widziałem, pomimo stałej obecności Kormorana.
                  W carrefour kupuję. Oczywiście zgadzam się z Twoim zdaniem - rewelacyjne piwo za 4.

                  Comment

                  • RobertK
                    Senior
                    • 02-2013
                    • 113

                    Mamy lato.
                    Może ktoś z blogerów/vlogerów zrobi ślepy test lagerów z browarów rzemieślniczych, kraftowych itp. Trochę już tych piw mamy - z samego Kormorana są dwa.
                    Na pewno dla wielu piwoszy byłby to bardzo interesujący temat.
                    tak moja podpowiedz na temat.

                    Comment

                    • metalsrem
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 239

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                      Szkoda, że Warmińskie widuję tylko w sklepach z kraftem - w sieciach handlowych nie widziałem, pomimo stałej obecności Kormorana.
                      W Realu ( przynajmniej w Poznańskich) jest dostępne, cena 4 z groszami .
                      Browar domowy SKOTAR

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        Carrefory małe i duże, przynajmniej w Wawie.
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • Pess09
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 284

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Klarowne złoto [4.5]
                          Piana: Średnie i duże pęcherzyki niezbyt ładnie się prezentuje. [2.5]
                          Zapach: Głównie chmielowy, trawiasty, jest też niestety żelazo. [3.5]
                          Smak: Fajny balans słodowość/goryczka. Goryczka wyrazista lecz chyba słabsza niż kiedy ostatnio piłem to piwo, trochę jakby trawy cytrynowej. Jest też niestety trochę takiego koncernowego niezbyt przyjemnego posmaku. [3.5]
                          Wysycenie: Dobre. [5]
                          Opakowanie: Ciekawa kolorystyka, czarny kapsel. [4.5]
                          Uwagi: To piwo jest zdecydowanie gorsze niz to które pite jakiś czas temu ale tragedii nie ma.

                          Moja ocena: [3.575]

                          Comment

                          • Czapayew
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 1966

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złocisty, klarowny, lagerowy. [4.5]
                            Piana: Gęsta, niezbyt obfita i zbyt nietrwała, do poprawki [3.5]
                            Zapach: Wyraźne nuty chmielowe, właściwe raczej ale'om. Zachęcający. [4.5]
                            Smak: Na początku dość mocny chmielowy posmak, który jednak ustępuje lagerowej słodowości. Goryczka dobrze zbalansowana. [4.5]
                            Wysycenie: Może miałem pecha, ale mój egzemplarz gazował raczej słabo. [3.5]
                            Opakowanie: Etykieta dość oszczędna, ale ciekawa. Plus za dedykowany kapsel. [4.5]
                            Uwagi: Kupione w Realu w DG. "Inne oblicze lagera" przypadło mi do gustu. Zakup zdecydowanie in plus.

                            Moja ocena: [4.35]
                            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                            www.zamkoszlaki.com
                            www.piwnekapsle.net

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4325

                              Potwierdzam. Wciąż bardzo przyjemne piwo, "sesyjne", jak to się tu mawia...

                              Comment

                              • badejza
                                Senior
                                • 03-2009
                                • 277

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Złoty. Za pierwszym razem piwo nalało mi się idealnie klarowne. Następnym razem było już lekko zmętnione, ale nic dziwnego - w końcu jest niefiltrowane. [5]
                                Piana: Drobrnopęcherzykowa, gruba, tworzy się przy kolejnych nalewaniach, nie opada. [5]
                                Zapach: Zapach lekko ziołowy, trawiasty. Generalnie polski chmiel, ale niezbyt intensywny. Słodowych aromatów nie wyczuwam. [4]
                                Smak: Przyjemny. Słodycz ze słodów przełamana goryczą, w moim odczuciu, na odpowiednim poziomie. Goryczka nie jest przesadzona jak w niektórych nowofalowych IPA. Nie jest też słaba jak w koncernach. [4]
                                Wysycenie: Odpowiednie. Średnie do niskiego. [4.5]
                                Opakowanie: Ładna etykietka, butelka. Dokładny opis na kontrze. Kapsel dedykowany, ale odejmę 0,5 pkt. za słabej jakości wykonanie - nadruk jest porysowany. [4.5]
                                Uwagi: Dobre piwo do codziennego użytku. Mogłoby tylko kosztować tak 0,5-1 zł mniej, ale i tak jest bardzo dobrze.

                                Moja ocena: [4.2]
                                Last edited by badejza; 24-08-2015, 23:15.
                                Chamstwo w państwie, Panie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎