Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Warmińskie Rewolucje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Texic
    Junior
    • 01-2015
    • 7

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Barwa jasna, jasny bursztyn, klarowne. [5]
    Piana: Pokaźna, gęsta, drobno pęcherzykowa. Opada w średnim tempie zostawiając ładny lejsing. [4]
    Zapach: Aromat ziołowy, czuć przyprawy, kolendrę oraz skórkę pomarańczy. Do tego wyczuwalne cytrusy. [4.5]
    Smak: W smaku dominują przyprawy, zioła... do tego delikatna goryczka i posmak cytrusów. Po Kormoranie spodziewałem się czegoś lepszego... [3.5]
    Wysycenie: Niskie. [4]
    Opakowanie: Ciekawa etykieta w klasycznym stylu, kapsel firmowy. [5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.075]

    Comment

    • Ravf
      Senior
      • 06-2013
      • 264

      Chyba pomyliłeś tematy, jak mniemam ta ocena dotyczy Witbiera.

      Comment

      • marqqq
        Senior
        • 12-2014
        • 660

        To lager? Smakuje jak IPA z Van Pura.
        To nie trolling.
        Zapach fajny, piwo bardzo ciekawe. I dziwne.
        Last edited by marqqq; 26-08-2015, 22:25.

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6134

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasny bursztyn z odcieniem pomarańczowym. [4]
          Piana: Pozostała na dość długo. Ostatecznie zredukowała się do niepełnej, pierzastej warstwy. Na szkle sporo. [3.5]
          Zapach: Mini cytrusy na żołędziach. [4]
          Smak: Lekka cytrusowość, żołędziowa słodowość, mała goryczka /lekko z czasem wzrosła/. [4]
          Wysycenie: Średni. [3.5]
          Opakowanie: Trochę neonowe ale jak rewolucja to . Na wielki plus nowy dopasowany do piwa kapsel. Ogólnie ok. [4]
          Uwagi: 09.11.15 smaczna warka. Wreszcie trafiłem na smakujące mi rewolucyjne. Wyraźna poprawa smaku. Kolejne podejścia raczej pewne.

          Moja ocena: [3.925]
          Attached Files
          Last edited by Javox; 03-09-2015, 06:35.

          Comment

          • Dukat_WSI
            Senior
            • 03-2015
            • 781

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marqqq Wyświetlenie odpowiedzi
            To lager? Smakuje jak IPA z Van Pura.
            To nie trolling.
            Zapach fajny, piwo bardzo ciekawe. I dziwne.
            IPA z Biedry to na 99% rowniez lager.

            Comment

            • Admirador
              Senior
              • 03-2015
              • 431

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złote, leciutko zmętnione. [4.5]
              Piana: Średniowysoka i średniotrwała. Drobna, biała, lekko osadza się na szkle. [3.5]
              Zapach: Ziołowy, ale też i jest coś przyjemnie owocowego, słodkiego, ocierającego się (?) o cytrusy. Jeśli to wszystko z polskiego chmielu, to jestem pod wrażeniem. Oczywiście aromat nie jest zbyt intensywny. Ale zachęcający. [4]
              Smak: Goryczka krótka i nie za wysoka. Ale jest, bez dwóch zdań jest. Piwo pije się przyjemnie, rześkie, gładkie. Niczego nie urywa, ale to lager przecież. [4]
              Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego. Jak najbardziej OK. [5]
              Opakowanie: Nie mam zastrzeżeń. Dopracowane, w stylu browaru. sporo informacji. [5]
              Uwagi: Warka 28/12/2015.
              Wracam do tego piwa często. Jeśli ktoś nie pił, to nie powinien się nastawiać na ekstremalne doznania. Ale lepszego jasnego lagera na naszym rynku moim zdaniem od dawna nie ma.

              Moja ocena: [4.075]

              Comment

              • Krol_parkietu
                Junior
                • 05-2015
                • 15

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: intensywny żółty wchodzący w pomarańcz [4]
                Piana: obfity puch który powoli opada po paru minutach nie pozostawiając śladów [4]
                Zapach: nic szczególnego [3]
                Smak: dobry lager nie za gorzki,rześki [4]
                Wysycenie: wysokie wysycenie CO2 na plus [4]
                Opakowanie: bardzo fajna butla z historyczną etykietą i panoramą borwaru [4.5]
                Uwagi: W końcu bardzo dobry lager. Polecam na ciepłe wieczory lub na wieczory ze znajomymi jako rześkie dobrej jakości piwko. 3x TAK!

                Moja ocena: [3.675]

                Comment

                • slyboots
                  Senior
                  • 03-2014
                  • 292

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: miedziany, złoto, lekko mętne [4]
                  Piana: Na początku obfita po czym opada i delikatnie oblepia szkło warstewką [3]
                  Zapach: Słód, chmiel, słodkość, alkohol, w tle lekkie cytrusy, delikatna owocowość, zapach delikatny słabo wyczuwalny [3]
                  Smak: Pierwszy łyk i co ? goryczka - fajna goryczka taką jaką lubię - przyjemnie zalega na języku z 40 IBU jest na pewno, dobrze nachmielone Piwo - na pewno goryczkowo z tego co piszą to Sybilla, kwaskowość.
                  Z aromatem jest już gorzej chmielenie na aromat chmielem Marynka - jest chmiel ale taki niewyrazny i ukryty gdzieś głeboko, minimalne cytrusy, słomiany
                  Poza tym słód ze słodyczą dobrze przełamany goryczką. [4]
                  Wysycenie: Średnie, poprawne [4]
                  Opakowanie: Praktycznie się nie zmieniło od poprzedniej degustacji poza kapslem, poprawne, jest pios i informacje [4]
                  Uwagi:

                  Moja poprzednia ocena z 04.11.2014r.

                  Kolor: Lekko mętny, słomkowy [4]
                  Piana: Nietrwała, lecz po zaniku delikatnie oblepia szkło [3]
                  Zapach: Cytrusy, grejpfrut, słodycz, chmiel Sybilla, bardzo przyjemny aromat [4]
                  Smak: Kwaskowość przede wszystkim, na samym koncu goryczka która mogłaby być większa, aromaty Sybilli i Marynki lecz według mnie mało intensywne [3]
                  Wysycenie: Jest okey choc mogło by być większe [3]
                  Opakowanie: Mało wyraznie ale wiekszych wad też nie ma [3]
                  Uwagi: Warka 06.01.2015/A07

                  Powiem szczerze, że jestem zawiedziony spodziewałem sie czegos innego, wcześniej piłem Manufakturowy Pils z Jabłonowa i był o niebo lepszy ! Chmiele są tutaj zdecydowanie mniej wyrazne i nie wydobyty jest w pełni aromat Sybilli i Marynki. Goryczka pod koniec degustacji wydaje mi się taka cierpka, nieprzyjemna. Osobiście więcej nie wrócę do tego Piwa wolę "dorwać" Manufakturowy Pils. Żałuję że nie mogłem spróbować z początków produkcji. Piwo niedorobione a mogło być dobrze bo zapowiadało się nieżle po aromacie. Próbujcie może będziecie miec inne zdanie.
                  Pozdrawiam

                  Moja ocena: [3.4 (http://www.browar.biz/piwo.php?id=38...=ou#oc_22163)]

                  //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
                  Obecnie:

                  WARKA:
                  04.01.2016/A05

                  Ekstrakt 12,5% wag.
                  Alk. 5,2% obj.

                  Degustacja praktycznie rok po poprzedniej - samo jakoś tak wyszło

                  Powiem tak - jak na Lagera to dobre Piwo i zdecydowanie lepiej mi smakuje niż rok temu. Jedynie do czego mógłbym się przyczepić to mało wyraźny aromat ale z drugiej strony to w końcu ma być Lager i myślę że należy mu to wybaczyć.

                  Tak jak rok temu byłem zawiedziony tak teraz zdecydowanie polecam to Piwo. Lubię różnorodność ale z pewnością do Warmińskich Rewolucji jeszcze wrócę aby skontrolować jakość tego Piwa

                  Pozdrawiam

                  Moja ocena: [3.55]
                  Last edited by slyboots; 01-11-2015, 23:13.

                  Comment

                  • michael50
                    Senior
                    • 06-2013
                    • 325

                    Skusiłem się, bo coś mi się kojarzyło, że WR wygrały jakiś plebiscyt na piwo roku, czy coś i byłem bardzo ciekawy. No i rzeczywiście, "Rewolucje" wygrało w 2014 r. na browar.bizie rywalizację w kategorii "piwo jasne dolnej fermentacji". Obecna warka była zupełnie w porządku, choć podejrzewam, że w stosunku do 2014 Kormoran mocno obniżył tu loty. Piwo zupełnie przyzwoite, z porządnie przygotowaną etykietą zawierającą sporo informacji, firmowym kapslem... Piana po nalaniu spora, choć szybko opada. Kolor raczej nielagerowy, bardziej ciemny pomarańcz, niż typowa słomkowatość. W zapachu dominowały zioła przemieszane z goryczką. W smaku podobnie - mocna goryczka przemieszana z delikatnym unoszącym się w tle przez cały czas konsumpcji ziołowym aromatem. Ktoś wcześniej ładnie to określił jako "sosnowy" - tak właśnie było u mnie.

                    Podsumowując: piwo wypiłem ze smakiem, choć nie uważam, by ta warka była do końca typowym lagerem. Polecam z czystym sumieniem, to smaczne, solidne piwo.
                    Attached Files

                    Comment

                    • Browar-Besko
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 317

                      Przyzwoite, NORMALNE piwo do picia !
                      Smak chmielowo-chlebowy z nutą cytrynowo-goździkową. Piana bardzo gęsta i długo się utrzymuje. Kolor piękny, złoto-jęczmienny, jak widać na zdjęciu.
                      Cena 5,10 zł.
                      Attached Files

                      Comment

                      • Browar-Besko
                        Senior
                        • 06-2011
                        • 317

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: piękny, złoto-jęczmienny [4.5]
                        Piana: bardzo gęsta i długo się utrzymuje [4.5]
                        Zapach: bardzo przyjemny, cytrusowo-chmielowy [4.5]
                        Smak: chmielowo-chlebowy z nutą cytrynowo-goździkową [4.5]
                        Wysycenie: prawidłowe [4.5]
                        Opakowanie: dość ciekawe, na kontretykiecie jest ważna informacja dla osób żyjących w zgodzie z naturą dotycząca butelki, tutaj akurat bezzwrotna, brak podanej temperatury spożycia [4]
                        Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

                        Moja ocena: [4.475]

                        Comment

                        • yoda79
                          Senior
                          • 01-2013
                          • 861

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar-Besko Wyświetlenie odpowiedzi
                          Przyzwoite, NORMALNE piwo do picia !
                          Smak chmielowo-chlebowy z nutą cytrynowo-goździkową. Piana bardzo gęsta i długo się utrzymuje. Kolor piękny, złoto-jęczmienny, jak widać na zdjęciu.
                          Cena 5,10 zł.
                          Wszystko prawda, tyle, żu mnie już 5,50 a rok temu 3,79. To chyba rekord.

                          Comment

                          • Livres
                            Senior
                            • 04-2012
                            • 324

                            W Simply bodajże 3,85, w Carrefourach pod 4,30.

                            Comment

                            • rafalek21
                              Senior
                              • 04-2015
                              • 1407

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty, przejrzysty, widoczne pływające drobinki - niefiltrowane. [4]
                              Piana: Niezbyt wysoka, średnio trwała, jasnobeżowa, ładnie zdobi szkło. [3.5]
                              Zapach: Słodowy, chlebowy, jakby ziemisto-ziołowy, mało intensywny, przyjemny. [3.5]
                              Smak: Chlebowa słodowość, lekka słodycz od-słodowa, wyraźnie kwiatowo-ziołowe w stylu polskich chmieli, średnia goryczka - w sam raz. Smakowo nawet podobne do polskich pale ale. [4.5]
                              Wysycenie: Umiarkowanie wysokie, ale nie przesadzone - pasuje. [4]
                              Opakowanie: Ładna etykieta z pełnym składem, kapsel z grafiką z etykiety. [4]
                              Uwagi: Bardzo smaczne, ciekawe urozmaicenie w porównaniu do przeciętnego lagera. Dobry balans słodowo-chmielowy. Na pewno w czołówce polskich lagerów - z tym, że to piwo ma problemy z powtarzalnością, trafiały mi się warki słabe, a nawet niepijalne. Więc warto spróbować konkretnej warki, przed kupnem większej ilości. Polecam na nadchodzący sezon grillowy.
                              Warka 22.06.2016/A23.

                              Moja ocena: [3.975]

                              Comment

                              • yoxik
                                Senior
                                • 10-2012
                                • 427

                                Kormoran: Warmińskie Rewolucje
                                Ekstrakt: 12.5% wag. | Alkohol: 5.2% obj. / 3.9% wag.

                                Piana drobna zdobi szkło. Kolor złoto klarowne. Aromat lagerowy czysty, zbożowo-słodowy oraz chmiele w postaci cytrusów, trawy. Smak lekko słodowy i posmak chmielu cytrusowo, klasyczny, na finiszu wyraźna krótka goryczka. Piwo mega pijalne ogłaszam to piwo moim prywatnym piwem lata 2016 po prostu genialny "codzienny" lager. WOW
                                Również tutaj
                                https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎