Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Warmińskie Rewolucje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Azi_92
    Member
    • 03-2014
    • 38

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, chyba zbyt zmętniony jak na styl [4.5]
    Piana: Ładnie urosła, szybko zmalała, została do końca jako zwarty kożuszek. Oblepiała szkło [4]
    Zapach: Ziołowo-trawiasty, a zaraz pod tym zbożowy. W sumie bardzo fajny, tylko niezbyt intensywny [4]
    Smak: Piwo bardzo lekkie i pijalne; chciałoby się trochę wyższej goryczki dla zbalansowania słodowości, ale i tak jest smaczne [4.5]
    Wysycenie: Średnie, pasuje [5]
    Opakowanie: W mój gust akurat nie trafia, ale pod takim kątem się nie ocenia; jest estetyczne i schludne, do tego zawiera istotne informacje i na bonus ciekawostkę historyczną ;-) [4.5]
    Uwagi: Smaczne piwo w przystępnej cenie, oby następne warki utrzymały poziom

    Moja ocena: [4.3]

    Comment

    • borsukwroc
      Member
      • 02-2013
      • 71

      #17
      Wczoraj degustowałem. Specjalnie nalałem do mojego kufla perłowego. Pianka fajna obfita ale szybko opada, na początku chmiel, smakuje trochę jak Piast Chmielowy Ratuszowy, później przechodzi w taki fajny ziołowy smak i tak się zmienia raz chmiel raz zioła. Bardzo dobre, takie rześkie
      Tylko że zaraz po nim piłem Pomorzanina(z Wąsosza) i był jeszcze lepszy
      Dawno tak nie trafiłem żeby 2 nowe piwa, jedno było lepsze od drugiego

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Żółty, delikatnie mętny. [4.5]
        Piana: Gęsta, trwała, śnieżnobiała, utrzymuje się przez cały czas picia [5]
        Zapach: Jest ziołowość, jest słód. Z jednej strony przyjemne , z drugiej takie dziwne trochę drażniące. [4]
        Smak: No tu jest pełne zaskoczenie, ale bardzo przyjemne. W smaku jest głównie ziołowość ale i guma do żucia. [4]
        Wysycenie: Bardzo dobrze się układa, ładnie wchodzi. Pijalne. [4.5]
        Opakowanie: Za beczkę i etykietę - prostą ale zawierającą potrzebne informacje nalezy się 5. [5]
        Uwagi: Bardzo ciekawe, udane. Mogło by być alternatywą dla czeskich pilsów - gdyby nie cena. 10 zł w porównaniu z 6-8 za czeskie to u mnie przynajmniej spowoduje wybór tych drugich.

        Moja ocena: [4.2]
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • meszek0009
          Senior
          • 04-2014
          • 247

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoto słomkowe, lekko mętne, ale to od osadu, pływa sporo większych drobinek. [4]
          Piana: Powinna być wyższa i trwalsza. Początkowo wydaje się, że będzie idealna, zbita, gęsta, biała, jednak po chwili redukuje się do obrączki i niepełnej warstewki. [3.5]
          Zapach: Bardzo ciekawy i intensywny. Przede wszystkim świeże zioła, lekko korzenne nuty, zbożowa ziemistość i lekkie, chmielowe cytrusy. Świetny aromat, chmiele i słody w idealnych proporcjach. [5]
          Smak: Chmiele idealnie wyczuwalne, dodają ziołowo - owocowy posmak. Poza tym ziemistość i spora słodowość. Wszystko nieźle współgra. Również wyczułem tą gumę do żucia, o której pisał VanPurRz, nie wiem czy to autosugestia, ale nie wydaje mi się . Goryczka jest świetna, późno dochodzi, ładnie rozkłada się po jamie ustnej i znika, naprawdę świetna. Mogłoby być trochę lżejsze, jak dla mnie średnia pijalność. [4.5]
          Wysycenie: Jest ok, dosyć wysokie, ale nie szczypie ani nie przeszkadza, a wzmaga orzeźwienie. [5]
          Opakowanie: Wszystko ok, minus 0.5 pkt za odchodzącą w paru miejscach etykietę od butelki. [4.5]
          Uwagi: Świetne piwo, żadnych wad; nie piłem Olsztyńskiego (z którym wiele osób je porównuje), ale Warmińskie Rewolucje mnie urzekły. Nawet Magda Gessler podpisałaby się pod tą Rewolucją *ba dum tsss*

          Moja ocena: [4.575]

          Comment

          • Derbeth
            Senior
            • 04-2013
            • 337

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: złoty, zmętniony [4.5]
            Piana: grubopęcherzykowa, średnio obfita, dość trwała, dobrze zdobi szkło [4.5]
            Zapach: wyraźny, agresywnie sosnowy [4]
            Smak: słodowy, kojarzący się z białym chlebem, plus ostry sosnowy posmak; ogólnie piwo jest dość łagodne i gładkie, dominuje goryczka, ale krótka i nieprzesadzona [4]
            Wysycenie: dość niskie, dobrze pasuje [4.5]
            Opakowanie: dopracowana etykieta i kapsel, sporo informacji o piwie [5]
            Uwagi: Butelka. Muszę przyznać, że to ciekawy i nawet zaskakujący eksperyment, natomiast piwo jest nie w moim guście.

            Moja ocena: [4.15]

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnozłoty, klarowny. [4]
              Piana: Drobna, średnio obfita, szybko redukuje się do cienkiej warstwy. Dobrze osadza się na szkle. [3.5]
              Zapach: Lekko cytrusowo-cytrynowy, kojarzący się z trawą cytrynową. W tle delikatne słodkie dopełnienie. [4]
              Smak: Świeży, rześki, całkiem treściwy. Przyjemne w piciu przez swój lekko cytrusowy smak. [4.5]
              Wysycenie: Średnie. [4]
              Opakowanie: Seledynowy kolor jest taki sobie, poza tym etykiety trochę przeładowane informacjami i trudno połapać się w pierwszej chwili o co chodzi z tym odwrotnym chmieleniem. [3.5]
              Uwagi: Spore zaskoczenie, że takie fajne cytrusy w aromacie i smaku można wyciągnąć z Marynki i Sybilli! Chętnie wrócę do tego piwa. Oceniana wersja beczkowa.

              Moja ocena: [4.125]
              Attached Files
              Last edited by docent; 30-07-2014, 18:32.
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty. Jak na 12,5% ekstraktu to idealny. [5]
                Piana: Początkowo obfita ale dość rzadka przez co utrzymuje się stosunkowo krótko. [3.5]
                Zapach: Intensywny bardzo przyjemnie chmielowy o trawiastym charakterze, z delikatnym słodowym przełamaniem. [4.5]
                Smak: W smaku podobnie jak w zapachu dominuje chmiel z lekką słodową bazą. Goryczka jest niska do średniej ale dobrze zaakcentowana. [4.5]
                Wysycenie: Trochę za wysokie. [4]
                Opakowanie: Jak na ten browar to etykieta jest średnia. Dodatkowo minus za brzydka niezwrotną butelką. [3.5]
                Uwagi: Tym piwem Kormoran udowadnia, że w polskim chmielu drzemie jakiś potencjał.

                Moja ocena: [4.35]
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • Cwieku666
                  Junior
                  • 04-2014
                  • 26

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ładny złoty kolor. Lekko zmętniony. [4.5]
                  Piana: Drobno i średnio pęcherzykowa, średnio się utrzymująca, ale za ta dobry lacing. [4]
                  Zapach: Z butelki i szkła wyraźny chmielowy aromat. [4.5]
                  Smak: Lekka niezalegająca goryczka do tego można wyczuć owocowe akcenty. [4.5]
                  Wysycenie: Wysokie [4]
                  Opakowanie: Dobry papier, wyczerpujące informacje na kontr etykiecie, mi się podoba. [5]
                  Uwagi: Zakupione za 3,80 we Wrocławiu w sklepie 101 piw na Legnickiej 27a.
                  Najlepszy lager jaki zdarzyło mi się pić i kolejne świetne piwo z Kormorana.

                  Moja ocena: [4.45]

                  Comment

                  • toto
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 949

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: żółtozłoty, dość jasny, wyraźnie opalizujący [4.5]
                    Piana: wysoka, biała, z tendencją do powstawania dużych bąbli, trwała, trochę oblepia szkło [4.5]
                    Zapach: cytryna, cytrusy, łodygi, trochę karmelu, słód, brzeczka [3.5]
                    Smak: cytrusowy, ciasteczkowy, ciemnosłodowy, goryczka dobrze zbalansowana ze słodem (lekko przeważająca), karmel [4.5]
                    Wysycenie: trochę za duże [3.5]
                    Opakowanie: butelka tłoczona, brązowa, bezzwrotna, kapsel browarowy (piwa warzone z pasją), biało-zielonkawa etykieta (nie porywa), są wszystkie podstawowe dane [3.5]
                    Uwagi: Do 13.10.2014. Niezły, choć nietypowy jasny lager. Mimo bardzo jasnej barwy smak nawiązuje do lagerów wiedeńskich, tyle że dodatkowo chmielonych nowofalowo (te cytrusy to z Marynki?!?).

                    Moja ocena: [4.05]

                    Comment

                    • pen
                      Member
                      • 05-2014
                      • 97

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: slomkowo-zloty [4.5]
                      Piana: pokazna, drobnopecherzykowa, dosc trwala i nawet niezle oblepia [4.5]
                      Zapach: slodowy z nuta trawiasto-ziolowa, sredniointensywny [3.5]
                      Smak: przyjemne, mega aksamitne, posmaki chlebowo-ciastowe, z odrobina karmelu i tepej ziolowej goryczki [4]
                      Wysycenie: optymalne [5]
                      Opakowanie: grafika do mnie nie przemawia noi brak kilku danych [3.5]
                      Uwagi: warka do 13.10.2014, b. udany lager!

                      Moja ocena: [3.925]

                      Comment

                      • ro-ot
                        Member
                        • 09-2006
                        • 52

                        #26
                        W Carrefour pod nazwą na półce "Warmińskie Rewolucje" jest dostępne też Olsztyńskie, więc miałem możliwość bezpośredniego porównania. Nowa odsłona wydaje się dużo bardziej wyrazista w smaku.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ro-ot Wyświetlenie odpowiedzi
                          W Carrefour pod nazwą na półce "Warmińskie Rewolucje" jest dostępne też Olsztyńskie.
                          Bo mają ten sam kod kreskowy.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • DariuszSawicki
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 2868

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ro-ot Wyświetlenie odpowiedzi
                            W Carrefour pod nazwą na półce "Warmińskie Rewolucje" jest dostępne też Olsztyńskie, więc miałem możliwość bezpośredniego porównania. Nowa odsłona wydaje się dużo bardziej wyrazista w smaku.
                            No właśnie, to jak to jest ...Olsztyńskie zostało wycofane z rynku i zastąpione Warmińską Rewolucją, czy nie?
                            Zachodzę dziś rano do Kauflandu w swoim mieście, a tu widzę nową dostawę Olsztyńskiego z datą do 16.12.2014 i leżącą na półce ''Warmińskie Rewolucje".
                            Nawiasem pisząc Warmińskich Rewolucji tam nie było, ale cena Olsztyńskiego była rzeczywiście rewolucyjna
                            Attached Files

                            Comment

                            • Rogerson
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 421

                              #29
                              Warkę z datą do 16 grudnia widziałem z dobre dwa miesiące temu w jednych z wrocławskich delikatesów. Pewnie Kormoran pozbywa się zapasów.
                              Last edited by Rogerson; 07-08-2014, 13:04.

                              Comment

                              • DariuszSawicki
                                Senior
                                • 08-2012
                                • 2868

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rogerson Wyświetlenie odpowiedzi
                                Pewnie Kormoran pozbywa się zapasów.
                                No to padło na moje miasto i to w takiej cenie... a to pech

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎