Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Warmińskie Rewolucje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złoty, lekko mętny. [4.5]
    Piana: średnio wysoka, drobno i średnio pęcherzykowa, niezbyt trwała szybko opada do cieniutkiej warstwy, która utrzymuje się dość długo. [3.5]
    Zapach: średnio intensywny, dość przyjemny, początkowo cytrusy, potem trawiasto-ziołowy z lekko wyczuwalnym słodem. [4]
    Smak: chmielowo-słodowy, zioła, lekkie cytrusy, na początku słodkawy, potem przyjemna nieco za lekka goryczka. [4]
    Wysycenie: średnie, odpowiednie. [5]
    Opakowanie: etykieta słaba w porównaniu z innymi z tego browaru, ciekawy tekst na kontrze, firmowy kapsel. [3]
    Uwagi: Dobre piwo za 4zł. Piwo z datą do 13.10.2014.

    Moja ocena: [3.975]

    Comment

    • tomolek
      Hophead
      • 05-2006
      • 1752

      #32
      Gdzie kupiłeś za 4 zł?
      www.ohbeautifulbeer.com

      www.mateuszdrozdowski.pl

      „Kwaśny Edi herbu Koreb

      Comment

      • ro-ot
        Member
        • 09-2006
        • 52

        #33
        W Lublinie na Wieniawskiej kosztuje bodaj 4,20zł, a Carrefourze na Witosa 3,79zł
        Last edited by ro-ot; 07-08-2014, 20:38.

        Comment

        • yaro74
          PremiumUżytkownik
          • 09-2012
          • 2089

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
          Gdzie kupiłeś za 4 zł?
          Na Wieniawskiej z 5% rabatem kosztowało 3,99zł.

          Comment

          • tomolek
            Hophead
            • 05-2006
            • 1752

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ro-ot Wyświetlenie odpowiedzi
            W Lublinie na Wieniawskiej kosztuje bodaj 4,20zł, a Carrefourze na Witosa 3,79zł
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
            Na Wieniawskiej z 5% rabatem kosztowało 3,99zł.
            Dziękuję panowie za informację.
            www.ohbeautifulbeer.com

            www.mateuszdrozdowski.pl

            „Kwaśny Edi herbu Koreb

            Comment

            • Jowita
              Member
              • 04-2014
              • 50

              #36
              Kolor: Złoty, zamglone
              Piania: Obfita, drobna, biała, z czasem dziurawi się, niezbyt trwała
              Zapach: Odchmielowe, lekko cytrusowe nuty fajnie skontrowane zbożowym aromatem słodu
              Smak: Łagodny, ułożony, słodowy z przyjemnie zaakcentowanym chmielem
              Wysycenie: Wysokie
              Opakowanie: Może być choć Kormoranowi już ładniejsze etykiety się trafiały
              Uwagi: Warka z datą przydatności do 15.10.2014.

              Dobre

              Comment

              • Obywatel1978
                Senior
                • 09-2007
                • 281

                #37
                Bardzo dobre piwko. Raczę się nim od jakiegoś czasu, choć cena dość wysoka (4,30). Najlepszy w tym piwie jest jego smak - jest mocno chmielowe, ale przy tym aromatyczne, a więc goryczka jest zdecydowana, ale niebanalna - ciekawa, trochę jakby "ziołowa" - niesie ze sobą wiele ciekawych nut. Zapach - ściśle powiązany ze smakiem - bardzo przyjemny, mocno chmielowy i aromatyczny. Piana wysoka i trwała. Gaz w normie, kolor - ciemne złoto. Etykieta minimalistyczna, ale ciekawa. Butelka niestety bezzwrotna.
                Last edited by Obywatel1978; 09-08-2014, 18:37.

                Comment

                • melor
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 364

                  #38
                  aromat: zaraz po otwarciu butelki czuć było lekko zapach chmielu, później już nie
                  kolor: jasnozłoty, klarowny
                  piana: duża
                  smak: goryczka mała, czuć lekko chmiele w aromacie. Dobrze się pije, ale bez szaleństwa.
                  5/10

                  cena: 4,10 zł

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: złociste, klarowne [5]
                    Piana: gęsta, ecru, zwarta, drobna, bardzo długo się utrzymuje, zostaje w szkle do końca, osadza sie również na szkle [4.5]
                    Zapach: szczerze to ledwo co czułem, a był to zapach słodowo-zbozowy [3]
                    Smak: pełne, w miarę treściwe, pełne bukiet chmielowego smaku świetnie wymieszane ze zbożowo-słodowym posmakiem, minimalne ziołowe akcenty w kącikach ust [5]
                    Wysycenie: bez zarzutu [5]
                    Opakowanie: trochę za uboga etykieta ale nadrabia treścią i opisem, firmowy kapsel [4]
                    Uwagi: Wyśmienite piwo na ugaszenie pragnienia, świetnie wchodzi, pozostaią uczucie rześkości i fajny posmak

                    Moja ocena: [4.2]
                    Attached Files
                    Last edited by becik; 11-08-2014, 19:10.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • yoda79
                      Senior
                      • 01-2013
                      • 861

                      #40
                      Pozostaje się zgodzić z Becikiem, aczkolwiek ja wyczułem lekkie cytrusy w aromacie.
                      Kormoran to jedyny obecnie polski browar, który wydobywa maksimum z polskich chmieli.
                      Brawo panowie, ciekawe kto tam jest głównym piwowarem, czlowiek doskonale wykonuje swoją pracę i chyba jest spoza światka "blogerowego" i zbliżonego.
                      Aha - cena 3,79, chciałbym żeby było taniej, ale szans na to raczej nie ma.

                      Comment

                      • olie
                        Senior
                        • 06-2011
                        • 777

                        #41
                        W Makro jest za 3,32
                        Kolejne warki mogłyby mieć mocniejszą goryczkę. Reszta jest bez zarzutu.

                        Comment

                        • Obywatel1978
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 281

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
                          W Makro jest za 3,32
                          Kolejne warki mogłyby mieć mocniejszą goryczkę.
                          Jeżeli cena nadal będzie wykazywać tendencje spadkowe, to goryczka pójdzie w ślad za nią. Takie mam obawy.

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9733

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasnozłoty, minimalnie zmętniony. [4]
                            Piana: Biała, drobna, dość wysoka i trwała. [4]
                            Zapach: Delikatna, subtelna wręcz kompozycja słodowo-chmielowo-owocowa. Się mi podoba . [4.5]
                            Smak: Śladowy kwasek, posmak jakichś dziwnych i tajemniczych owoców, delikatna goryczka i... kurczę, jeszcze coś... ale co...? [4]
                            Wysycenie: Średnie, w porządku. [4]
                            Opakowanie: Nietypowe dla Kormorana, rewolucyjne . Wzornictwo stylizowane na retro-siermiężność, jakoś mi nie leży... [3.5]
                            Uwagi: Fajne piwo, sesyjne, jakiś KEG na zlot może...?

                            Moja ocena: [4.15]

                            Comment

                            • rgrzech
                              Senior
                              • 12-2013
                              • 230

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Cytrynowy, piwo lekko zmętnione. [4.5]
                              Piana: Biała, średnio i drobnopęcherzykowa. Szybko redukuje się do cienkiej warstewki. Ładnie zdobi szkło. [4]
                              Zapach: Delikatne nuty słodowe z akcentami słodkich, białych owoców cytrusowych. W tle błąka się jakaś perfumowa nuta i diacetyl. [4]
                              Smak: Na pierwszym planie nuty kwiatowe - słodkie. Towarzyszy im słodowa podbudowa oraz niska, cytrusowo-perfumowa goryczka. Piwo jest pełne i bardzo gładkie. Finisz jest delikatny, przyjemnie słodki (nie zalepiający), kwiatowo-cytrusowy. [4]
                              Wysycenie: Zdecydowanie za niskie. Piwo jest zbyt gładkie jak na lagera. [3]
                              Opakowanie: Szału ni ma, ale może się podobać. Dodatkowe punkty na podanie pełnego składu. [4]
                              Uwagi: Ciekawy pomysł, a w efekcie dobre piwo. Według mnie bardziej przypomina ejla niż lagera. Dla mnie to pozytyw.

                              Moja ocena: [3.975]

                              Comment

                              • zohan666
                                Senior
                                • 11-2012
                                • 259

                                #45
                                Piwo, które od premiery znika najszybciej z półek sklepiku, w którym zaopatruje się najczęściej. Sam wypiłem 10+ sztuk i byłem zadowolony ... do dzisiaj.
                                Pojawiła się nowa partia/warka/whatever oznaczona 31.10.2014/A28.
                                Sam DMS. Piwo niedobre, wadliwe, paskudne, natychmiast wylane.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎