Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Warmińskie Rewolucje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wonbrz
    Junior
    • 06-2014
    • 14

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasno-złoty. Jak na ten typ piwa nieco zmętnione. [4]
    Piana: Utrzymuje się długo, całkiem dobra. [4]
    Zapach: Bardzo ładny, wpadający w coś cytrusowego. [4]
    Smak: Bardzo dobre piwo! Czuć odpowiednią, przyjemną goryczkę. Niczego w tym smaku nie brakuje. [4]
    Wysycenie: Nieco za niskie jak dla mnie. Powinno być wyższe. [3]
    Opakowanie: Bardzo ładna butelka, nie jest zwrotna. Producenci postarali się, jak to ostatnio bywa w Kormoranie, o "historyjkę" i wytłumaczenie. Na plus. [4]
    Uwagi: Jedno z lepszych piw Kormorana. Oczywiście nie licząc serii "Podróży".

    Moja ocena: [3.95]

    Comment

    • Piwny_Radek
      Senior
      • 08-2014
      • 108

      #62
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złocista barwa o lekkim zmętnieniu. [4]
      Piana: Piana solidnych rozmiarów, drobnopęcherzykowa. Osuwa się z wolna do drobnej warstwy, pozostawiając gdzieniegdzie ślady na szkle. [4]
      Zapach: Proszę Państwa cóż za zaskoczenie! W końcu wyczuwalna jest obecność chmieli w lagerze! Objawiają się one w przyjemnym zapachu o trawiasto-cytrusowym aromacie, który zaś łączy się z subtelną nutą słodową. [4.5]
      Smak: Świetnie zgranie delikatnych słodów oraz strony chmielowej. Tu również pojawiają się owoce z poparciem trawiastej goryczki oraz kwaskowym posmakiem w finiszu.
      Goryczka jest na średnim poziomie, jednak jej ilość została idealnie dobrana, co w połączeniu ze średnim wysyceniem sprawia, że piwo szybko znika ze szkła, a co więcej działa też orzeźwiająco. [4]
      Wysycenie: Średnie nasycenie. [4]
      Opakowanie: Opakowanie gustowne, z papierem o przyjemnej fakturze i firmowym kapslem. [4]
      Uwagi: No i proszę.. w końcu doczekaliśmy się porządnego lagera z prawdziwie chmielową goryczką, wyczuwalną zarówno w aromacie jak i smaku. Świetne piwo i jedno z najlepszych w swoim stylu. Idealnie nadaje się do sączenia w towarzystwie czy przy filmie. Gdyby tylko było dostępne w każdym sklepie z alkoholem, stałoby się moim podstawowym piwem.

      Przemierzając koncernowe oceany, rzemieślnicze jeziorka i craftowe źródełka, Piwny Radek poluje na najciekawsze i najlepsze piwne okazy.


      Moja ocena: [4.175]
      http://piwnyradek.blogspot.com/
      http://instagram.com/piwnyradek

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6134

        #63
        Trafiłem na tę słabszą warkę czyli 17.11.14.

        Piana - średnia, na dłużej cienka warstewka i mini lacing.
        Barwa - dość jasny bursztyn.
        Gaz - średni.
        Aromat - lekkie mydło
        Smak - słód i niestety też mydlane akcenty.

        Muszę przy okazji powtórzyć bo za dużo dobrych ocen w porównaniu do tego co ja miałem.
        Attached Files

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6134

          #64
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Mętny żółty. [3.5]
          Piana: Średnia, grubsze bąble. Na dłużej niepełna warstewka. [3]
          Zapach: Słaby kwiatowy, lekko mydlane. [3]
          Smak: Lekko mydlane, słód, goryczka jakaś jest. [3]
          Wysycenie: Poniżej średniej. [3]
          Opakowanie: Takie sobie. Tekstów i informacji sporo. Trochę ubogie w piwne elementy a jest za to nadmiar innych "środków wyrazu". [3.5]
          Uwagi: Pite poprawkowo / warka 15.12.14 / ale znowu nie było tak jak opisywano wcześniej. No chyba że takie trochę mydlane piwo ludziom tak smakuje i tak opisują i chwalą. No cóż wypiłem ale miałem wrażenie że to piwo jest "trochę dziwne" .

          Moja ocena: [3.05]
          Last edited by Javox; 04-10-2014, 15:08.

          Comment

          • Crim44
            Member
            • 09-2014
            • 88

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasny bursztyn, mętny [3.5]
            Piana: opada do pewnego poziomu i zostawia koronkę ale rewelacji tu nie ma [3.5]
            Zapach: ziołowo perfumowe, taki trochę jak zapach mydła w łazience [3.5]
            Smak: delikatny smak słodowo, chmielowy, czuć trochę iglasto, jakaś tam jest goryczka ale preferuje wyzsze [3]
            Wysycenie: jak dla mnie za niskie, strasznie wodniste piwo [3]
            Opakowanie: wprawdzie sa wszystkie informacjee w fajnej kormarana butelce, to jednak etykieta nic ciekawego soba nie reprezentuje, kolory niezbyt dobrane i gubi się w tle [3]
            Uwagi: trochę za mdłe i wodniste te piwo się wydaje, czasem mam wrażenie jakbym mydło pił

            Moja ocena: [3.25]

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #66
              Piszę, bo warka do 15.12.2014 trochę dziwna.
              Jakby się tanki pomieszały z piwem Świeże.
              W zapachu więcej zboża niż chmielu. I coś jeszcze trudnego do identyfikacji ... Może i mydło
              W smaku już po pierwszym łyku czuję, że ta warka jest nieudana. Jakiś tępy słód, goryczka wymienna z kwasem i mało przyjemna. Jest też coś chemicznego, ale... nie będę wytężał mózgownicy po pracy jakie to wady !
              Po prostu- warka z datą do imienin Celiny, mojej ciotki jest wypadkiem przy pracy.
              Każdemu się zdarza, ale pewnie będzie później znów dobrze

              Comment

              • palaj
                Member
                • 12-2013
                • 36

                #67
                Piję warkę z datą ważności 31.10.2014(A28) i stwierdzam że piwo jest całkiem poprawne,w zapachu delikatne cytrusy,zioła,chmiel,w smaku konkretna goryczka,cytrusy.Nie jest to mój ulubiony styl piwa ale nie stwierdzam większych wad w tym piwie.

                Comment

                • Petitpierre
                  Senior
                  • 01-2014
                  • 2560

                  #68
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bez jakichś rewe(o)lucji, złotawy [3]
                  Piana: Piana ładna, zwarta, długo utrzymująca się [4.5]
                  Zapach: Nie ma co dzielić na nuty, dominuje Sybilla, a że to mój ulubiony chmiel, to nie mam przeciwwskazań. Marynka ledwo co wyczuwalna, solidna baza słodowa [4.5]
                  Smak: Smakuje jak dobrze uwarzone, dobrze nachmielone Sybillą, piwo domowe, czyli Kormoran uwarzył coś naprawdę dobrego. [4]
                  Wysycenie: norma [3]
                  Opakowanie: Dużo informacji, ładne kontrasty na etykiecie, ciekawy wzór [5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.175]
                  Mały porterek-przyjaciel nerek

                  Comment

                  • szkott
                    Member
                    • 06-2005
                    • 31

                    #69
                    Też trafiłem na wadliwe piwo z tej warki. Wypiłem kilka łyków i wylałem. Ponieważ to był mój pierwszy kontakt z tym piwem byłem przekonany, że tępa goryczka plus chemia w tle to własnie te rewolucje. Będę próbował za jakiś czas ponownie.

                    Comment

                    • slyboots
                      Senior
                      • 03-2014
                      • 292

                      #70
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Lekko mętny, słomkowy [4]
                      Piana: Nietrwała, lecz po zaniku delikatnie oblepia szkło [3]
                      Zapach: Cytrusy, grejpfrut, słodycz, chmiel Sybilla, bardzo przyjemny aromat [4]
                      Smak: Kwaskowość przede wszystkim, na samym koncu goryczka która mogłaby być większa, aromaty Sybilli i Marynki lecz według mnie mało intensywne [3]
                      Wysycenie: Jest okey choc mogło by być większe [3]
                      Opakowanie: Mało wyraznie ale wiekszych wad też nie ma [3]
                      Uwagi: Warka 06.01.2015/A07

                      Powiem szczerze, że jestem zawiedziony spodziewałem sie czegos innego, wcześniej piłem Manufakturowy Pils z Jabłonowa i był o niebo lepszy ! Chmiele są tutaj zdecydowanie mniej wyrazne i nie wydobyty jest w pełni aromat Sybilli i Marynki. Goryczka pod koniec degustacji wydaje mi się taka cierpka, nieprzyjemna. Osobiście więcej nie wrócę do tego Piwa wolę "dorwać" Manufakturowy Pils. Żałuję że nie mogłem spróbować z początków produkcji. Piwo niedorobione a mogło być dobrze bo zapowiadało się nieżle po aromacie. Próbujcie może będziecie miec inne zdanie.
                      Pozdrawiam

                      Moja ocena: [3.4]

                      Comment

                      • Brodzislaw
                        Senior
                        • 09-2013
                        • 1020

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasny, złoty, lekko zmętniony [4]
                        Piana: Niska, jasna ze średnich i drobnych pęcherzyków. Trwała do końca degustacji. [4]
                        Zapach: Bardzo delikatny. Nuta owocowo-ziołowa, popsuta aromatem starej skarpety. [3]
                        Smak: Jak na lager intensywna goryczka z nutą ziołową kontrowana przez słody. Goryczka wywołuje lekki efekt ściągania podniebienia i obrzeżu języka. [4]
                        Wysycenie: Średnie do wysokiego. [4]
                        Opakowanie: Takie sobie, czytelne ale bez polotu. [3]
                        Uwagi: Udany mikst chmielów i to polskich!

                        Moja ocena: [3.6]

                        Comment

                        • Brodzislaw
                          Senior
                          • 09-2013
                          • 1020

                          #72
                          Zapach łagodny, jak na lager przystało. Minimalnie (kłaniają się zawalone zatoki) wyczułem nutę owocowo-ziołową. Ale wchodzi dziwny dodatkowy aromat chmielu, który niektórym kojarzy się ze skarpetą …
                          Smak jest bardziej intensywny. Wszystko jest stonowane. Goryczka lekko ściąga podniebienie i obrzeże języka, na co nakłada się kontra słodów. Tu mocniejsze są nuty ziołowe, cytrus gdzieś przepadł. Ale też pije piwo na miesiąc przed utratą ważności. Chmiel jest delikatną przyprawą i takie piwa winno się pić świeże.
                          Wyszło piwo lekkie, orzeźwiające ale z mocną nutą goryczki chmielowej, jak na lager oczywiście.

                          Comment

                          • jerzdna
                            Senior
                            • 07-2014
                            • 240

                            #73
                            warka do konca roku. aromat jakby ciut slabszy niz w poprzednich. moze to tez nie wina piwa bo pilem mocno schlodzone. wyczulem min maselko ale b.nie razi. nadal to jeden z lepszych lagerow w mocno konkurencyjnej cenie

                            Comment

                            • mrkowal
                              Senior
                              • 03-2009
                              • 155

                              #74
                              Jako mgr ogrodnik z epizodem uprawy własnej "Marynki" i "Lubelskiego" z założenia uwielbiam chmiel!!! Zresztą cała rodzina botaniczna jest jedną z najbardziej ludzkości miłą i przydatną i pomocną bo w końcu też i konopie z niej pochodzą
                              W Warmińskich Rewolucjach chmielenie na zimno to najlepsza rzecz jaka mogła się piwu przydarzyć. Od dawna poszukiwałem goryczkowego piwa z chmielem, który daje się poczuć. I w końcu się udało!!!! Nie wiadomo dla czego dopiero dziś, pierwszy raz w życiu ustrzeliłem to piwo w sieciówce.
                              W końcu trafiłem i znalazłem to czego od dawna poszukiwałem.
                              Ten smak przypomina mi któregoś Bojana ale tu zapach i smak chmielu w końcu osiągną przynajmniej dla mnie optimum. Na dziś to piwo rządzi!!!
                              Ultima forsan

                              Comment

                              • Wujas
                                Gość
                                • 11-2014
                                • 267

                                #75
                                Biorąc pod uwagę, że piwo to pojawia się od pewnego czasu stale nawet w Carrefour (Bydgoszcz, ul. Skarżyńskiego) poniżej 4 PLN - jest to moje standardowe piwko "dzienne". Niestety jest duża różnica pomiędzy pierwszymi warkami, a tymi kolejnymi (choćby z datą ważności do grudnia). Aczkolwiek warka z datą ważności do (bodajże) stycznia wymiata - może nawet przebija pierwszą warkę.
                                Pierwszy raz piłem Warmina niedługo po premierze i wiedząc, że to żadne IPA nie napalałem się na chmiel, a tu szok - bardzo miły aromat polskiego chmielu, ciekawa zawiesina (zapewne od chmielenia na zimno), goryczka w sam raz...ABV na optymalnym poziomie...no i z racji dostępności zastąpiło porter żywiecki/ warmiński, które to były jedynymi sensownymi opcjami do zakupienia w Fordonie by dorywczo ugasić pragnienie.
                                Jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji w Bydgoszczy zakupić to obecnie można nabyć w ww. sklepie, w piramidce alkoholowej na Królowej Jadwigi/ Dworcowej i w e.leclercu na Skłodowskiej. Po sąsiedzku na półkach jest też marcowe.
                                Last edited by Wujas; 16-11-2014, 09:54.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎