Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Warmińskie Rewolucje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chechaouen
    Senior
    • 01-2011
    • 1180

    #76
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złocisty, leciutko zmętniony [4]
    Piana: Spora, ale bez szaleństw i szybko opada. Do końca za to oblepia szkło [3.5]
    Zapach: Bardzo przyjemny. Czuć chmiel a aromat nasączony jest przyjemną nutką cytrusową i charakterystyczną dla kormoranowych lagerów nutą mi kojarzącą się z orzechami. Tego orzecha jeszcze więcej niż w innych produktach od Kormo. Uwielbiam tę nutę [4.5]
    Smak: Jest bardzo dobrze. Przyjemna lekka a zarazem wyrazista goryczka miesza się z całkiem pełnym ciałem słodowym, w którym sporo jest wspomnianego powyżej odchmielnego posmaku orzechowego. Całość tworzy delikatną kompozycję. Świetne piwo [4.5]
    Wysycenie: Odpowiednie, może lekutko za wysokie [4.5]
    Opakowanie: No szału nie ma. Etykieta kojarzy mi się z jakąś gazetą, kolorystyka nieciekawa. Całkiem dokładny skład [3.5]
    Uwagi: Piwo z datą 27.01.2015. Zacne piwo, które przywróciło mi nadszarpniętą ostatnio wiarę w polskiego lagera/pilsa. W ostatnim czasie unikałem ich, racząc się aipami i porterami. Warto było sięgnąć po War. Rewolucje. Koniecznie do powtórki

    Moja ocena: [4.325]

    Comment

    • Jasiek77
      Senior
      • 03-2014
      • 107

      #77
      Średnia piana, aromat w zasadzie pokrywa się ze smakiem. Chmiel, landrynka, żywica, wcale niewodniste, wręcz lekko oleiste, miła goryczka, choć nieco krótka, wysycenie w sam raz. Zachęcającym akcentem były żywiczne nuty. Świetna cena, w tym względzie to jedno z najciekawszych polskich piw. Data 20.1.2015.
      Johnny Bonnano

      Comment

      • jewierenka
        Junior
        • 11-2014
        • 4

        #78
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujas Wyświetlenie odpowiedzi
        Jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji w Bydgoszczy zakupić to obecnie można nabyć w ww. sklepie, w piramidce alkoholowej na Królowej Jadwigi/ Dworcowej i w e.leclercu na Skłodowskiej. Po sąsiedzku na półkach jest też marcowe.

        I w Piwnej Chacie.. Marii Konopnickiej 25B.. Z Kormorana cały wachlarz dostępny cały czas

        Comment

        • Wujas
          Gość
          • 11-2014
          • 267

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jewierenka Wyświetlenie odpowiedzi
          I w Piwnej Chacie.. Marii Konopnickiej 25B.. Z Kormorana cały wachlarz dostępny cały czas
          Bydgoszcz pięknieje

          Comment

          • chechaouen
            Senior
            • 01-2011
            • 1180

            #80
            Warka 02.02.2015 jeszcze lepsza od styczniowych. Mocniej zarysowana goryczka, wyraźny cytrusowy aromat. Z każdym kolejnym łykiem goryczka jakby zanika, ale pełnia słodowa pozwala cały czas delektować się piwem. Dla mnie polski lager roku, a stosunek jakość/cena to już w ogóle rewela (3,79 w Realu)

            Comment

            • Jasiek77
              Senior
              • 03-2014
              • 107

              #81
              Co ty mówisz? A ja żem myślal, że 20.01.2015/A21 rules the world. Gdzie ten Real?
              Johnny Bonnano

              Comment

              • chechaouen
                Senior
                • 01-2011
                • 1180

                #82
                Gocławek na Pradze

                Comment

                • Jasiek77
                  Senior
                  • 03-2014
                  • 107

                  #83
                  Daleko... ale dzięki!
                  Johnny Bonnano

                  Comment

                  • zohan666
                    Senior
                    • 11-2012
                    • 259

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chechaouen Wyświetlenie odpowiedzi
                    Warka 02.02.2015 jeszcze lepsza od styczniowych. Mocniej zarysowana goryczka, wyraźny cytrusowy aromat. Z każdym kolejnym łykiem goryczka jakby zanika, ale pełnia słodowa pozwala cały czas delektować się piwem. Dla mnie polski lager roku, a stosunek jakość/cena to już w ogóle rewela (3,79 w Realu)
                    02.02.2015. Goryczka niska, aromat słaby, pełnia nie słodowa, a DMS-owa. Lager roku!
                    Plus za to, że DMS nie był tak nieprzyjemny jak w warkach, na które narzekałem wcześniej.
                    (aczkolwiek piłem mocno schłodzone, może to okiełznało dms)
                    Mimo silnej woli walki, nie udało mi się wypić całego. Ok 1/2 poszła w kanał
                    Last edited by zohan666; 28-11-2014, 14:06.

                    Comment

                    • Jasiek77
                      Senior
                      • 03-2014
                      • 107

                      #85
                      i bądź tu człowieku mądry... cóż, de gustibus...
                      Johnny Bonnano

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #86
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zohan666 Wyświetlenie odpowiedzi
                        02.02.2015. Goryczka niska, aromat słaby, pełnia nie słodowa, a DMS-owa. Lager roku!
                        Plus za to, że DMS nie był tak nieprzyjemny jak w warkach, na które narzekałem wcześniej.
                        (aczkolwiek piłem mocno schłodzone, może to okiełznało dms)
                        Mimo silnej woli walki, nie udało mi się wypić całego. Ok 1/2 poszła w kanał
                        Albo za dużo już wypiłem, albo nie rozumiem czegoś
                        Lager roku i połowa poszła w kanał ??

                        Edit:
                        Aaa, później już zrozumiałem... zbyt wcześnie piwkuję.
                        Last edited by DariuszSawicki; 28-11-2014, 14:28.

                        Comment

                        • chechaouen
                          Senior
                          • 01-2011
                          • 1180

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                          Albo za dużo już wypiłem, albo nie rozumiem czegoś
                          Lager roku i połowa poszła w kanał ??
                          .
                          To była taka ironia zajebiście wyrobionego smakosza

                          Comment

                          • KDWG
                            Senior
                            • 03-2014
                            • 143

                            #88
                            Ironia? Oczywiście, wyłapałem od razu, znakiem tego nie jest ze mną jeszcze tak źle, mimo dość wczesnej pory rozpoczęcia "piwkowania" .

                            A co by nie było offtopu - 20.01.2015r. - bardzo poprawne. Bez żadnych mydlin, dmsów i innych dodatków. Solidna słodowa podbudowa, lekkie cytrusowo-ziołowe posmaki, goryczka stosunkowo niska, choć wyczuwalna, przyjemna, bardziej w kierunku wspomnianych ziółek.

                            Smakowało.
                            Last edited by KDWG; 28-11-2014, 15:08.
                            So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

                            Comment

                            • Jasiek77
                              Senior
                              • 03-2014
                              • 107

                              #89
                              17.02.2015 zniżka formy wobec ostatniej warki styczniowej. Krótko mówiąc, smakuje jak jej rozwodniowa wersja. Duże nasycenie. Pijalnie, ale słabo jak na WRew.
                              Johnny Bonnano

                              Comment

                              • mrkowal
                                Senior
                                • 03-2009
                                • 155

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jasiek77 Wyświetlenie odpowiedzi
                                17.02.2015 zniżka formy wobec ostatniej warki styczniowej. Krótko mówiąc, smakuje jak jej rozwodniowa wersja. Duże nasycenie. Pijalnie, ale słabo jak na WRew.
                                zgadzam się też nie miłe zaskoczenie po poprzedniej flaszce
                                Ultima forsan

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎