Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Warmińskie Rewolucje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Obywatel1978
    Senior
    • 09-2007
    • 281

    Podobno niektóre piwa celowo są dosmaczane jakimiś ekstraktami z orzechów, ale jak Wy czujecie te orzechy, cytrusy czy banany, to po prostu jestem pełen podziwu Dla mnie piwo smakuje... piwem Oczywiście każde inaczej, ale rzadko mi się zdarza, żeby jakieś piwo wywoływało u mnie aż tak konkretne skojarzenia z innymi produktami żywnościowymi - czasami bardzo odległymi od piwa.

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Obywatel1978 Wyświetlenie odpowiedzi
      Podobno niektóre piwa celowo są dosmaczane jakimiś ekstraktami z orzechów, ale jak Wy czujecie te orzechy, cytrusy czy banany, to po prostu jestem pełen podziwu Dla mnie piwo smakuje... piwem Oczywiście każde inaczej, ale rzadko mi się zdarza, żeby jakieś piwo wywoływało u mnie aż tak konkretne skojarzenia z innymi produktami żywnościowymi - czasami bardzo odległymi od piwa.
      Jeśli nie czujesz ich "tak po prostu", to spróbuj wyłączyć muzykę, usiąść samotnie na fotelu, zamknąć oczy i wziąć łyk skupiając się na niuansach - może pomoże

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        Potwierdzam! Potrzebne jest skupienie uwagi i wyciszenie się by odebrać zmysłami wszelkie akcenty smakowo-zapachowe

        Comment

        • Jasiek77
          Senior
          • 03-2014
          • 107

          Niekoniecznie. Często degustacja piwa zyskuje na wartości przy akompaniamencie muzyki, filmu, tudzież książki z kategorii "moje ulubione."
          Johnny Bonnano

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            Pod warunkiem, że się skupiasz na doznaniach sensorycznych. Muzyka jako tło - owszem ale nie na pełnej qurwie!

            Comment

            • Mario_Lopez
              Senior
              • 08-2009
              • 991

              Warka 13.04.2015 i albo to siła Waszych sugestii, albo faktycznie jest ta nuta orzecha laskowego i to dość potężna. Co nie zmienia faktu, że całkiem miło się to pije, może nie wojowałbym określeniami, że to najlepszy polski lager za "lekko ponad 3 złote", ale jest ok
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


              EBE EBE

              Comment

              • titan
                Senior
                • 08-2014
                • 122

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemno slomkowy [4.5]
                Piana: intensywna, zbita długo się utrzymuje, ładny lacing [4.5]
                Zapach: intesywny zapach słodowo-trawiasty [4.5]
                Smak: wysoko pijalne, trawaste no i jest ten orzech, ale jescze taki zielony, troche cierpki, najlepiej sie go wyczuwa jak sie odbije , goryczka średnia do niskiej [4.5]
                Wysycenie: odpowiednie [4]
                Opakowanie: poprawna, bez szału, w stylu kormorana [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.45]

                Comment

                • Wujas
                  Gość
                  • 11-2014
                  • 267

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
                  ...może nie wojowałbym określeniami, że to najlepszy polski lager za "lekko ponad 3 złote", ale jest ok
                  Pomysłu na innego pretendenta do tego tytułu mi jakoś brakuje w erze AP-oraz-IP
                  Ba, nawet biorąc pod uwagę, że u mnie cena nie schodzi poniżej 3,9x PLN.

                  Warka z datą ważności do 28.04. pintnaście (A27) - wydaje mi się mniej chmielowa niż pierwsze 2-3 warki oraz któreś z późniejszych (chociaż bywały i bardziej tragiczne). Może to z racji pory roku? Jakoś latem zdecydowanie bardziej zachwycało i orzeźwiało.
                  Z drugiej strony, nie patrząc w kalendarz - jest mniej "mętne" niż bywało. Czyżby jakieś braki w chmieleniu?
                  Tak czy inaczej, jak dla mnie, osoby, która nie ma orgazmu sutkowego podczas picia piwa, nawet takiego za 7 dyszek za 0,3l - jest to najlepsze piwo codzienne. Pasuje do wszystkiego, nie nadszarpuje portfela, a niektóre warki są przekozackie. Niby można dołożyć 70 groszaków i spożyć Żywiec APA, ale z pewnością wolę wspierać Kormorana niż żywca.
                  Last edited by Wujas; 14-02-2015, 13:30.

                  Comment

                  • Wujas
                    Gość
                    • 11-2014
                    • 267

                    Powtórzone i coś te kolejne warki nie są już tak sensowne niczym poprzednie.
                    Wciąż nie ma innego tak dobrego piwa do 4 zeta, jednak to już nie to samo niestety.

                    Comment

                    • PedroC
                      Member
                      • 05-2014
                      • 62

                      W poszukiwaniu dobrej warki na prezent

                      Panowie, warkę z jaką datę polecacie na prezent dla Tyskopijcy? Ja osobiście lagerów praktycznie nie pijam, dlatego zdaję sie na Waszą opinię.

                      Comment

                      • Wujas
                        Gość
                        • 11-2014
                        • 267

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PedroC Wyświetlenie odpowiedzi
                        Panowie, warkę z jaką datę polecacie na prezent dla Tyskopijcy? Ja osobiście lagerów praktycznie nie pijam, dlatego zdaję sie na Waszą opinię.
                        Pierwsza warka. Ewentualnie któraś z kolejnych (bodajże trzecia) z datą ważności do stycznia 2015 r.



                        Obecne są lipne, a w porównaniu do ww. wręcz tragiczne.

                        Comment

                        • PedroC
                          Member
                          • 05-2014
                          • 62

                          Czyli warek czerwcowych nie tykać? A zwykły Kormoran Jasny będzie dobry? A może jakiś inny ciekawy lager możecie polecić?

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            Pierwsza Pomoc, Gościszewo PIls single hop hallertauer - to moje typy

                            Comment

                            • dyczkin
                              Serce w kolorze blaugrana
                              • 05-2011
                              • 3657

                              Pils z Wąsosza daje rade a i Pomorzanin niczego sobie.
                              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                              Moje warzenie // Piwny Wojownik

                              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                              Comment

                              • Prusak
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 4325

                                Piłem piwo z warki do bodaj 22.06, nie podzielam opinii, że tragiczne. Może jakieś małe zmiany, ale generalnie nie odnotowuję regresu w porównaniu z pierwszymi warkami. Dopuszczam możliwość, że pamięć zawodzi, ale skoro degustacja obecna dała satysfakcjonujące efekty... Staram się próbować bez uprzedzeń, nie
                                tylko w myśl zasady, że wszystko co dobre, musi się szybko w naszym pięknym kraju schrzanić.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎