Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, Polka Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • baroN1
    Senior
    • 08-2011
    • 181

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasne złoto, opalizujące, pełno drobinek [3]
    Piana: wysoka, drobna i średnia [4]
    Zapach: z początku troche słodu, masło, i przez chwile estry, po ok 150ml czuć samo masło [2.5]
    Smak: słody, masło, i jakas dziwna niezbyt przyjemna goryczka. Po ok 150 masło zaczyna dominować i delikatnie ta męcząca goryczka. [2.5]
    Wysycenie: odpowiednie [4.5]
    Opakowanie: nie jest brzydka [4]
    Uwagi: Generalnie porażka, po pewnym czasie od otwarcia jest to masło w płynie.

    Moja ocena: [2.85]

    Comment

    • Frittle
      Junior
      • 08-2013
      • 25

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ładny, złoty. Lekkie zmętnienie. [4.5]
      Piana: Piękna, trwała. Utrzymywała się do końca, choć szybko wypiłem to piwo. [5]
      Zapach: Słabo. Głównie słód. Minimalny diacetyl, który nie wpływał negatywnie na zapach. Za to aromatów chmielowych praktycznie wcale. [3]
      Smak: Podobnie jak w zapachu - przede wszystkim posmaki słodowe. Za to nie czuć, że to tylko 9% ekstraktu początkowego! Piwo dość treściwe. [3.5]
      Wysycenie: Odrobinkę za duże, ale nie przeszkadza za bardzo w piciu. [4]
      Opakowanie: Przeciętne, za to ze wszystkimi potrzebnymi informacjami. [4]
      Uwagi: Więcej przemyśleń: http://piwnyrap.wordpress.com/2014/0...-szalu-nie-ma/

      Moja ocena: [3.575]
      Blog: http://piwnyrap.pl
      Facebook: https://www.facebook.com/PiwnyRap

      Comment

      • lukilbn
        Member
        • 02-2014
        • 42

        #33
        Dobre, przyzwoite piwko. Na pilsa chyba jednak trochę za mało chmielowe ale w miarę smaczne. Bez jakichś nieprzyjemnych posmaków. Szkoda że nie kosztuje w granicach 3 złotych. Na ławkę do parku w sam raz
        Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem. - Platon

        Wypiłem wszystkie polskie piwa :)

        Comment

        • corsano
          Senior
          • 05-2013
          • 182

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Słomkowa, opalizujaca [4.5]
          Piana: Skąpa, średniopęcherzykowa, niezbyt trwała [3.5]
          Zapach: Umiarkowanie intensywny, słodowy, chlebowy [3]
          Smak: Lekkie, średnio pełne, słodowe, trochę puste, goryczka niska, bilans w stronę słodowości [3]
          Wysycenie: Bardzo niskie, powinno być wyższe [3.5]
          Opakowanie: Etykieta z pomysłem, na kontrze mało informacji, kapsel pusty [4]
          Uwagi: Warka do 29.01.2015, pite w temperaturze 14°C

          Moja ocena: [3.2]

          Comment

          • Puszek_72
            Senior
            • 02-2012
            • 269

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasno złoty, ładny [4.5]
            Piana: Drobna, dość obfita i dość obfita, ładnie brudzi szkło [5]
            Zapach: Słaby słody troszkę masełko chmielu nie wywąchałem [3.5]
            Smak: Lekki kwasek, goryczka jakoś zwietrzała, nie czuć lekkości ani treści dość nijakie [3.5]
            Wysycenie: OK [4.5]
            Opakowanie: Skład podany ale widywałem bardziej szczegółowe, sama pomysł graficzny ok, wykonanie ekonomiczne [4]
            Uwagi: Przeciętne piwo

            Moja ocena: [3.775]

            Comment

            • lecram
              Junior
              • 08-2014
              • 4

              #36
              Polka Pils jak dla mnie lepsza od Zarzecze Pils
              Dobre do grilla - sprawdzone
              Etykieta ciekawa szykowna, dobrze że kobitka nie ma barw z teledysku Donatana :P źle by się kojarzyło.
              Czekam na inne rzemieślnicze Pilsy

              Comment

              • olie
                Senior
                • 06-2011
                • 777

                #37
                Warka do 29.01.2014 ma niewiele wspólnego z czeskim pilsem. To typowy polski lager z browaru regionalnego. Zapach zdecydowanie słodowy, goryczka na dość niskim poziomie, piana mizerna. Piwo jest całkiem pełne, w ślepej próbie typowałbym, że to jedenastka.

                Warmińskie Rewolucje i dobre warki Kormorana Mocno Chmielonego Niefiltrowanego są zdecydowanie lepsze, nie wiem w jakiej formie są obecnie pilsy z Gościszewa.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bladawozłotawy, lekko opalizujący. [4]
                  Piana: Biała, drobna, niezbyt wysoka, nietrwała. [3]
                  Zapach: Chmiel i słód, ale w takim wariancie, który mnie kojarzy się z marketowymi lagerami ze słonecznego południa Europy, niestety... [3.5]
                  Smak: Tępawa goryczka, ślad palonego słodu i karmelu, jednak nieco wodniste.
                  Odnoszę wrażenie, że pierwszy łyk był troszkę warzywny..., potem to uczucie zniknęło. [3.5]
                  Wysycenie: Co najwyżej średnie, ale dobre dla "sesyjności" piwa . [4]
                  Opakowanie: Nazwa taka sobie, wzornictwo nieco kreskówkowe, ale i tak lepsze od "szyszkowych" wąsoszy. [3.5]
                  Uwagi: Doceniam polskość użytego chmielu, ale mam nieodparte wrażenie, że na tej bazie piłem już lepsze piwo.

                  Moja ocena: [3.5]

                  Comment

                  • Pinio74
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 3881

                    #39
                    Piwa z browaru Wąsosz dotarły i do Płocka.
                    Polka pils jest smaczna, lekka ale treściwa. W zapachu dominuje słodowość, świeże siano. W smaku delikatna goryczka, dopełniona chlebową nutą. W sumie dobre, niedrogie (około 3,60 zł) piwo. Tylko ta etykieta mnie wkurza, amatorka na całego, sam bym lepszą zrobił...
                    Last edited by Pinio74; 20-09-2014, 23:08.
                    BIRRARE HUMANUM EST

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6136

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasno żółta. [3.5]
                      Piana: Średnia ale nie drobna. Zostaje jednak na dość długo "czop". [4]
                      Zapach: Żelazo i jakaś kwaskowata owocowość. [3]
                      Smak: Są smaki piwne ale nie za duże, pląta się też jakaś goryczka. [3.5]
                      Wysycenie: Średni. [4]
                      Opakowanie: W porównaniu z innymi etami browaru nie jest źle ale szeroko patrząc to jest trochę ubogo. [3.5]
                      Uwagi: Piwo lekkie i dlatego cienkie heheheheheh. Zimne jak ciepło obleci. Data do 12.01.15.

                      Moja ocena: [3.4]
                      Last edited by Javox; 29-09-2014, 12:17.

                      Comment

                      • yoxik
                        Senior
                        • 10-2012
                        • 427

                        #41
                        Wąsosz, Polka Pils

                        Piana drobna, trwała. Kolor złoto, klarowne. Aromat lekko stęchły chmiel. Smak słodowy, goryczkowy. niestety z posmakiem plastikowo aptecznym. Piwo z wadą słabe ale gdyby nie wada to czuć że może być dobrze.
                        Również tutaj
                        https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                        Comment

                        • Rumcais
                          Member
                          • 01-2014
                          • 91

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Słomkowy, dobry dla lekkiego pilsa. [5]
                          Piana: Niska, gęsta, dość szybko opada do delikatnego pierścienia, leciutko oblepia szkło. [3]
                          Zapach: Bardzo intensywny, słodowo-chmielowy, budzi skojarzenia z początku z... Perłą i tego typu wyrobami, do tego lekko wyczuwalne masełko. [3]
                          Smak: Lekkie, dość wodniste (ale w nieprzeszkadzający sposób), bardzo czyste w smaku, lekki słód, stosunkowo mocna, fajna, rześka, ziołowa pilsowa goryczka, w miarę picia wkrada się lekkie masełko, ale kompletnie nie wadzi, wręcz pomaga. Jak dla mnie, antyfana pilsów, super 9-tka! [5]
                          Wysycenie: Mogłoby być trochę wyższe jak na ten typ piwa, ale jest OK. [4.5]
                          Opakowanie: Ładna eta, kontra z kompletem informacji, papier średniej jakości, kapsel złoty golas. [4]
                          Uwagi: Warka do 18 kwietnia 2015r., kupione w gnieźnieńskim sklepie z alkoholami przy Roosevelta, jakkolwiek się ten sklep zowie.

                          Moja ocena: [4.025]
                          Last edited by Rumcais; 17-03-2015, 00:11.

                          Comment

                          • Dzoshu
                            Senior
                            • 12-2013
                            • 496

                            #43
                            Ktoś orientuje się czy Warszawianka z Wąsosza to to samo piwo z inną etykietą? Parametry 9blg/41% się zgadzają.

                            Comment

                            • chechaouen
                              Senior
                              • 01-2011
                              • 1180

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złocisty, ale nie do końca klarowny. Lekka mgła [4]
                              Piana: Duża, sztywna , trwała. Oblepia szkło [4.5]
                              Zapach: Sporo nut chlebowo-drożdżowych. Za to nie wyczuwam aromatu chmielowego, a na to liczyłem. Jeżeli czuć, to mało wyraźnie. Chleb na pierwszym planie. Do tego lekka słodowość. Po ogrzaniu wkrada się niestety też masełko [3.5]
                              Smak: Piwo jak na ekstrakt zaskakująco treściwe i pełne w smaku. Naprawdę spora porcja chmielowej goryczki, która jest długa i przyjemna. Sporo też ciała słodowego lekko nasączonego - tak jak w zapachu - nutkami chlebowymi. Generalnie zacny, przyjemnie wyrazisty lekki pils [4]
                              Wysycenie: Dość wysokie, raczej odpowiednie [4.5]
                              Opakowanie: Słaba jakość papieru. Nieco lepiej z projektem graficznym choć ogólnie ten minimalizm trąci trochę czasami zapyziałego PRL. Może i to właśnie taki klimat retro miał być, ale wyszło jakoś tak tandetnie i niechlujnie, przynajmniej dla mnie [2.5]
                              Uwagi: Piwo z datą: 11/08/2015

                              Moja ocena: [3.825]
                              Last edited by chechaouen; 25-05-2015, 19:40.

                              Comment

                              • Dzoshu
                                Senior
                                • 12-2013
                                • 496

                                #45
                                Kolor: Złoty, klarowne.
                                Piana: Obfita, dziurawi się ale dość długo się utrzymuje i oblepia szkło.
                                Zapach: Rześki, słodowy z ziołową nutką chmielu.
                                Smak: Kwaśnawe na wstępie, zaraz potem wyraźna słodowość i dość wysoka ziołowa goryczka na finiszu.
                                Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego.
                                Opakowanie: Całkiem fajna etykieta, dokładny skład.
                                Uwagi: Warka 20.10.15 Fajny lekki pils o czystym profilu i wyraźnej goryczce.
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎