Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, Polka Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • SirBartBart
    Member
    • 05-2014
    • 33

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złocisty, lekko opalizujący. [4]
    Piana: Taka pilsowa - dość obfita, średnio- i drobnopęcherzykowa. Opada dość szybko, za to bardzo ładnie oblepia szkło. [3.5]
    Zapach: Bardzo czysty, przyjemny, zbożowy, z lekką nutą świeżego chmielu. [4.5]
    Smak: Bardzo dobry! Zadziwiająco pełne jak na taki ekstrakt, z bardzo wyraźną i przyjemną goryczką, która bardzo umila doznania. [4.5]
    Wysycenie: Średnie do wysokiego, bardzo przyjemnie i orzeźwiająco. [4.5]
    Opakowanie: Fajnie oldschoolowe, zalatuje lekko PRL i bardzo się mi to podoba. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.35]

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #47
      Zgadzam się, podobnie jak Wąsosz 9. Zastanawiam się nad tym, czy jest istotna różnica między tymi piwami. Ale tez przypomniały mi się PRL-owskie posmaki.

      Comment

      • murek17
        Member
        • 06-2014
        • 52

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo jasne złoto, ale jeszcze nie słomka. Nie jest idealnie klarowne, występuje równomierna opalizacja. [4]
        Piana: Piana na jeden palec, ale zbita i drobna, utrzymuje się praktycznie do końca. Delikatnie zdobi szkło. Po dolewce na dwa palce, równie trwała. [4]
        Zapach: Wyczuwalna nuta trawiastego chmielu, poza tym dobra słodowość, taka w stylu niemieckich pilsów. Dobrze, ale nie pogniewałbym bym się jakby było bardziej intensywnie [4]
        Smak: Dosyć pełne jak na 9 Blg. Powiedziałbym że to jakaś dziesiątka, czy nawet dziesięć i pół Bardzo czyste w charakterze - duży plus. Poza tym pojawia się w smaku niezwykle przyjemna nuta owocowa, bardzo rześka, zdecydowanie chmielowa. Zaraz po wzięciu łyka jest leciutki kwasek, fajnie się komponuje, bo tak lekkie piwo ma orzeźwiać. Goryczka w ziołowym stylu, nieco poniżej średniej, mogłaby być o te parę IBU wyższa. Początkowo wydaje się że jest bardzo niska, ale po chwili fajnie odkłada się na podniebieniu i języku. [4]
        Wysycenie: Może mogłoby być ciut wyższe, ale jest niemal idealnie. [4.5]
        Opakowanie: Bardzo ładna, zdecydowanie najlepsza z etykiet Wąsosza, dużo informacji, ale brakuje IBU i rodzaju drożdży, choć te drożdże to już czepialstwo z mojej strony [4.5]
        Uwagi: Warka do 12.02.16.
        Bardzo fajny, lekki lager. Rześki, czysty w profilu, nie jest wodnisty, czego się obawiałem po takim ekstrakcie. Zarówno aromat jak i goryczka mogłyby być trochę wyższe, ale i bez tego piwo jest po prostu smaczne.

        Moja ocena: [4.05]

        Comment

        • Marchi
          Senior
          • 12-2006
          • 130

          #49
          Warka 17/02/2016 jest katastrofalna. Zero dawnej pilsowości, ciężki, chlebowy, słodowy, odrzucający lager. Wielka szkoda.

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasne złoto, zamglone. [4]
            Piana: Niska, szybko opada, ale zatrzymuje się w odpowiednim miejscu tworząc 3 cm czapę. Niezbyt równo lepi się do szkła. [3.5]
            Zapach: Bardzo wyrazisty. Zdecydowanie trawa na pierwszym planie, później trochę gruszki i jakieś zioła. Aromat sprawia wrażenie czegoś świeżego. [4.5]
            Smak: Pełne, syte piwo mimo parametrów. Pod tym względem przypomina Czechów. Dużo chlebka, wrażenie rozgryzionego zboża w gębie i dziwnego kwasku, który tu nie przeszkadza. Na finiszu coś ten chlebek niepokojąco przechodzi w karmel. [4]
            Wysycenie: Trochę za niskie, pils powinien bardziej orzeźwiać i nieważne, że piję akurat to piwo jesienią, a nie latem. [3]
            Opakowanie: Podany pełny skład, również chmiele, kapsel czarny. Na etykiecie narysowana ładna Słowianka. Estetyka starej daty, miód na serce. Odejmuję pół punktu za słabej jakości papier. [4.5]
            Uwagi: Bardzo dobre piwko. Szkoda, że dopiero dziś piję pierwszy raz, z pewnością powrócę. Warka 15.03.2016.

            Moja ocena: [4.1]

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #51
              Z powodu konfliktu dawnych wspólników wygląda na to, że piwo to zmieni nazwę.

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4312

                #52
                Na razie nie zmieniło nazwy, ale wyraźnie się pogorszyło. Coś się dzieje z tą serią z Wąsosza. Niestety, nie zanotowałem daty, ale masło (podobnie) jak w dwunastce na takim poziomie jak w najgorszych czasach Witnicy.

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #53
                  Piwo zmieniło nazwę na Marynka Pils, jest nowa etykieta oraz - jak twierdzi browar - jest trochę mocniej nachmielone.

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    #54
                    Marynka Pils, hm, ciekawe, rozumiem, że to chyba w kontekście przyszłego przeniesienia produkcji piwa pod nazwą Polka do Bytowa?

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      #55
                      Post pod postem, ale nie zdążyłem edytować, zerknąwszy na stronę Wąsosza... Czym będzie zatem różnić się Marynka Pils od Wąsosza 9, bo oba piwa mają identyczne parametry?

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        #56
                        2 posty dalej jest napisane - Marynka ma zmienione chmielenie.
                        Poza tym inny browar, inny sprzęt, więc będą się różnić... smakiem?

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23799

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                          Piwo zmieniło nazwę na Marynka Pils, jest nowa etykieta oraz - jak twierdzi browar - jest trochę mocniej nachmielone.
                          Zatem powinno zacząć żywot jako nowe piwo w naszej bazie.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4312

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                            2 posty dalej jest napisane - Marynka ma zmienione chmielenie.
                            Poza tym inny browar, inny sprzęt, więc będą się różnić... smakiem?
                            Ja pytałem o różnicę między Marynką Pils a Wąsoszem 9, a nie pomiędzy Marynką Pils a Polką Pils, która rzeczywiście ma być warzona w innym browarze...

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎