Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulewski, Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Sulewski, Pils

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasnozłocisty, klarowne mimo, że nie niefiltrowane [5]
    Piana: obecna po nalaniu, dość szybko kurczy sie do ok 2 cm kożuszka na piwie, osadza się na szkle drobnymi pajęczynkami [3.5]
    Zapach: słaby ale miły, chmielowo-słodowy [4]
    Smak: mimo, że do końca brak piwu pełni jest w miarę treściwe, dominuje dość mocna, fajna odświeżająca goryczka na zbożowo-słodowej podstawie, wszystkie smaki świetnie zbalansowane [5]
    Wysycenie: odrobinkę za dużo [4.5]
    Opakowanie: w browarze restauracyjnym w firmowym szkle, na firmowym waflu, cóż więcej trzeba [5]
    Uwagi: Limitowana produkcja, świetny pils, który smakuje, sprawia przyjemność podczas picia i doskonale gasi pragnienie

    Moja ocena: [4.475]
    Attached Files
    Last edited by becik; 09-08-2014, 19:50.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • chemmobile
      Senior
      • 03-2009
      • 2168

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, ciemny słomkowy, mętny, ale bez osadu [5]
      Piana: Drobno ziarnista, średnio trwała. [3.5]
      Zapach: Zaskakująco intensywny nawet jak na pilsa. Świeży, słodowy, chlebowy. Nuty chmielowe zdominowane. Zauważalny także diacetyl. [4]
      Smak: Pełne i treściwe piwo. Tak jak w zapachu pierwsze skrzypce grają smaczki słodowe, ale tutaj goryczka chmielowa wyraźniej zaznacza swoja obecność. W posmaku końcowym dominuje nad słodowością, jednak trochę zgrzyta tu niewielka metaliczność/garbnikowość tej goryczki. [4.5]
      Wysycenie: Wysokie. [4.5]
      Opakowanie: Butelka [3]
      Uwagi: Bardzo smaczny pils z balansem przechylonym lekko w stronę nut słodowych.

      Moja ocena: [4.175]
      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bledziutki, śladowo opalizujący. [3.5]
        Piana: Biała, drobna, niezbyt wysoko, ale utrzymuje się przyzwoicie. [4]
        Zapach: Wyważona kompozycja słodu i chmielu z orzeźwiającą nutą owoców. Bardzo mi się podoba . [4.5]
        Smak: Goryczka, nawet intensywna, w pestkowym stylu, ślad chlebowy, na końcu języka delikatny słód i owoce. [4.5]
        Wysycenie: Średnie, typowo restauracyjne. [4]
        Opakowanie: Elegancka, charakterystyczna, subtelna eta, wszystko na wynos w ładnym czteropaku. Mały minus za goły czarny kapsel. [4.5]
        Uwagi: Po jednym z najtrudniejszych dni w moim życiu zawodowym takiego piwa było mi potrzeba...

        Moja ocena: [4.375]

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4305

          #5
          Nadal bardzo dobrze zbalansowane piwo, z pewnym odcieniem "pełności" (ale w to w końcu dwunastka), i ładnym, pozostającym dłużej, choć nie agresywnym finiszem goryczkowym. Wciąż trzyma wysoki kontrrewolucyjny poziom.

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 09-2012
            • 2089

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasnozłoty, zamglony. [4.5]
            Piana: średniowysoka, drobna, średnio trwała, zostawia ślady na szkle. [3.5]
            Zapach: intensywny, słodowy, zbożowy i delikatnie chmielowy. [4]
            Smak: słodowo-chmielowy, zbożowy i lekko owocowy ze średnią goryczką. Piwo jest treściwe i smaczne. [4.5]
            Wysycenie: wysokie. [4.5]
            Opakowanie: ładna etykieta, goły kapsel, brak pełnego składu. [4]
            Uwagi: Ekstrakt 12% wag., alkohol 5%

            Moja ocena: [4.2]
            Last edited by yaro74; 30-08-2016, 19:46.

            Comment

            • nietzschee
              Senior
              • 07-2016
              • 319

              #7
              Wygląd: bałem się, że to będzie ich Lager tylko w wersji chmielowej, ale na szczęście jest jaśniejsze, barwa złocista jak czeski pils, piana nie zawodzi, lacing też ładny.
              Zapach: maślany tost z ziołami, jest czesko, jest nieźle.
              Smak: Wciąż lekka melanoidynowość, której nie oczekuję w pilsach, a na którą cierpią te mdłe pseudopilsy np. z Raciborza czy Jabłonowa, tu na szczęście jest lekka, gładziutkie, chlebowe, tostowe, lekko maślane, ziołowe, chmielowe. Goryczka na poziomie ich lagera i oczekiwałbym jej na trochę wyższym poziomie, ale całkiem ok, może wysycenie trochę za niskie.
              Uwagi: Znów ten zabawny szmonces na awersie „Niewykluczone, że najlepsze piwo w tej części Europy!” Napisałem, że ok., ale kupiłem tylko dlatego, że na tydzień przed terminem Carrefour przecenił je o 50%, bo standardowo kosztuje 7 zeta. Sorry, ale za tyle+ to mogę mieć sporo dużo ciekawszych piw, za wyjątkiem sztosów (nie mylić ze „Sztosem” z Glogera).
              Obecnie ma 4,8 alko, ekstrakt bez zmian.
              Attached Files

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4305

                #8
                Nadal bardzo dobre piwo. z kremową pianą utrzymującą się dość długo powyżej cienkiej obrączki i osadzającą się na szkle. Goryczka zdradza lekki ziołowy podkład, w zapachu nuty ziołowo-chmielowe, słodowe i lekko maślane. Takie piwo, gdyby było dostępne pod nosem w zupełności mogłoby zadowalać jako przeznaczone do częstszego spożycia.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  #9
                  Niedawno znów wypiłem z przyjemnością. Nieprzesadzony goryczkowo pils, tak w kierunku lagera. Fajna klasyka.

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4305

                    #10
                    Jak widać, wypust z nowego browaru w Hrubieszowie nie różni się jakością od piwa z browaru restauracyjnego. Nadal gęsta piana, trzymająca się szkła i utrzymująca się długo, "ponadobrączkowa". Piękna klarowność, kolorek bladożółty w kierunku pełnego. Wysycenie w sam raz. Cały czas dobry balans między goryczką i nutami słodowymi. Bardzo w porządku,

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #11
                      A piszesz o piwie z restauracyjnego? To jest jego wątek. Duży nie był jeszcze dodany do bazy.

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4305

                        #12
                        No i to jest właśnie rezultat chaosu. Piłem już z nowego, może podświadomie wynikło to ze zniecierpliwienia.

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6077

                          #13
                          Ekstrakt 12.0*, alko 4.8%

                          Piana - na dłużej pełna warstewka.
                          Lacing - trochę było.
                          Gaz - średni.
                          Barwa - jasne złoto.
                          Aromat - gorzkawa zbożowość, nuta kwiatowe.
                          Smak - balans słodkawego i gorzkawego, niezła zbożowość.

                          Całkiem przyjemnie, lekko przyswajalny pilsik
                          Attached Files

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎