Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Pinta] Grodziskie 4.0

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Derbeth
    Senior
    • 04-2013
    • 337

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: mocno zmętniony, bardzo jasny, ale jakby przybrudzony - mnie nie przypadł do gustu [3]
    Piana: gęsta, dość trwała, ale daleko jej do piany hefeweizena [4]
    Zapach: średnio intensywny, dominuje wędzoność w typie drewna z ogniska albo mocno wędzonej kiełbasy; cech pszenicy nie wyczułem [4]
    Smak: głównie wędzoność, spod której tylko trochę czuć lekką goryczkę i w ogóle nie czuć pszenicznego charakteru; podoba mi się lekkość tego piwa, przez co bardzo łatwo się je pije [4]
    Wysycenie: średnie, nieprzesadzone, dla mnie dobrze pasuje [5]
    Opakowanie: dużo informacji o piwie [5]
    Uwagi: Butelka. Piłem z przyjemnością, ale mam wrażenie, że są lepsze przykłady grodziskiego. Mógł zmienić mi się smak, ale wg notatek dużo bardziej przypadło mi do gustu Grodziskie 2.0. "Czwórka" jest dość jednowymiarowa, w "dwójce" dochodziła przyjemna chlebowość i lekka, ale szlachetna goryczka. Wydaje mi się, że od "czwórki" wolałbym też Smoked Cracow.

    Moja ocena: [4.05]

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: słomkowy, mętny. [4]
      Piana: wysoka, drobno i średnio pęcherzykowa, dość trwała, zostawia ślady na szkle. [4.5]
      Zapach: intensywny, wędzony, przyjemny. [4]
      Smak: wędzony, lekko kwaskowy. Piwo jest lekko wodniste, orzeźwiające, brakuje takiej goryczki jak w Grodziskim 2.0, ale mimo to jest smaczne. [4]
      Wysycenie: wysokie. [4]
      Opakowanie: to samo co przy Grodziskim 2.0: kiepska etykieta, jedna z najgorszych Pinty, kapsel firmowy. Jak zwykle dokładny opis. [2.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.975]

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo ładna mętna słomka. [5]
        Piana: Zbita, gęsta, biała ale za niska. Mało ciekawy i nikły osad na szklaneczce. [3]
        Zapach: Przyjemna, wędzona kiełbasa, taki typowy mazurski wurst. Brakuje innych aromatów. [4]
        Smak: Niska goryczka z wędzonym posmakiem już nie tylko mięsa ale i sera. Mało słodu, piwo jest wytrawne, lekkie. Za mało dymu. [3]
        Wysycenie: Duże, ale wolałbym jeszcze większe. [4]
        Opakowanie: Sporo informacji o piwie, kolory podobają mi się. Typowa Pinta. [4]
        Uwagi: Trochę za płaskie to piwo, Pinta ma lepsze dymione. Warka do 08.03.2015.

        Moja ocena: [3.55]

        Comment

        • p5ychol
          Junior
          • 12-2014
          • 18

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasne, mętne, nieprzejrzyste. Wygląda dość charakterystycznie dla piwa pszenicznego. [4]
          Piana: Piana po nalaniu do szła średnio obfita. Szybko opada i nie pozostaje po niej nic poza cieniutkim pierścieniem. [3]
          Zapach: W butelce przyjemny aromat wędzonki. Niestety w szkle wędzonka prawie niewyczuwalna, dominują raczej jakieś słodkie aromaty. [3.5]
          Smak: Wędzonka bardzo słabo - za słabo - wyczuwalna, dominuje słodka kwaskowatość i taki też posmak pozostaje w ustach, choć nie na długo. Goryczka nieznaczna, lekko wyczuwalna. Piwo bardzo lekkie, przydałoby się, żeby było bardziej "konkretne". [3]
          Wysycenie: Średnio wysokie i wyczuwalne. Pasuje do tego piwa. [4]
          Opakowanie: Etykieta, która nawet trochę wyróżnia się spośród innych etykiet Pinty, pozostając w charakterystycznej stylistyce. Pod względem informacji zawartych na etykiecie jak zawsze pierwsza klasa i nie można się do niczego przyczepić. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.325]

          Comment

          • pavlo11111
            Member
            • 11-2014
            • 78

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasno słomkowy; mętne [4]
            Piana: Drobnopęcherzykowa; niezbyt trwała; umiarkowanie zdobi szkło; łatwo ją pobudzić [4]
            Zapach: Z butelki wyraźna wędzonka kiełbasiano - oscypkowa. Ze szkła aromat mniej intensywny, zmieszany ze słodowością. [3.5]
            Smak: Delikatna wędzonka w połączeniu z lekkim kwaskiem. Piwo lekko wodniste co zrozumiałe przy takim ekstrakcie ale przyjemnie orzeźwiające [4]
            Wysycenie: Takie jak powinno być w grodziszu [5]
            Opakowanie: Klasyka w wykonaniu Pinty [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.875]

            Comment

            • ardek
              Member
              • 07-2015
              • 49

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Siarkowy, mętny. [4.5]
              Piana: Gęsta, drobnopęcherzykowa, szybko znikła. [5]
              Zapach: Przyjemny zapach wędzonki. Zachęca do konsumpcji. [5]
              Smak: Bardzo delikatna kwaśność. Zwiększa swoją intensywność dopiero pod koniec piwa. Wyczuwalna goryczka, ale na finiszu jest wypychana przez dębową wędzoność. [4.5]
              Wysycenie: Wysokie. [5]
              Opakowanie: Całość jest ok, tylko ta szklanka na etykiecie mi się nie podoba zbytnio. [4]
              Uwagi: Podobało mi się to, że ta mocno wyczuwalna wędzoność nie dawała wędliną.

              Moja ocena: [4.725]
              Last edited by ardek; 31-07-2015, 19:28.

              Comment

              • Nietoperz23
                Member
                • 09-2015
                • 44

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bladożółty, mętny, bardzo ładny, mocny osad na dnie buletki [5]
                Piana: Drobno pęczherzykowa, niezbyt bujna, szybko opada do delikatnego korzuszka [4]
                Zapach: Szynka z wyraźną podbudową słodową, delikatnie majaczy jakiś metal... po lekkim ogrzaniu w tle wędzonki i słodu delikatny chmiel [4]
                Smak: Lekkie, wręcz wodniste, ale w stylu, słodowy z wyraźną wędzonką, bardzo rozmyty posmak chmielu, dosłownie kropelka [5]
                Wysycenie: Jak na Grodzisza mogłoby być większe, ale jest ok, orzeźwiające [4]
                Opakowanie: Etykieta wygląda troszkę tanio, dokładne info o składzie , pod tym względem ok [3.5]
                Uwagi: Bardzo dobra interpretacja stylu, intensywny aromat, bardzo orzeźwiające, na lato idealnie, pozostawia lekko szampanowy, ale nie wytrawny posmak,

                Moja ocena: [4.425]

                Comment

                • Pess09
                  Senior
                  • 12-2013
                  • 284

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bananowy, mocne zmętnienie. [4.5]
                  Piana: Trzeba lać z wysoka żeby się wytworzyła, szybko znika. [2]
                  Zapach: Dominuje oczywiście wędzonka, trochę bardziej w stronę oscypka ale są też akcenty szynkowe, towarzyszy jej też słodowość. [4.5]
                  Smak: Bardzo rześkie i lekkie, wędzonka jest taka średnia, nie zbyt nachalna, jak dla mnie to dobrze, całość jest, czuć mocne bąbelki na języku i na końcu jest minimalna wytrawność połączona z subtelną goryczką i lekkimi nutami drożdży. [4]
                  Wysycenie: Wysokie, musi być takie. [5]
                  Opakowanie: Design jest taki sobie, kapsel firmowy, wszystkie informacje zawarte. [3.5]
                  Uwagi: Piwo kupione za 2,90zł z racji zbliżającej się daty.
                  Jak za tą cene jest to świetny i nie zobowiązujący napitek chociażby do obiadu. Jednak patrząc na to z perspektywy normalnej ceny pewnie ocena byłaby trochę niższa.

                  Moja ocena: [4.025]

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #24
                    Ja kupiłem za 1,50 zł z miesięcznym okresem do daty ważności
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Pivotal
                      Senior
                      • 05-2013
                      • 671

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasny jak sok grejpfrutowy, mętne i nieprzejrzyste od osadu drożdżowego. [4.5]
                      Piana: Jedno wielkie rozczarowanie! Średnioziarnista, biała, po przelaniu na centymetr, krótkotrwała... nie minęła minuta, a już pozostała z niej obwódka z mgiełką w środku. [1]
                      Zapach: Z butelki wyraźna wędzonka. Po wlaniu słabnie, ale nadal jest wyczuwalna charakterystyczna oscypkowa wędzonka... prócz tego wychwyciłem cytrynowy zapach oraz słodowość. Do dzisiaj czuć nutę dymną w zatkanej butelce. [2.5]
                      Smak: Niewielka serowa wędzoność z cytrynową kwaskowością, nuty zbożowe i słodowe. Po przełknięciu posmak cytrynowo-wędzono-słodowy. [3.5]
                      Wysycenie: Bardzo dobre. Od początku do końca mnóstwo drobnych bąbelków uchodziło ku górze. [5]
                      Opakowanie: Klasyka Pinty, czyli bezzwrotna butelka z niezłą samoprzylepną etą na której mamy mnóstwo wiadomości. Kapselek jest firmowy. [4]
                      Uwagi: Termin do 6.02.2016, wypiłem 1.02'16. Lekkie i orzeźwiające piwo z beznadziejną pianką.

                      Moja ocena: [3.05]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎