Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, Opactwo Olbrachta

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lasica_lwd
    Member
    • 06-2014
    • 73

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemno miedziany, bursztynowy, lekko mętne. [4]
    Piana: Ładna, zbita, solidna, zdobi szkło. [4]
    Zapach: Troszkę słodkich nut owocowych, następnie zapach chmielu cytrysowo-żywiczno-kwiatowy. Przyjemny dość. [4]
    Smak: Chmiel bierze wszystko. Grama belgi w tym nie wyczułem. W smaku czuć i nuty kwiatowe, żywiczne, cytrusowe....i nic poza tym. Nie wyczułem ani fenoli, ani żadnej słodyczy. Piwo przez to jest płaskie w smaku. Goryczka średnia, zalegająca. Z każdym łykiem coraz mniej przyjemnie się pije. [3]
    Wysycenie: Akurat, nie przeszkadza. [4]
    Opakowanie: Bardzo ładny rysunek Mleczki, dobre wykonanie, dobra ostrość, solidnie przyklejone. Przykuwa wzrok na półce. Szkoda, że nie podano kompletu informacji, ale dla dociekliwych jest pełne info na stronie www. Brawo. [5]
    Uwagi: Piwo w bardzo ładnym, dopracowanym opakowaniu, o ładnym wyglądzie i zapachu, niestety dla mnie przesadzono z chmielem. Dla fanów mocno chmielonych piw.

    Foto: http://i.imgur.com/eOXUzXQ.jpg

    Moja ocena: [3.65]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: brudny ciemny brąz, pasuje do opactwa [5]
      Piana: jasno-beżowa, niska le bardzo mocna, utrzymuje się kilka cm do samego końca, osadza się na szkle małymi kępkami [4]
      Zapach: prawie nic nie czułem, to co udało mi się nosem wyciągnąć to słodowe, wytrawno-owocowe akcenty [3]
      Smak: pełne, treściwe, fajny lekko goryczkowy posmak z wytrawnymi owocami w tle oraz bardzo fajną słodowo-zbożową podbudową, momentami deliaktne nuty alkoholowe ale całe szczęście są to incydenty [4]
      Wysycenie: dziwny ten gaz w tym piwie, raz wydawało mi się, że jest go za dużo, raz, że za mało..... [3.5]
      Opakowanie: wreszcie jakaś fajna nieseksualna aluzja Mleczki [4]
      Uwagi: Przyjemne piwo, mi podeszło, warte ponownego sięgnięcia

      Moja ocena: [3.675]
      Attached Files
      Last edited by becik; 20-12-2014, 21:38.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Oskaliber
        Senior
        • 05-2010
        • 727

        #18
        Kolor: Ciemny bursztyn wchodzący w rubin, opalizujący.
        Piana: Koloru złamanej bieli, średnio obfita, niezbyt gęsta, niezbyt trwała. Opada do dziurawego kożucha.
        Zapach: Aromaty amerykańskich chmieli w klimatach melona i lekkich cytrusów przeplatają się z belgijskimi estrami owocowymi (głównie banan). Do tego wyraźna pieprzowo-korzenna fenolowość.
        Smak: Treściwe. Wyraźna zbożowo-karmelowa podbudowa słodowa, mocne fenole w klimatach korzenno-pieprzowych. Na dalszym planie lekkie nuty amerykańskich chmieli (melon). Goryczka średnia, nieco zalegająca i z wyraźnie alkoholowym akcentem.
        Wysycenie: Średnio niskie.
        Ogółem: Dosyć mocno niezbalansowane w smaku. Bardzo dużo fenoli, za to praktycznie brak typowo belgijskich estrów, chmielu też niewiele. Zapach wypadał tutaj o wiele lepiej. Pod koniec trochę za bardzo alkoholowe.
        Uwagi: Warka do 23.02.2015r.
        Last edited by Oskaliber; 05-01-2015, 20:28.
        BeerFreak.pl

        Comment

        • titan
          Senior
          • 08-2014
          • 122

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: herbaciany, mętny [4.5]
          Piana: słaba, szybko opada do obwódki [3]
          Zapach: intensywnie estrowo octowy , w tle nutagoździkowa korzenny [3.5]
          Smak: korzenne, belgijskie nuty niska goryczka, ale mimo to trochę zalegająca [4.5]
          Wysycenie: odpowiednie, no moze ciut za wysokie [4]
          Opakowanie: etykieta jest fenomenalna, fajny kapsel [4.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.975]

          Comment

          • meszek0009
            Senior
            • 04-2014
            • 247

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bardzo ciemny bursztyn wchodzący w rubin, mętne. [4]
            Piana: Kremowa, zbita, oblepia szkło, ale jest nietrwała, niska. [3.5]
            Zapach: Noo, są takie belgijskie, fenolowe nuty, banan i goździk a oprócz tego mocno przyprawowe, pieprzne, korzenne i ja tu wyczułem takie dziwne nuty, które kojarzą mi się z szampanem, przyjemne. Te przyprawy zwyciężają nawet z chmielami, które też występują w postaci cytrusów, ale jednak bardziej Belgia. Bardzo ciekawy, niestety po zabełtaniu wyszedł DMS, nie mocno, ale spokojnie wyczuwalny. [4]
            Smak: W smaku też jest fenolowo, bananowo, przyprawowo i znowu szampan; od chmieli jest taka kwiatowość i do tego chmielowa goryczka, ziołowa, iglakowa, nie zalega, jest na średnim poziomie, kontrowana konkretną słodyczą, która tutaj mi odpowiada. Bardzo smaczne. [5]
            Wysycenie: Średnie, odrobinę za niskie. [4]
            Opakowanie: Ok. [5]
            Uwagi: Piwo po przecenie, z datą do 16.02, więc może stąd ten DMS, za długo stało na półce w hipermarkecie, chociaż wiadomo, że do tego 16.02. nie ma prawa się z nim nic dziać. Od Śmietanki Toruńskiej, którą piłem jakiś rok temu i która była najlepszą pszenicą w moim życiu, jest to pierwsze piwo od Olbrachta, które na pewno zapamiętam, bo jest naprawdę smaczne, złożone w smaku i aromacie, intrygujące ... Super.

            Moja ocena: [4.4]
            Last edited by meszek0009; 10-02-2015, 21:32.

            Comment

            • rafael52
              • 12-2013
              • 478

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: bursztynowa, zmętniona. [4]
              Piana: niezbyt obfita, drobnopęcherzykowa, redukuje się do cienkiej trwałej warstwy. [3]
              Zapach: średnio intensywny, na pierwszym planie aromaty amerykańskiego chmielu, owoce tropikalne, cytrusy, na drugim planie nuty słodowe, delikatna karmelowość, w tle gdzieś się ukrywają aromaty przyprawowe. [4]
              Smak: piwo raczej wytrawne, jednak niepozbawione delikatnej pełni słodowej, karmelowości, skontrowanej goryczką o charakterze cytrusowym oraz przyprawowym. [4.5]
              Wysycenie: średnie do niskiego, mogło by być delikatnie wyższe. [4]
              Opakowanie: wizualnie jest dobrze jednak brakuje informacji o składzie. [4]
              Uwagi: bardzo dobra IPA, porównywalna w amerykańskimi klasykami stylu, Anchor, Sierra Nevada. Belgi jednak brakuje. Warka do 23.02.2015 pita dzień po terminie.

              Moja ocena: [4.1]

              Comment

              • Nesca
                Member
                • 11-2010
                • 38

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemnobursztynowy, mętny; [4]
                Piana: jasnobeżowa, z drobnych pęcherzyków, początkowo dość obfita, później pozostająca cienką warstwą na piwie; delikatnie osiada na szkle; [4]
                Zapach: początkowa i po zamieszaniu dość intensywny owocowo - chmielowy, przebijają też lekko przyprawy [4.5]
                Smak: bardzo wytrawny i gorzki, wyczuwalne chmiele i lekko słód, przebijają lekko korzenie i goździki, na finiszu mocno chmielowa goryczka pozostająca dość długo; [4.5]
                Wysycenie: może trochę zbyt wysokie jak dla stylu [4]
                Opakowanie: w charakterze browaru, czyli Mleczko, dla tych co lubią historyjki obrazkowe [4]
                Uwagi: W sumie dobre piwo dla lubiących mocną amerykańską goryczkę chmielową.

                Moja ocena: [4.375]

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6141

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ładny ciemny bursztyn, pod światło bardziej pomarańczowy. [4]
                  Piana: Na początku więcej potem obwódka, lekki szumek na powierzchni i drobny, mały lejsing. [3]
                  Zapach: Lekka Belgia, dość przyjemna. Bardzo przyjemnie. [4]
                  Smak: Lekko słodkie, dobra /średnia/ belgijska owocowość, konkretna dopasowana goryczka.
                  - - - - - Między łykami dochodzą posmaki /after taste/ żywiczno-cytrusowe co jest całkiem fajne. [4]
                  Wysycenie: Średnie. [4]
                  Opakowanie: Mistrz Andrzej dobrze wywiązał się ze swego zlecenia. [4.5]

                  Uwagi: Bardzo dobre piwo. Bardzo dobry krok do poznania "właściwej" Belgii.

                  Zakup w IM z datą 4.7.15.

                  Moja ocena: [3.925]
                  Attached Files
                  Last edited by Javox; 24-04-2015, 10:09.

                  Comment

                  • DaimonFrey
                    Junior
                    • 09-2011
                    • 12

                    #24
                    Kolor: Ciemny bursztyn, dosyć zmętnione.
                    Piana: Niezła chociaż drobno i średnio pęcherzykowa, redukuje się dosyć szybko ale zdobi szkło.
                    Zapach: Amerykański chmiel czyli żywica plus cytrusy. Belgijskich aromatów brak.
                    Smak: To samo co w aromacie czyli chmiel. Żywica plus odrobina grejpfruta, goryczka średnia.
                    Wysycenie: Odpowiednie.
                    Jest to raczej dobre piwo chociaż nut belgijskich brak. Warka do 04.07.2015

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎