Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bednary, Osteroida

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jerry_Brewery
    Member
    • 02-2014
    • 69

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, nieprzenikniony. [5]
    Piana: Gęsta, drobna, średniej wysokości powłoka, bardzo stabilna i o dobrym lacingu. [4.5]
    Zapach: Przede wszystkim bardzo stoutowy, w dużej mierze czekoladowy, palony, może z lekką nutą kawy. Tradycję przełamuje nuta sklepu ze świeżymi owocami morza - minimalna, ale nadająca piwu oryginalny charakter. [4.5]
    Smak: Palony olej czekoladowy (choć nie wyklejający), podsypany kawą, ze delikatnym słonym posmakiem ostryg. [4.5]
    Wysycenie: Umiarkowanie niskie - lepiej nie widzę. [5]
    Opakowanie: Panie kelner, ten mięczak pokazuje mi język! Znaczy się: podoba mi się [5]
    Uwagi: Po więcej wrażeń zapraszam tu -> http://bit.ly/1m9MAjn

    Moja ocena: [4.575]
    jerrybrewery.wordpress.com

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23799

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie pierwszy i nie ostatni absurd tutaj.
      A tam ile jest absurdów!
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Piwny_Radek
        Senior
        • 08-2014
        • 108

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarna, zupełnie nieprzejrzysta barwa. [4.5]
        Piana: Gęsta, beżowa piana, złożona z drobnych pęcherzyków upakowanych na przestrzeni kilku centymetrowej warstwy. Przy opadaniu, piana osadza się na ściankach szkła pozostawiając ładne ślady. [4]
        Zapach: W łagodnym aromacie przewijają się typowo stoutowe nuty - mamy więc słabą kawę, mleczną czekoladę i subtelną dawkę paloności, a wszystko to złagodzone mlecznymi naleciałościami. Ciężko mi doszukać się jakiegokolwiek wpływu ostryg czy też woni morskiego ustrojstwa. [3.5]
        Smak: Mimo, że smak nie należy do intensywnych, to śmiało można określić go mianem pełnego. Odczuwalne są nuty słodowe z delikatną słodyczą i palonością, którą dodatkowo łagodzi mleczna gładkość znana z kawy czy czekolady. Delikatna słodkość z podstawy miesza się z wytrawnym wykończeniem tworząc przyjemnie skonstruowaną mieszankę. Finisz jest delikatnie słony, co przypuszczalnie może być zasługą ostryg. W żaden inny sposób nie byłem w stanie doszukać się wpływu owoców morza. Stout ma słabą goryczkę, która wzmacnia się nieco w finiszu. Pod względem treściwości Osteroida kojarzy mi się ze stoutem owsianym. [3.5]
        Wysycenie: W odczuciu piwo jest nisko nasycone, co przy tej gładkości sprzyja szybkiemu opróżnianiu szkła. [4]
        Opakowanie: [5]
        Uwagi: http://piwnyradek.blogspot.com/2014/...a-bednary.html

        Moja ocena: [3.7]
        http://piwnyradek.blogspot.com/
        http://instagram.com/piwnyradek

        Comment

        • GreenFox
          Senior
          • 12-2013
          • 273

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo ładny, czarny, piwo aksamitne [4.5]
          Piana: Beżowa, dość niska, opada po kilku minutach, ładnie oblepia szkło - jak na stouta, mogłaby być nieco bardziej trwała [3.5]
          Zapach: Bardzo ładne nuty kawowe, czekoladowe, lekko wyczuwalna zbożowość, może gdzieś daleko, w głębokim tle lekkie nuty owoców morza, ale to chyba bardziej siła autosugestii [4]
          Smak: Smak bardzo harmonijny, czekoladowy, łagodne nuty kawowe i palone, uzupełnione akcentami słodowymi, wszystko tworzy zgrabną delikatną całość z lekkim pazurem w postaci goryczki od palonych słodów. Byłoby 5, gdyby nie ten brak owoców morza (a może to one odpowiadają za tą aksamitność :? ) [4.5]
          Wysycenie: Średnie w stronę niskiego, bardzo wpływa na wysoką pijalność piwa i jego aksamitną strukturę [5]
          Opakowanie: Ciężko stwierdzić - napis na tablicy w Tap House [4]
          Uwagi: Piwo jest doskonałe, aksamitne, świetnie pijalne, z drugiej strony liczyłem na te nuty owoców morza (szczególnie, że lubię owoce morza ) a nie są one niestety jakoś mocno wyczuwalne. Niemniej jednak zalicza się do grona świetnych polskich stoutów.

          Moja ocena: [4.225]

          Comment

          • tfur
            Senior
            • 05-2006
            • 1303

            #20
            znakomite piwo
            niskoalkoholowe
            za to gęste i syte
            na całe szczęście
            nie czułem ostryg
            veni, emi, bibi

            Comment

            • Klatak
              Senior
              • 07-2014
              • 431

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny nieprzejrzysty. [5]
              Piana: Beżowa, obfita, drobno zbudowana, dość trwała, zdobi szkło. [4.5]
              Zapach: Średnio intensywny, złożony, głownie palony (kawa, gorzkie kakao, czekolada, prażony słonecznik). Do tego jakby nieco amerykańskiego chmielu w postaci nuty żywicznej) Może delikatna nuta soli, ale może to moja podświadomość. [4]
              Smak: Ostryg, morza i tym podobnych nie wyczuwam. Jednak jest to przyjemny stout z intensywną grejpfrutową goryczką i świetna pijalnością. Wydaje się być bardzo delikatnie amerykański jednak dominują smaki palone. Niestety jest też nieco ściągający język, jednak raczej od palonych słodów niż od chmielu. [4]
              Wysycenie: Nieco poniżej średniego. [4]
              Opakowanie: Etykieta jak najbardziej pasująca do piwa, dobrej jakości, szkoda że nie ma pełnego składu. [4.5]
              Uwagi: Warka z datą do 25.05.2015. Ostryg to ja za bardzo nie czuje w tym piwe, ale jest to smaczny i bardzo przyjemny stout.

              Moja ocena: [4.125]

              Comment

              • jacekwerner
                Senior
                • 05-2004
                • 2837

                #22
                Foto wersji butelkowej :
                PS. Ja również nie wyczułem ostryg, ani tym podobnych "morskich" smaczków" w tym dobrym skądinąd piwie.
                Attached Files
                Ochotnicza Straż Piwna
                BAZA = 7446

                Comment

                • Wujas
                  Gość
                  • 11-2014
                  • 267

                  #23
                  Bardzo dobre piwko. W smaku jest coś nietypowego, ale ostryg jako takich podczas picia się nie czuje.
                  Żeby było śmieszniej - można bez problemu wyczuć klimat morsko-słono-mięczakowy kiedy po wypiciu kilku łyków piwko się...odbije

                  Comment

                  • Oskaliber
                    Senior
                    • 05-2010
                    • 727

                    #24
                    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty.
                    Piana: Beżowa, średnio obfita, niezbyt gęsta, średnio trwała. Opada do obrączki.
                    Zapach: Zdominowany przez wyraźną kawę i czekoladę. Żadnych nut ostrygowych nie czuję.
                    Smak: Treściwość średnio niska. Wyraźne, mocne nuty palone, czarnej kawy, nieco popiołowe. Mimo mocnej paloności odczucie w ustach jest dosyć aksamitne i gładkie. Jest jakaś taka słonawo-ziemista nuta, ale jakbym nie wiedział czego szukać to bym raczej tego nie znalazł. Goryczka średnio wysoka, o zdecydowanie palonym charakterze.
                    Wysycenie: Niskie do średnio niskiego.
                    Uwagi: Stout sam w sobie naprawdę wyborny. Klimatów ostrygowych trzeba chcieć się doszukać, ale faktycznie jest tutaj jakiś obcy niuans.
                    BeerFreak.pl

                    Comment

                    • kenny
                      Senior
                      • 04-2009
                      • 712

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnobrunatny/czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
                      Piana: Słaba, szybko opada. [2.5]
                      Zapach: Gorzka czekolada, lekko winny. [4]
                      Smak: Gorzka czekolada, lekko kwaskowy, wytrawny, troszkę trawiasty, na koniec palona goryczka i niezbyt silny słonawy posmak. [4.5]
                      Wysycenie: Średnie. [3.5]
                      Opakowanie: Ok, bez zarzutu. [4]
                      Uwagi: Wytrawne piwo o dość długiej, gorzkiej końcówce. Nie wiem, jak smakują ostrygi, ale wyczuwa się w nim jedynie słone posmaki, choć niezbyt silne.

                      Moja ocena: [4.05]

                      Comment

                      • Dukat_WSI
                        Senior
                        • 03-2015
                        • 781

                        #26
                        Czy piwa z Browaru Bednary są gdzieś dostępne w sklepach?

                        Comment

                        • Wujas
                          Gość
                          • 11-2014
                          • 267

                          #27
                          leclerc Bydgoszcz.

                          Comment

                          • MarcinKa
                            Senior
                            • 02-2005
                            • 2729

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czarny, nic nie prześwituję. Tylko przy nalewaniu widać, że piwo tak naprawdę ma kolor jodyny. [4.5]
                            Piana: Ciemno beżowa, duża, drobna (zaraz po nalaniu trochę dużych baniek). Szkoda tylko, że dość szybko redukuje się do kożucha. [4]
                            Zapach: Słaby, nikły. Ciemne słody, lekko palony, niewyraźny. Odpowiedni, ale słaby. [3]
                            Smak: Smaczny stout. Ciemne palone słody, gorzka czekolada, kawa zbożowa, lekka mleczność. Prosta, smaczna kompozycja. Piwo dość pełne, ani wytrawne, ani słodkie (no może trochę słodkawe). Posmak palony z dziwną nutą (może ostrygową?). Goryczka nikła. W drugiej połowie smakowało jakoś tak trochę inaczej i jakby łagodniej (i to chyba ta ostrygowość). [4]
                            Wysycenie: W miarę trwałe, odpowiednie, średnie bąbelki. [4]
                            Opakowanie: Starannie wykonane, parametry podane, kolorystyka dopasowana do stylu, super nazwa. Ale brak firmowego kapsla, a grafika przeciętna. [4]
                            Uwagi: Dobry stout (szkoda, że butelka tylko 0,33l). Styl rzadki, więc plus za podjęcie tematu. Ostrygowość na granicy wyczucia. Ja bym proponował zwiększyć dawkę ostryg.

                            Moja ocena: [3.675]
                            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎