Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Pinta] Ce n'est pas IPA Ambrée

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rgrzech
    Senior
    • 12-2013
    • 230

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czerwony, lekko opalizujący. [4]
    Piana: Biała, drobna, nalewa się obficie jednak błyskawicznie znika. [3]
    Zapach: Słodowość z nutami jałowcowymi i szampańskimi. [4]
    Smak: Nuty jałowcowe i szampańskie. W tle wyczuwalna słodowość. Goryczka bardzo niska. Piwo jest pełne, sycące. Finisz krótki, przyjemnie jałowcowy, odświeżający. [4]
    Wysycenie: Średnie. Odczuwalne musowanie na języku, dobrze komponuje się z nutami szampańskimi. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta wygląda jak opakowanie produktu śniadaniowego. Podoba mi się. [4.5]
    Uwagi: Ambree zdecydowanie lepsze niż Blonde. Piwo dobre ale nadal nie w moim stylu.

    Moja ocena: [3.95]

    Comment

    • jerzdna
      Senior
      • 07-2014
      • 240

      #17
      Nie podejmuje się oceny. Napiszę tylko, że piwo do mnie nie przemawia. Chociaż nie jest takie do końca "złe". Jest zdecydowanie za słodkie i brakuje mi goryczki chociaż wiedziałem że mam się jej w tym piwie nie doszukiwać Aromat - na pierwszym miejscu - przyprawowy z goździkiem i pieprzem na czele. Trochę karmelu i drożdży. W smaku słodowo-karmelowe. Wysycenie średnie. Dla mnie mogłoby być odrobinę niższe. Pierwsze piwo, z którym je skojarzyłem to, o dziwo (bez obrazy ;P), Dyniamit. Pewnie przez tą goździkowo-przyprawową nutę. I podobnie jak z tym dyniowym ejlem uważam, że wypić je raz w roku to "świat i ludzie"

      Comment

      • cejot
        Member
        • 11-2014
        • 64

        #18
        Powiem tyle: Smaczne i dobre piwo

        Comment

        • Mario_Lopez
          Senior
          • 08-2009
          • 991

          #19
          Piwo średnie, ale całkiem pijalne.

          Ci którzy doszukują się jakichś posmaków kasztanowych... - No dajcie Panowie spokój...

          Dla mnie to taki lekki belg, owoce, drożdże, odrobina karmelu.

          Bardziej słodkie niż goryczkowe.

          Bez rewelacji, Pinta warzy kilka ciekawszych piw.

          3/5
          Last edited by Mario_Lopez; 13-12-2014, 17:16.
          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


          EBE EBE

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemny bursztyn plus mahoń [5]
            Piana: ecru, gęsta, drobna, treściwa, z gatunków, tych które można jeść łyżeczką [4]
            Zapach: przyjemny i dość dobrze wyczuwalny. zbożowo-kwiatowy [4.5]
            Smak: pełne, treściwe, geste, dominuje fajny zbożowy posmak w delikatnymi owocowymi akcentami w tle , goryczka delikatna ale dobrze wyczuwalna [5]
            Wysycenie: bez zarzutu [5]
            Opakowanie: w stylu Pinty, charakterystyczna, firmowy kapsel [4.5]
            Uwagi: Bardzo dobre piwo, wypite ze smakiem. Pinta idzie swoja drogą, robi naprawdę dobre piwa, bez cudaków, w bardzo dobrym stosunku jakość=cena

            Moja ocena: [4.7]
            Attached Files
            Last edited by becik; 15-12-2014, 12:34.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9735

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Amberowy, leciutko mętny. Plus za kompatybilność z nazwą . [4.5]
              Piana: Kremowa, bardzo drobna, dość wysoka, ale niezbyt trwała... [3.5]
              Zapach: Karmel, raczej delikatny i delikatny ślad ziołowy. Nie wiem czemu, ale podoba mi się. [4]
              Smak: Delikatna, wyważ(rz)ona goryczka, posmaczek ziołowy i gdzieś daleko wyczuwam karmel. [4]
              Wysycenie: Niezbyt wysokie, OK. [4]
              Opakowanie: Cóż, klasa "Pinty"... Nie ma co się rozpisywać... . [4.5]
              Uwagi: Nie przypuszczam, abym często sięgał po to piwo, chociaż jest niezaprzeczalnie ciekawe (ale yntelechtułalna wypowiedź mi wyszła... ).

              Moja ocena: [4]

              Comment

              • Mario_Lopez
                Senior
                • 08-2009
                • 991

                #22
                Nareszcie godne piwo w którym kładzie się nacisk na słód a nie chmiel, jedna z ciekawszych propozycji PINTY, moim zdaniem dużo lepsza niż jej brat "specjalnej" troski.

                Tutaj wszystko współgra ze sobą i takie piwa, to ja mogę pić.
                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                EBE EBE

                Comment

                • Oskaliber
                  Senior
                  • 05-2010
                  • 727

                  #23
                  Kolor: Ciemny bursztyn, mocno mgliste.
                  Piana: Biała, niezbyt obfita, niezbyt gęsta, niezbyt trwała. Opada do obrączki.
                  Zapach: Słodowość, karmel, tosty, lekka estrowość, lekkie nuty przyprawowe i drożdżowe.
                  Smak: Średnio treściwe. Słodowość, biszkopty, lekka kwaskowatość, lekkie estry (banany, pomarańcze), lekki posmak drożdżowy. Finisz dosyć słodki z niską, taką przyprawową goryczką.
                  Wysycenie: Średnio niskie.
                  Ogółem: Może być, całość jednak trochę zbyt słodka, aż do samego finiszu, przez co buduje mdłe wrażenie.
                  BeerFreak.pl

                  Comment

                  • pavlo11111
                    Member
                    • 11-2014
                    • 78

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Kasztan i mahoń, bardzo ładnie się prezentuje; klarowne [5]
                    Piana: Znika prawie tak szybko jak się pojawia, zostaje jedynie niewielki półokrąg [2]
                    Zapach: Słodowy, wyczuwalny karmel i lekka nuta ziołowa. [3.5]
                    Smak: Słodowość połączona z nutami ziołowymi, karmelem i lekkimi owocami; goryczka niska [4]
                    Wysycenie: Dobre [5]
                    Opakowanie: Klasyczne Pint'owe [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.725]

                    Comment

                    • Wujas
                      Gość
                      • 11-2014
                      • 267

                      #25
                      Coś dla odmiany od natarcia chmielu. W smaku miks pomiędzy Belgią a weizenem, a do tego jakieś zioła. W sam raz do zapicia nudnych i skrajnie przechmielonych produktów doktorów od brwi.

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Miedziany, pięknie opalizujący. [5]
                        Piana: Jest biała. Przy opadaniu łapie się do ścianek szkła bardziej niż opada. Słaba czapa w końcówce. [3]
                        Zapach: Belgijski, drożdżowy, też kwiatowy. Czuć też coś jakbym był w piekarni. Jest też lekki słodki cytrus. [4.5]
                        Smak: Taaa... tu dopiero morda uśmiecha się. Piwo jest bardzo treściwe, słodowe. Czuję skórkę od pomarańczy, fajny karmel i coś z ciepłego ciasta. Goryczka lekka, alkoholu nie czuć. Następnie pełnia zboża połączona z czymś ciemnym... może kasztanem rzeczywiście? Pije mi się podobnie jak słucha muzyki Rush. [5]
                        Wysycenie: Bardzo niskie, odpowiednie. [4.5]
                        Opakowanie: Mnóstwo kolorów, nawarstwionych, gęstych. Etykietę wytworzył ktoś z wielkim talentem malarskim. Proste, ale piękne. [5]
                        Uwagi: Wspaniałe piwo, wzbudza wyobraźnię. Ja mam dużą i od razu idę wysłuchać płyty ( akurat nie Rush , tylko Pink Floyd- Atom Heart Mother z krową na okładce). Wcześniej jednak pójdę do sklepu po kolejne piwo.
                        Data do 12.06.2015. To jest cios dla chmielowych freaków.

                        Moja ocena: [4.6]
                        Last edited by DariuszSawicki; 13-03-2015, 20:40.

                        Comment

                        • chechaouen
                          Senior
                          • 01-2011
                          • 1180

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemny bursztyn wpadający w miedziany. Lekko mętny [4]
                          Piana: Mizerna ilość. Za to niezła trwałość. Lekka cienka chmurka utrzymuje się na powierzchni [3]
                          Zapach: Słodkie owoce mieszają się z karmelem. Czuć też wyraźnie charakterystyczne nuty belgijskie, takie miododo-przyprawowe. Po ogrzaniu lekko odzywa się też banan [4]
                          Smak: Przyjemna pełnia słodowa. Tak jak w zapachu, dużo słodkich owoców, jest też sporo karmelu i jakby miodu. Delikatny posmak bananowy. Belgijskość odzywa się mniej niż w aromacie, trochę szkoda. Bardzo mało goryczki, ale to zgodnie z koncepcją. [4]
                          Wysycenie: Dość niskie i pasuje [5]
                          Opakowanie: Bardzo ładna kolorystyka, dokładny skład [4.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.975]
                          Last edited by chechaouen; 25-06-2015, 20:03.

                          Comment

                          • Pess09
                            Senior
                            • 12-2013
                            • 284

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemny bursztyn, lekko zmętniony, cieszy oko. [5]
                            Piana: Bardzo kiepska, drobna ale strasznie ciężko się tworzy, zostaje w postaci minimalnego okręgu przy szkle. [2]
                            Zapach: Belgijski, kwiaty i suszone owoce, rodzynki, morele, przyprawowość trochę jakby nut piernikowych. [4.5]
                            Smak: Ciekawy, dość dużo słodów jednak na finiszu pojawia się lekka wytrawność i delikatny kwasek oprócz tego belgijskie drożdże, przyprawy, dużo suszonych owoców i ziemistość [4]
                            Wysycenie: Raczej w stronę niskiego. [4.5]
                            Opakowanie: Etykieta niczego sobie, żywa kolorystyka. [4.5]
                            Uwagi: Piwo nawet ciekawe, alternatywa dla ameryki, nie robi jakiegoś efektu wow ale mimo to będę je wspominał dobrze

                            Moja ocena: [4.075]

                            Comment

                            • Admirador
                              Senior
                              • 03-2015
                              • 431

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemny bursztyn, lekko opalizujące. [5]
                              Piana: Drobna, no może trochę mydlana. Raczej ecru niż biała. Średniotrwała. Nie ma się czym zachwycać, ale też nie jest aż tak źle jak czytałem. [3]
                              Zapach: Drożdżowy, przyprawowy, taki w kierunku belgijskim. Słodkie owoce w tle. Przyjemny choć nie najbardziej intensywny. [4]
                              Smak: Słodowe, pełne, delikatnie rozgrzewa (chyba jednak lekko alkoholowe). Przyjemne akcenty owocowe i karmelowe. Nie jest słodkie. Goryczka oczywiście niska. Piwo, które nie rzuca na kolana, ale pije się przyjemnie. [4]
                              Wysycenie: Niziutkie, trochę za niskie jednak. [3.5]
                              Opakowanie: Bardzo mi się ta etykieta podoba. Jest taka rustykalna i francuska zarazem Oczywiście komplet informacji. [5]
                              Uwagi: Przyjemna odskocznia od piw nowofalowych chmielonych "po amerykańsku". Za czas jakiś chętnie wrócę.
                              Moje piwo było w butelce z datą 02/03/2016

                              Moja ocena: [3.975]

                              Comment

                              • kaczka116
                                Senior
                                • 10-2015
                                • 1350

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bursztynowe, zmetnione [4.5]
                                Piana: Jak w przypadku wersji Blonde, znikoma a nawet i jej brak [3.5]
                                Zapach: Troche pomaranczowe, troche korzenne, podobny zapach jak w poprzedniej wersji [4]
                                Smak: Podobny jak w wersji Blonde, przyprawowo, slodowo, moze troche karmelowe [4]
                                Wysycenie: Niskie [4]
                                Opakowanie: Jak zwykle sie powtorze, na wielki plus. Kapsel firmowy, pelne info. [4.5]
                                Uwagi: W porownaniu na razie 2 wersji, to ida leb w leb chyba z wersja Blonde. Bruin czeka w kolejce jako 3 piwo z tej serii. Piwo dobre na lato, na orzezwienie. jak juz wspomnialem takie polaczenie (jak dla mnie) Ale'a z Saison. Nudne ale warte powrotow od czasu do czasu. Warka do 6.04.2016

                                ps. ciekawe czy wersja Bruin zaskoczy z serii "senepek". Recenzja wersji Blonde http://www.browar.biz/forum/showpost...02&postcount=3

                                Moja ocena: [4]
                                Last edited by kaczka116; 09-03-2016, 19:43.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎